logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » POMOCY!!!!

POMOCY!!!!

Pojechałem na przegląd.....ok.....wszystko w porządku.....gosć nie miał się do czego doczepić.....autko przeszło przegląd pomyślnie......podbity dowód.....ale na odchodne gość mnie załamał.....powiedział żebym w przyszłym roku przyjechał na przegląd z...........BOCZNYMI KIERUNKOWSKAZAMI!!!!!!!!!Podobno wyszły jakieś nowe przepisy i teraz KAŻDE auto będzie musiało posiadać takowe.....nie chodzi o to że nie miał bym jak założyć tych kierunkowskazów, lub nie wiedział gdzie........chodzi mi o to co za KRETYN wydał taki bzdurny przepis OSZPECAJĄCY CAPRI......NIGDZIE w niemieckich Drive'ach nie widziałem Kaprówki z bocznymi kierunkowskazami!!!!!!!!Czy ktoś z was wie może JAK SIĘ PRZED TYM OBRONIĆ????????Czy jest jakaś podstawa prawna????????Pomóżcie!!!!!!!!

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-26 20:57:27 /


Moment, moment... prawo nie może działać wstecznie i jeżeli auto zostało dopuszczone do ruchu (jak było rejestrowane) zgodnie z obowiązującymi wtedy przepisami - to nie mogą ci kazać coś montować lub demontować. Wyjątek może stanowić jeżeli np. założysz hak do auta które wtedy go nie miało - a auta z hakiem muszą posiadać boczne kierunki. O innych wyjątkach nie słyszałem.

314TeR Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-26 21:07:01 /


Ja napewno czegoś takiego nie założe :-)) porąbało kogoś ?? nie wiem o co chodziło temu gościowi

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-26 21:11:21 /


widocznie musiales go zle zrozumiec albo gosc jest niekompetentny podam ci przyklad na jakby nie patrzec bardzo waznych pasach bezpieczenstwa z tylu ktore sa wymagane ale w nowych autach natomiast auta starsze ktore nie mialy fabrycznie montowanych pasow nie musza ich miec

swoja droga jeli mam powiedzmy starego jaguara z wystajacym ostrym znaczkiem na masce a przepisy zabraniaja w tym miejscu montowac takowych emblematow to czy musze w swoim klasyku zrywac znaczek?? chyba nie..

ciachu / 2003-09-26 21:22:31 /


Nawet lepiej!
W moim GAZie 69 nie musze mieć przednich pasów ! A to dlatego, że fabrycznie ich nie montowali. Na 100% nie mogą Ci kazać zamontować kierunkwskazów jeżeli nie czepiają się o pasy z przodu ;)

Kuba

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-26 21:55:53 /


niczym sie nie przejmuj, nie bedziesz musial nic montowac

jak juz zostalo napisane samochod musi spelniac aktualne przepisy w chwili pierwszej rejestracji w kraju (nie daty produkcji), wyjatek stanowia samochody zarejestrowane jako zabytki

np przed 69r nie trzeba bylo miec pasow z przodu
w latach 80-tych (nie wiem dokladnie) pojawil sie obowiazek tylnego przeciwmgielnego, pozniej pasy z tylu itp

jesli te kierunki wejda za rok to kazdy samochod zarejestrowany w kraju przed 2004 nie majacy bocznych kierunkow nie bedzie musial ich miec

inna sprawa jest to ze nawet samochod zarejestrowany w 60r jesli mial boczne kierunki to musi je miec nadal sprawne

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-26 22:34:40 /


Jest jeszcze kwestia koloru i widzialności kierunkowskazów z boku. Otóż jesli przedni migacz daje białe światło (głównie włoskie auta z lat 60-tych i 70-tych, ale także np.Capri na rynek włoski), to pomarańczowy 'repeater' z boku jest konieczny nawet jeśli pole oświetlenia przedniego migacza ma wymagane kąty na bok do tyłu. Jeżeli jednak auto było dopuszczone do ruchu np. z migaczami w zderzaku, a teraz ktoś zdjął sobie zderzaki i zainstalował pomarańczowe żarówki w reflektorach mijania, to boczny migacz jest konieczny, choć oryginał 25 lat temu mieć go nie musiał.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-09-26 23:46:21 /


mam muscel'a m-461 z 1975r i tez nie ma tam fabrycznie pasow(taki jak gaz 69) i nikt sie do tego jie czepia...a co do kierunkow to juz to slyszalem ale sadze ze macie racje ...prawo nie dziala wstecz...a pozatym zdecydowanie by to szpecilo capriki...pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-09-27 09:45:34 /