logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Nowe tloki do 2.8i

Nowe tloki do 2.8i

Witam

Chcialbym sie dowiedziec jak zalozyc nowe tloki ze sworzniami na stare korbowody w silniku 2.8i?Czy sworznie wprasowane sa w korbowody???Czy na zwyklej prasce uda mi sie to zrobic?jak to zrobic rzeby nie uszkodzic korbowodow,tlokow?Dzieki za podpowiedzi!!

MarcellCapri2.3V6Ghia Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-19 19:57:16 /


Na gorąco. Grzejesz tłok, schładzasz sworzeń.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-19 19:59:42 /


W zasadzie od razu dobrze by było wyważyć układ, ale to trudne/kosztuje.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-19 20:00:19 /


kiedyś wlewali do tłoka troszkę czegoś palnego i podpalali.
tłok z aluminium rozgrzewał się szybciej niż stalowy swożeń i można było wyciągnąć swożeń , wybijając go bez większych oporów. w ten sam sposób wkładali sożnie . jak dziś sobie radzą mechaniory to nie wiem , ale pewnie podobnie!

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-19 20:10:52 /


Co do wywazenia nie bedzie problemu.Mam tu znajomego ktory zajmuje sie tym na codzien.Wywazony zostanie wal korbowy wraz z kolem zamachowym i sprzeglem.Mowil tez ze trzeba wywazyc kazdy tlok osobno.Jak to sie robi to ja niewiem:)

MarcellCapri2.3V6Ghia Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-19 20:13:41 /


Z wlozenie swoznia do tloka nie ma najwiekszego problemu mozna to zrobic sila dloni.Chodzi mi o to jak wciskamy swozen w korbowod?Grzac korbowod?

MarcellCapri2.3V6Ghia Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-19 20:37:12 /


wydaje mi sie ze taki korbowod z ktorego na sile praska wyjeto sworzen na zimno, to sienadaje juz tylk na przetop - bo moze sie lekko wyrobic srednica glowki - co przy dokladnosci jej wykonania zrobi z niej odpad...

wyjmuje sie i wklada na goraco - dlatego jak dokladnie domyjesz korbowody przy glowkach to widac slady przebarwien termicznych.

wywazanie korbowodow i tlokow polega na tym, zeby zrownac ich mase - zeby kazdy wazyl tyle samo, co wiecej - zeby "czesc przytrzonowa" kazdego wazyla tyle samo, i trzon z glowka w kazdym tez tyle samo - to da mu dobre wyrownowazenie. Wal - to juz jest wyr. statycznego - takiego zeby jak go wezmiesz w uchwyt - nie obracal sie w zadna strone, i dynamicznego - tak zeby nie 'bil na boki' podczas obracania. Tu moge sie mylic, ale chyba jeszcze maja na to wplyw wlasnie czesci przytrzonowe korbowodow.

Ogolnie to tak dla ciekawosci, a Twoj znajomy robaic to na codzien bedzie wiedzial znacznie lepiej niz ja, ktory kiedys tam sie napatoczylem i przeczytalem o tym.

pozdr

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-19 21:48:45 /


A za ile kupiłeś tłoki,bo mi ze stanów wyszło 115 dolarów łącznie z przesyłką.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-19 22:14:03 /


tloki 150dol a pierscienie 80dol plus przesylka

MarcellCapri2.3V6Ghia Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-19 22:29:06 /


To ceny za sztukę, czy za komplet (6 sztuk)?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-24 00:06:49 /


Komplet kolego.
Za oceanem nie sprzedają tłoków za 250 zł za sztukę:)

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-25 12:23:57 /


... bo ze sztuki to sobie możesz co najwyżej zrobić puchar ...

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-25 13:26:04 /


No to prawie darmo. A w Polsce sprzedają po 250 zł za sztukę, maksimum dwie sztuki. Nie żartuję.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-30 00:54:22 /


Tylko ebay.....

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-01 13:20:28 /