logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » sklepy,warsztaty,fachowcy » Uniballe - gdzie kupić

Uniballe - gdzie kupić

Czy ktoś orientuje się, gdzie w Warszawie/okolicy można kupić uniballe?

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-18 23:58:56 /


u mnie kupisz calowe i metryczne (10 i 12 mam od ręki), napisz mi jakie potrzebujesz ??

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-19 07:56:29 /


Uniball to po prostu łożysko sferyczne. Do kupienia w każdym sklepie z łożyskami. Ceny: 20, 25zł/szt za łożysko do wahaczy.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-19 08:58:07 /


No to u nas (w Wawie) jakies lipne sklepy z łożyskami, bo nigdzie nie ma, a jak są, to do wahaczy nie kosztuja na pewno 25pln...

Witan. Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-19 12:45:11 /


Potwierdzam, że w Warszawie nie ma nic w sklepach tego typu. W-wa nastawiona chyba tylko na usługi jest, w mniejszych miastach zdecydowanie łatwiej o części czy narzędzia... Ot taki paradoks :-/

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-19 18:46:46 /


na jaktorowskiej też nie ma???

fordofil Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-19 19:07:27 /


To podajcie mi wymiary jakie potrzebujecie to Wam załatwię. Często kupuję łożyska to przy okazji podjadę i Wam kupię.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-19 19:40:06 /


Nie wiem, czy Katowice zaliczane są do "mniejszych miast", przy naszym produkcie brutto raczej jesteśmy żywicielem kraju, a nawet nas w prognozie pogody nie podają... ;D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-19 19:41:54 /


"przy naszym produkcie brutto raczej jesteśmy żywicielem kraju"

Zaraz po Warszawie, Krakowie i Poznaniu :P

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-19 20:03:55 /


No nie do końca kolego ;P

http://www.isk.infor.pl/wskazniki-i-stawki,590/Produkt-krajowy-brutto-na-jednego-mieszkanca.html

http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/PUBL_PKB_rachunki_regionalne_2007_notatka_inf.pdf

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-19 20:16:20 /


ja sie tym kierowałem :P
http://prawo.uni.wroc.pl/~kwasnicki/EkonLit4/raporty_katowice.pdf

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-19 20:28:59 /


strona 6 :) ale chyba skończmy bo offtop robimy.

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-19 20:30:36 /


Heheheee, no fakt. Są prawdy prawdziwe i prawdy prawdziwsze.

Więc niezależnie od PKB, poproszę wymiary tych boliuni.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-19 21:15:15 /


Że tak się podzielę znaleziskiem:
http://www.allegro.pl/item808720543_glowka_ciegla_pgakr_6_lozysko_silownik.html
http://www.allegro.pl/item808724702_lozysko_pgikr_6_glowka_ciegla_silownik.html
Dość tanio chyba no i wybór spory.
Inna sprawa-trzeba chyba takie główki zabezpieczać, szczególnie kiedy są pod spodem auta? W smar? Jakaś koszulka?
Jakieś inne pomysły?

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-19 21:40:43 /


mowicie koledzy o PLN-ach,
a jurki to kolobrzeg zciaga z niemcowni calymi autobusami.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-20 00:00:05 /


Na Jaktorowskiej są ze trzy kurtownie łożysk. Ja biorę do firmy w "Kool-u" i na prawdę jest duży wybór. Jeśli nie mają na miejscu zawsze sprowadzą. Co do na narzędzi, lepiej zaopatrzonego sklepu niż "An-Narzędzia" na Wójcickiego nie spotkałem :).

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-20 11:05:15 /


Nie lubię An-Narzędzia, bo mam ich pod nosem i co tam zajrzę, to wychodzę o ładnych parę złotych lżejszy :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-20 14:25:56 /


Unibale różne dostaniesz na ebay'u wystarczy że wpiszesz na niemieckim gelenklager albo gelenkkopf/gelenkkoepfe.
Na angielskim ebay'u wpisz rose joint.
Prawdziwe unibale np 16stki (mam 2 na wahaczach) są po 40 euro za sztukę!
Ale to oryginał taki sam jak w WRC-ówkach.
Uważaj na podróby made in china.
Ceny na ebay'u są bardzo niskie łącznie z wysyłką.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-20 19:14:09 /


Jeszcze raz powtarzam, powszechnie zwane uniballe to ŁOŻYSKA SFERYCZNE. To części maszyn ujęte w katalogach producentów łożysk tak jak segery, igiełki i siemmeringi. To nie WRC wymyśliło to łożysko lecz zaadoptowali je w pewnym momencie z przemysłu.
To jak ze śrubami nierdzewnymi, których używam na codzień. Można je kupic w żeglarskim za milion ojro a można pojechac do hurtowni ze śrubami i kupic za grosze. Czy śruba z żeglarskiego jest lepsza od śruby z hurtowni???
Kaman ludzie, robią Was w wała, dajcie sobie powiedziec ;)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-20 20:46:16 /


To znajdż mi unibale do ukł kierowniczego do capri.Tam musi być 1/2X1/2 cala.
Musisz kupić z GB albo od Chudera.
Ponadto kupowanie na ebay'u to proste wybranie tego co potrzebujesz i kliknięcie i zapłacenie paypalem.
Jedż teraz do sklepu/hurtowni i szukaj z gwintem metrycznym albo calowym.
Nie wszystkie hurtownie mają itp.
To tak jakbyś powiedział że Amiga była lepsza od PC-tów.może i tak ale łatwiej było mieć PC.
A jak zobaczysz ceny z Mcgill motorsport to 3 funciaki za porządnego unibala przebiją hurtownię,jeżdżenie i szukanie.
Strata czasu.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-20 20:55:28 /


3 funciaki to nie 40 ojro a GB mimo dyrektyw i tak trzaska w swoich calach więc o co chodzi? Chuder też kontenerami z GB części ciągnie więc ma.
Dla mnie zakładanie cali to GŁUPOTA. Te elementy wymienia się po rajdzie więc jak chcesz się ścigac to lepiej rozwiercic otwór lub zatulejowac na metryczny i kupowac w hurtowni po 25zł niż co chwilę zciągac z GB albo z ebaya po 40 ojro. Ale jak to mawiał mój prof. od analizy mat. "rób co uważasz, tylko uważaj co robisz" :D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-20 21:17:23 /


Dlatego porobiłem kalamitki wzorem z rajdówek i zamierzam smarować kiedy będę miał ochotę.
A co do ukł kierowniczego capri to wolę sobie kupić za 10 funtów z przesyłką komplet niż cokolwiek przerabiać w drążkach kierowniczych.
Ciężko się z Tobą gada Zapek.
Nikt nie zakłada unibali żeby jeździć codziennie do piekarni po bułeczki.
A to że coś kosztuje to trudno.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-20 21:44:05 /


Eeee Piotrek, ja tylko uważam, że jeżeli można sobie życie uprościc to warto to zrobic. Będę niedługo sierrę stawiał na łożyskach i to ma byc zestaw typu plug and play w 10 minut na stronę czyli wtłoczone gniazda łożysk osadzonych suwliwie i zabezpieczonych śrubą dociskową. Ja tylko przedstawiam argumenty, logiczne jak mi się wydaje i przystające do polskiej ekonomii.
Ale są i tacy w polsce i niemało ich, którzy skutecznie kupują wiertarki za 35zł w supermarkecie by po pół roku je wyrzucic i kupic następną. Ja wolę zanabyc z komisu czy lombardu zieloną celmę za 40zł która posłuży kolejne 20 lat. Ale dobrze już, ja się i tak nie znam.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-20 22:15:08 /


Na Jaktorowskiej są, ale za takie jak na allegro są po kilkanaście pln tam trzeba dac ok 50pln- może są rożne firmy i jakośc, skoro Piotrek kupuje po 40E...

Witan. Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-22 08:10:24 /


Ale ja kupiłem trochę na wyrost.Made in Swiss.
Na tych po 40 ojro zrobiłem właśnie kalamitki(na łączeniu wahacz-belka)
A reszta jest tak tania że wolę kupić unibala jako końcówkę drążka kierowniczego capri za 15zł niż oryginalną końcówkę za 25zł.
Zapkowi chodzi o unibale jako górne mocowanie amora.
To zakłada się raz na 100 tys kilometrów.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-22 09:18:27 /


Piotrku, mi chodzi o łożyska w wahaczach jako zamiennik tulei gumowo metalowych oraz przeguby ewentualnych dodatkowych drążków reakcyjnych tychże wahaczy.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-22 12:22:32 /


No to musisz kupić takie które mają naokoło bieżni taki rowek w którym będzie minimalna ilość smaru i zakombinować właśnie z kalamitkam.
Tak aby kalamitka trafiała właśnie w ten rowek.Inaczej żywotność unibala będzie liczona w dziesiątkach kilometrów...
Niektóre unibale mają kulkę ze stali nierdzewnej a bieżnię z brązu lub innego stopu zapewniającego samosmarowanie.
Ale i tak kalamitki to najlepsze rozwiązanie.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-22 13:45:11 /


Nie smarujesz, nie jedziesz. Dobrze mówisz. Kalamitka grosze kosztuje a przedłuży życie kilkukrotnie.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-22 14:58:55 /