logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Szybkie wysiadanie świec na gazie

Szybkie wysiadanie świec na gazie

Jaka może byc przyczyna szybkiego zużywania sie świec. Po max. ok 5 tys.km zaczyna przerywać i świece mają biały spalony nagar.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-17 21:52:10 /


jeśli nagar jest biały to masz za ubogą mieszankę... wtedy bardzo często dochodzi do przegrzania elektrod a nawet stopienia...

a jakich świec urzywasz ??

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-17 22:10:45 /


Świec przetestowałem kilka : bosch, ngk, motorcraft, iskra....
Silnik pali max 10l/100 więc niewiele chyba.....wiec raczej wyregulowany ok
Oleju nie bierze....
A Świece i tak nie daja rady !!
Zmniejszałem przerwe na swiecach do 0,6-0,5 ...i też nic !!!
chyba że zwiększyc do 1 mm.
nie wiem sam...

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-17 22:29:39 /


zwiększyć nie możesz.. posiadają Ci przewody WN..
co do świec to prawidłowo wypalona ma kolor jasno-brązowy.

jeśli jest czarny to mieszanka za bogata
a jeśli biały lub jasnoszary to masz za ubogą mieszankę...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-17 22:34:09 /


słyszałem, że bosch jest słabiutki do gazu, a takie właśnie mam, tez szybko siadaja.Teraz chyba spróbuje ngk.Wiecie może jakie założyć(model) do 2.8? bpr6e?
pozdrawiam!

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-17 23:00:01 /


a nie można poprostu motorcrafta założyć ?? na chwilę obecną przejechałem na takich swiecach 40 tyś km na gazie.. i śmiga nadal bez zarzutu

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-17 23:02:48 /


skoro Ty tak mówisz, to będzie motorcraft, zreszta przewody tez mi sie kłaniają, Więc silniczek ucieszy się pewnie z podwójnego prezentu. Może jeszcze doradzisz mi jakis mikser .Mam 2.8 na gaźniku i kipsciutko pali na tych wkretkach.zamierzam to zmienic, ale nie wiem nawet gdzie takiego miksera szukać. Dzieki

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-17 23:06:22 /


Silnik pali max 10l/100 więc niewiele chyba.....wiec raczej wyregulowany ok

ja mysle ze to jedmnak za malo
ale sie sam przekonalem roznie ludzie jezdza
gdzie przyjemnosc z jazdy ?????
a jeszcze jak maluchy wyprzedaja to kicha
a dzis sie musialem z jednym scigac bo sie zagapilem i mnie wyprzedzil
ale to trwalo chwile :) i bylem przed nim :)
wiec u mnie to nie do pomyslenia MAX 10 litrow

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-17 23:47:17 /


To moze i ja 3 grosze dorzuce. Z samochodem kupilem Championy. Wymienilem 4 najgorzej wygladajace i zrobilem juz prawie 30000km, glownie na gazie. Bez problemow swiecowych (oprocz padniecia jednej ze starych swiec). Co jakis czas czyszcze je i sprawdzam przerwe.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-17 23:55:41 /


A ja juz na ISKRAch GAZ zrobiłem 15ty i nienarzekam na te świece bardzo dobre a co do mieszanki to uważam,że gaz powinien być tak wyregulowany by silnik dostawał ile potrebuje...bo z ubożanie mieszanki może mieć odwrotne skutki

gilmor / 2004-05-18 09:35:12 /


Jeśli piszesz, że spala Ci max. 10l to chyba nie jest najlepiej wyregulowany. Powinien palić nieco więcej. To Twoje zubażanie mieszanki to jak widzisz fałszywa oszczędność, bo musisz świece częściej wymieniać. Ja ze świecami nigdy nie miałem problemów. Przejechałem po ostatniej wymianie na motorcraftach ponad 25tys. i cały czas jest wszystko OK. Nie przewiduję wymiany w najblizszym czasie. Mój z takim samym silnikiem pali w mieście min.15l/100km. Fakt, że to trochę przegięcie w druga stronę. Myslę, że przyzwoite zuzycie gazu w 2.0R4 w miescie to 13l/100km, w trasie 9l/100km. Ale to też zależy jak kto jeździ. Pozdrawiam

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-18 11:14:05 /


no wlasnie
bo jak ktos nie naciska gazu tylko sie z wiatrem ustawia to i moze 10 bedzie
i jak napisal przedmowca to pozorne oszczednosci silnnik nie bedzie na samym powietrzu jezdzic bo samo powietrze tez szkodzi
pozdrawiam

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-18 11:44:10 /


czym sie rozni swieca, agr 22c od ags 22c..przy 2.8i ?
i jak sie odczytuje cieplote swiecy?
bo w "garazu" nic nie ma na ten temat?

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-18 14:51:03 /


Podsumowując powyższe - jak mawiają starej daty mechanicy samochodowi: "Silnik cos musi palić - jak nie dostanie paliwa, to pali zawory i świece. Przekalkuluj sobie, co wychodzi taniej na dłuższą metę".
Peranowa Sierra 2.8 pali 20-25 LPgazu po mieście i 12-15 na trasie. Ale zwija setkę w 8.5 sekundy, a świeczki wyglądają książkowo. Pewnie po zmianie filtrów przepał spadnie o jakieś 30%, ale dążenie do minimum za wszelka cenę dla silnika zdrowe nie jest.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-18 16:14:23 /


Kalb napisał:
"słyszałem, że bosch jest słabiutki do gazu, a takie właśnie mam, tez szybko siadaja"
Ja bym powiedział że Championy nie wytrzymują 2 tygodni eksploatacji, bo na świecach BOSCH mam zrobione 15 tys od wymiany i są-jak napisał Trójkąt-lekko brązowe-czyli ok.Silniczek pracuje równiutko,bez zająknięcia.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-18 17:29:11 /


Wprawdzie to Opel, ale przejechane na świecach BOSCH ponad 50 tysięcy. Nie wymieniałem ich wcześniej, bo o nich zapomniałem.
A do Forda założyłem Motorcrafty i jest OK.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-18 17:38:42 /


Zapomniałem dodać - na gazie oczywiście.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-18 17:39:23 /


jeszcze raz...czy ktos wie czym sie roznia swiece motorcrafta AGR 22C od AGS 22C ??????????????????????????????????????????????????????????????????????
czy mozna je stosowac jako zamienniki?

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-18 18:26:59 /


Zakrzak a sprawdzić forum to nie łaska...:P
http://www.capri.pl/services/forum-thread.php?id=3c63d6b9de060

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-18 18:35:29 /


wielkie dzieki stary....pifko na PC..:)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-18 18:39:06 /


Nie tylko sklad mieszanki, proponuje zalozyc swiece o wartosci cieplnej niecoo wyzszej, czyli takie ktore sie mniej nagrzewaja, gdyz jak powszechnie wiadomo temperatura spalania gazu jest wyzsza niz benzyny .Z tymi swiecami to jak z gniazdami. Proponuje np ngk nr4 zamiast oryginalnych 2. Elektroda nie bedzie sie tak nagrzewala,kolor swiecy bedzie ciemniejszy i na dluzej wystarcza.

Mysza liil (EM) / 2004-05-18 19:11:25 /


Właśnie czytając to, chciałem to samo napisać. Uprzedziłeś mnie. Zgadzam się z przedmówcą.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-19 17:04:25 /


Moje Capri ma "buta" !!!
Pali max 10l ale w trasie.
Świece sie przegrzewają i tak.

Jak wyczuć kiedy miesznaka za uboga a kiedy za bogata???
Wykręcać świece co jakiś czas i ... dodawać gazu lub ujmować???

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-19 21:31:07 /


hahaha pojechac na regulacje !!!
i sie doweiesz i przy okazji ci ustawia
ale jak nmasz ok to sie tylko dowiesz
bo nie ma to jak na przyrzady pojechac i zgrac to dobrze na analizatorze

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-19 22:13:43 /


wh konrad kuba: na wolnych obrotach krec sruba na reduktorze
jezeli przy kreceniu w strone wiekszej dawki spadaja obroty, to za bogata
jezeli przy kreceniu w strone mniejszej, za uboga
w reduktorach Lovato i BRC patrzac od czola sruby zwieksza sie w lewo, a zmniejsza w prawo
w innych nie wiem

ps. nikt nie wyreguluje wam samochodow lepiej niz wy sami

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-19 23:46:15 /


nigdy w zyciu sie nie zgodze !!!!
juz minely czasy co sie na sluch ustawialo
a efekty byly jakie byly nie za ciekawe
zazwyczaj palil samochod o 1/3 wiecej niz powinien
ale na to nikt nire patrzyl bo jeszcze niewiedziano co to ekologia
a i paliwo bylo tansze wiec lało sie , ale w rure!!!!!

ludzie do diagnosty to naprawde nie kosztuje wiele a i czysciej bedzie od spalin !!!!!!! jak sie bedzie spalac tak jk powinno byc !!!

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-20 00:31:40 /


moja granada 2.0R4 pali srednio 11 l/100km. na osiagi nie narzekam. na portfel tez nie ale co jest zastanawiajace ostatnio zgubilem............... luz zaworowy :) chyba wygrzaly sie co nie co gniazda. silnik chodzil cicho jak te kurewskie nowoczesne japonczyki ale............. 20-25 l/100km lpg. polowa paliwa w wydech. wyregulowalem zaworki i heyah!!!!
przy okazji pytanko: czy powinienem teraz tak kontrolnie po przejechaniu pewnych km (a zrobilem ich od tamtego czasu ponad 500) jeszcze raz sprawdzic luz zaworowy? kumpel mi mowil ze gniazda sie uloza w pewnym stopniu na nowo w stosunku do zaworow i dobrze byloby sprawdzic luzy raz jeszcze.

pozdrowionka!!!

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-30 22:09:32 /


Wiśnia, nasze V-ki wymagają bardzo częstej regulacji zaworów wydechowych, niejednokrotnie co 5000 km i częściej czasem też. Cyba, że wstawisz sobie gniazda które wytrzymają gaz (przejrzyj moje ogłoszenia). Ja mam od 70000 km wstawione gniazda w 2,8 PYA+gaz i po regulacji ostatecznej 2000 km po założeniu głowic nie regulowałem zaworów - co 10000 km przy wymianie oleju konrtola - nie muszę poprawiać.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-31 08:26:04 /


tylko wtedy, gdy nie jesteś pewny na ile zrobiłeś to solidnie ;)
Jeżeli podejrzewasz wypalające się dziwnie szybko gniazda, to na wolnych obrotach będzie silnik miał lekkie palpitacje i nierówno z wydechu prykał.
Zaglądanie tam wcześniej bez tych w/w objawów, chyba więc nie ma sensu, bo po każdej wycieczce musiałbyś zaglądać.
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-31 08:46:34 /


ostatnio w R4 Apacza robiłem też to samo, bo mu się zawory wbiły w głowice na 2 mm. Niestety masówka forda ma swoje ukryte wady jakimi są właśnie gniazda a dokładniej ich brak.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-31 08:54:00 /


moja odp. dotyczyła zaglądania po 500 km,
zanim Grandziarz odpowiedział ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-31 08:54:33 /


hej Granadziarz!

badz penwny ze jak juz bede mial V6 to napewno sie do ciebie zwroce po te lepsze glowice. widzialem odnosnik textowy na GG.

narka. pozdro. dzieki za opinie!

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-06-01 20:14:31 /