logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » capri.pl - jednak mamy problem

capri.pl - jednak mamy problem

Witam Szanownych Użytkowników capri.pl.

Jak wszyscy zauważyli, ostatnio strona bardziej nie działa niż działa. Stało się tak za sprawą limitu transferu, który został ustanowiony dla naszej strony. Niestety sposób realizacji tego limitu za pomocą mechanizmów serwera www spowodował że serwer bardzo często zwraca kod statusu 503, zamiast zaserwować stronę. Jak bardzo jest źle, widzę dopiero teraz, ponieważ wprowadzenie tego limitu jakieś 2-3 tygodnie temu pokryło się z moją nieobecnością. W tym czasie zostałem dosłownie zalany mailami ze zgłoszeniem problemu z działaniem strony, na które nie mogłem za bardzo odpisać - nie było mnie, teraz zaś nie dam rady teraz odpisać na nie wszystkie indywidualnie, więc proszę potraktować to jako moją odpowiedź.

Dlaczego limit ?

Nasza strona rezyduje gościnnie na serwerach firmy Internet Services. Dotychczas nie stanowiliśmy problemu - wszystko było pięknie. Niestety po wakacjach ruch zaczął dość mocno przyrastać, o czym już pisałem. Wszelkie zabiegi niewiele dały - zaczęliśmy wykorzystywać zbyt dużą część pasma łączy dostępnych firmie IS. Wprowadzony limit niestety jest dość uciążliwy, nawet nie ze względu na sam transfer, ale ze względu na sposób jego zmniejszania. Może da się coś z tym zrobić, zobaczymy, ale problemu szybkości działania w ten sposób na pewno nie rozwiążemy. Po prostu dopóki grzecznie współdzieliliśmy łącze, nie było sprawy. Teraz stanowimy zagrożenie dla jakości działania komercyjnej oferty firmy IS, priorytety są tutaj zbyt oczywiste. Sprawa rozbija się o koszty - temat do którego prędzej czy później musieliśmy dotrzeć. Rozwiązanie polega na łączu o większej przepustowości - ponieważ sama firma IS nie ma takiej potrzeby, nic dziwnego w tym że nie palą się do finansowania takiego łącza, de facto specjalnie dla nas.

Generowany ruch

Zaglądam do danych o generowanym ruchu, i widzę takie liczby: koniec 2001 roku - około 0,5 GB dziennie, koniec 2002 roku - około 1 GB dziennie, wrzesień 2003 - mamy rekord - 2,5 GB jednego dnia i alarm w firmie IS. Tempo wzrostu jest lekko przerażające. To jest średnia dzienna, zaś w godzinach szczytu lekką ręką zajmujemy pasmo 512 kbps.

Co dalej ?

Niestety, chyba jedyne długofalowe rozwiązanie jest w postaci kasy. Przeprowadziłem parę rozmów w tej kwestii - jakie rozwiązanie będzie najsensowniejsze. W ramach firmy IS sprawa jest prosta - płacimy za dodatkowe łącze, i hulamy dalej. Jest to koszt rzędu 1000 zł miesięcznie. Wszelki komercyjny hosting u różnych providerów niestety raczej odpada, ze względu na nasze "parametry" - mamy 1,5 GB materiałów na stronie, do tego ruch jak już podałem. Miejsce na naszą ciągle rosnącą stronę liczone w GB plus dzienny transfer jaki mamy zakończy się kwotą wcale nie mniejszą. Jeśli udałoby się zebrać kasę w wymiarze rzędu około 1000 zł miesięcznie, to w zasadzie mając własne łącze możemy postawić też własny dedykowany serwer. Ponieważ kasa - tutaj nie ukrywam - musiałaby pochodzić od nas, takie rozwiązanie daje pewne dodatkowe korzyści dla składkowiczów, żeby wyciągnąć z tego maksimum korzyści - możnaby pozakładać konta mailowe @capri.pl o względnie nieograniczonej pojemności, każdemu dać też miejsce na własną stronę, np. http://janosik.capri.pl, dając też może możliwość rejestracji własnej dowolnej domeny.
Tyle że warunkiem jest Wasza chęć do "współpracy" w tej kwestii. Ponieważ poruszana już kwestia zakładania stowarzyszenia nie została jeszcze dokończona, możnaby to połączyć, i potraktować taką składkę jako opłatę członkowską w stowarzyszeniu. Wielkość składki ciężko na razie wróżyć - to zależy ilu osobom zależy na tym żeby pchać dalej ten wózek. Musiałoby starczyć na utrzymanie serwera, inaczej całe przedsięwzięcie nie ma sensu.

Co dalej bez kasy ?

Bez kasy stoimy w miejscu - perspektywy są takie, że co najwyżej ze względu na jakośc działania strony część ludzi zrezygnuje z zaglądania tutaj, transfer spadnie, i strona zrobi się używalna. Choć wtedy pewnie ruch znowu zacznie rosnąć. Być może trzeba będzie zrobić tak czy owak mechanizmy limitowanego dostępu, żeby zachować używalność tej strony dla tych, co stanowią kręgosłup naszej małej społeczności. Ale tu wracamy do tematu finansowego, bo tylko tak można limitować dostęp.

Na koniec

Usłyszałem już dziś że jestem zbytnim optymistą wierząc w możliwość zebrania takiej kwoty na utrzymanie serwera. Że wszyscy powiedzą "hurra, tak, oczywiście", ale kasy nikt nie da jak dojdzie do tego etapu. Ponieważ bez zbadania "opinii społecznej" ciężko podjąć jakąś decyzję, niniejszym proszę o sprzężenie zwrotne.
Na początek proszę rozważyć wariant składki rocznej z zakresu 100-200 zł, tudzież ile każdy jest skłonny dać, proszę o deklarację zainteresowanych, może być tutaj, ale ponieważ może się nie udać nic napisać :-(, może lepiej mailem do mnie: mk@capri.pl. Proszę wszelkie deklaracje i opinie wyrażać w sposób odpowiedzialny - żeby potem sie już nie wycofywać, inaczej niczego nie oszacujemy.

Ponieważ nie wszyscy mogą to tutaj przeczytać, prześlę również analogiczną treść na Wasze adresy mailowe.

Pozdrawiam,

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-15 17:01:50 /


Jestem za i popieram w 100%.Jezeli 100 rocznie wystarczy to super.Jednakze chcialbym miec cos co da mi satysfakcje ze pomoglem.Nie wiem jakis oficjalny list przynaleznosci( cos oryginalnego ), jakas naklejke, tylko dla zapalonych posiadaczy i klubowiczow, ktorzy chca, a nie musza bawic sie z nami w te klocki.To bedzie super pomysl.Nic co jest drogie i niepotrzebne.poprostu cos abym wiedzial ze naleze.Pozdrawiam.JESTEM ZZZAAAA!!!

TomekmaniaC Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 17:20:46 /


Gratyfikacja oczywiście - jeżeli udałoby się zebrać kasę na utrzymanie serwera, każdy mógłby dostać konto mailowe, o co wielokrotnie do mnie pisaliście. Część deklarowała nawet chęć zapłaty za takie konto ... Również miejsce na swoją stronę. Do tego możemy zrobić dla wszystkich darczyńców odpowiednie naklejki, na stronie zrobić listę honorową, nawet dla wyróżnienia przy każdym nicku na formu czy w komentarzach umieścić ikonkę "sponsor". Cokolwiek, co w ramach rozsądku da Wam satysfakcję.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-15 17:26:30 /


Również popieram. Byłbym chętny do zapłaty, tylko zależałoby to od liczby chętnych, jak to już było wspomniane. Ale ok 100 zł rocznie jest calkiem OK i jeszcze wizja darmowych wielkich kont o dumnym 'dodatku' ..@capri.pl całkiem dobrze mi się widzi. Mam tylko nadzieje, że chętnych osób będzie dość dużo żeby tego dokonać...

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 17:31:28 /


Popieram, trzeba się zrzucić i będzie OK. W końcu 100zł rocznie na taki szczytny cel to nie za dużo. W końcu wszyscy "sponsorzy" będą mogli mówić "Nasz Capri.pl" ;-).

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 17:41:05 /


podpisuje sie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-15 17:50:03 /


Oczywiście w pełni popieram. 100 czy tam 200zł rocznie to nie jest w koncu taka wielka kasa a do wartości strony chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Pozdrawiam!!!

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-15 17:52:10 /


100 PLN/rok jestem skłonny wyłożyć

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 17:55:31 /


No więc ja też jestem za :), a jesli do tego faktycznie doszły by konta e-mailowe czyli np mirek@capri.pl - to dla mnie REZERWUJE ;), ktostam@capri.pl - to by bylo super. A co do naklejek ..... będe czuł się spełniony, sam kiedyś na forum poruszalem ten temat. Czyli 100 na pewno , 200 myśle ze tez nie bylo by problemem, zresztą przy moich planowanych inwestycjach w FC .....heheh to to jest nic :P
POzdrawiam

Mirek K. / 2003-10-15 17:59:03 /


Oki 120zł - 10zł na miesiąc. Płacę.

Albi_Poznan / 2003-10-15 18:29:17 /


Jestem za. Stówkę za rok mogę dać. Pozdrawiam.

Mariusz '73 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 18:29:40 /


Do tego musialo dojsc. Zle bo sa problemy. Dobrze bo to oznacza rozwoj. Zle bo zaczynaja rzadzic pieniadze. Dobrze bo za darmo to mozna sobie...i nalezy miec tego swiadomosc. Strona powinna sie rozwijac i jest to jedyny sluszny kierunek.
Stanowimy pewna spolecznosc i trzeba sobie to uswiadomic i poniesc odpowiedzialnosc rowniez fin. Dla wielu Capri to zabawa na teraz i moze na troszke pozniej ale odpowiadzialnosc trzeba ponosic tak czy tak.
Jestem za wprowadzeniem skladki na dzialalnosc strony w wys. 100-200 zl rocznie i zobowiazuje sie taka kwote placic zeby capri.pl rozwijalo sie i dawalo satysfakcje jak dotychczas.

Maciasek_3M / 2003-10-15 18:58:25 /


takze jestem za.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-15 19:01:17 /


juz to dawno mowilem, wiec oczywiscie bede placil i postuluje roczna skladke /bo komu sie bedzie chcialo robic co miesiac przelewy/, trzeba bedzie niestety podzielic uzytkownikow na czlonkow klubu /placacych/ i sympatykow /nie placacych/ i tyle,
sympatycy nie beda mogli bic piany na forum, wiec ruch sie idealie ucywilizuje.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-15 19:15:07 /


Jak dla mnie 100zł to nie problem. 200zł to trochę więcej ale jak będzie trzeba to skąś wytrzasnę tą kaskę.
Do tego jeszcze będę miał konto mailowe MichuKrK@Capri.pl :]]]heheh a to już Bajka.

Tak sobie myślałem, że skoro już będziemy płacić, to może warto było by ograniczyć osobom z zewnątrz (tym którzy nie płacą) dostęp do forum(???) lub w jakiś sposób zarezerwować dla "klubowiczów" część zasobów Capri.pl(?).
Może ktoś też tak uważa?
Zależy mi, żeby jakość surfowania po Capri.pl wróciła do tej sprzed chociażby roku.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 19:15:54 /


Byłbym skłonny płacić do 10 zł miesięcznie czyli do 120 zł rocznie.

Proponuję wrzucić baner allegro (mam taki na stronie www.klasyfikacje.pl - zamiennie z pajacykiem).

Przy stu kilknięciach dziennie daje to 300 zł miesięcznie a to już 30% potrzebnej kwoty (ja mam ok 50 przy 1000 odwiedzinach dziennie).

Niestety przy wypłacie gotówki Allegro wymaga faktury VAT - czyli obetnie 22% z wypłaty. Ale myślę, że można liczyć na więcej niż 100 kliknięć dziennie.

Baner będzie trochę szpecił ale:
1. Można go wlkeić na dole strony
2. Ukryć po uzbieraniu odpowiedzniej kwoty

JarekK Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 19:19:03 /


nie ograniczajmy, to troche bez sensu strona jest po to zeby pomagac ...w duzej mierze 'nowym' a blokowanie forum czy innej czesci strony w tym nie pomoze.
pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-15 19:24:23 /


tylko kwestia czy skladka bedzie jednorazowa czy miesieczna mysle ze miesieczna bylaby w sam raz np. 10 zl/miesiac wiec 120 rocznie ....jak najbardziej za!!!
bo gdzie indziej wielu z nas otrzyma tyle info jak nie tu na temat swych aut.
trzeba to kontynuowac i rozwijac a wiadomo jak wszystko na swiecie wiaze sie z kosztami....wiec mysle ze jak kazdy zaplaci po te 10 zl na miesiac to nie zbiednieje:))
tylko mysle ze ze wzgledu na rozsypanie uzytkownikow po calym kraju najlepiej byloby -wplata na konto (moze klubowe)?
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 19:25:49 /


jestem za !! mozecie mnie dopisac do listy placacych w koncu 100 na rok to nie duzo! mniej papieroskow wykopcei juz bedzie ta 100 a i na zdrowie mi to wyjdzie! :))

kisia / 2003-10-15 19:40:41 /


Z tym 10zł na miesiąc to chodziło mi że to żadna kwota - a co do wpłaty to raczej rosądnij było by jednorazowo - bo więcej będzie kosztował przelew np.
10zł wpłacasz a 2-5zł koszt przelewu.
Zle mnie zrozumieliście.

Albi_Poznan / 2003-10-15 19:45:53 /


jak najbardziej jestem za 10 zł miesięcznie rulezz :P hehe ,Poza tym co do ograniczenia strony dla nie placacych to powinno ono wzgladac tak ze wlasnie nie maja wstepu na forum ,ale tylko na forum !! Tak mi sie wzdaje...
I najlepiej kato w mbanku !

ps.sorrx ya brak zmiekczen w drugiej czesci posta ale cos mi sie klawiatura pochrzanila i np. yamiast y mam z i na odwrot...

poydro

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 19:48:21 /


Raczej nie blokowałbym forum - lepiej tylko prezentacje samochodów tych co opłacili :-)) z drugiej strony są ciekawe auta których właściciele wcale sie tu nie odzywają .... i co z nimi ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-15 20:10:12 /


też jestem za... bo faktycznie korzystanie ze stronki stało się uciążliwe. jeśli 100-200pln ma przywrócić dawną świetność to JAK NAJBARDZIEJ ZA!!!

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-15 20:25:38 /


100 za rok tez jestem za a jak juz moge miec email fazisupergosc@capri.pl to juz wogole odlot jak ktos nie ma kasy odrazu to np w 2-4 ratach to wtedy juz zaden wydatek jezeli oczywiscie jak sie MK zgodzi

Michal FAZI / 2003-10-15 20:30:39 /


OCZYWIŚCIE JESTEM ZA!!!
Zastanawiałem się jednak nad tym, co napisał Krk4m a mianowicie czy nie ograniczyć dostępu niektórym osobom. Znowu jest dużo za i dużo przeciw, ale domyślam się,że sprawa utknie w jednym punkcie: tzn kto jest klubowiczem,a kto nie. Ja osobiście popieram capri.pl obojętnie w jakiej formule i zapłacę składkę, żeby tylko funkcjonowała dalej. Ale nie chciałbym żeby później ktoś mi powiedział,że się mało udzielam, zapłaciłem składkę to myślę że mam wszystko gdzieś itp., tylko dlatego że rzadko mnie można tutaj ostatnimi czasy uświadczyć. A ja po prostu nie mam na to czasu. Nie mam go nawet na tyle żeby raz i porządnie usiąść w garażu i postawić moje maleństwo na koła, a co dopiero klikać w klawiaturę. Z drugiej strony może to trochę samolubne, ale jeśli będę miał jakiś problem,to znów ktoś mi może wypomnieć,że przyszła koza... a oto nie o to chodzi.Nie znam się na mechanice i dopiero się uczę i staram robić możliwie wszystko sam, ale wierzcie że jeśli mam do wyboru: garaż czy klawiaturę, to wybiorę garaż. Po co to piszę? Ano po to żeby się dowiedzieć czy taki klubowicz jak ja będzie na to miano zasługiwał.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 20:54:46 /


Podpisuję się pod wszystkim co zostało tu zaproponowane.....Jestem za 10 zł mies......ok.....A co myślicie o tym żeby te wszystkie "dawne" informacje/pytania i odpowiedzi z forum skondensowac na jakimś CD, i kto chce to mu niech Konieczny wyśle za odpowiednią opłatą....Ja byłbym pierwszy który chciałby mieć CD z forum z tych wszystkich dotychczasowych lat ..Pierwszy plus to taki że stronka hulałaby szybciej a drugi że szybciej znajdowało by się jakieś potrzebne informacje...

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 20:57:20 /


Dla mnie kwota ok 150 PLN rocznie jest rowniez do przyjecia. Skrzynka mailowa na fordowskie wariacje tez by sie przydala :-) np. Mysza.W@capri.pl ;-) Jestem ZA!

Mysza liil (EM) / 2003-10-15 20:58:34 /


w Koncu musialo to nastapic, jesli chodzi o 100/120 to jesli bedzie w dwoch ratach mozliwosc, to spoko, ja sie pisze, a co do gratyfikacji, to mi z nawiazka wystarczy krzypek.capri.pl a gratyfikacja niech bedzie sama satysfakcja,

Krzypek / 2003-10-15 20:59:21 /


za! w kwocie 100-150 OK ale wolałbym miesięcznie i wolałbym mBank :P albo VWbank :P
------------szkoda że nie ma FORDBANK ;D !!

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 21:03:31 /


za ale w granicach 100zł:( przepraszam ale trudno było by mi zdobyć dodatkowe 200zł ................najwyżej bede tylo na zloty jeździł ale miejmy nadzije ze bedzie oki!

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 21:04:27 /


Opłata - jak najbardziej tak... 100 - 200zł rocznie to odpowiednia i niezbyt uciążliwa kwota... poza tym chyba nie byłoby to bardzo wymagane aby zapłacić z góry za cały rok, a np. kwartalnie.

Jednak uważam, że powinno się to obowiązkowo połączyć z oficjalną przynależnością do klubu i statutu członka klubu którego by obowiązywał regulamin "dbania o dobre imię klubu". Tu warto rozważyć, aby nie każdy kto zapłaci kasę automatycznie i bezkrytycznie mógł się stać klubowiczem, tak aby kasa nie rządziła, a najlepiej aby kandydat był "autoryzowany" (akceptowany) już przez klubowiczów po pozytywnym okresie próbnym... sposobów jest wiele, i chyba nie ma co wymyślać dziś już.

Warto pomyśleć aby w tej kwocie zawierało się coś extra - np. oficjalna nalepka na samochód - tylko dla członków klubu, czy np. kubek... tu pomysłów jest wiele. Oficjalne członkostwo można uatrakcyjnić np. w postaci większego miejsca na stronę o swoich autach... a osoby "nie płacące" aby mogły zamieścić np. max 100 - 200KB zdjęć. Konto pocztowe to też extra pomysł, ale obawiam się, że to też mocne dociążenia serwera, szczególnie przy dużym rozmiarze skrzynki.

PS To tylko takie moje przemyślenia...

314TeR Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-15 21:10:32 /


Osobiście mógłbym wyłożyć te 100zł na rok. Własnego Capri jeszcze nie mam, ale zależy mi na tym aby stona dalej funkcjonowała, bo pewnego pięknego dnia będę chciał umieścić TU zdjęcia mojej (przyszłej :P) "Damy".

MILO -> nie sądze aby tak zacne towarzystwo :) tak ostro Cię potraktowało (tymbardziej jak zapłacisz :P)

cOke -> również jestem za tym aby nie blokować dostępu osobom nie płacącym

Zayoos / 2003-10-15 21:15:24 /


i moze jeszcze recznik i karta vizacaprisuperklap nie wymyslajcie bo na tym poscie sie skonczy i do niczego nie dojdziemy ...... konto i dostep do strony ....capr.pl bylby wystarczajacy
ps. jest juz fordbank :P

to tylko takie moje przemyslenie......

Michal FAZI / 2003-10-15 21:21:36 /


Jestem za. 100 - 200 PLN w skali roku to nie są żadne pieniądze. Podejrzewam, że znajdzie się dodatkowo paru chętnych, którzy bez żadnej gloryfikacji na stronie gównej wesprą finansowo klub. Wiążę, oczywiście z tym nadzieję, że klub jako taki powstanie.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 21:32:31 /


Nom spox niech bedzie 100 albo i troszke wiecej
ale pomyslcie tez ze niektorzy nieodrazu maja tą 100 tak sobie wylozyc [dla mnie osobiscie to ok na teraz] alepomyslcie ze mozglibyscie to rozrzucic na 2 lub 3 raty. Wiem ze to roche roboty ale dla wielu uzytkownikow bedzie tak wygodniej.

pomylscie odrazu co bedzie dla czlonkow klubu [mowa oczywiscie o jakis znaczkach , naklejkach pierdolkach ktore bede wyroznialy nasze, wasze autka na drogach]

pozdrowka dla wszystkich

The god 84 / 2003-10-15 21:38:09 /


No 100-200 też wysupłam.
...a, skoro taka jest frekfencja na tej stronce, to może dałoby się znaleźć jakiegoś sponsora? Jakieś bannery płatne? -(oczywiście nie gołe baby, czy producenci środków na trądzik, ale jakieś motoryzacyjne branże (z kraju i ze świata)?
Czy ja dobrze kombinuję???

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-15 21:38:59 /


ja też jestm za... jestem skłonny zapłacić 10zł za miesiac... myśle że dobrym rozwiązaniem byłby podział kwartalny...

p.s myśle że treetop@capri.pl i naklejka na samochód (np. za dodatkową opłata) całkowicie by mnie satysfakcjonowało... nie mówiąc juz o dobrze działającej stronie...

p.p.s uważam że nie powinnismy blokować dostępu do forum

pozdr.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 22:03:49 /


Moim zdaniem jakieś ograniczenia dla osób nie płacących mogły by być, a to z tego względu, że taka osoba, stwierdziłaby "po co mam płacić i tak mam dostęp do wszytskiego więc po co przepłacać". Co do mail ja się piszę, a reklamki motoryzacyjne wskazane, ale i ograniczone...

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 22:24:23 /


jest tu nas sporo mysle ze grubo ponad setke osob ktorym naprawde zalezy na tej stronie i bez zmrozenia oka co te trzy miesiace zaplaci 40-30 zl. natomiast osoby ktore nie placa mogly by miec jakos ograniczony dostep co by nie bylo slow po co mam placic skoro za friko mam to samo. nie jest to prosta sprawa dosyc sporna ale mysle ze sie dogadamy. tak wiec moze MICHALE K. stworzyl bys liste do ktorej kazdy mogl by sie dopisac cos w stylu listy takiej jak byla na puchar capri wtedy latwiej mozna by oszacowac koszty utrzymanie tej strony i napewno bylo by jasniej...

Michal FAZI / 2003-10-15 22:28:21 /


dla mnie mozna placic skladke nawet w 365 ratach, ale ja wtedy wysiadam , bo nawe czynsz place raz do roku, bo mi sie nie chce o tym pamietac, jezeli genialny Michal wymysli jakis automat przypominajacy to prosze bardzo, tylko musi mi przypominac jezeli faktycznie nie zaplacilem, np.czerwony znaczek przy moim nicku ,czy cos w tym rodzaju.ale jak znam zycie, to jezeli nie damy wiekszych uprawnien placacym skladke, to po dwoch trzech miesiacach wiekszosc sie wypnie na skladki.jezeli zaczynamy bawic sie kasa ,to klub musi chyba miec osobowosc prawna, bo jak to sobie wyobrazacie ? mamy przelewac pieniadze na konto Michala ? nie to, ze mu nie ufam, widze juz ,ze to zabojczy warszawski formalista, ale klub powinien miec klubowa kase na klubowym koncie.jak forsy zabraknie zawsze jest tu kilku ludzi nieco bogatszych...., jezeli zostanie nieco mozna zrobic jakas extra nagrode na zlocie, albo kupic litra do podzialu.
zarty sie skonczyly, wiec zrobmy cos sensownie albo zdychajmy.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-15 22:41:38 /


ja popieram przedmowce.Albo zaczynamy dzialac na serio, albo dajmy sobie spokoj.Myslmy o nas i o tym aby bylo lepiej.

TomekmaniaC Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 23:18:44 /


ja też deklaruję wpłatę w ustalonej przez większość wysokości.

Simon Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 23:23:06 /


i nie miałbym nic przeciwko jakiemuś banerkowi, który zarabiałby na MB transferu :))

Simon Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 23:26:01 /


Do MILO:
Tańcowały dwa Michały.... a powyżej nawet trzy (Konieczny, Mike B4 i MichuKrk), ale ja się dotąd nie odzywałem. Jak najdalszy jestem bowiem od uzalezniania praw do korzystania ze stronki od wysokosci wniesionych opłat. Sama idea opłaty jest jak najbardziej słuszna i gotów jestem ją ponosić mimo tego, że i tak moje samochody na stronce prezentowane nie będą.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-15 23:34:38 /


nie bede oryginalny JESTEM ZA!
osobiscie uwazam ze nie powinnismy ograniczac nikomu dostepu do strony
ale np
1 zrobic liste honorowa czlonkow
2 kazdy nowy czlonek oprucz tego ze zaplaci sqladke moglby przechodzic maly chrzest bojowy[zakreci baczka maszyna albo cokolwiek-cos wymyslimy;)] na 1szym swoim zlocie i otrzymywac honorowe czlonkostwo

jesli musi byc roznica to jakas nieznacza bez jakis blokad, np nieplacacy ma takie same prawa tyle ze jego wypowiedzi sa textem pochylym(chodzi o pochylenie czcionki)

Hoover 3M / 2003-10-15 23:37:10 /


.STICH. chyba w każdym banku ( nie spodkałem zeby nie było) jest opcja że ustalasz sobie ze danego dnia miesiąca taka i taka suma pieniędzy zostaje pzelana na taki i taki numer konta , a no i w dalczym ciągu podtrzymuje opcje ze niepłacący powinni mieś ograniczony dostęp do forum.Mogli by mieć np. dostęp tylko do działu "zloty" ,tak mi sie wydaje ...

pozdro

ps. poza tym jak narazie to itak wszyscy chcą płacić :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-15 23:55:11 /


Jestem też za częściowym ograniczeniem strony dla nie płacących.

Albi_Poznan / 2003-10-16 00:14:09 /


Bannerów jak ognia wolałbym uniknąć, no chyba że jeden poważny sponsor ... Co najwyżej. Ale średnio wierzę w sponsora.

Co do ograniczania dostępu, to widzę że głosy są mocno podzielone, ten temat jeszcze będziemy przerabiać jak dojdzie co do czego.

Płatność jednorazowa czy miesięczna/dzienna - tu zdecydowanie z punktu widzenia księgowości najlepiej rocznie, bo wiemy ile mamy kasy i co możemy. A tak przez cały czas trzeba liczyć na to że jednak użytkownicy wpłacą, a jak nie, to mamy problem. Więc lepiej mieć ten problem raz do roku niż co miesiąc. Ale zdaję sobie sprawę że realia są jakie są, i coś wymyślimy.

> mamy przelewac pieniadze na konto Michala ? nie to, ze mu nie ufam, widze juz ,ze to zabojczy warszawski formalista

Co do kwestii formalnej, bo widzę trochę pytań jak to ma wszystko wyglądać, to sprawa ma wyglądać tak: rejestrujemy klub jako Stowarzyszenie, co mieliśmy już zrobić wcześniej, ale nie zdążyliśmy na Puchar, co miało najwięcej sensu. Potem sens nieco osłabł, bo działalność Stowarzyszenia wiąże się ze statutowym zebraniem składek i zbędną księgowością przez zimę, nie dając w zasadzie nic w zamian. Więc chcieliśmy to odroczyć do wiosny. Teraz pojawił się aspekt utrzymania strony, co doskoale nadaje się na działalność Stowarzyszenia, i zapewne tak się to odbędzie.
Proszę się nie obawiać wpłat na tajemnicze konta aferalne w Hondurasie - do tej pory udało się rozprowadzić koszulki, zorganizować przedpłaty na Puchar, i kasa raczej nie ginęła.

Co do rozpływania się działań w próżni, to róznie to bywa - często dzieje się tak że dużo jest krzyku, mało działań. Ja staram się działać nieco odwrotnie - mniej krzyku, więcej ruchów. Fakty znacie, osądźcie sami. Tutaj sonduję nastroje co do finansowania działalności strony. Jeśli nie zbierzemy dość kasy, to będziemy szukać planu B. Jak widoki na kasę będą, to wierzcie mi - temat nie upadnie. Bo upadnie ta strona, co byłoby wątpliwą perspektywą.

krk4m: myślę że jak uda się zrealizować nakreślony plan, to znajdzie sie miejsce na wszystkie Twoje cuda. Zrobimy osobny dedykowany dział :-) Myślę że wszyscy są za.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 00:30:21 /


Dla mnie ostateczne słowo szefa (MK :) jest święte.
A co do ograniczenia dostępu to musi ono być (wg mnie) ponieważ w tym tempie to za pół roku znowu pojawi się problem ze zbyt słabym łączem, dla Capri.pl bo zamiast 2000 użytkowników będzie 4000.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-16 00:39:32 /


Dolaczam sie do 100 rocznie chociaz Capri nie mam. Moze juz powoli przygotowac jakas stronke z kontem i przyjmowac wplaty, bo jak przyjda swieta, to bedzie finansowa klapa;), a tak poza tym, to moze zrobic ogloszenia platne dla nieoplacajacych? jakies sms czy inne mikroplatnosci. Zdecydowanie nie jestem za ograniczeniem reszty serwisu dla nieplacacych - to nie ma sensu.

Paluch / 2003-10-16 00:57:26 /


Jestem za. 200zł (najlepiej w 2-3 ratach) rocznie w zamian za oficjalne członkostwo i e-mail: 1379@capri.pl

.:1379:. Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-16 01:04:59 /


Nie odstając zasadniczo od reszty klubowiczów także jestem za tylko przychylałbym się jednak do ratalnej formy (3-4) Spora część z nas jest na etapie szkolnictwa wyższego i taka jednorazowa wpłąta 200 zl może być cięzka do przełknięcia. A prezentacja samochodów pana Michała jest jak najbardziej świetnym pomysłem.

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-16 07:36:35 /


JA TEŻ W TO WCHODZĘ:)

CHOCIAŻBY DLATEGO ŻE, po to by to napisać musiałem poczekać...
i to o tej godzinie:(
oczywiście nie tylko dlatego:-)
JESTEM NA TAK

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 07:40:59 /


Jestem za
Od jakiegoś czasu aby wejść na stronę muszę kilkakrotnie próbować a gdy już jestem to nie wiem jak długo, z tych powodów jestem na niej bardzo rzadko i troszkę brak tego niepowtarzającego klimatu.

Pozdrawiam

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-16 07:58:13 /


No Czołg tez się na to pisze, tyle że teraz Go caaały czas nie ma, ale jak będzie trzeba, ta ja juz od niego te pieniązki wyciągnę :)

Czołgistka / 2003-10-16 08:33:53 /


WITAM.

Pomysł jest przedni. Oczywiscie też się b. chętnie dołożę.
TA STRONA MUSI DZIAŁAĆ SPRAWNIE I ZARAŻAĆ KAŻDEGO, KTO TU TRAFI (UMYŚLNIE, CZY TEŻ PRZYPADKOWO)!!!

Pozdrawiam
Gryziu.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 08:51:05 /


Troche spoozniony ale jestem - ZA - i mysle ze to duzo pomoze :))
Pozdro 4 ALL :)
NARRA

Q_Back / 2003-10-16 08:57:55 /


Witam!!!

Ok i ja 100 przesle na konto. Tyko MK podaj jego numer!
A bombi@capri.pl bedzie bardzo milym akcentem :)
A moze zrobmy (ci co maja mozliwosc/checi) projekt naklejki klubowej, wybierzemy projekcik na forum i bedzie dla oplacajacych. Co Wy na to?

Co do ograniczen, jestem przeciwny.
Nie kazdy ma kase, a kazdy moze potrzebowac pomocy i co wypiac sie na niego?
Zanim kupilem Caprika robilem rozeznanie cenowo/dostepnosciowe dotyczace czesci, a stronka mi bardzo pomogla :)


Pozdrawiam Bombi

Bombi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-16 09:10:06 /


Jestem za i 100 zł czy 200 zł rocznie to nie problem.

Mario Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-16 09:18:44 /


wchodze na 100%

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 09:26:25 /


jestem ZA składką, a ciało STOWARZYSZENIE rozwiało by przy okazji parę innych sztucznych problemów.
Kłopoty z jednorazową składką mogą mieć uczniowie, ale przecież opłata mogła by być po gwiazdce, czyli po zastrzyku gotówki ;)
Co do ograniczania transferu dla nieskładkowiczów mam mieszane uczucia, w końcu korzystaliśmy bezpłatnie przez tyle lat i to właśnie dzięki dostępności rozwinął się klub, a przy okazji strona (albo odwrotnie :))
Kręgosłup klubowy uważam za wystarczająco silny aby conajmniej przez rok pociągnąć "darmowych" korzystających i statystyka pokaże co z nimi zrobić ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 09:27:09 /


nie bede sie wyłamywał i powiem to co większość ludków, że kwota rzędu 100-200 zł rocznie, za sprawnie działająca stronę jest akceptowalna.
Do tego dochodzi jeszcze aspekt "elitarności" :-)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 09:27:37 /


Zgadzam się z przedmówcami, wpłata na konto-ok, raz w roku będzie najlepiej bo tak jak zauważył MK będzie wiadomo na czym stoimy i będzie bez zbędnej nerwówki. Co do kręcenia bączków majacych na celu "wpisanie się" - heheh - ja bym był raczej za tym zeby tego nie wprowadzac ;) a to dlatego ze np. mój Capri jest dopiero na etapie rozbiórki i jeszcze dłuzo czasu minie zanim cos nim zakręce. I mimo, że jestem raczej nowym w naszych szeregach to tez chciałbym należeć......i czuć sie pełnoprawnym. Ja bym proponował inaczej.... zakręcić sie wokół SWOJEGO Capri, a co do tych bączków to ja sobie daruje ;).
Acha co do ograniczania strony dla "niepłacących" ja jestem za. Tylko nie wiem czy forum jest najlepszym wyborem, mysle nawet, że najgorszym - dlaczego, a no dlatego, że stawiając się w sytuacji kogoś kto jeszcze nie ma Capri (pamietam to bardzo dobrze) dla takiego kogoś ważniejsze jest, żeby np. zapytać ile pali V6, czy mozna przerobić na gaz, czy jest możliwość dostania większości części, a czy to znowu ktoś by nie pomógł w wyborze, czy moze coś doradził..... - niż np. przeglądanie innej części strony. A taki ktoś jeśli na wstępie otrzyma komunikat, że "aby wejść na forum musisz stać się pełnoprawnym użytkownikiem, spalić 35 razy gume, uzyskać 5 czas w Gryźlinach nooo i wpłacić 100 zł " to człowiek sie zniechęci i wyśle sms-a na strone BAR-u zeby zobaczyc czy Frytka zakochała sie w krajalnicy. Z innej stronyna to patrząć, trzeba uniknąć bezsensownych pytań na forum anonimów i nowych "klubowiczów" ..... ja to widze tak:

1. Do forum nie mają dostępu osoby niezarejestrowane, ew. tylko przeglądanie bez możliwości wypowiadania się i zadawania pytań - chodzi o edukacje 'młodych duchem" - a forum jest naprawde bogate w takie rzeczy
2. Rejestracja trwa kilka dni (wiadomy powód)- " mój golf z neonami jest lepsiejszy"
3. Rejestracje obejmuje test zawierający kilka stosunkowo łatwych pytań (właśnie tych najczęściej poruszanych na forum), czyli np. czym różni się MK1 przed i po lifcie (odpowiedzi a, b, c, itd), czy FC jest samochodem amerykańskim :) (jeśli ktos zaznaczy, ze tak to blokada na 5 miesięcy :P ) i wiadomo tygo typu pytania, ktoś zeby przejśc taki test nie musi być super mechanikiem, ale będzie musiał poszperać na stronie i się czegoś wcześniej dowiedzieć
4. Acha i moze by jakiś filtr wprowadzić .... zresztą nie wiem, czasem trzeba coś powiedzieć ostro, ale niektórzy sie zapominają :D

To są moje propozycje, ja to widze w ten sposób, mam nadzieje, że moje zdanie podziela przynajmniej część , teraz czekam spokojnie na przebieg sytuacji i w miarę postępów trzeba sie bedzie dostosować.

Pozdrawiam

Mirek K. / 2003-10-16 09:48:29 /


Nie mam Capri tylko Escorta, ale jestem jak najbardziej
gotów dołączyć do szczytnej idei przywracania stronie capri.pl
dawnej świetności(szybkości:)).Jestem na TAK :))

cossi / 2003-10-16 10:09:10 /


Jestem za,tylko składka musi troche mniejsza bo to jednak kupa kasy,he,he.
A tak poważnie,moja propozycja co do blokowania,jest taka:
Wchodzisz pierwszy raz na strone,rejestrujesz się i masz tam jakiś powiedzmy limit w formie iluś tam odwiedzeń,po wyczerpaniu blokada,płacisz masz dalej.Coś podobnego na wzór pokazowych progr.komp czy coś w tym stylu.
To tyle odemnie.
Ps.czy ktoś może mi powiedzieć czy w moim poście zmiękczenia to kwadraciki,bo umnie tak wychodzi(By napisać ten post musiałem dokonać pewnych okrobacji technicznych związanych z niedoskonałością mego sprzętu).

aro / 2003-10-16 10:44:37 /


No i moja 100-ówka do czapeczki...

Pozdrawiam

domin / 2003-10-16 10:51:15 /


Za Wami pójdę w ogień.
Myslę Michał że musisz ustalić jeden konkretny termin do którego składka ma byc wpłacona.
Inaczej będzie chaos i skończy sie na obietnicach wpłat.

Jestem za jednorazową opłatą roczną !

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 10:57:20 /


ograniczanie dostępu do zasobów strony nie jest najlepszym pomysłem... lepiej wprowadzić coś al'a wyróżnienie dla sponsorów... i profity w styli mail@capri.pl /tak jak proponuje MK/ przynajmniej tak Ja to widzę.
Ci którym zależy na rozwoju stronki napewno dorzucą się do garnuszka :) a takich osób powinno znaleźć się wystarczająco dużo:)


początkujący fordomaniacy mogą nigdy nie złapać bakcyla jeśli na dzieńdobry będą musieli płacić za dostęp do stronki... a zapewne wielu z nas zaineresowało się takimi pojazdami właśnie po zapoznaniu się ze stronką i z klimatem tu panującym...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 11:14:16 /


Mysle ze 100 zl jest ok. Moja propozycja jest taka, ze powinien z tego istniec pewien profit. Jaki. Moze formalnie zarejestrowac stowarzyszenie, cos a'la harleyowski HOG. W HOGu jak tylko masz HD i chęci to możesz być członkiem tej organizacji. Nie ma wymogow typu "klub". Placi sie skladke i procz tego dostaje się jakieś zniżki, co jakiś czas gazetkę, emblemat, itp.

Można by formalnie zarejestrowac Capri.pl jako stowarzyszenie. A jako marchewke trzeba by coś wymyślić. Bo tak naprawde to nie zalezy mi np. na skrzynce capri itp. Moze jest to atrakcyjne dla wielu, ale przecież wszedzie można zalozyć sobie konto i stronę i jak się poszuka to znajdzie miejsce gdzie bedzie mial strone i skrzynke do ktorej sie dostanie szybciej i z kazdego miejsca na swiecie. A wole strone z nazwa dupa.htm ktora chodzi szyko, niz capri.php ktore chodzi zle.
Ale można zrobic tak, że dajac np. te 100 zl niech 50% idzie na stronę, a 50% niech bedzie tą przyslowiową marchewką dla wielu ludzi, ktorzy odwiedzają stronę rzadko. Niech stowarzyszenie nie ograniczas sie tylko do aktywnych uczestnikow forum. No bo kto zaplaci 100 l jak nie ma np. czasu i zaglada na Cpari pl raz w miesiacu ??
A wiec niech te 40-50% naszej skladki bedzie przeznaczone na gadzety, itp. Niech np. w ciagu roku czlonek stowarzyszenia otrzyma np. jakas gazete o capri, koszulke, kalendarz. Dodam, ze bedzie to o tyle latwiejsze ze nikt nie bedzie marudzil ze takie a takie. Wtedy wszyscy dostaja to samo i od razu wiadomo ze zamawia sie tyle gadzetow ilu jest czlonkow, ktorzy zaplacili. Coz jeszcze, moze gdyby zaistnialo takie cos formalnie, moze udaloby sie np. wynegcjowac np. u autoryzowanego przedstawiciela Forda, jakies karty upowaznajace np. do 10% znizki na czesci (np. w formie jakiejs karty waznej w calej Polsce).

Piotra Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 11:56:40 /


CZYTAJAC WASZE POSTY i analizujac sytuacje mysle ze:
1.nawet 100 zl rocznie platne jednorazowo moze niektorym przyspozyc troche klopotu wiec lepiej byloby kwartalnie lub co pol roku
2.powinno w koncu powstac stowazyszenie(klub) i kasa wplywala by na konto klubu
3.skladka roczna 100-120zl jako standard...a dla chetnych co laska ponad to bo moze i tacy sie znajda:))
4. MK niech stworzy liste taka jak na puchaze i tam kazdy zdecydowany niech sie wpisze bedzie przejzysciej
5.pozdrawiam

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-16 11:57:27 /


>>np. wynegcjowac np. u autoryzowanego przedstawiciela Forda, jakies karty
>>>upowaznajace np. do 10% znizki na czesci (np. w formie jakiejs karty waznej
>>>w calej Polsce).

hehe
ja jestem "nieautoryzowanym" przedstawicielem forda i wszyscy z capri.pl maja u mnie znizke na czesci (w stosunku do cen serwisowych)
roznica jest taka, ze ja mam prawie wszystko na miejscu a autoryzowany serwis nie ma nic i nawet nie wie jak to zamowic ;)

(to nie miala byc reklama tylko odpowiedz)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 12:07:23 /


Fakt można by wpiąć na stronkę listę na której deklarowalibyśmy ilość składki jak i w jakiej formie rocznej, 05 rocznej. Coś w rodzaju ustawień jakim samochodem jeżdziasz czy posiadasz w osobistym koncie. Można by te listę zrobić
ogólno dotępną czyli obok wpłacił lub nie wpłacił - np. lista zdeklarowanych osób, następnie kwota, rozdzaj zapłaty (w jednej racie, dwie wpłaty po 0,5 roku) to chyba by bardzo rozjaśniło obraz całej sytuacji.

Albi_Poznan / 2003-10-16 12:22:22 /


Skoro już tu wszyscy się wypowiadają to ja też. Jestem za wpłatami w wysokości ustalonej przez MK. Jestem za ratami iloma kto chce, ale tylko w przypadku kiedy nie może zapłacić jednorazowo. Jestem przeciw bannerom i wszelkim ograniczeniom czy rozróżnieniom dla niepłacących. W końcu wpłaty mają być właśnie dlatego, żeby nie trzeba było robić ograniczeń, szuać sponsorów itp. A że ktoś będzie korzystał za darmo? Mnie to nie przeszkadza. Może ktoś nie ma kasy, a jest zainteresowany i w przyszłości dorośnie, skończy naukę i zostanie świetnym mechanikiem od Capri. :-) A może po prostu lubi wykorzystywać kolegów i żerować na nich, kij mu w nery w takim przypadku i niech się nie pojawia na zlotach, ale miejmy nadzieję że takich przypadków będzie bardzo mało, albo nawet wcale. Popatrzcie na programy OpenSource: tam nikt nie żąda żadnych opłat, no chyba że ktoś bardzo chce wpłacić to jest podane konto, a jakoś się to kręci. No dobra, wiem że to się dzieje w USA, gdzie niektórzy mają nadmiar kasy i bardzo chcą wesprzeć środowisko, ale my tu przecież też deklarujemy że chcemy wesprzeć (nie mylić z nadmiarem kasy).

Jeden problem się tylko pojawi: ciężko będzie chyba zablokować konto za np. nieprzestrzeganie regulaminu komuś kto płaci składkę. No ale to jest sprawa do przemyślenia, a nie argument żeby zlikwidować składkę.

Bardzo mi się też podoba możliwość rejestracji różnych domen. Może powstaną kiedyś serwisy o różnych pokrewnych Fordach. ;-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 13:03:06 /


Moim zdaniem ograniczenia na stonie powinny być tylko w dziale ogloszeń. Jest to chyba najbardziej popularny dzialł zaraz po forum. Osoby płacące składke mogły by wystawiać ogloszenia za darmo. Inni musieli by w tym celu zapłacić określoną sumke. Pozdrawiam!!!

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 13:12:35 /


wpłata kwartalna nie ma chyba sensu - za dużo sprawdzania i formalności (koszt przelewów, po co to ?)

Gościu składka jest już ustalona na 100 - 120 zł rocznie (200 to dla niektórych za dużo - zresztą dla mnie też) i chętnych już jest dosyć z tego co tu widać - ciekawe ilu ich będzie jak już wszystko sie wyjaśni

Gadżetami można by sie tu w tym wątku nie zajmować - to wszystko później. Może to być kalendarz, pluszak na lusterko, naklejka, kubek czy jakiś szyld parkingowy nieważne - moze to być koszulka pucharowa za free - nieobecnym rozsyłana do domów.... nie o to teraz tu chodzi

Wyróżnianie tych co wpłacili jakimś znaczkiem ?? hehehe, dobre dobre - szpan pierwsza klasa

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 13:15:41 /


myślę że jeżeli ktoś naruszyłby regulamin do tego stopnia, że jego wyczyn kwalifikowałby delikwenta do usunięcia, ale płaci składkę, to w takim wypadku zebrałoby się "wirtualne walne zgromadzenie" klubowiczów i decyzja zostałaby podjęta. Myślę że w tym przypadku przydałby się też odpowiedni zapisek w regulaminie....
Ale z drugiej strony myślę że caprikowa społeczność jest na tyle dojżała że takie przypadki będą/są sporadyczne :-)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 13:15:43 /


powiem tyle
jezeli ktos z was chce zalatwic sobie karte rabatowa to powodzenia
nie ma jednego dystrubutora czesci sa tylko autoryzowane salony
glowny dystrybutor nie ma sklepu a cos takiego jak karta rabatowa nie istnieje moze byc jezeli jakis diler da swojemu klientowi za przywiozanie do firmy lub cos takiego
aby uzyskac rabaty w fordzie trzeba tam kupowac duzo lub byc odbiorca hurtowym
jak ktos bedzie ronbil zakupy miesecznie na ponad 2000 2500 zl to rabat dostanie

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 13:23:31 /


jeśli można to wyrażam Sprzeciw płatnym ogłoszeniom - wejdzie ktoś komu zalega coś w garażu bo "kumpel mu dał namiary" i co ?? ogłoszenia nie zamieści bo trzeba smsa posłać ..... i nie kupisz nic - zresztą popatrz na ciekawe ogłoszenia dot. czesci - w wiekszości ludzie spoza znajomych nicków.

Nie kombinujcie jak słoń pod górke

nie dośc że dostajecie własnynick@capri.pl o pojemności powiedzmy 50 MB bez reklam z limitem maila do 15 MB i miejsce na własną stronke - to jeszcze jakieś rabaty i gadżety wymyślacie , co za dużo to nie zdrowo

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 14:01:27 /


Też jestem za kwotą 10 PLN za miesiąc, może 100PLN przy jednorazowej wpłacie na rok, a troszku drożej przy podziale na 2-4 części. Osoby płacące miałyby pełen dostęp do ogłoszeń, forum, garażu, materiałów, a reszta jakos ograniczyć bo jak znajdzie się grupa która korzysta a nie płaci to tracą tylko "reputację" a i tak zapychają łacza. Koszulki gadżety i plakietki to dalszy plan, na pewno łatwiej dogadać go później tylko z płacącymi klubowiczami. 200PLN to juz lekko dużo, ale wtedy za tą kwote można by zacząć nabywac i umieszczać profesjonalne instrukcje i opisy na stronie (oczywiście dostępne dla składkowiczów).

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 14:40:08 /


Też dorzucę swoje 100 zł. Co do gadżetów to wystarcza mi, że będę mógł korzystać ze strony Capri.pl. Miło będzie mieć skrzynkę pocztową, ale nie wymagam ani tego, ani więcej.

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 15:15:10 /


JESTEM ZA SKŁADKĄ KLUBOWĄ

Jeśli uzbieramy wystarczającą kwotę to może to być co miesiąc 10 zł .
Kogo stać może wpłacić całość w styczniu i ma z głowy opłaty za przelewy (70gr)i inne niedogodności z tego płynące.
Uważam , że do podstawowych danych takich jak forum,nasze auta (przegladanie),ogłoszenia itd.powinien mieć dostęp każdy , a na takie "bajery" jak garaż (nasza wiedza)lub własna strona z prezentacją auta (która zajmuje pewnie trochę miejsca)powinny być dla "pełnowartościowych" klubowiczów.

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 15:28:37 /


Kornik: Właśnie "sporadyczność" takich przypadków co jakiś czas obserwujemy na forum. :-) A z takim usuwaniem członka klubu jeśli wchodzą tak poważne sprawy jak pieniądze, to nie jest tak prosto: trzeba by powołać jakiś sąd koleżeński, od którego powinna być możliwość odwołania, nie wiem do kogo, pewnie do sądu powszechnego... i w ogóle, tu się zaczynają schody, na których się nie znam, więc nie będę brnął.

Chyba że zrobimy jak w "Rejsie": będziemy takich członków wykluczać zaocznie, bo tak to się jeszcze wywiąże jakaś dyskusja, on się będzie bronił, przedstawiał argumenty... :-))

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 15:34:42 /


wydaje mi sie ze stowarzyszenie musi miec wybrana "administracje i sadownictwo" wiec tym razem trzeba juz bedzie zorganizowac takie wybory
jak ktos nabrudzi to dostanie prawomocny wyrok ;)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 15:42:41 /


właśnie ! możemy zatrudnić jeszcze czterech zbirów i wtedy będziemy mieć dopiero argumenty . A będzie nas stać ! np. 50*120= 6000 zl rocznie ! :)
Może zostanie na jakieś gadgety a nawet zlot całkiem konkretny.

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 15:45:28 /


JA TEŻ, JA TEŻ dokładam 100-200zł rocznie jak trzeba!
Myslę, że informacje powinny być ogólnodostępne- gdyby nie ta stronka byłbym o trzy lata motoryzacyjnej edukacji do tyłu :-) (może nie miałbym Capri).
Myślę, że wystarczy konto i więcej miejsca na pokazanie swojego auta.
Jak pomyślę o wadol@capri.pl to już się cieszę.
Mam nadzieję, że wypali...jestem ZA !!!

wadol1 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 16:34:25 /


P Ł A C E 120 zł.

Pablo81 / 2003-10-16 16:55:12 /


ok . jednak wole np na 2 raty. a okres "probny" o ktorym pisal aro to chyba dobry pomysl. do aro: nie ma kwadracikow.
ja moge zasiadac w skladzie sedziowskim :) no i segal@capri.pl :))))

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-16 19:34:36 /


moze skopiujmy zasady ze skandynawskich gangow motocyklowych ? i zacznijmy troszke zajmowac sie sutenerstwem, wymuszeniami i narkotykami ?

noz otwiera sie w mojej kieszeni ,kiedy czytam te teksty o naruszaniu regulaminu, jakims klubowym sadzie i tego typu historiach.ja nie mam ochoty sadzic zadnego z was ,i moim zdaniem nawet caly klub jednoczesnie nie powinien osadzac mnie.jezeli Michalowi znowu nie spodoba sie jakis moj post na forum /typu sliczna naga azjatka / , moze go po prostu amputowac i po sprawie, bez zalu.jednak klub taki jak ten to nie szkolka niedzielna, i jezeli ma byc fajnym miejscem to regulamin powinien byc naprawde krotki.jezeli ktos nalezy do klubu, placi skladki i jest bez watpieia nieodwracalnie i bezpowrotnie zlamanym kutasem, to zbedny jest jakikolwiek klubowy wymiar sprawiedliwosci, koles sam odejdzie ,bo przeciez nikt nie bedzie chcial z nim gadac.

i jeszcze jedno, jezeli wprowadzimy limity dostepu dla sympatykow /nie placacych skladki/, a znajdzie sie ktos kto zasluguje na pelne czlonkwstwo, ale brak mu kasy , to co za problem, jezeli jest klawy przyjmiemy go i zaplacimy za niego, moze kiedys w przyszloci karty sie odwroca i to on zaplaci za ktoregos z nas.
stich /byly badboy/

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 20:16:00 /


Za

Abo!GOP! Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-16 20:26:27 /


Będę placił te ok 100 pln

papajPeCeKa / 2003-10-16 20:35:35 /


popieram... tylko please niech juz nie patrze na ten napis : "Service Temporarily Unavailable" błagam bo już rozwaliłem klawiature...
Pozdro

jagoolmk2 / 2003-10-16 21:58:45 /


Jestem za płaceniem stówki

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-16 22:11:25 /


Ja jestem calkowicie za.
Niech to jakos w koncu ruszy. Nawet 200 zł rocznie nie jest takie straszne,
w kazdym bądź razie zapłacę ile będzie trzeba.

Hemi / 2003-10-16 22:49:23 /


A ja sobie myśle że nie ma co kombinować.Niech zostanie jak jest.Takie składki klubowe czy jak to sie zwie żle mi sie kojarzy(jakieś wyróżnienia)-wogóle kluby i składki-wszystko póżniej sie wali-przerabiałem ten temat w motocykliżmie.Myśle że z czasem przejdzie niektórym faza z Capri i sie uspokoi-zostaną dinozaury i po wszystkim.Inna sprawa;nie wierze że ludzie odłożą powiedzmy po 10 pln. miesiecznie na składke; tytlko bedą kombinować na ostatnią chwile,a niektórzy nie mają na najpilniejsze naprawy-a wchodzić na strone na "krzywy ryj "-głupio i niehonorowo.

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-17 01:47:24 /


Do Krk4m: Nie miałem na myśli galerii samochodów i właściwie nie wiem czemu Twoje nie miałyby sie tam znaleźć? Mój prędzej czy później się tam znajdzie. Mniejsza o to,co pisałem,bo to trudno wytłumaczyć i chyba mnie nie zrozumieliście.

Co do tematu,to spodobał mi się pomysł chyba Mirka K.(?) dotyczący mini testu. A wyróżnić klubowiczów można właśnie znaczkiem/kalendarzem lub np (teraz mi to przyszło do głowy) WYSYŁANIEM RÓŻNYCH BZDUR NA KONTA (te nowe) LUB TELEFONY (osobiście wolałbym telefon).
Pomyślcie sobie: siedzicie sobie w knajpie,a tu przychodzi sms,że będzie zlot 3M tam i tam.Krótko i sensownie.Wtedy można kombinować jakąś kafejkę i looknąć na szczegóły. Nie wiem czy czuję się klubowiczem,bo na żaden zlot jeszcze nie udało mi się dotrzeć(awarie), z pucharu Capri musiałem się wycofać, i zrezygnować z koszulek (brak kasy przed wakacjami).I co ze mnie za klubowicz? Nie mam stałego dostępu do sieci a co jeśli będę miał w końcu sprawne auto,koszulkę,tablice z nickiem,breloczek,gwizdek i kalendarz... co z tego skoro wszystkie imprezy mnie ominą?

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-17 03:02:32 /


JESTEM PRZECIW :)

żartuje za jestem ,i mam nadzieje ze forum troche na tym zyska (mniej sie bedzie pojawiac głupich postów a zostanie to co nam najpotrzebniejsze)

pozdrawiam

starrsky / 2003-10-17 06:12:52 /


do .STICH.-a

Niebyłbym taki pewien czy różni popier....y sami odchodzą ze strony jak nikt nie chce z nimi "rozmawiać".Przykład ??

http://www.capri.pl/services/user-info.php?id=511

http://www.capri.pl/services/user-info.php?id=1801

w obydwu przypadkach "słowna" perswazja nie zdawała egzaminu.Musiał interweniować MK. Tak więc podtrzymuje swoje: sąd musi być.


pozdro

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-17 08:04:06 /


Dzięki Segal za info.
Czyli nie zmieniam nicka na kwadraciak.W morde to tylko u mnie są.
Sory, że nie na temat ale u mnie doszły jeszcze problemy z super przegladarką z ery kamienia łupanego.
Pozdr.

aro / 2003-10-17 08:42:28 /


do kornika
mnie wariaci nie przeszkadzaja, jezeli chca placic skladke i bredzic, ich sprawa.
ale, jak sie raz zacznie ingerowac w wolnosc wypowiedzi za pomoca blokowania konta , to w koncu wyrzucimy kogos ,bo pomalowal auto na brzydki kolor.
a w realu na jakims zlocie, myslisz ,ze taki koles bedzie sie faktycznie czepial ekipy ktora go olewa, bo ja raczej nie sadze.
kazdy chcialby miec na stronie, samych kolesi ,ktorzy mu idealnie pasuja, ale
raczej szanse na to sa dosc niewielkie, bo ludzie sie roznia.


.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-17 09:17:46 /


Ja chętnie zapłacę, dzięki tej stonie zaoszczędziłem wiele czasu i znacznie wiecej pieniędzy niż 100 zł. A i miło bedzie mieć @capri.pl ;-). Pozdrowienia dla wszystkich.

Łysy Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-17 12:11:56 /


Też jestem za za skałdką w okolicach 100 zł

Arni12 / 2003-10-17 12:16:19 /


To ja też dorzucę około 100zł
Pozdrawiam

szecho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-17 15:17:52 /


Prosta sprawą jest, że też się dorzucę. W kwestii ogranoczenia dostępu>: NIE, w kwestii wyróżnienia sponsorów:TAK.

banol / 2003-10-17 19:31:08 /


no chyba wszyscy juz sie wypowiedzieli a przynajmniej wiekszosc z tych co czesto tu pisza wiec teraz czas na list i jakis dzialania...:))
czym szybciej tym lepiej

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-17 21:06:31 /


na mnie mozecie liczyc

Cichy Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-18 09:56:34 /


Spoko 100 czy 200 to nic

Raszyn / 2003-10-18 20:14:44 /


jestem za ale prosze o rozlozenie tego na miesieczne raty . pozdro.

cortinas !G.O.P! / 2003-10-19 09:42:19 /


JESTEM ZA I SZLAG MNIE TRAFIA BO NIE MOGE TEGO PRZESLAC!!!!
:D
POZDRO ALL

Leo Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-19 21:40:30 /


widze ze chetnych do placenia jest wielu (a przynajmniej chetnych wielu) :-)))
tez doloze swoje 5 groszy

Jabol / 2003-10-20 08:28:12 /


I ja również chętnie wspomogę capri.pl finansowo (100-200zł).
Pozdrawiam.

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-20 10:42:48 /


Ja tez w to wchodzę. To nie są takie wielkie pieniądze a jest o co walczyć. Pozdrawiam!

Filet Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-20 11:13:45 /


To może MK poda jakieś konkrety?
Czy coś już udało się ustalić??

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-20 12:06:52 /


JA TEŻ SIĘ DORZUCĘ

Sebaplaza / 2003-10-20 13:06:47 /


jeśli się nie pomyliłem w szacunkach, to zadeklarowało się 80 osób.
Licząć, że nikt się nie wycofa i średnio po 100 zł/rok = 8 tys. zł.
Potrzebujemy z wstępnych ustaleń Michała ok. 12 tys, czyli potrzeba więcej chętnych, albo składka po 150 zł, albo...
...może ruszyć makówkami i poszukać u własnych znajomych korzystnej oferty komercyjnej :) (oczywiście skierowanej już bezpośrednio do MK)
Właśnie próbuję oszacować u znajomego (prawie klubowicz, bo lata Passatem na zloty Capri :)) komercyjną usługę dla naszych potrzeb za... 500zł/mies. (6tys./rok), transfer zapewne nie 512, ale 256, tylko że sposób rozwiązania serwisów aby był niekłopotliwy/niezauważalny dla użytkowników. Może wpuściliby nas gratis najpierw na 2 mies. próbnie ;), na razie musi mi potwierdzić wtedy walę do MK.
Więc panie i panowie dumać, bo w kosztach trzeba się zmieścić i pomóc Michałowi.
Michale, czy takie uzupełnienie rozwiązania problemu byłoby do przyjęcia?
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-20 15:13:41 /


Rozmawiałem przed chwilą z b.miłą panią w informacji firmy Spider mieszczącej się za ścianą, ale zarzuciła mnie tyloma pytaniami że zwariowałem.
Z tego co wiem, mają ceny przystępne i obsługę ok i w kilku miastach, więc może warto się zapytać, ale to już by musiał zrobic ktoś kto zna się na rzeczy i wie o co pytać.

W razie co podaje kontakt i szukam dalej

www.ogicom.pl

Ul. Kraszewskiego 21
60-501 Poznań
Tel. (061) 84 94 200, 84 94 281
Fax (061) 84 94 299
e-mail: poznan@ogicom.pl

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-20 15:59:59 /


jak mnie ktoś wyzwie za podanie na forum nazwy i adresu firmy to z góry przepraszam...

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-20 16:03:27 /


Jestem za składką, a w szczególności za własnym serwerem. Pozdrawiam

Seba / 2003-10-20 19:56:42 /


Jak będzie 100 - 200 pln w skali rocznej to płacę na 100%

bryzol Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-21 08:29:13 /


No to dorzucę swój kamyczek.
Jestem w stanie płacić te ca. 100zł rocznie składki członkowskiej. Najlepiej, jakby to było rozłożone na miesięcznie opłaty, bo wtedy bank by za mnie pamiętał. Ale jednorazówka raz na rok to też nie problem.
Jestem również za wprowadzeniem jakiś rozsądnych mechanizmów "obronnych" przed cwaniakami róznej maści, którzy nie zamierzają partycypować w kosztach utrzymania klubu czy serwisu www. Rozumiem motywację tych, którzy owych podziałów wprowadzać nie chcą, bo nie powinno się dzielić ludzi ze względu na wyłożone przez nich pieniądze, ale ryzyko, że jak przyjdzie do wysupłania deklarowanej kwoty to ludzie nagle "zapomną", jest duże. A strona capri.pl po prostu NIE MOŻE zniknąć!

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-21 10:09:58 /


absolutnie podpisuję sie pod płatnością 100 do 200zł/rok. skrzynka także była by fajnym gadżetem ...proszę wskazać tylko gdzie i kedy?

Mad Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-21 11:02:00 /


Dziękuję wszystkim za wyrażenie dobrej woli i chęci na składkę :-) Ostateczny plan jest taki: zakładamy stowarzyszenie - bo to jedyna droga na dalszą działalność. Chwilkę to potrwa, więc prosimy o cierpliwość.

Co do strony, to perspektywy mamy całkiem niezłe - przeniesiemy najpewniej capri.pl na własny serwer, będziemy mogli wtedy na nim hulać do woli. Ostatecznie dogadujemy ustawienie komputera w serwerowni u jednego z provider'ów, oferta jest nie do odrzucenia, ale jest jedno wymaganie - musimy wstawić komputer w obudowie do rack'a 19" o wysokości max. 2U - poszukujemy więc takiej obudowy. Jeśli komuś się gdzieś przewraca pod nogami taki sprzęt z demobilu lub złom, to bardzo chętnie się nim zaopiekujemy. Albo kupimy za rozsądne pieniądze. Jeśli ktoś jest w stanie pomóc, proszę o kontakt.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-22 12:14:15 /


czesc.
podzielam twoja troske o strone i pisze sie na kwote 10zł w miesiacu. mysle iz trzeba dac klubowiczom ( bo w momencie placenia gosc staje sie klubowiczem) mozliwosc wyboru 10zł na miesiac lub 100zł jednorazowo. co do maili moze prowadzisz juz sobie jakies zapisy na maile wiec ja pisze sie na motocomplex@capri.pl , a co do stawiania serwera moze uda sie gdzies zalatwic taniej lub moze serwerek wstawic komus do domciu ( oczywiscie komus odpowiedzialnemu ) moze na neostrade lub inne stale lacze w koncu to kwota max 300-400zł na miesiac ale nie 1000. mysle ze pomysl jest warty rozpatrzenia i to jak najszybciej bo mnie szlag bierze jak sie nic nie otwiera przez pol dnia.
Inna kwestia jest aby prowadzic liste na capri osob ktore nie oplacily a sie zdeklarowaly wtedy wyjdzie kto jest odpowiedzialny za swoje slowa. i nie bedzie to zaden wstyd jezeli sie ktos deklaruje to niech placi. Jezeli bedzie trzeba wydlubie dla was jakis starszy serwer compaq np celek 466 tylko dyski trzeba by bylo dokupic bo jest wsadzony 2GB scsi a to troszke malo a np 9GB mozna dostac za jakies 200zł.
Pozdrawiam

Andrzej Capik / 2003-10-23 08:42:56 /


uprzedzę odp. Michała, bo z nim rozmawiałem w sprawie transferu:
teraz capri.pl leci na transferze 128 i ... widzimy co się dzieje :(
moje zaproponowane 256 też więc nie spełni naszych oczekiwań,
potrzeba min. 512, a na naostradzie to ... tylko w tv reklama dobrze wygląda i też często się wykłada.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-23 11:23:16 /


Naprawdę doceniam Wasze dobre chęci pomocy, dostaję sporo sugestii i rozwiązań, ale proszę wziąć pod uwagę pewne aspekty i realia które pojawiają się jeśli chcemy mieć działający niezawodnie serwis: często wymieniana neostrada - po pierwsze ma DYNAMICZNIE przydzielany adres IP, co nieco wyklucza sprawę, nawet jeślibyśmy przymknęli oko na 128kB transferu od końcówki. Podobnie SDI mimo stałego adresu - nie ta szybkość. Tu jest zasadnicza kwestia - tak naprawdę są to usługi na potrzeby klienta domowego, który ma dużą tolerancję na wątpliwą jakość działania. Podobnie z tanimi łączami dzierżawionymi. Jeśli usługodawca ma zapewnić po pierwsze jakiś określony (wysoki w domyśle) czas niezawodnego działania łącza, oraz określony (krótki) czas reakcji na awarię, do tego dać jakąś gwarancję pasma, to miejsce pierwszych cenników na listach zajmują cenniki dalsze, z dodatkowymi warunkami. Bez tych warunków - proszę spojrzeć na neostradę: mam neostradę w domu - w logach widzę ile jest rozłączeń i kolejnych połączeń dziennie, ile trwają okresy braku łączności - liczone codziennie po kilka, kilkanaście minut, czasem po kilkadziesiąt minut. Jeśli coś dupnie - kiedy przyjedzie serwis ? Jak będą mieli czas i ochotę. Transfer bliski zeru ? Przepraszamy, mamy kłopoty, taki duży ruch w sieci, proszę wykupić gwarancję pasma. Podobnie z tanimi łączami dzierżawionymi - każdy dostawca oferuje klientowi pocztę i www u siebie - właśnie dlatego że nie jest to docelowe rozwiązanie na stawianie serwerów. Wiem, że jednak większą część czasu to działa - ale to trochę jak wożenie Caprikiem mebli. Nie do tego to służy. Gdyby łącze zapewniające odpowiednie warunki było tańsze niż postawienie serwera w serwerowni u providera, to kto by to robił ? Jednak się to powszechnie robi. My tak naprawdę nie musimy. W sumie obecnie nic nie musimy robić z capri.pl - jakoś przecież działa ... Ale jeśli już coś zmieniać, to na LEPIEJ, i taki jest plan.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-23 12:01:53 /


a i zapomniałem dodać:
będzie nasz własny komputer, który trzeba będzie postawić u tego "kogoś" w serwerowni
nie będziemy u nikogo gośćmi na dysku ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-23 13:03:54 /


Witam!
Wreszcie udało mi się wejść na stronę,jak już pisałem do Michała jestem ZA,przeczytałem wszystko,zostało napisane wszystko,teraz trzeba zrobić wszystko.
Podsumowując,proszę o podanie kwoty i nr konta.
Pozdro

kejpi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-25 08:15:27 /


jak juz bedzie wiadomo co i jak to rowniez prosze o wiadomosc z nr.konta itd...
pozdrawwwiam

Michal FAZI / 2003-10-25 21:34:44 /


100 zl rocznie ... bez chwili zastanowienia... popieram w 100%

LamBerT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-26 15:03:05 /


Ja też popieram. 100-150 zł rocznie to nie problem i chętnie się dorzucę.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-27 12:28:19 /


Ludzie o co Wam chodzi ?!
U mnie strona chodzi zaje***** ..... tzn ok godz 5-6 rano ;) - nie chce sie wstawać ale u mnie to jest jedyna okazja zeby troszeczke poszaleć po tym serwisie - czyli tak na poważnie ZRÓBMY coś z tym bo naprawde jest juz ciężko
Pozdro

Mirek K. / 2003-10-28 06:33:35 /


ja jestem jak najbardziej za stawką ok.100-150zł.

popieram też pomysł uregulowania prawnego statusu klubu i jakiegoś logicznego rozdzielenia na płacących i nie płacących.

Talar Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-30 07:31:19 /


Ja tez popieram oplate jesli ma to usprawnic dzialanie klubu.Kkriss

Krzysiek.c Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-10-30 09:56:47 /


Dobra może koniec gadania tylko do rzeczy.

Michał Konieczny .....

Gdzie, jak, kiedy, ile, wpłacać...................???!!!

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-10-31 13:47:08 /


zgadzam sie z pozostałymi maniakami 100-ka na rok to nic w porównaniu z przyjemnością serfowania po stronie z prędkością jadącego bolidu dopiszcie mnie do listy

PABLOCHA / 2003-11-02 12:32:02 /


Tak przy okazji 1000 zł na miesiąc to straszna kasa , dziwi mnie co tak wiele kosztuje.Dla porównania utrzymanie podobnego serwera (250 mb)kosztuje 800 zł na rok . Czy nie korzystniej było by mieć jakiś własny serwer ?

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-03 17:16:29 /


cruiser no tak tylko ze ty masz całkowite miejsce do wykorzystania 250Mb a tu jest potrzebne ok 2,5Gb, przy jednoczesnym zapewnienieniu transferu ok 256-512kb a to juz kosztuje, pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-04 01:32:07 /


ja to bym chcial juz zaplacic i miec dzialajaca strone, bo ....mnie .....i to wielokrotnie.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-04 22:00:56 /


ja też ju bym chciał, żeby to jakoś załatwić i żeby stronka działała normalnie. MK trzeba jakiś plan tego wpłacania kasy zrobić i do przodu!! pozdro

papajPeCeKa / 2003-11-05 00:16:00 /


Przebrnałem przez te 100parę postów i wiecie co....gadamy o tym w kółko i tyle uważam ,że ta trudną decycje powinien podjąć MK jak to ma wygladać. ja choć studiuję to te 100-150 PLN mogę rzygnąć (najwyrzej jeden miech nie będę palił ani pił)Narazie swej fury (granady)tutaj nie umieszczę ponieważ kiepski design ma ale uważam że za stronę muszę płacić choć niemam Caprika, ponieważ dzięki niej się nieźle wyedukowałem .Druga sprawa że płacący powinni być jakoś wynagrodzeni bo jeśli tak nie bedzie to duch w narodzie umrze...!Co do ograniczeń dla nie płacących to jest jakis pomysł tylko niemam pomysłu jak i co zrobić!Co do nagrywania CD forum to mógłby być dobry pomysł szczególnie dla nie płacących bo tak czy siak pytania coróż przewijają sie podobne!Dobrym pomysłem byłyby tez naklejki na nasze furki żeby mozna było powiedzieć "patrzta ludzie jestem gość bo sponsoruję stronkę ekskluzywnych samochodów":))

gilmor / 2003-11-05 16:45:12 /


no wszystko ok i bardzo fajnie ale zacznijmy wreszcie działać bo mnie szlag trafi jak bede mógł oglądać tę stronę tylko 1 na tydzień... i to z kiepskim rezultatem... pozdr.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-11-07 10:37:01 /


Stówkę rocznie mogę przeznaczyć, co prawda mój samochód to Grandzia a nie Caprus, ale strona naprawdę jest gites. Zresztą nie ma lepszej poświęconej Grani, gdyby nie materiały z tej strony pewnie jeszcze bym walczył z kładzeniem nowej instalacji w moim autku. :)

Pankol / 2003-11-07 12:53:36 /


A ja chciałbym mieć nalepkę na Capri coby wyjeżdżając za granicę ktoś kto podejdzie zobaczył że właściciel nie jest snobem, tylko jest w Polskim Klubie.
I tyle.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-11-08 21:58:38 /


A bez naklejki jest snobem bo ma Capri? To idiotyczne!
Naklejki i inne duperele tylko zwiększą koszty, niech wszystko najpierw zacznie działać. Już sama skrzynka email @capri.pl to bardzo fajna sprawa! Dać palec a chcecie już całą ręke...
Naklejki i inne bajery można porobic jak będzie już wiadomo ile jest pieniędzy.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-09 00:00:44 /


Czemuś taki drażliwy? A kto mówi,że to musi być już? Przecież nikt nie pisał: prześlijcie mi naklejkę,to zapłacę 100 pln. !!??!!

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-11-09 00:56:07 /


To i ja się dołączam. Nie wiem, czy dostanę nalepkę (bo Capri nie mam :(( ), ale z tego co do tej pory widzę, to myślę że warto :-)))

Lloyd / 2003-11-09 04:29:03 /


my z kaziem chętnie dołączamy się do opłat, ale jest problem bo i ja i on jesteśmy uczestnikami w miarę tu aktywnymi, ale nie stać nas na płacenie podwójnej składki (remont cortinki i mieszkania skutecznie pustoszy nam kieszenie) a ja nie chciałabym dzielić się z kaziem jednym kontem, co chyba rozumiecie...związek związkiem, ale czasem mam odmienne tudzież swoje zdanie na jakiś temat. nie jesteśmy pewnie jedyni, co więc z nami zrobić?

Paula Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-11-09 18:19:28 /


Czy ja się wreszcie doczekam konkretów?
Michale, podejmij męską decyzję, podaj n-r konta i kwotę, oraz czas na wpłacenie kasy. Jeżeli wiara stanie na wysokości zadania mamy problem z głowy, jezeli nie, będziesz musiał poświęcić parę wieczorów na wypisywanie przelewów zwrotnych, ale tak czy tak problem się rozwiąrze.
Pozdrawiam (lekko wkurzony oczekiwaniem)

kejpi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-11-09 18:59:23 /


100-150 za rok jest ok. Super strona MK.

Mike Mk3 / 2003-11-11 01:15:49 /


MICHALE!
Tutaj już spróbuję się dostać do Ciebie, bo mail raz mi wrócił, kolejny nie wiem czy doszedł, tel. do Ciebie milczy, sms-y nie przechodzą i nie mam jak Cię złapać :(
Przesłałem Tobie odpowiedź kolegi, dotyczącej konkretnej oferty na
- łącze 1 zł netto/1kB transferu za mies.(czyli 512zł netto/512kB),
- nieograniczone miejsce na dysku (wykluczone na razie wstawienie komputera do serwerowni)
- własne konta ...@capri.pl
- umowa przewiduje dynamiczną płatność/transfer, czyli ile towarzystwo zapłaci, tyle dostanie (np. 128kB jak jest teraz).
- do końca roku mamy gratis cały serwis i możemy się ew. wypowiedzieć co do np. jakości usług :)
Masz założone już własne konto na tym nowym serwerze w celu przeniesienia plików i bazy danych. (ale po hasła musisz się do mnie zgłosić!)
Pliki można od razu, a bazę danych na sam koniec, np. w weekendową noc, by jak najkrócej nie działał serwis capri.pl
No i oficjalna zmiana IP dla domeny...czy jakoś tam.
pozdro
P.S. kurka... no odezwij się wreszcie...

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-12 13:00:28 /


Ja również jestem za tym.
Zapłacić taką kwotę rocznie to dla większości żaden proble. :)
to zaledwie cztery piwa mniej miesięcznie
JESTEM ZA
Poydrawiam

bukos / 2003-11-18 18:02:41 /


dobra...150 postow i nic nadal konkretnego.....a MK chyba ma wolne znow bo jakos nic na stronie nowego sie nie dzieje..:))
choc stronka juz sie tak nie wiesza...pozdro:D

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-11-23 16:20:10 /


Konkrety......Pliz....konkrety, czy cos juz jest zrobione, czy nie? jak to dalej bedzie? Teraz jest lepiej, ale jakos nic nowego na stronie nie widac...CO jest dzialane....bylo mowione, sa checi, a zadnych (prawie) efektow...Prosimy o konkrety.....!!!!!!

TomekmaniaC Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-11-23 17:36:36 /


jesteśmy za 100-200 zł w skali roku (+5-10 jednorazowo za nalepkę-o tym póżniej)ale jako opłata członkowska do kasy stowarzyszenia.Dodatkowo kilka groszy na koszta związane z założeniem takiego tworu też nie zrujnuje.Dostęp do stronki hmm... forum, ogłoszenia chyba tak bo odcinając dopływ młodej krwi odetniemy sobie możliwości nowych kontaktów ,relacje ze zlotów- myślę że kilka starych relacji ze zlotów i wykaz niedostępnych do oglądania pozostałych może przekazać bakcyla i zachęcić do współpracy.Konto -chętnie.Nalepka na szybę tak bo na zlocie miło będzie popatrzeć kto jest z nami o kto ... powiedzmy się przymierza(jeśli ktoś po roku się wycofa to nalepka i tak pozostanie).Myślę że informacja przy podpisie na forum w postaci logo klubu dla tych co opłacili składkę za dany rok będzie bardziej motywująca no i przypomni zapominalskim że mają coś do wpłacenia na poczcie.Czekamy na ustalenia.

cwiety_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-11-23 20:04:23 /


Szanowni caprikowcy, sympatycy oraz przyszli sponsorzy !!!
Jak wiecie jestem posiadaczem Capri i zapewne do końca życia
nim zostanę.Stosunkowo krótko obserwuję działalność i zangażowanie
wiodącej grupy entuzjastów posiadacy tego "kultowego pojazdu".
Jestem pełen podziwu dla ich pracy i dużego oddania sprawie.
Utworzenie grupy ludzi których łaczą wspólne cele poparte
dobrą organizacją nie może się obyć bez wsparcia finansowego.
Zbudowana wielce profesjonalnie strona internetowa,organizowane
zloty,spotkania i inne imprezy towarzyszące niosą zawsze jakieś
koszty.Wniosek nasuwa się jeden należy utworzyć Club Ford Capri
ująć go w odpowiednie ramy organizacyjne /regulamin/ i odpowiednio
go finansować.Oczywiście należy rozważyć wszystkie możliwe formy
i sposoby realizacji tego celu /składka członkowska,wolne datki,sponsorzy
reklama i inne /.Wszystkie te działania należałoby poprzeć kalkulacjami
na konkretnych liczbach/np.czy własny serwer,czy korzystać z uslug providera,
koszty obsługi,nalepki klubowe,i inne/ i z tego wyjdą konkretne sumy
potrzebne na realizację przedsięwzięcia.
Wszyscy zróbmy zrzutkę w pierwszym etapie na zorganizowanie,a póżniej
składka i inne sposoby pozyskiwania środków finansowych.
Deklaruję swoje zaangażowanie i wsparcie finansowe przedsięwzięcia.

Jurek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-26 10:36:26 /


Stówę też dołożę
chociaż nie capri mam,
a granadę

TomekP / 2003-11-26 18:22:07 /


100pln rocznie moge placic-jestem za (Camaro, prosze nie denerwuj sie,o Tobie tez pamietam:)

soro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-28 08:59:13 /


popieram ten pomysł w końcu staniemy sie niezależnym klubem i jestem wstanie zapewnić 150zł rocznej składki

Łukasz Krauzowicz / 2003-11-28 12:35:31 /


hehe Soro wydatki na takie cele sa usprawiedliwione

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-11-28 17:39:54 /


oczywiście również jestem za taką kwotą , 100 - 200 zł rocznie to jeszcze nie problem ,biorąc pod uwagę kwoty ,które wkładam w moje capri.......

MAD MAX Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-11-30 20:40:58 /


Witam!!
Od połowy października,jak tylko uda mi się wejść na stronę czytam o przymiarkach do świetlanej przyszłości, I CO?????? otworzenie tego wontku zajeło mi 42 minuty, jest to lekko zniechęcające,więc może wreszcie jakaś decyzja? Michale za chwilę "Mikołaj", a może tak wyznaczyć czas i miejsce zbiórki, przyjedziesz z dużym kapeluszem, ci co chcą też przyjadą, wszyscy wrzucimy coś do tego kapelusza i po sprawie.A poważnie ,najwyższy czas na decyzje,ciągle czekam na określenie kwoty i numer konta.
Pozdro

kejpi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-12-01 08:53:43 /


W obliczu trudności przychylam się do opłat.

Piotr Nowak / 2003-12-01 14:35:42 /


Michał odezwij się, bo wygląda to jakbyś się przestraszył. Coś mi się wydaje że nasz admin nas opuścił. :( Nie daje znaku życia.

Pankol / 2003-12-03 13:19:16 /


I ja dorzucam się 100zł na wspólną tacę - przynajmniej jakiś szczytny cel. Co do dostepności strony to uważam że powinna być dostępna zarówno dla tych którzy dorzucili przysłowiowe 3 grosze oraz dla innych ludzi z "zewnątrz" - tylko w taki sposób można zyskać nowych towarzyszy w szeregach!! Zarejestrowanie jako stowarzyszenie jest super ideą - wszystko się kręci normalnie legalnie (nie wiem jak to wygląda od strony formalnej) ale myślę że warto spróbować!! koniu@capri.pl - hmm... - brzmi nie źle. W kwesti naklejek, kubków, szalików, proporczyków itp. proponuję się na razie wstrzymać i zadbać o to aby stronka chulała w należyty sposób - dopiero potem można zacząć myśleć o takich sprawach.


pozdrawlaju was .:KONIU:.
P.S.
Wg. mnie najlepszym (wcześniej już proponowanym pomysłem) jest stworzenie listy osób które podjeły by się zapłacić - wszystko jest czarno na białym i wiemy na czym stoimy - wiec do dzieła...

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-04 17:01:40 /


Ale dla listy proponowałbym osobny wątek, tylko kwota jaką jesteśmy w stanie zapłacić i nic więcej, podpis wiadomo, automat. Wtedy objętość wątku mniejsza i liczyć łatwiej.

Pozdros

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-12-05 09:52:26 /


TEŻ PŁACĘ I WCALE NIE PŁACZĘ!

Mach100 / 2003-12-17 23:16:41 /


Bez problemu 100zł rocznie. Jestem z wami.

Karoll / 2004-02-03 08:58:21 /


witam, znalazlem taka aukcje http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21105594 200mb na www i limit 3gb moze sie nada ;-) i cena przystepna

pozdrawiam

deejaybialy / 2004-02-16 10:10:22 /


Chyba w sen zimowy zapadłeś :)

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-02-16 10:42:21 /


przeczytaj pierwszy post :)) cytuje: " wrzesień 2003 - mamy rekord - 2,5 GB jednego dnia " koniec cytatu... ;D

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-16 10:55:26 /


Dla zainteresowanych, mamy poprawkę rekordu: całkowity dobowy ruch na łączu 4.1 GB

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-16 12:58:48 /


Dobra to kiedy to 512kb bedzie za mało ? za poł roku? ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-02-16 13:27:09 /


to ja proponuje nas zgłośić na jakies zawody z innymi stronami o samochodach moze ktos sie pościga..:))
Pozdro

jagoolmk2 / 2004-02-16 22:22:46 /


Czy ktoś z Szacownego grona mógłby sprawdzić czy może wejść na pocztę ze strony www? Ja coś nie mogę - odrzuca logina i hasło :((

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-20 21:34:36 /


a masz opłaconą składkę ? :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-10-20 21:40:32 /