logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Chcę uszczelinić budowę filtra powierza i mam takie pytanie?

Chcę uszczelinić budowę filtra powierza i mam takie pytanie?

Czy w momencie gdy dobrze uszczelnię obudowę filtra powietrza,
włączę silnik V-kę, wolne obroty, zatkam ręką wloty powitrza te od ciepłego i zimnego wlotu to silnik powinien stanąć-na benzynie(wiem gdy zrobię to na gazie to pada ale na benzynie chodzi dalej - jak to jest bo nie wiem czy mam yszczelnić obudowę filtra czy tak jest we wszystkich naszych autach - możliwe że chcę przedobrzyć, a np. tak powinno być -powinnien sobie trochę zaciągać przez nieszczelności.

Albi_Poznan / 2003-11-02 09:09:39 /


Ja mam tak samo, wiec jak zglosi sie jeszcze pare osob to znaczy ze taki jest standard:)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-11-02 15:27:48 /


TE PLASTIKOWE FILTRY NIE SA SZCZELNE W 100% NAWET JAK SA NOWE POPROSTU TAKIE JUZ SA I NIC TO NIE DA JAK BEDZIESZ CHCIAL USZCZELNIAC...BO JAK ZATKASZ REKA TO KAZDY Z NICH POCIAGNIE JAKIES POWIETRZE..ZAWSZE..:))
POZDRO

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-11-02 18:50:08 /


"te plastikowe fitry" są szczelne.
Każda nieszczelność to potencjalne źródło zanieczyszczeń dostających się do cylindrów. Całe powietrze MUSI trafiać tylko przez filtr.
Gościu, uszczelnij sobie więc obudowę (być może, że pod podstawą- tam często brak uszczelki).
A może masz szczelną obudowę, tylko np. odma nieszczelna (wąż, opaska itp.)... czasami są psikusy polegają na tym, że powietrze dostaje się ze skrzyni korbowej przez nieszczelny korek wlewu oleju, albo nawet wypchniętą gdzieś uszczelkę (wystarczy zatkać wszystkie otwory/rurki wchodzące do filtra, by się przekonać).
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-03 07:57:41 /


...ale moze byc tez tak ze czegos ci brakuje i jest spora nieszczelnosc..np. przy gazniku sa takie plastiki i czest ich brakuje i wtedy filtr nie dolega dokladnie do gaznika i tamtedy ciagnie lewe powietrze...sprawdz to...

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-11-03 14:53:16 /


Nie wiem czy moja obudowa jest super szczelna czy nie ......ale jak zatkam reką wlot powietrza do obudowy to silnik gaśnie.....nic nie miałem uszczelnianego...wszystko jest normalne tak jak z fabryki..

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-11-04 18:59:30 /


piotrek bo jest z fabryki....:)JA w swoim jak zatkam filtr to gasnie bez względu czy na gazie czy benzynie!ja nie mam uszczelki między gaźnikiem a filtrem ale wiem że przepustnice są wytarte.....a poza tym powietrze dostaje sie przez dysze !

gilmor / 2003-11-04 23:36:44 /