logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Poradniki techniki jazdy spotrowej etc.

Poradniki techniki jazdy spotrowej etc.

Chętnie bym poczytał trochę poradników sportowej jazdy, w których byłaby dobrze rozwinięta tematyka jazdy poślizgami tylnim i przednim napędem, pokonywanie zakrętów, trochę o nadsterowności i podsterowności auta itd.
Niestety ja znam tylko jedną taką książkę o tytule "Szybkość bezpieczna" , którą swego już czasu napisał Sobiesław Zasada. Bardzo dobra książka - polecam lekturę no i chętnie jakieś nowe tytuły bym poznał.

Michał Rau / 2004-05-25 21:42:28 /


polecam lektórę capri pl dużo można się nauczyć oraz ze strony praktycznej polecam gorącą różnego rodzaju zloty:P

gilmor / 2004-05-25 21:49:22 /


a masz może tą książkę jeśli tak to daj znać na mail lub gg:)

gilmor / 2004-05-25 21:49:58 /


polecam przejrzeć FTP.CAPRI.PL a dokładniej ftp://ftp.capri.pl/pub/capri/assorted/sjs.pdf :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-25 21:58:10 /


ja uważam że wyżej wymieniona książka pana S.Zasady jest chyba najlepszym dostępnym źródełem informacji teoretycznej. najlepiej jest poprostu ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć tylko na to niestety trzeba mieć pieniążki no bo fura zupełnie inaczej się "zużywa" przy tego typu próbach.
zacząłbym szczerze od pozycji za kierownicą i układzie rąk na kierownicy!! aby to przyswajać w jeździe codziennej... a uczyć się poślizgów zacząłbym w zimie niby trudniej ale fura tak w kość nie dostaje jak na asfalcie. Oczywiście po opanowaniu w pewnym stopniu poslizgów na mokrej lub nawet śnieżnej nawieżchni zalecam ćwiczenia na asfalcie bo auto na suchym zachowuje sie zdeydowanie inaczej.
a pozatym to w różnego rodzaju czasopismach ukazują się różne porady jak np. hamować lewą stopą lub jak pokonywać zakręt na "odwyrtkę". ostatnio chyba w GT tuning sa tajemnice drifftingu, niezawsze pięknie i jasno opisane ale przeczytać nie zaszkodzi.
Pozdrawiam Jagool
Ps: jakby co to dysponuje książką pana S.Zasady chyba mam ja tez gdzies na komputerze poskanowaną (ktoś z klubowiczów mi ja kiedyś wysłał:) - dziękuje)

jagoolmk2 / 2004-05-25 22:38:37 /


Czytałem znacznie lepszą książke niż szybkość bezpieczna - ale nie pamietam już tytułu - hehe moze kiedyś znowu zajrze do biblioteki :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-25 22:41:29 /


acha jeszcze taka uwaga, porady kolegów "rajdowców" mam tu na myśli kolegów prawdziwych kierowców wyścigowych lub rajdowych sa bardzo cenne i wogóle ale uważam że każdy ma swoją pasującą mu technike prowadzenia pojazdu i powinien poprzez właśnie ćwiczenia sam do pewnych rzeczy dochodzić, oczywiście mowie tu o malutkich nuiansach a nie o tym że najlepiej to zamontować kule na kiere bo mi sie wygodniej kręci, rzeby nikt tak tego nie odebrał.
Pozdro

jagoolmk2 / 2004-05-25 22:49:44 /


zgadzam sie z przedmowca ze podstawa postepu sa cwiczenia teoria oczywiscie swoja droga
Sam biore udzial w rajdach amatorskich i na cwiczenia posiecamy razem z kolegami mnostwo czasu. Chcialem ci powiedziec o przykladowym cwiczeniu ktore bardzo szybko daje widoczne efekty a mianowicie poszukaj jakiegos placu najlepiej z luzna nawieszchnia zeby bylo latwiej, porostawiaj pacholki i zacznij cwiczyc nawroty ale z taka predkoscia zeby nisprawialy ci one problemow, a nastepnie sukcesywnie zwiekszaj predkos!!
dobrym rozwiazaniem byla by jazda w kila osob aby mial kto podpowiadac

Trzanek Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-25 23:42:02 /


załuż sobie jakieś łyse oponki i potrenuj :D ja np. dziś każdy łuk w 100licy brałem bokiem ,oczywiście jak niebyło innych uczestników ruchu.Oponki mam łyse bo niezmieiam ich do końca matur ... trza spaliś laczka wkońcu :D

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-26 00:05:55 /


ja przerobilem uklad kierowniczy na krotki wiec mam troche mniej krecenia kolkiem niz wy:) tak apropo goraco polecam

Trzanek Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-26 00:29:41 /


Właśnie w celu trenowania jazdy poślizgami kupiłem najpierw dużego fiata, potem ładę(A w międzyczasie jeszcze dwa maluszki:) Trzy lata poślizgami przejeździłem, forum capri też już mam gruntownie przerobione, jeżeli chodzi o tą tematykę.Ale wciąż poszukuję czegoś więcej. Jeżeli chodzi o szybkość bezpieczną, to za 5 zeta na allegro jeszcze wczoraj widziałem, więc jak ktoś ma chęć...

Michał Rau / 2004-05-26 09:41:08 /


To teraz Miedziana sprawdz na torze nastepne doswiadczenie
NARRA

Q_Back / 2004-05-26 09:51:46 /


Każdy kto przypadkiem zimą zawita w rejon Karpacza lub Szklarskiej Poręby może śmiało kontaktować się ze mną.Bezpłatnie przewiozę po zamkniętej i zabezpieczonej krętej trasie-a'la Capri Rally Action!!!
Wrażenia murowane!
PO-piwko i inne.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-27 17:17:12 /


zreszta w planach ...jest zorganizowanie kiedys rajdu zimowego....ale co bedzie zobaczymy...moze juz tej zimy..:)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-27 17:29:09 /


vel Kankunen to brzmi DUMNIE, więc trzymam Cię za słowo i niewykluczone, że następnej zimy się przypomnę:)

Michał Rau / 2004-05-27 18:49:49 /


Czy ma może ktoś zbędny egzemplarz albo jakieś skany czy cóś na kompa, książki S.Z. "Szybkość bezpieczna"?
Proszę o kontakt na priva
THX

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-27 00:16:26 /


przeczytaj ten wątek od poczatku, napewno znajdziesz odpowiedz.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-27 00:52:05 /


Coś takiego jak "Szybkość bezpieczna" widziałem ostatnio w bibliotece w dziale z literaturą dla dzieci :)

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-11-27 07:59:46 /


cOke - wiem ale jagoolmk2 się nie odzywa a ktoś inny moze ma jakieś skany na kompie
Szajba - ja był byś tak miły to pożycz mi ją :-P
Z góry Ci dziekuję
Pozdro

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-27 13:16:38 /


Trójkąt podal nieco wczesniej link ftp://ftp.capri.pl/pub/capri/assorted/sjs.pdf

:)

Puzon / 2004-11-27 19:02:20 /


Ta pozycję akurat mam a szukam "Bezpiecznej szybkośći"
No ale Szajba ma mi wypożyczyć ze swojej bibioteki dla dzieci ;-)
3majta się

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-27 20:36:59 /


Koniu nastepnym razem to sporoboj przynajmniej na maila;) a co do do skanów tej pięknej książki to niestety ale juz dawno temu je stracilem razem z calym dyskiem:( ale mam ja na papierze...
Pozdrawiam i zachecam do ćwiczeń:) mamy coraz lepsza ku temu aure za oknem hehe:)

jagoolmk2 / 2004-11-28 22:35:54 /


moim skromnym zdaniem "szybkosc bezpieczna" jest genialnie napisana , poniewaz po pierwsze bardzo dobrze tlumaczy zachowanie auta , a jednoczesnie zwraca uwage pacjeta na koniecznosc dostosowania poziomu "dawania w rure " do umiejetnosci, sytuacii na drodze i znajomosci konkretnego auta. przeczytalem ta ksiazke kilka razy , zapewne zaczalem natychmiast po tym jak moj stary ja kupil , czyli pewnie jak mialem 10 lat, prawo jazdy i auta mam juz od bardzo dawna , nie lubie poruszac sie powoli i duzo musze jezdzic, ale jakos przez dwadziescia kilka lat nigdy nie przesadzilem, i wydaje mi sie , ze wlasnie panu Zasadzie powinienem za to podziekowac. "wypowiedz nie byla sponsorowana "
/stich 42 y.o./

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-28 23:37:13 /


jagoolmk2 - właśnie pisałem na majla - dlatego tak napisałe :/
No ale dzięki za odpowiedź ;-)
Pozdro

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-11-29 15:26:19 /


spox, poprostu w takim razie mail do mnie nie dotarł.
pozdrowienia i milego czytania:)

jagoolmk2 / 2004-11-29 21:27:22 /


jak ktoś jeszcze poszukuje to polecam tutaj:
http://www.mojaksiazka.pl/sklep/myBook.php?bc=1160

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-02 11:23:03 /


Na allegro tez jest kilka pozycji z ta książką i to doozo taniej, na rpzykład na tej aukcji mozecie sie policytować z obimobilem :PPP

http://allegro.pl/show_item.php?item=53138950

a ogółnie to powtórze zdanie przedmówców-książka jest świetnie napisana i informacji jest w niej też w bród...

ci3jk4 / 2005-06-02 14:09:03 /