logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » garaż » Agregat prądotwórczy ????

Agregat prądotwórczy ????

Witam.
Mam problem odnośnie prądu a dokładniej z brakiem jego. Na wsi gdzie remontuje swoją furę coraz częściej brakuje prądu - wystarczy, że lekko powieje i już cały tydzień brakuje prądu - nie mówiąc o utracie żarcia - lodówka się rozmraża. Jednak prace posuwają się w żółwim tempie. Nie można zrobić niczego - żadne szlifowanie, malowanie itp.
Postanowiłem że zakupię agregat prądotwórczy jednak na allegro jest ich sporo i kształtują się w cenach od 700 PLN za 2 kWh (benzyna) do 2000 PLN za 2,5 kWh w Dieslu.
Czy ktoś z kolegów ma doświadczenie w tych sprzętach i ich trwałości, itp.
Czy możecie coś polecić bo wybór jest duży - z rozrusznikami, na kółkach, bez kółek, hiny i niemcy made in china ;-)))

SZREK / 2008-09-01 12:12:47 /


do twoich celów wystarczy taki 2000 W, ale jak będziesz nim spawał, to zwróć uwagę, czy można- większość tanich agregatów nie obsługuje spawarki, a jeśli się uszkodzi, to gwarancja nie pokrywa tego rodzaju uszkodzeń- mieliśmy takie problemy ze swoim agregatem. Agregaty ze stabilizacją nadają się do zasilania takich urządzeń jak telewizory, laptopy itp i to one zwłaszcza ni tolerują udarowego poboru prądu- spawarka.
Chyba że spawarką jest inwerter, wtedy jest OK. Ale warto się nad tym problemem pochylić.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-01 13:02:44 /


Spawanie odpada - to już wiem. Ale szlifierka, kompresor, lodówka, troszkę światła całkowicie mi wystarczy. Jednak z ofert jakie widziałem na allegro nie wiem co wybrać.
http://www.allegro.pl/item428057997_agregat_pradotworczy_3_3kw_diesel_nowosc.html
http://www.allegro.pl/item427236018_agregat_pradotworczy_2300w_z_rozrusznikiem.html
http://www.allegro.pl/item426179356_agregat_pradotworczy_2_8kw_2_x_230v_nowosc_hit.html
http://www.allegro.pl/item425558837_agregat_pradotworczy_2000w_2x230v_gwarancja_2_l.html

Proszę zwrócić uwagę na to iż jeden z nich jest zasilany ON (ropa).
Czym się sugerować przy ich wyborze - marką czy w ciemno brać co popadnie.
Jak z ich trwałością ??

SZREK / 2008-09-01 13:34:52 /


napewno nie bierz tych z rozrusznikiem pod aku, prędzej czy później będą z takim same problemy, mieliśmy w pracy podobny jak ten czarny i ciągle się psuł, a te dwa na kolkach są i fajne i łatwe w transporcie i na linke, ja bym wybrał jeden z nich

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-01 22:58:01 /


Ja swój ściągnąłem z Anglii
5,5kW, Szczytowa chwilowa 6kW. Silnik benzynowy czterosuwowy, chłodzony powietrzem, zużycie paliwa przy max. obciążeniu do 1,5 l/h. Wyjście 2*240VAC, 1*110VAC, 1*12VDC. Rozpędzany linką. Czujnik poziomu oleju, bezpieczniki na przegrzanie, przeciążenie. Gwarancja 2 lata. Cena razem z transportem do Polski...1700PLN-ów.
Dodam,że podpiąłem pod instalację w domu. Przy pierdyknięciu prunda pociągnął: Hydrofor (0,6kW, dwie termy po 1,5kW, światło, lodówkę, grzejnik 2 kW) Jak będziesz zainteresowany poszukam znów. :))

PzDr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-01 23:54:51 /


A, jeszcze jedno. To co przegrzebałem na necie to także są agregaty które mają wyjście 230V i 380V - co lepiej wybrać ?, czy z samym 230V czy z 230V i 380V ??

SZREK / 2008-09-02 13:13:01 /


380/400V w razie jakbys chcial betoniarke podlaczyc ;)
ja mam poradziecki agregat 6kW 3 fazowy, przerobiony na mocowanie do ciagnika. mozna w szczerym polu zasilac:D

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-02 13:36:23 /


3 faz uzywa sie żadko w domowym uzytkowaniu a nie mowiac tam o warsztacie... jedynie co moze byc zasilane to własnie betoniarka i spawarka a reszte masz zazwyczaj na 1 faze... :)

Cinekas 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-02 14:47:26 /


mam mnóstwo rzeczy na 3 fazy w przydomowym garażu: wiertarke stołową, szlifierkę stołową, migomat, kompresor, garażowy podgrzewacz wody. Wbrew pozorom 3 fazy są bardzo przydatne.

zgoniok Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-03 08:11:42 /


...elektryczna płyta kuchenna

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-03 08:35:47 /


i coś dla żony - tyż na prąd ;-0.
Jednak powracając do tematu to czy taki agregat na 380V pociągnie migoamt ? Co prawda nie jest to konieczne jednak jak to bywa czasami i to by się przydało.

SZREK / 2008-09-03 10:11:19 /


wszystko zależy od mocy. Odszukaj na migu tabliczkę znamionową, to dowiesz się o jego mocy pobieranej i jeśli jest mniejsza od mocy agregatu- to agregat da radę.

Pozdro.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-03 16:21:08 /


a przynajmniej powinien, miałem agregat 2,5kw a młot 2kw i nie chciało ruszyć więc różnie to bywa

Hubertooo Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-03 18:53:10 /


SZREK MOZE ZACZNIJ OD TEGO CO BEDZIE ZASILAŁ DLACZEGO PYTAM JA MAM TEN SAM PROBLEM A WŁAŚCIWIE MIAŁEM zdecydowałem sie na zwyklaka na linke itp lecz przy pierwszym podłączeniu połowa sprzetu poszła z dymem co sie okazało przyszedł prąd z elektrowni i po ptokach, firma od której kupowałem agregat oczywiście pokryła swszystkie koszty sprzetów i instalacji i w ramach rekompesaty zaproponowała agregat z elektrycznym zapłonem i ( STABILIZACJĄ )
teraz juz wiem ze jest to podstawa w agregatach które mają zasilać jakiś obiekt ,pomieszczenie a nie tylko jedno użądzenie na budowie czy coś podobnego
moge polecić firme FAGO z Leszna panowie wiedzą co sprzedają
a kwestja elektrycznego rapłonu to naprawde fajna sprawa i powiem szczerze ,że wiecej miałem problemów z odpaleniem agregatu na linke,oj dał mi popalić a przy elektrycznym zpłonie najcześciej masz jeszcze meczaniczny a co do paliwa z tego co sie orietowałem to z bezną raczej nic sie nie dzieje ropą moze też nic sie nie dzieje,ale słyszałem wiele opini jak trocze postoji to są problemy z odpaleniem
a jak by nie było to codziennie nie bedzie pracował napewno jesli chodzi o ekonomie to ON lepiej wychodzi

MISKO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-05 08:35:56 /


Nie rozumiem, co robił prąd z elektrowni w agregacie prądotwórczym, i dlaczego sprzedawca agregatu pokrywał straty...

Można jaśniej?

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-05 12:54:52 /


Dzięki za podpowiedź. Jenak ja jestem przezorniejszy i mam podwójną instalację - czyli tę co zasila elektrownia oraz drugą wolną do podpięcia agregatu. Trzeba tylko podłączyć hydrofor i lodówkę do innego gniazdka. Hydrofor i lodówka włączana jest co 3-4 godziny aby się naładowała a hydrofor kiedy wody zabraknie w zbiorniku - i jak z tego wynika uruchamiany będzie co jakiś czas. Oczywiście jak będę robił autko to jakieś tam kompresory i szlifierki na czas pracy.
Czy masz adres strony tych fachowców. Ile dałeś za agregat.
Na allegro jest taki za 1100 PLN z rozrusznikiem (benzynka).
W wakacje siedziałem 2 tygodnie bez światła i wody, żarcia z lodówki i bez możliwości robienia blacharki w aucie. Szlak mnie trafił.

SZREK / 2008-09-05 12:54:56 /


u mnie jest zrobiona pojedyncza instalacja ale z mozliwoscia przelaczenia elektrownia<=>agregat, niema mozliwosci spiecia 2 na raz i nie trzeba urzadzen przepinac.
na "wejsciu" pradu jest taki duzy przelacznik z wajcha i sie przelacza w zaleznosci od potrzeby.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-05 13:04:04 /


magicc- podejrzewam że podpiął się bezpośrednio do instalacji elektrycznej i zapomniał wyłączyć korków i po włączeniu prądu przez elektrownie zrobiło się dużo więcej w kontakcie ale w tym czasie szlak trafił kilka sprzętów.

SZREK / 2008-09-05 13:21:45 /


też tak myślę, ale właśnie o pytałem... Jak kupisz młotek i przybijesz sobie palec, to sklep nie zwraca nakładów na leczenie...

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-09-06 10:03:32 /


następny SPAMER! Żółtaczka do tego :/

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-21 13:25:28 /


Nic nie widzę ;-)) ;-p

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-07-22 00:59:30 /


czy można zwiększyć moc prądnicy przy agregacie prądotwórczym? jeśli tak to w jaki sposób?

goska0708 / 2009-10-15 17:43:38 /


czy agregat który posiada tylko regulator napięcia może być stosowany do elektroniki w domu?

goska0708 / 2009-10-15 18:16:22 /


Owszem można zwiększyć moc prądnicy w agregacie. Wystarczy zdemontować zabezpieczenie przeciążeniowe i po problemie.
Zapytasz jeszcze pewnie " Jak bardzo można zwiększyć moc w ten sposób ?"
Można dowolnie aż do kresu wytrzymałości uzwojenia.
"Kiedy będę wiedział że osiągnąłem kres wytrzymałości uzwojenia ?"
Po ostrym gryzącym dymie unoszącym się z agregatu i nagłym zaniku napięcia.

:)

A tak serio to skoro fabryka przewidziała jakieś tam graniczne obciązenie dla agregatu to w to nie ingeruj bo bezpieczny zysk bedzie znikomy (kilka %) a ewentualne koszty równe zakupowi nowego agregatu.
Jak ci brakuje mocy to kup drugi agregat. Dużo bardziej się opłaca taka kombinacja.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-10-15 19:02:02 /


"czy agregat który posiada tylko regulator napięcia może być stosowany do elektroniki w domu?" (goska0708 )

to zależy jaki regulator. Każdy ma jakis regulator, choćby mechaniczny. Współczesne sprzęty elektroniczne domowe, oparte sa na zasilaczach impulsowych, one dużo znoszą.

A więc pytanie brzmi- jaki regulator posiada agregat, i jaki sprzęty chcesz zasilać.



magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-16 08:49:30 /


polecam wszystkim diesla einhell rt-pg 5000dd 15l/12h dwa lata ciagle na opale takze policzcie koszty.elektryk podzielil mi sile na 3fazy bo przy 220v kabel sie grzal.pobieram ciąglej mocy ok 4000-4500 przez ok 10 h z dwiema przerwami po 0,5h.jedyny problem to raz zlamałem kluczyk od stacyjki która kosztowała 45zł i mi padł regulator napiecia dostepny w oddziale fifmy przez neta za 90zl sam wymienilem wszystko na wsówki.śmiga mi laptop pompy lodówki itp.kupilem w niemczech za 900e,ale mozna kupic na necie.

mku69 / 2010-08-22 11:13:02 /


Tak tak :) I specjalnie się zarejestrowałeś, żeby nam o tym napisać. Jaaaasne :D

Konar / 2010-08-22 11:17:46 /


Ten wątek jest mocno zaspamowany z jednego konkretnego powodu poniżej :D

Konar / 2010-08-22 11:21:29 /


Zależy jak często zamierzasz korzystać.
Jeśli często to warto dorzucić parę PLN do dizla, mniej pali. Jeśli sporadycznie to i chińczyk da rade.
Polecam raczej 1 fazowy, przy 3fazowym o mocy 2kW, obciążenie na 1 fazę nie może przekroczyć 1kW czyli nawet czajnika nie podepniesz :)

U mnie na wsi też zdarzają się przerwy. Mam chińczyka 2,5kVA, czyli jakieś 2kW. Generalnie daje radę. Pompę hydroforową 1,4kW uruchamia więc dla mnie wystarczające.

Pozostałe aspekty to w zależności od potrzeb. Odpalanie z rozrusznika to wygoda ale trzeba pamiętać o akumulatorze. Przy użyciu sporadycznym może okazać się że akumulator jest rozładowany i i tak trzeba szarpać :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-01 10:30:03 /


To żem kotleta odgrzał :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-01 10:56:01 /


Bo spam był, to usunąłem. Ale dorzuciłeś jakieś info, więc zysk dla ogółu jest :)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-01 11:02:30 /


tym bardziej, że sezon idzie, przynajmniej dla mnie, bo mi awaryjne zasilanie głównie do podtrzymania ogrzewania w domu potrzebne. Kobita poradzi sobie z uruchomieniem tego?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-01 12:07:33 /


Kolejny złapany :)
Ale dobrze że się ruszył wątek bo sam ostatnio myślałem o agregacie tyle że miałem taki plan żeby kupić benzynowy z wojska 3kW i spiąć go z z jakimś ropniaczkiem małym.
Są teraz takie fajne silniczki np. Janmar.
Tylko takie pytanie jaki mocny ten silnik i czy to zagra wszystko tak jak powinno bo te diesle mają obroty zdaje się około 2800 a wojskowy dwutakt pewnie koło 5-6 tyś.
Pewnie by się nie obeszło bez przekładni.
Co o tym myślicie ?

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-01 12:14:13 /


obroty muszą się zgadzać, od tego zależy częstotliwość napięcia, a to ważna rzecz...

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-12-01 12:16:42 /


no - są różne fajne wynalazki prądotwórcze... mi się ten podoba:
https://www.youtube.com/watch?v=w27heVUxDQ8

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-01 13:18:19 /


rozjechany liil przy podtrzymaniu ogrzewania lepiej zainwestować w UPS-a jakiegoś APC z pełnym sinusem i spiąć go z większym akumulatorem.
Plusy:
- za 50-300 kupisz używanego APC-ka na allegro
- bezobsługowość, działa kiedy powinien działać.

Czas podtrzymania będzie zależał od wielkości aku.
Odezwij się maila to podpowiem co i jak.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-01 15:36:06 /


dzięki z góry, @ w drodze

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-01 16:18:25 /


No tak, też kiedyś o tym myślałem tylko że kiedyś wyczytałem że niektóre UPS nie chcą współpracować z większymi akumulatorami. Albo są jakieś problemy z za dużymi prądami ładowania których nie wytrzymują moduły albo z wewnętrznymi ustawieniami modułu który sam sobie jakoś tam ogranicza pojemność do jakiej ładuje akumulator i ni ch... więcej.
A ponieważ niezbyt ogarniam takie tematy to sprawę zarzuciłem.
Rozpracowałeś to jakoś Trójkąt ?

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-01 16:25:31 /


W 90% ups ładowanie aku jest ograniczone max napięciem. W tym przypadku większy akumulator będzie się dłużej ładował bez innych konsrkwencji.

Robiłrm u znajomego instalacje na apc 500VA z dopiętym akumulatorem 80Ah, czyli 10x większym niż oryginalnie. Działa bez zastrzerzeń od kilku lat. Podtrzymuje piec pobierający ok 120W przez 5-6h ciągłej pracy. Z pełnego rozładowania aku ładuje sie jakieś 2dni.

Trzeba pamiętać jeszcze o przewymiarowaniu UPS. W oryginale żadko kiedy pracuje dłużej niż kilkanaście min. Dlatego jeśli ma pracować kilka h i się nie przegrzać, musi być przewymiarowany.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-01 19:05:28 /


a jak rozpoznać przewymiarowany ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-01 19:20:01 /


Eee... Przewymiarowanie czyli co ? Wymiana radiatorów na elementach i lepsze przewietrzenie układu ?

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-01 19:21:33 /


przewymiarowany, znaczy o większych możliwościach niż wynikałoby to z teoretycznych obliczeń.

paras / 2014-12-01 19:36:24 /


Czyli jak masz podtrzymać 1000W, to kupujesz UPS np. 1500 lub 2700W.
Jakby co warto szukać po firmach informatycznych, bo po gwarancji UPS jest zazwyczaj do sprzedania za niewielkie pieniądze. A w takim UPS akumulatory w środku są dość standardowe, czyli można to stosunkowo niedrogo wymienić.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-01 19:43:22 /


Aaa... qmam :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-12-01 20:18:06 /