logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » odrzuty » Nie mam Forda ale może mi ktoś pomoże

Nie mam Forda ale może mi ktoś pomoże

Witam jak już napisałem w temacie nie jestem posiadaczem forda tylko cinquecento 700 z gazem.A piszę tutaj bo to jedyne forum jakie znalazłem gdzie mogę coś na temat kłopotów z gazem się dowiedzieć.Ale do rzeczy mam w cintku instalację LANDI LE98 cintek bez katalizatora na tradycyjnym gażniku parownik electronik.Gaz założony 2.5 roku temu i do zeszłego miesiąca wszystko było bardzo pięknie spalanie poniżej 5l/100km i ogólnie pełne zadowolenie.Ale ze trzy tgodnie temu cintek podczas jazdy zgasł tak jakbym mu gaz wyłączył i już na gazie niezagadał.Po wizycie u gazowników stwierdzono awarię centralki.,której zresztą niemieli w danej chwili więc dzięki uprzejmości jednego z fachowców do domciu przyjechałem na tzw.mostku.W domu centalkę rozebrałem poruszałem potencjometrem i założyłem zpowrotem do cintka i o dziwo zagadał na gazie.Ale na bardzo krótko bo po przejechaniu może ze 2 km. sytuacja się powtórzyła(maszyna zgasła)żeby było śmieszniej już nawet na mostku niegadał na gazie.Po paru próbach doszłem do tego że silnik zostaje zalany zyd dużą dawką gazu.Stwierdziłe iż będzie to wina parownika bo gdy silnik jest zimny to żeby go zapalić na gazie muszę mu przykręcić gaz na głównym zaworze na 1,5 obrotu(wtedy pali ja dawniwj bez problemu)Dopiero jak się trochę nagrzeje odkręcam na 2,5 i już jest oki.Potem ąż do całkowitego ostygnięcia nie ma problemu z zapalaniem pracuje równo czyli wszystko tak jak przed awarią.Wczoraj postanowiłem jednak zaprzestać tej stałej zabawy z przykręcaniem gazu do odpalenia i odkęcaniu po zagrzaniu wymieniłem parownik na nowy i tu beret mam nowy parownik poprawnie wyrególowany a cintek dalej robi to samo dławi się gazem na zimnym silniku.Proszę o jakieś rady lub jakieś sugeste czego mam się jeszcze łapać , czy może to być wina po stronie samego silnika a nie gazu.Pozdrawiam Janusz
ps.Sory za przydługi wątek ale chciałem wmiarę szczegółowo przedstawić sprawę

MistrzJan / 2004-05-15 18:24:07 /


ciekawe czy ktos odpisze czy znowu bedzie wesolo ?? :D

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-15 18:27:54 /


Ty już odpisałeś :):P

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-15 18:32:06 /


mialem na mysli czy znowu bedzie draka jak z tym oplem hehe

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-15 18:35:38 /


a sprawdzales zawor gazu...czy aby dostaje napewno 12v???
bo jak bedzie mial za maly to nie zawsze go otworzy...
..ja tak mialem u siebie tylko ze w FORDZIE..:)
....a nie bylo forum dla cinkocinko?..:P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-15 18:38:32 /


no nieznalazłem forum dla cintka wkońcu ile cinkolki na gazie jeżdzi a co do zaworu to napewno go otwiera problem jest wtym iż jak pisałem przy zimnym silniku muszę mu gazu ująć bo go zalewa a jak się zagrzeje to już jest oki

ps. jeżeli nie mam szans na uzyskanie na tym forum to poprostu napiszcie to wprost bo niebardzo rozumię te dwie pierwsze odpowiedzi

MistrzJan / 2004-05-15 18:43:09 /


a ja nie kumam jak gaz moze zalac silnik??..tzn swiece np.???..bo benzyna to oki..ale gaz?

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-15 18:45:39 /


no może się żle wyraziłem poprostu dostaje za dużo gazu i go zdusza i gaśnie

MistrzJan / 2004-05-15 18:48:04 /


a filtr powietrza i gazu wymieniales?
..bo skoro go "zalewa" to moze za malo powietrza dostaje....i dlatego tak jest

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-15 18:53:23 /


a kiedy zmieniales swiece?? kable itd?? to tez jest bardzo waze

TomekmaniaC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-15 18:54:20 /


filtr powietrza nowy gazu nie wymieniałem ale z tym efekt chyba byłby odwrotny.Najbardziej zastanawia mnie to że momentalnie się coś skopało i odtej pory już beret.Tak jakby coś się popsuło ale co parownik wymieniony na nowy świece oki no chyba że faktycznie ta centralka sam już niewiem narazie jestem 300zł do tyłu za parownik i efekt ten sam

MistrzJan / 2004-05-15 18:57:16 /


a jesli centralka to moze otwiera co oba zawory i gazu i benzyny...i dlatego kuleje lub palic nie chce...bo wiadomo gaz z bena raczej palic sie nie chca..:)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-15 19:00:21 /


o tym niepomyślałem a jak to najlepiej sprawdzić w domowych warunkach wiadomo dzisiaj sobota jutro niedziela na gazowników niema co liczyć

MistrzJan / 2004-05-15 19:02:43 /


jak zawor sie otwiera slychac "tykniecie"...wlaczajac zaplon..uslyszysz...czy oba sie otwieraja czy jeden.....proponuje w dwie osoby ty pod maska a ktos przy kluczyku:)
..milej zabawy:P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-15 19:04:39 /


a może być taka sytuacja że zawór paliwa niedomyka i bezyna w małych ilościach jest podawana razem z gazem??

MistrzJan / 2004-05-15 19:05:08 /


no jak dostaje za male napiecie...chyba...moze jeszcze ktos sie wypowie...sprawdz post wieczorkiem...aha i kup se forda..:P..

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-15 19:12:25 /


dobra rada tylko żeby jeszcze sponsora podłapać to napewno bym się cintkiem nie tłukł po drogach:) dzięki za pomoc

MistrzJan / 2004-05-15 19:14:09 /


ODPOWIEDŹ:Fiaty nie występują w gamie produktów sygnowanych znaczkiem FORD MOTOR COMPANY.DO WIDZENIA!.KONIEC TEMATU.
ps. jak zaczniemy odpowiadać na pytania pierwszego lepszego mistrza który zaloguje się na CAPRI.PL to ...........

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-15 20:03:07 /


ja mam tylko pytanie (retoryczne:) ile pali Twój cienkol ze przerobiles go na gaz :)

Lukasz_Luk / 2004-05-15 20:52:41 /


miałem coś napisać ale ugryzłem się w język i mnie krew zalała... sory ale ładnego ma pan forda cieniasa... tyle że nie ładnie jest mieć regulamin forum w dupie...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-15 20:54:31 /


http://www.capri.pl/terms-of-use.php

cytuje pt1!!

capri.pl jest serwisem mającym na celu gromadzenie informacji przede wszystkim na temat Forda Capri. W zasięgu zainteresowań serwisu pozostają również inne modele Forda z lat świetności motoryzacji, w szczególności te współczesne Fordowi Capri, wcześniejsze, ale zdecydowanie nie późniejsze. Równoległym celem działania jest integracja środowiska posiadaczy i miłośników tych samochodów.


jakoś nie widzę fiatów, toyot, uazów i innych sprzętów które zaraz zaczną się pojawiać..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-15 20:59:05 /


Z mila checia sluzymy tutaj pomoca, ale naprawde nie mozemy pomagac kazdemu bez fordziny. Moze pomyslisz Mistrzu ze to snobistyczne, ale pomysl jaki by nam sie balagan tutaj zrobil, conajmniej taki jak u Ciebie pod maską. Niedlugo musielibysmy naprawiac tutaj bledy 90% zakladow montujacych gaz w Polsce, ktorzy nie za bardzo maja pojecie o tym co robią, pozatym trafialyby sie tysiace innych przypadkow z problemami korewoo i innego syfiszcza.
Parowkowym skrytozercom mowimy NIE!

Mysza liil (EM) / 2004-05-15 21:08:40 /


oki niema sprawy i wcale nie myślę że to snobistyczne ale zawsze spróbować mogłem a nuż widelec ktośby mógł mi ppomóc no ale szkoda pozdrawiam Was Fordziaki i dzięki chociaż za te odpowiedzi które otrzymałem

MistrzJan / 2004-05-15 21:17:37 /


Pewnie wiekszosc z nas pomoglaby Ci, wystarczylo popatrzec w watkach o instalacji gazowej kto sie wyowiada w sposob wzbudzajacy zaufanie i napisac do niego na priv - maila lub gada, ktore sie ukazuja po kliknieciu w nick.
Idz i nie grzesz wiecej ;D

Mysza liil (EM) / 2004-05-15 21:26:28 /


a ja mam propozycje......moze stworzyc osobny jakis watek gdzie ludzie z problemami w innych samochodach mogliby sie zwracac z pytaniami i problemami do takich fachowcow jak my??

TomekmaniaC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-15 21:29:09 /


A ja mam raczej taka koncepcje ze istnieje cos takiego jak usenet, pora to odkryc. Ja rozumiem ze czytnik nisowy przerasta 3/4 uzytkownikow sieci (nie wiem czemu :|) ale mozna kozystac z niusow na googlach, gazecie i onecie - to juz chyba latwiej (nie wiem czemu :|). Polecam sie zwrocic tam na grupe pl.misc.samochody lub inna adekwatna.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-15 22:38:45 /


albo innna koncepcja... niech te "obce" osoby pisza w odrzutach... jak ktos będzie miał czas i checi to odpisze, a jak nie to nie... a przynajmniej bedzie wiadomo że to nie o Forda chodzi, z resztą ktos juz chyba na to gdzieś kiedyś wpadł.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-15 23:50:44 /


WIDZE ŻE ZYSKUJEMY OPINIE

WWW.CAPRI.LPG ;-)))



słuchajcie umówmy sie że my tutaj na forum mamy swoje problemy - inne marki swoje .... i starajcie sie raczej nie odpowiadać na takie posty niezwiązane ze starym fordem (vectra frontera teraz cc) .... kolejne bedzie 10 postów dziennie o Lanosie i 125p oraz innych LPG power autach z całej Polski ?

wiem, że pewnie potraficie pomóc ale nie rozpieszczajcie zbytnio gości na naszej stronie .... troche tematyka podpada pod regulamin - starajcie sie zero odpowiedzi a wątek pójdzie do cenzury po jakimś czasie ok ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-16 14:59:31 /


tolerowanie watkow typu "odrzut" to bezsens
przychodza pozniej setki maili z bzdurami, mamy regulamin i koniec dyskusji na ten temat
Pan od cieniasa niech sobie pisze do kogos na priva, albo z calym szacunkiem poszuka pomocy gdzie indziej

to tak jakby ktos wchodzil do sklepu miesnego i prosil o marchewke
mamy regulamin i chociazby dobre wychowanie nakazuje go przestrzegac
czemu ciagle ktos ma co do tego watpliwosci i odpisuje na takie idiotyczne pytania!!!!!!!!!!!!

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-16 21:51:20 /


Ale cos w tym jest, co napisał MistrzJan. Że jest to jedyne forum, gdzie można się czegoś dowiedzieć. Jeśli poszuka się trochę, to w necie można różne fora znaleźć, ale faktycznie capri.pl bije wszystkie na głowę, dlatego nie ma się co dziwić, że coraz częściej zaglądają tu posiadacze różnych "FORDÓW" Vectra czy Cinquecento. Skoro tego się nie da uniknąć (chyba, że regulamin będzie wyskakiwał przy każdym zakładaniu nowego wątku) to może stworzyć dział "Inne" w odrzutach lub gdzie indziej.

I w końcu dowiem się jak założyć spojler od BMW do Opla bo tu nikt mi tego nie chce powiedzieć ;-)))

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-17 10:51:21 /


Profil tematyczny forum został już ustalony. Stare Fordy i koniec. O ile gaz dotyczy starego Forda, proszę bardzo. Niewykluczone że znajdzie się tu ktoś kto pomoże w innych sprawach, jak budowa wahadłowca, chów tygrysów bengalskich czy kącik złamanych serc jak ostatnio. Ale całej reszty to nie interesuje, a dla nich jest to forum - nie dla przypadkowych poszukiwaczy szczęścia. Prosimy o zrozumienie i szacunek dla naszego czasu. Dziękujemy.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-17 10:59:19 /


Wątek jest zamknięty, brak możliwości jego kontynuacji.