logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Ulica "CAPRI"

Ulica "CAPRI"

Warszawa - Stegny, jade sobie, widze a tu.....ul. Capri !!!!
No pienknie nie.....

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-02 22:16:26 /


Tę uliczkę na Stegnach zauwazyłem kiedyś ze 20 lat temu - tam wokół są same takie śródziemnomorskie nazwy typu Katalońska, Sardyńska, Portofino, itd.
Ale wczoraj byłem na koncercie jazzowym - taki sobie kwartecik posuwał be-bopem z końca lat 50-tych. I jeden utworek (kompozycja saksofonisty Gigi Gryce'a z "Jazztetu" Arta Farmera) nosi tytuł... "Capri". Tak więc oprócz "Fiesty" Chicka Corei jest drugi jazzowy standardzik z Fordem w tytule.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-02 23:06:55 /


co do ulicy to mialem zamiar tam podjechac i zrobic fotke Capri+jakis znak z nazwa ulicy ale jakos nigdy nie mialem okazji zjawic sie tam z aparatem... :)
ale teraz to juz mam motywacje skoro ten temat wypynal tutaj.. :P

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-02 23:14:58 /


a no jest codziennie obok niej przejezdam
z tym ze wogole z capri jej poza nazwa ne mozna skojarzyc

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-02 23:59:10 /


nawet gacie sie capri nazywają i co z tego? gdyby była ulica Henrego Forda to coś...

starrsky / 2004-05-03 15:10:49 /


ulica Henryego Forda istnieje, niestety nie u nas. Z tego co pamiętam to W kolonii siedziba Forda znajduje sie na Henry-Ford - strasse 1 ;-)

Mroova / 2004-05-03 16:08:14 /


,,to moze lepiej zalozyc gdzies w polsce nowa osade/miejscowosc pod nazwa capri...:D..?
i mieszkali by tam tylko ci co jezdza fordami:))
pozdro
p.s. ale z checia bym mieszkal przy ulicy capri...:)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-03 17:04:12 /


Pracowałem kiedyś w W-wie.....jadę rozwieźć towar...a na rachunku widnieje adres klienta...ul.Capri....mmmmmmmmmmm...ale od razu ciepło mi się zrobiło i pomyślałem o mojej samotnej Capryni stojącej 550 kilometrów dalej u mnie w domu w garażu.....i zatęskniłem.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-03 20:03:15 /


Taaaak, ulica Capri w W-wie. To w zasadzie moje byłe podwórko, przez 8 lat regularnie dzień w dzień podążałem z ulicy Portofino przecinając ulicę Capri na Barcelońską do podstawówki, no i w drugę stronę wracając. Plus niezliczoną ilość razy z innych powodów, lub zupełnie bez powodu. Zadziałało najwyraźniej na podświadomość.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-11 22:18:37 /


no dobra...ale nazwa tej ulicy pochodzi od auta ,pizzy czy wyspy???ktos wie?:)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-12 11:00:45 /


raczej od wyspy, juz ktos napisal ze tam w okolicy sa same srodziemnomorskie nazwy
a pizza tez pewnie pochodzi od wyspy

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-12 11:21:43 /


podejrzewam ze auto tez :)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-12 17:53:19 /