logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Nowe pomysły ustawodawców: podatek za 2.8 w capri = 11.200zł

Nowe pomysły ustawodawców: podatek za 2.8 w capri = 11.200zł

Witam,

Właśnie mnie szlag trafil, jak przeczytałem o planach Ministerstwa Finansów dot. wprowadzenia nowego podatku nakładanego na auta po raz pierwszy rejestrowane w Polsce. Ma on zastapić obecną akcyzę. Im autko starsze i im większa pojemność, tym większy będzie podatek. Poniżej propozycja wysokości podatku:

• 4 zł za 1 cm sześc. - auta sprzed 1992 r. (norma emisji spalin Euro 0)
• 3 zł za 1 cm sześc. - auta z lat 1992-1995 (norma Euro 1)
• 2 zł za 1 cm sześc. - auta z lat 1996-1999 (norma Euro 2)
• 1,5 zł za 1 cm sześc.- auta z lat 2000-2004 (norma Euro 3)
• 1 zł za 1 cm sześc. - od 2005 (norma Euro 4)

Czyli nasze kochane capriki, taunusy, granady consule i inne "z miejsca" dostaną w dupę za wiek i pojemność skokową silnika. Koszmar, za wymarzone przez wielu z nas capri 2.8 przyjdzie zapłacić 2800 x 4zł = 11.200zł. Trzeba się ostro śpieszyć ze ściaganiem autek z Niemiec, bo za chwilę juz zupełnie zniknie opłacalnośc takiej operacji. Nie dośc, że niemcy pokapowali się, że za youngtimery można brać kilka tysięcy ojro, to jeszcze nasz rząd przywala kolejny podatek.

Źródło: GW http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,2433781.html

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-08 14:45:46 /


buhaha co za belkot! to poprostu banda zlodzieji debili i kretaczy
zamiast pomagac to tylko utrudniaja zycie a jaka kase za to biora!
dlaczego nie wrocimy do krolestwa?
hehe ale polak potrafi wszystko ominac...i pewnie jakby cos takiego weszlo to znow pojda w ruch juz lekko zakurzone numeratorki :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-08 19:18:58 /


heheh tesh o tym czytalem ale wydaje mi sie ze to jest jush musztarda po obiedzie co złomu sciagneli to sciagneli i stoi to po komisach za plotami przy drogach itp
zgodze sie z zakrzakiem wroci proceder sprzed kilku lat odmładzania samochodow metoda spawalinicza :)
a drugie zjawisko ze do polski beda jechaly 3-4 letnie
doszczetnie skasowane samochody w celu "uszlachetnienia"
a gdzies na dniach ma wejsc dodatkowy przeglad techniczny wystawiany przez kilka stacji w polesce ... oj beda kolejki :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-08 19:36:59 /


1. cóż, w końcu za coś politycy biorą łapówki od koncernów produkujących samochody w Polsce.]
2. W sieci to chyba większość ludzi wie że politycy nie działają dla dobra Polski i Polaków, tylko dla dobra administracji aktualnie okupującej nasz kraj ( zwanej III RP ) i dla dobra własnych kieszeni ( opłacanych sowicie przez lobbystów czyli łapówkarzy ), tylko jak uświadomić o tym wszystkich ludzi w dodatku ogłupionych telewizją....
3. cóż zakrzak, dziedziczna monarchia konstytucyjna ... marzenie !!!


co do podatku... na szczęście Polak potrafi...

S_I_M_O_N / 2004-12-08 20:13:34 /


Jak to Polak potrafi nasrać Polakowi , w pale sie nie mieści.Nikt nie myśli o narodzie tylko o sobie , to wszystko jest popieprzone, qrwa.
eeech.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-08 20:30:36 /


Bo nasz kochany rzad wie doskonale ze najlatwiej sciagnac kase z kierowcow pod byle pozorem. ZGROZA.

Redoktiabr / 2004-12-08 20:45:16 /


To jest jeszcze lepsze :

http://info.onet.pl/1017921,11,item.html

Co prawda Onet cytuje tu szmatławca pt Fakt ale znając pomysły naszych wspaniałych polityków może być to prawda :(

Miejmy tylko nadzieję że na głupich pomysłach się skończy.

hubi / 2004-12-08 20:53:15 /


Ha ha ha :D Już widzę te elektroniczne urządzenia do mierzenia kilometrów :))) Znając życie skończyło by się na tym, że ministerstwo musiałoby dopłacać kierowcom, bo liczniki wskazywałyby ujemne kilometry :))) Ten link powinien iść do działu z kawałami!

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-08 21:04:20 /


Ja pierdole, przyznac sie kto glosowal na tych zjebow!? No kurwa mac, niech juz rozwiaza ten rzad bo sie naprawde wyniose do Szwecji/Irlandii/Kanady (jeszcze tylko 2 lata gratisowych studiow ;p)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-08 21:16:33 /


ja pierd..OLE... szkoda bardzo, placic za kazdy przejechany kilometr, to moze sie nie powinien nasz kraj nazywac Rzeczpospolita Polska, tylko POLSKA Transport Krajowy spolka zoo, normalnie czuje sie jakbym jakis pojebany sen mial, ale najgorsze jest to ze jest co cos w rodzaju snu na jawie:]
A niech ci wszyscy debile sie ida bujac...( ladnie powiedziawszy )
..a tak pozatym to chcialem powiedziec szanownym kolegom, ze gaz w UK kosztuje 36 pensow czyli taniej niz w niektorych rejonach polski, czyz nie jest to pojebane????
....nie palimy kapci....

TomekmaniaC Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-08 21:48:41 /


ej no do qr*y nedzy
podatek drogowy to chyba jest jush w cenie paliwa jest??
mało im darmozjadom pieronskim :|

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-08 21:52:25 /


W czynie społecznym moge wypierd***** kostka brukową w czarne rządowe BMW jak będe w Warszawie.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-08 22:11:06 /


simon nie III RP tylko PRL BIS mamy :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-08 22:18:13 /


ciekawi mnie bardzo co bedziez ta oplata w przypadku autka pozbawionego silnika? Powroca skladaki?

gumis / 2004-12-08 22:20:37 /


wlasnie ten ciekawy sposób mnie zainteresował - przywieźć całe auto bez silnika ------ zamontować nowszy i co wtedy ?? ;-))

zero podatku......


nie róbcie wątku z przekleństwami plizzzzzzzzz

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-08 22:50:47 /


Same się na usta cisną. :/

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-09 08:46:30 /


a ciekawe co zrobią z samym silnikiem ściąganym jako część samochodu?

MIHU / 2004-12-09 09:53:06 /


Po prostu ktoś chce żeby wróciła era składaków, poszukiwania papierów i ich obroteu wtórnego i żeby dawne zakurzone numeratory wróciły do łask ...... smutne ;-( a ceny starych aut znowu pójdą w góre

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-09 10:40:37 /


A propo numerow karoserji,ostatnio bylem w Urzedzie Miasta i po dluuuugiej dyskusji z panem kierownikem,wyszlo na to ze samochodem w rozumieniu prawa polskiego jest pole numerowe karoseri.Dawalo by to podstawy prawne do legalnego szczepienia aut.Z ciekawostek prawnych jezdzenie na tablicach z innego auta nie jest w PL przestepstewm(policajnci wykombinowali ze tablice nie sa dokumentem ,bo psulo im to statystyki wykrywalnosci ,a zeby dostac premie za wzrost wykrywalnosci przestepstw szacowni panowie w mundurkach wsiadaj w radiowozow u jada na wies kontrolowac czy psy maja aktualne szcepienia na wscieklizne ,bo niezaszczepienie psa jest wtym chorym kraju przestepstwem).Pozdrawiam

gumis / 2004-12-09 11:28:46 /


odnosnie tablic - czy w takim ukladzie nie mozna by bylo jezdzic wogole bez tablic skoro i tak jezdzenie na innych nie jest przestepstwem???:)

ziutoon / 2004-12-09 12:12:28 /


Hierarchia jest taka:
1. wykroczenie
2. przestępstwo
3. zbrodnia.

Wykroczenia również są karalne.

/ 2004-12-09 13:04:45 /


Patrząc na necie to tu, to tam jestem niezmiernie ciekaw jak udało się naszemu nierządowi wcisnąć tylu ludziom do „głów”, że auta powyżej 5 lat to „złom” i należy zrobić wszystko aby zablokować ich wwóz do kraju. Jestem formalnie przerażony i porażony bełkotem, który tacy spece z siebie wydalają. Najgorsze jest, że fakt iż w przypadku 2-5 latka opłacalne dla handlarza jest tylko ściągnięcie nieźle skasowanego auta zupełnie do nich nie trafia. Co gorsza można napotkać opinie, że 20-tolatki to „trupy”, którym powinno się zakazać użytkowania polskich dróg, przy czym „opiniodawcy” jednocześnie zupełnie pomijają fakt istnienia w naszym kraju rozlatujących się i reperowanych byle jak Fiatów 125p, 126p, Pomylonezów i tym podobnych pojazdów wyprodukowanych w krajach dawnej demokracji ludowej. Zgroza.

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-09 13:27:16 /


no właśnie. może podsunąć im pomysł, żeby za "skasowanie" na szrocie prawdziwego złomu i to jeszcze do tej pory trzy razy szczepionego zwolniali z wszystkich opłat rejestracyjnych za samochód sprowadzony:) chyba to by miało jakiś sens i poprawiłoby z pewnością stan aut na naszych drogach...

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-09 13:36:59 /


tylko kto zaplaci za utylizacje ;]

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-09 13:44:00 /


Unia Europejska:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-09 13:46:47 /


Utylizacja to też fajny temat. Plastiku w starszych brykach za wiele nie uświadczysz a szroty to powinny się sklepami komisowymi nazywać.

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-09 14:04:53 /


"Utylizacja to też fajny temat"
to prawda
kiedyś poważnie myślałem o szrocie z prawdziwego zdarzenia, ale to straszna inwestycja, nawet jakby unia dołożyła, a szanse są. ale nie to jest najgorsze.
najgorsze jest to, że żeby to się wogóle opłacało to trzebaby jakieś straszne ilości tych samochodów mielić dziennie (już nie pamiętam ile, ale chyba ok 20??:(
z tego co wiem, to jest bardzo trudne nawet w dużych miastach. w Wawie takie szroty są chyba dwa?? albo nawet jeden.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-09 14:11:48 /


a byłem za winietami..i niektórzy mnie za to zbesztali..to teraz macie:
-płatne autostrady
-dodatkowe 6gr na 1 litrze bezyny
- i te płatne liczniki kilometrów
JESTEM ZA -kto dużo jeżdzi niech płaci "zajebiście"

pomysł POLA - WINIETA - to było rozwiązanie, a tak wszyscy w dupę dostną równo
-jestem jeszcze za wprowadzeniem , tych liczników, zwiększenia z 6 do 30gr i podwyższenia akzyzy na gaz o 1000%...:), a tak wogóle to podoba mi się w Polsce po prstu DARMOWY CYRK włącznie z jej mieszkańcami..bo te barany się same nie wybrały :):):)

Albi_Poznan / 2004-12-09 14:41:53 /


Biadolicie jak stare baby, fury mozna targać od początku maja, czyli do dzis ponad 7 miesiecy, zasady sprowadzenia, rejstracji samochodu sa jasne, klarowne, 'wszyscy' czekali do maja co by piekne stare fordy z zachodu ciagnać, i co ? mineło 7 miesiecy a nowe autka na stronie sciagniete z zachodu mozna na palcach 1 reki policzyć, patrzac na ogłoszenia, np. chuder i pajaka, czy tez allegro, ceny nie sa wygórowane, a i stan zachecajacy do zakupu, ale nie i tak wszyscy tylko biadola jak to źle ze podatek chca dowalić, jak nie interesuje cie zakup auta to po cholere biadolisz?? chcesz kupic? no to na co czekasz? tańsze juz nie będa.
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-09 15:23:31 /


Albi, połowę moich przychodów oddaję państwu w postaci podatków. Jak by dobrze policzyć również akcyzę w wódce, paliwie i papierosach oraz podatek VAT, który płacę kupując cokolwiek to pewnie okazało by się że oddaję 66 % .. Więc nie mam zamiaru płacić już żadnych innych danin w jakiejkolwiek postaci czy to winiet czy liczników... Nie wiem czemu ale mam wrażenie że nasza władza uznaje posiadanie samochodu za jakieś dobro niebywale luksusowe i jeśli ktoś ma samochód to można mu ze spokojnym sumieniem dowalić kolejny podatek ...

hubi / 2004-12-09 15:26:50 /


Coke ma racje ,wiekszosc ludzikow zamieszkujacych ten kraj jest niezle walnieta i to w zla strone.Juz cholery dostaje jak slysze pytanie "czemu tak drogo?"Przeciez jezdzac normalnie autem kazdy musi sie liczyc z kosztami min.rzedu 1000-2000zl miesiecznie(nie mowie tu o ludziach ktorzy traktuje auto jako jako wyznacznik pozycji spolecznej ,albo uzywaja do jazdy do kosciola)A ostatnio wiwkszosc moich klijetow przychodzi jak to ladnie mowia :"sie zorientowac ile by kosztowalo".Jezeli ktos chce jezdzic oltimerem to MUSI zarabiac powyzej sredniej krajowej ,albo miec duze pojecie o autach i posiadac zaplecze wrsztatpwe ,a tak mamy co mamy na rynku. Zgraja nieudacznikow ,ktorzy winia caly swiat za to ze nie sa w stanie autem utrzymac ,posiadajacych za to aspiracje milionerow.Popatrzcie w neimczech ,przeciez tam nikt bez kasy nie jezdzi oldtimerem bo go na to nie stac po prostu.Acha a ostatnio mie kiljent dobil jak powiedzial ze silnik za 200zl(podreslam dwiescie ,nie dwa tysiace) to drogo.No comments

gumis / 2004-12-09 15:52:23 /


Gumiś - te 1000 - 2000zł to chyba lekka przesada ;-)

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-09 16:57:40 /


Skoro w tym kraju tak się popier**liło, że nie stać ludzi na utrzymanie podstawowego narzędzia tranasportu jakim jest zwykły samochód, a w planach jest dowalenie opłat za kilometry czy inne bzdury to szlag może człowieka trafić na miejscu. A niskie opłaty za sprowadzane samochody to niskie ceny części zamiennych, także tych nowych. A rozglądając się wokoło mnie widzę wielu ludzi, którzy jeżdżą bardzo starymi samochodami, bo po prostu nie stać ich na kupienie nowszego; dwudziestoparoletnie trabanty czy fiaty sa na porządku dziennym. I nie gadajcie, że można sprzedać, skoro nie stać na utrzymanie, bo do wielu wsi żadne busy czy pks-y nie dojeżdzają, więc pozostaje dymać kilkanaście kilometrów z kapcia do najbliższego przystanku.
Faktycznie, jesli ktoś posiada old czy youngtimera dla przyjemności, trzyma go w garażu i wyjeżdża tylko w niedzielę i gdy jest sucho, a porusza sie innym samochodem, uważa, że powinny być winiety, akcyzy, płatne kilometry, opłaty od cm3, itp., bo bieda jeszcze mu w dupe nie dała, to niech sie lepiej w temacie nie odzywa. Mieszkam na wsi od półtora roku i wierzcie mi, ale u niektórych panuje wręcz niewyobrażalna dla was bieda. Niedaleko mieszka chłopak, który jeździ na fuchy starym kaszlem, zarabia grosze na budowach (zreszą niezły fachowiec) i ledwo zarabia na przeżycie rodziny. I jemu powiecie: sprzedaj kaszla jak cię na niego nie stać?

Dokładnie jak w historii rewolucji francuskiej:
- Dlaczego ten tłum tak gniewnie się zachowuje? - pyta Maria Antonina patrząc przez okno na rzeszę ludzi.
- Bo nie mają chleba - odpowiada dworzanin.
- Ooo - dziwi się królowa - to nie mogą jeść bułek?
:/

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-09 17:13:53 /


Ludzie! Opamiętajcie się! Odrobinę rozsądku!
Ten projekt płacenia za przejechane kilometry to jakaś plotka, o której napisała na razie tylko bardzo poważna [;-)] gazeta "Fakt". Być może jeden pan drugiemu panu powiedział coś na korytarzu ministerstwa w prywatnej rozmowie, trzeci pan to jednycm uchem usłyszał i poleciał z tym do gazety która łyka wszystko, a im bardziej sensacyjne tym lepiej. A niektórzy tutaj reagują tak, jakby to już było postanowione, przegłosowane i wprowadzone w życie. Odrobinę luzu, a przede wszystkim DYSTANSU.

/ 2004-12-09 17:26:07 /


ciastek, a nie bułek :P

Mroova / 2004-12-09 17:28:10 /


tzn to było do postu Ramboosta, nie zdazyłem;)

Pozdrawiam

Mroova / 2004-12-09 17:28:49 /


Jaretzky ale przyznasz że cały czas kombinują jak by tu jeszcze się dobrać do naszych pieniędzy bo zrobili dziurę budżetową i zamiast ograniczać koszty próbują zwiększać za wszelką cenę przychody. I nie ważne czy to będą jakieś winiety, opłaty z km czy zwiększona akcyza to nie powinno nam się to podobać ...

hubi / 2004-12-09 17:29:15 /


Zdaje sie ze powiedzila wtedy:"to niech jedza ciastka" do rzeczy 1000zl -2000zl na .mc to wcale nie je biorac pod uwage ze 1000zl to rownowartosc ok 260l benzyny,a zeby posiadanie auta mailo jakie kolwiek uzasadnienie ekonomiczne powinno sie jezdzic min 1500km /mc. Wiem ze kzdy robi rozne przebiegi ,ale wieu ludzi koszt przejechanego kilometra autem wychodzi drozej niz pomoca drogowa(pomoc droowa jezdzi ponizej 1zl/km). Ja zawsze staram sie liczyc ile mnie kosztuje jeden przejechany kilomtr ,tzn: koszt paliwa,napraw,czesci OC i przegladu w skali roku i wtedy dziele to przez ilosc przejechanych kilometrow. ludzie jezdzacy np: ok 1000km rocznie samego moga miec wiecej oplat na przejechany kilometr niz 1 zl. A naprawde mozna cholery dostac jak sie slyszy hasla od kljetow z cyklu:"potrzebuje tani elaktryczny spojler do porsche carrera 911 wersja 4" jak kogos nie stac to niech nie ma wymagan ,a widac co sie dziej na rynku ,mielm kiedys klijeta o "jak najtanszy i rownoczesnie najmocniejszy silnik v-8 ,bo wie pan ja zarabiam 800zl ,a chce sobie zrobic takie autko" wydaje mi sie ze to troche niporozumienie.pozdrawiam

gumis / 2004-12-09 17:37:29 /


Co do oplat za przejechane km to rzeczywiscie brzmi to troche niedorzecznie. A fakt to nie jest szacowne zrodlo informacji jednak. Co do tego co mowi cOke, no niby masz racje; ale np. ja przymierzam sie za ok 10 mc do drugiego auta a Taunusa zaczne robic od poczatku, no a kasy nie mam teraz i teraz nie kupie wiec "biadole". Co do biedy to ostatnio pracuje w komisji socjalnej na moim wydziale no i zeczywiscie wiekszosc z nas nie wyobraza sobie jak biednym mozna byc.

Ciekawi mnie tylko 1 rzecz z tymi normami Euro. Auto o ktorym mysle jest troche mlodsze od Taunusa (dokladniej jest to jego wnuk w lini prostej w wersji kombii). Przeciez to auto mialo od 1993 do 2001 (a moze i dluzej?)ten sam silnik. Wiec jak to bedzie ? Kasa ma sie nalezec od wieku czy od normy spalin spelnianej przez silnik?

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-09 17:41:39 /


Prawda to czy nie... Powiem tylko jedno....ehhhh. Qrwa mać!!!!!!!

artoo (posiadacz wiedzy innej niż wszyscy) / 2004-12-09 17:44:30 /


Gumis, nie tylko uzasadnienie ekonomiczne decyduje o tym czy ktoś posiada samochód czy nie. Na codzień poruszam się głownie metrem, nie opłaca mi się jeździć do centrum samochodem bo bym płacił 20 PLN za parkowanie dziennie. Grandzią jeżdżę głownie w weekendy np na zakupy (taniej by było pojechać autobusem, mam przecież miesięczny) albo do rodziców do Kraśnika (również taniej by było busem) a mimo to mam samochód bo go cholernie lubię a poza tym wsiadam kiedy chcę i jadę. Dużo ludzi mieszka na pipidówach i muszą jeździć samochodem bo np PKS dociera tam raz dziennie a taksówki przecież sobie nie zamówią .. Poza tym jeśli większość ludzi na tej stronie patrzyłaby na ekonomiczne strony posiadania samochodu to ta strona nie nazwyałaby się capri.pl tylko seicento.pl albo coś w tym stylu ;)

Fajnie macie tam w Krakowie, pomoc drogowa za km bierze mniej niż najtańsze taksówki w Warszawie ;)

hubi / 2004-12-09 18:12:03 /


ktoś już napisał: polak potrafi. i to chyba wystarczy jako komentarz do durnych pomusłów na łatanie dziury budżetowej.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-09 19:14:23 /


Zgadzzam sie ze posiadanie oldtimera nie ma wiele wspolnego z ekonomia ,ale jakos to te ztrzeba brac pod uwage (chyba ze kogos to nie interesuje,ale az tak bogaty nie jestem wiec tez to musze liczyc ,szcegolnie ze mam srednio od kilku do kilkunastu aut) A 1zl/ to juz od paru lat mozna znalesc gosci ktorzy jezdza pomoca ,wejdz na allegro bo tez ktos tam dal aukcje po 1zl/km pomoca drogowa bodajrze ze slaska.Pozdrawiam

gumis / 2004-12-09 19:17:42 /


1 zeta za km pomocą drogową? Tanio. U mnie w piernikowie biorą 3,50 + Vat ale za to busy i furgonetki liczą po 0,70/km brutto :) Dydqsja dysqsją, ale i tak nic na to nie wskóramy, choćby rząd wymyślił cenę litra beznyzy = 10 zeta. Przecież to logiczne, że jakby obniżyć akcycy, podatki i inne takie to wpływy do budżetu się zwiększą. Tu nie chodzi jednak o dobro budżetu, dobro państwa, dobro obywatela i jego psa, ale o to, zeby ktoś zarobił. Ktoś spowinowacony z wymyślającym kolejny bzdurny przepis, albo ktoś, kto słono za to zapłacił. Polecazm "Karierę Nikosia Dyzmy". Tam bardzo ładnie opowiedziano to o co w tym wszystkim chodzi... PO co są wszystkie szumne komisje przesłuchujące publicznie "podejrzanych". Po to, żeby oderwać pospulstwo od tego, co się dzieje obok i po to, zeby za te posiedzenia dostać dodatkową dietkę. Gdyby za te posiedzenia nie płacili to podejrzewam, że żadna komisja by nie powstała :) "Oto Polska, mieszkam w Polsce"...

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-09 22:08:03 /


tak jak wiekszosc zauwazyla "polak potrafi"
ale jak jeden polak potrafi to i reszta tesh
i jak jush ktos wyzej zauwazyl te liczniki pokazywalyby ujemne kilometry
jak mozna zmienic bieg rzeki tak bieg licznik to jusz pestka :D
sasasasa:)

pomysl z gory poroniony ale "polska to je bardzo dziwna kraj"


"balcerowicz musi odejsc" :D

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-09 23:40:03 /


moja opinia

troche w tym zyciu przezylem i napisze

6 lat temu paliwao kosztowalo 1.8 za litr a teraz 3.8 roznica 2 zl z czego 2 zl to akcyza i podatek drogowy po co?? a po to zeby ograbic spoleczenstwo bo bogatemu zabrac nie mozna tylko temu co stara sie cos miec ale co tam my go dobijemy niech zdych taka filozofia kazdego czlowieka rzadzacego w polsce

w niemchech autami starymi jezdza ludzie ktorych srednia wieku jest 35 lat a dlaczego ?? dlatego bo modlych na to nie stac ale jak ktos juz ma takie auto to jest tak zadbane ze mucha nie siada

wg mnie auta pwonni byc obciazone taka chora akcyza lub oplata tylko wtedy jak beda to wraki aut nie nadajace sie do uzytku i razaco przekraczajace normy bezpieczenstwa czy to dwu letnie czy dwudzietodwu

nierozumiem dlaczego auto starsze ma byc bardziej dyskryminowane za wiek niz nowe 2 letnie do dwachowaniu i bocznym przekoszeniu wyciagniete pozniej gdzies u pana miecia troche krzywe ale jezdzi

dlamnie to skandal takie podejscie do sprawy

jedynym ratunkiem to rejestracja na zabytek patrzac w perspektywie przyszlosci

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-10 00:14:07 /


i tu potwierdze mowe szacownego przedmowcy
by jezdzic samochodem zabytkowym tudziez lekko starszym tzw young timerem trzeba miec kase

a i nawet nowym to co za darmo sie nie jezdzi i zalewac trzeba bo na powietrzu nie pogoni!!!
ale polacy uznaja zasade "zesraj sie a zastaw sie" wiec kupuja samochody i potem placza ze czesci drogie i mechanicy zdzieraja no i trzeb a jeszcze do tego tankowac :/

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-10 00:37:32 /


trzeba miec kase - ale nie przesadzajmy... niewiele wiekszą niż na utrzymanie zwykłego auta - 1,5 raza ?? . Czasem wymagany jest po prostu jest troszke inny tryb życia - jeden przewali wszystko na fajki, alkohol dragi i cholera wie co ..... a my ? (moge tak powiedzieć) inwestujemy sobie w autko kosztem wyrzeczeń z niektórych innych rzeczy. Moze to bezsensu ...... w każdym razie mi sie podoba i nie mam zamiaru przestać zajmować sie starymi autami z klimatem i duszą na rzecz nowego pudła które wcale mnie nie pociąga bo i czym ?? ani jakością sie pochwalić nie może, ani wyglądem ....... skoro mój Ford przeżył 30 lat to po remoncie przeżyje kolejne tyle ;-))))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-10 02:25:31 /


Sorry - z rozpędu napisałem bułki. Ciastka oczywiście.;)

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-10 10:47:07 /


Panowie ,chodzi po prostu o to ze duzo ludzi chialby , cos tam miec ,czyms fajnym jezdzisc ,ale funduszy nie starcza i wtym jest caly problem. Typowym przykladem tego jest dyskusja na temat sciagania starych autek z niemiec. Bylo gdzies capri na stronce swiezo sciagnie te z niemiec za 3000zl, i co ? Nic pomimo tego ze duzo ludzi ma niby zamiar scigac auta ,capri idzie na czesci ,co stanowi klasyczny przyklad niepotrzebnego bicia piany.I mniej wiecej tak to wyglada wtym kraju. Ktos z maoich zacownych przedmowcow , twierdzil ,iz Polacy lubia zadawac szyku w mysl zasady:"zastaw sie ,a postaw sie " z czym zgadzam sie w 100%. Juz mam dosc klijetow ktorzy pobrali autka na raty i teraz im sie "krzywda " dzieje . Kretyny maja auta po kilkadziesiat tysiecy i chca kupic JEDEN klocek hamulcowy uzywany.I nikt mi nie wmowi ze tylko system polityczno-gospodarczy jest temu winien, tylko brak wyobrazni ekonomicznej .A tak serio to ciekaw jestem skoro wszyscy czekali z utesknieniem na nasze wejscie do uni ilu forumowiczow scignelo dla siebie jakies starsze ciekawe autka z niemiec ? Skoro tylu ludzi chcialo ciagnac to moze sie wpiszcie ,bo od maja juz troche czasu minelo, jezeli wyjdzie ze prawie nikt , to caly temat o sciganiu autek jest typowa dyskusja akademicka.Pozdrawiam

gumis / 2004-12-10 14:55:03 /


Zgadzam się z tobą, choć z małym zastrzeżeniem. Po prostu wielu ludziom po wejściu do Unii pgorszyły się warunki materialne i kupując nowy samochód po paru miesiącach okazało się, że przeinwestowali. Wtedy faktycznie jedynym wyjściem jest go sprzedać, nawet ze stratą.

Ramboost Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-10 15:19:22 /


Gumis zapytaj albo zobacz auto Chudera od niemca wziete
sa inne u niego, nie pamietam czyjgo capcia to widzialem ale wszystko z zachodu
ja nie jestem za i nigdy nie bylem za unia , ale fakt co poniektorzy przywiezli capriki z zachodu
i jak by mieli zaplacic tak jak wczesniej tyle podatkow i tak dalej to pewnie by dalej jezdzily na zachodzie

a co do capcia za 3000 tysie od Pajaka to co ???
nikt nie cchce ?? czego ?? nie rozumiem ?? warto go brac bo w takm stanie to w polsce samochodow za takie pieniadze sie nie znajdzie !!!

Mike masz racje to jest jakies wyzeczenie dla co poniektorych
lecz moja teoria jest taka spelnilem swoje mazenie wtedy kiedy mnie bylo na to stac , tak podchodze do tematu ze nie bede plakac ze kasy nie mam ale mam mojego wymazonego forda ktory stoi bo trzeba pamietac ze trzeba go utrzymac a to kosztuje
tak to juz jest !!! tez chcialbym placic mniejsze oc lub wcale nie placic , lac waszke tak jak kiedys ponizej zeta (tyle kosztowala jak zaczalem jezdzic), ale co nie zmienie tego

p[ozdrawiam Fordomaniakow :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-10 16:07:04 /


"A tak serio to ciekaw jestem skoro wszyscy czekali z utesknieniem na nasze wejscie do uni ilu forumowiczow scignelo dla siebie jakies starsze ciekawe autka z niemiec ?"

Chodzi o to żeby prawo w Polsce nie zmieniało się jak chorągiewka. W tej chwili nie mam pieniędzy żeby ściągnąć sobie coś fajnego, ale może za jakiś czas, czemu nie ??? Problem w tym że nie mam pewności czy np za 2 lata będzie taka możliwość a raczej czy będzie to opłacalne jeśli pewne chore pomysły wejdą w życie. I właśnie to jest wkurzające że w tym kraju jak narazie NICZEGO NIE MOŻNA BYĆ PEWNYM. I nie może być tak że nagle wszyscy powinni się rzucić na Kapcie w Niemczech bo mogą się zmienić przepisy i trzeba korzystać z okazji puki można. Chciałbym wreszcie żyć w spokojnym kraju ...

hubi / 2004-12-10 16:24:25 /


hubi obawiam sie ze musialbys sie wyprowadzic zeby zyc w spokojnym kraju :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-10 19:18:27 /


Ja sprowadziłem np.

http://www.capri.pl/page/41260d8631f25



I wybierałem sie po auto na codzień na wiosne ....... tylko że z 2000-3000 za zakupione auto w niemczech (cena w polsce około 8 tys ;-// ) te 4200 czy 5600 zł podatku jakoś mnie nie urządza. A po nowe z tą kasą nie pójde do salonu bo nie starczy nawet na komplet alufelg+ opony ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-10 20:09:55 /


Mike,ok Ty scignoles ,Cammro zdaje sie jeszce sciongnol transita prosiaka,ale cos malo ludzi sciglo od maja a duzo melepecilo ze tylko czekaja az do Uni wejdziemy bo wtedy naciagaja ,"gdzie oni sa ci wszycy przyjaciele" i to wychodzi nasze polskie polactwo ,kazdy by chcial ,ale nie kazdemu staje sil.Ktos jeszcze sciagnol i jezdzi?

gumis / 2004-12-10 21:30:22 /


ja juz przyprowadzilem sobie cztery sztuki :)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-10 22:17:35 /


ja ściągnołem... ale ze szrotu pod wawą ;) wole krajowe ;) pozdro dla wszystkich.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-10 22:40:43 /


Zdaje sie mamy 5 sztuk na razie. A gdzie ci wzszyscy ktorzy bredzili ze jak wejdziemy do Uni to sobie scigana autka? , mamy na razie tylko 5 sztI co z tymi ktorzy chcieli sicganc ? K....., pracujemy za800zl /mc .acha jak ktos dal caprri z Nimiec za 3000zl to nikt nie kupil( zdaje mie sie ze scigniecie tego wiecej to transoprt na lawecie <liczac po 1zl/km> by wyszedl wiecej) POZDRAWIAM(SCZEGOLNIE "OSCZEDNYCH")

gumis / 2004-12-10 22:48:18 /


a ja sciagnolem sobie fieste a teraz scorupe sciagam :)..fajna hehe

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-10 23:41:40 /


Witam
Czy wiadoomo juz moze od kiedy ta... oplata rejestracyjna ma obowiazywac? bo chcialem cos przyprowadzic po nowym roku. Ponoc ma to wejsc od 1 stycznia czy to prawda? z gory dzieki za pomoc
Pozdrawiam

kadet / 2004-12-10 23:48:06 /


ja sprowadzilem dwa capri mkIII oba rok 84 i 2.3 jeden manula drugi automat

kupil by jeszcze wiecej ale narazie pieniedzy braklo i miejsca na przechowywanie pod dachem

ja tam za unia tez nie bylem ale jak juz jestesmy to korzystam poki mozna bo w uni mialo byc sprawiedliwie a dochodzi do tego ze polska sama siebie we wszytkim poogranicza i nic z niej ne bedziemy mieli dlatego bylem przeciwko

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-10 23:49:05 /


dla gumisia, troche tego jest:
http://www.capri.pl/page/416ffc3479cb0
http://www.capri.pl/page/417f433ce5af1
http://www.capri.pl/page/419690dc1efaf
http://www.capri.pl/page/41b379b34957d
i to same fajne sztuki:)

a mi sie wydaje, że tu nie chodzi o to, kto ściągnął auto do tej pory, tylko o to żeby można było to zrobić już zawsze. zaplanować coś sobie i bez stresu działać. Ja np. chciałem sobie ściągnąć auto za ok. rok, bo w tej chwili nie bardzo mnie na to stać, no i d... chyba już nie dam rady:( http://www.capri.pl/page/41b379b34957dI o to większości chyba tu chodzi??

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-11 08:27:05 /


nie wiem skąd się wziął ten ostatni link w moim poście:( sorki

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-11 08:28:12 /


Gumis jak bys baczniej obserwowal stronke to bys takich pytan nie zadawal kto , jak , ile ????
bo troche tego przyjechalo !!!
a co twoim zdaniem 3tysie to za mało ??? bo transport tyle powinien kosztowac ???
poznaj sprzedajacego to bedziesz wiedziec ile go wyszedl transport :P

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-11 09:45:39 /


http://www.mf.gov.pl/_files_/sluzba_celna/prace_legislacyjne/podatek_akcyzowy/08122004_projekt_ustawy_o_opodatkowaniu_sam_osobowych.pdf

przeczytajcie w Rozdziale 2 Artykuły 4 i 5

ten podatek powstawałby także przy kupnie w kraju i przerejestrowaniu !!!!!!!!

co prawda juz nie 4 zł tylko 3 zł od ccm ale kupując używane Capri 2.8 w Polsce musisz sie liczyc z zapłatą podatku 2800 x 3 zł = 8400 zł (co przy aucie wartym np. 5-6 tys a nawet 20 tys jest bezsensem) - zresztą tego tłumaczyć nie trzeba, ale pomysł mają niech ich :-///////

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-13 11:30:33 /


No tak dla was to pół biedy ale np. dla takich ludzi jak ja którzy jeszcze nie mają swojego samochodu ta ustawa w sposób definitywny przekreśla moje marzenia. Napisałbym tutaj coś więcej ale zacząłbym klnąć wyzywać rzucać klątwy itp...... Jeżeli faktycznie przy zmianie właściciela tez trzeba płacić to ja robie rewolujce w tym kraju... Idziemy spalić Wiejską :((((((((((((((

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-13 12:44:36 /


Źle to interpretujesz MikeB4. Stoi napisane, że chodzi o samochody, które trzeba rejestrować (w domyśle po raz pierwszy), ponieważ w dalszych punktach jest mowa o naczelniku i dyrektorze izby celnej, a nie urzędu skarbowego. Obowiazek zapłaty należności celnej powstaje tylko przy imporcie, a nie nabyciu wewnatrzkrajowym. Oczywiście, jeśli nabędziesz niezarejestrowany nigdy w kraju samochód w obrocie wewnątrzkrajowym to podatek obciąża Ciebie, bo Ty rejestrujesz auto po raz pierwszy. Tak mniej więcej sprawa się ma :)

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-13 13:00:16 /


no wlasnie nie wiem mike gdzie ty tam wyczytales :)
tam pisze tylko o obrocie samochodow wewnatrz wspolnoty a nie wewnatrz kazdego kraju :)
4xP
polska paranoja parodia panstwa

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-13 13:43:18 /


totalnym nieporozumieniem jest to ze normy zanieczyszczenia spalin licza
rocznikami :| mazda B2500 rocznik 2001 spelnia norme jedynie Euro 1
ale ze jest rocznika 2001 bedzie policzone 2500ccm x 1.5
jaguar 1988 spelnia norme Euro 3 ale ze jest z rocznika 1988 zostanie policzone 4000ccm x 4
jakies totalne nieporozumienie
chyba ze zle rozumuje

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-13 13:48:47 /


to w takim razie jak bedzie z autkami, które już były zarejestrowane w kraju ale obecnie są wyrejestrowane?? czy za takie przypadki tez trzeba będzie płacić tak samo jak za pierwszą rejestracje??

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-13 13:49:32 /


Main: Możliwe że zabezpieczają się przed tym żeby ludzie nie wspawywali na czas sprowadzenia jakichś super hiper katalizatorów spełniających super normu, żeby uniknąć wysokich opłat.

Piotrek PCK / 2004-12-13 13:59:51 /


no tak tylko ze taki zamontowany w niemczech katalizator kosztowalby wiecej niz cale auto
i niech sie tu nie zaslaniaja ekologia bo to jest zawracanie du*y
w stanach(najwiekszym trucicielu swiata)sa bardzo lagodne normy co do emisji spalin i co z samochodami np od nich

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-12-13 15:19:39 /


Mogli by sobie dać narazie na wstrzymanie z tymi normami. Jasne że powinniśmy dążyć do tego żeby emitować jak najmniej smrodu do atmosfery ale skoro twierdzi się że jesteśmy 20 lat w tyle za innymi krajami unii to czemu pod tym względem nie możemy być również w tyle. Niestety Polaków nie stać na to żeby zmieniać auto co 3 lata tak jak to podobno robią np. Niemcy... Jeśli nasze zarobki osiągną taki poziom jak tam to nie będą potrzebne żadne podatki uzależnione od emisji spalin...

Pozdrawiam

hubi / 2004-12-13 15:43:15 /


Main, aleś dojebał z tymi normami!!!
Normy w USA są znacznie drastyczniejsze niż europejskie.
Kilka liczb, żeby nie być gołosłownym: w Europie obowiązuje obecnie norma Euro III, która dla silników benzynowych przewiduje emisję: CO - 2,3 g/km; HC+NOx - 0,4 g/km. W USA, w najbardziej zaludnionych/zmotoryzowanych stanach, większość sprzedawanych samochodów (chyba 70%) musi spełniać normę ULEV, która przewiduje (po przeliczeniu z mil): CO - 1,1 g/km; HC+NOx - 0,15 g/km.

/ 2004-12-13 17:22:22 /


Art. 5.1

Obowiązek podatkowy powstaje z chwilą nabycia prawa własności samochodu osobowego wynikającego z nabycia samochodu osobowego w kraju, nabycia wewnątrzwspólnotowego bądź importu, pod warunkiem dokonania jego rejestracji.
Jeżeli (blablabla...)




Prawnie jest to wtedy ok - bo nabycie wewnątrzwspólnotowe powinno być tym samym co nabycie w kraju. Ale kto bedzie płacić 1950 zł podatku jak sobie kupi 20 letniego malucha za 100 zł ??

Ale racja w art 4. jest że po raz pierwszy rejestrowane tyle że w art. 5 juz im sie zapomniało

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-13 17:51:49 /


Main normy liczą tylko orientacyjnie rocznikami poczytaj ten tekst

Rozdział 2 Art.8 pkt 3

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-12-13 18:03:59 /


hmmm
http://www.nczas.com/?a=show_article&id=2303

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-10 16:16:18 /


Wczoraj coś mi się obiło o ucho że sejm w pierwszym czytaniu uwalił tą chorą ustawę :)

hubi / 2005-05-19 08:10:22 /