logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Sprezyny (zawieszenie) - oznaczenie kolorami

Sprezyny (zawieszenie) - oznaczenie kolorami

Skladam wlasnie zawieche do grani i problem w tym, ze nie wiem ktore sprezyny zalozyc... A mianowicie mam 3 komplety przednich sprezyn o roznych oznaczeniach kolorami. np pomaranczowy+zolty+czerwony albo fioletowy+niebieski+zolty. Napewno wszystkie sa od v6, a ja potrzebuje najsztywniejsze. Srednica drutu sprezyn jest taka sama.
Ma ktos moze pojecie jak to rozszyfrowac??

Mysza liil (EM) / 2004-08-22 20:54:02 /


nie wiem co oznaczaja kolory ale sprawdzic twardosc domowym sposobem chyba by sie dalo..np. poloz cos ciezkiego na jednej zmierz ile sie ugiela a potem na drogiej moze cos z tego wyjdzie???
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-22 22:25:29 /


zolty/czerwony/pomaranczowy
X=364 Y=14.4

zolty/niebieski/rozowy
X=350 Y=14.8

zolty/niebieski/liliowy
X=341 Y=14.8


byl tez kolor fioletowy ale nie w kombinacji z zoltym i niebieskim, musisz wiec stwierdzic czy ten to liliowy czy rozowy :)


z danych wychodzi na to ze ta z pomaranczowym ma minimalnie cienszy drut

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-08-23 07:58:10 /


Zakrzak! wpadnij do mnie i polóż swoja ciezka rozkmine na te sprezyny, mam nadzieje ze wytrzymają :(

Camaro, pomylilem ten drugi przyklad bo pisalem z pamieci.
Mam 4 komplety:
-zolty/czerwony/pomaranczowy
-zolty/niebieski/rozowy
czyli te o ktorych pisales, a ponadto:
-zolty/pomaranczowy/fioletowy (liliowy??)
-czerwony/niebieski/zielony

Do ugiecia ktorych potrzebny bedzie najwiekszy ciezar?? poprostu dla najgrubszych i najdluzszych?? chociaz ta najciensza jest najdluzsza... Zalezaloby mi na tym, zeby byly mozliwie niskie i twarde, pod duze v6 ;D

Mysza liil (EM) / 2004-08-23 20:34:36 /


W sporcie zawsze najtwardsze są czerwone
miększe żółte a najmiększe niebieskie.
Może to coś pomoże?

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-23 20:52:16 /


ba!

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-08-23 22:06:48 /


w mojej grandzi siadły na przodzie.miałem od tyłu i założyłem na przód.teraz ma zadarty ryj, a tyłek siedzi .tymczasem jeżdżę ,ale szukam twardszych na tył.może coś doradzicie?.

aeroarte / 2004-10-04 20:19:21 /


Małe odgrzanie tematu.Czy X to jest wysokość?To jakie powinny być do 2.8 w granadzie?

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-04-03 21:53:34 /


Mam pytanko, mam sprężyny (nie zamontowane) oznaczone kolorem żółty/niebieski/pomarańczowy chciałbym się dowiedzieć do jakiej jazdy one się nadają. W granadzie siedzi silnik 2.9 efi a mi zależy żeby była komfortowa, taki najlepszy zestaw na polskie drogi. Czy warto je zamontować, czy może poszukać innych?
Pozdrawiam

Wartownik Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-08 16:51:18 /


Nie wiem od jakiej kombinacji silnik/nadwozie są, ale załączam zeskanowaną i opisaną po polsku tabelkę z manuala. Może ktoś po kombinacji parametrów z tabelki domyśli się ich przeznaczenia:

Konar / 2009-11-08 18:03:43 /