logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » 50% procent OC

50% procent OC

hej.mam pytanie,teraz z nadejściem nowego roku mój taunus ma już 25 lat,jaka jest procedura załatwiania tańszego oc?w marcu mam płacić drugą rate oc i nie wiem czy mam ją zapłacić po starej cenie czy już moge załatwiać ulge?

monter25 / 2005-02-11 12:08:08 /


bylo juz wiele razy pisane na ten temat na forum. wystarczy poszukac

Gleacken Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-11 12:26:45 /


weterana juz nie dosatniesz firma ktora go udzielala juz wycofala ten rodzaj znizki

moge miec ja tylko auta ktore mialy ja przed zmiana przepisow i ubezpieczenie bylo kontynowane od tamtej pory do teraz

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-11 12:53:57 /


No i stało sie zniesli znizke w PZU na weterana tzn teraz mozna dostac 50% ale trzeba miec jakies zaswiadzczenie od rzeczoznawcy o wartosci historycznej pojazdu. Juz nie daja z urzedu jak to bylo w tamtym roku :( strasznie mnie ta informacja zmartwiła.

ziutoon / 2005-02-11 14:51:13 /


No to syf niezły :/
Ale te auta, co już mają to będą miały nadal tą zniżkę jak zrozumiałem tak?
Taunim się jeszcze rzutem na taśmę załapałem, a miałem nadzieję,że od tego roku jeszcze kapeć się podłączy, a tu kupa :(
liil

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-11 14:56:17 /


.. uu no to faktycznie kiepsko..:(.. też myślałem że się załapie ze swoim caprikiem.. pocieszam sie tym że na dziobaka mam już dawno.. i w styczniu załapałem sie jeszcze z moim passatem.. a wolał bym żeby to kapeć sie załapał nie passat.. bo passata bede sprzedawał niedługo....
najgorzej maja ci którzy będą rejestrować na siebie samochód po raz pierwszy..
tak ze startu było te 50% a tak za takie 2.3 to za OC wyjdzie niezła sumka...

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-11 19:57:30 /


ale przeciez ktos wyzej napisal ze nie jest zupelnie zniesiona
trzeba miec papier od rzeczoznawcy ze samochod jest historyczny (unikatowy lub majacy szczegolne znaczenie dla udokumentowania historii rozwoju motoryzacji)
zalatwiacie taki papier i sa dwie pieczenie
-50% w PZU
-mozliwosc ubezpieczania krotkoterminowego

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-11 20:12:38 /


ale taki papier to nie prosta sprawa i jest sporo obowiazkow z tego tytulu

ziutoon / 2005-02-11 22:00:37 /


a niby jakich?
to nie chodzi o zabytek

mam taki papier na wszystkie samochody

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-11 22:24:47 /


.. to może coś bliżej na temat uzyskania w/w papierka?, nie jest to rejestracja na zabytek.. czyli rozumiem że np: instalacja LPG, i niezgodność auta z orginałem nie graja roli?
no i jaki jest koszt wystawienia takiej opini przez rzeczoznawce?
wogóle bede wdzieczny za wszelkiego rodzaju konkretne informacje.... i myśle że nie tylko ja..:)

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-11 22:43:12 /


hmmmm wyszukiwarka
juz sie kilka razy o tym rozpisywalem w tematach zwiazanych z OC, jak samochod ma 25 lat i taki papier to nie trzeba placic OC jesli samochod nie jezdzi (np remont lub zimowanie) , jak masz ochote wyjechac nim na droge to wykupujesz OC na miesiac lub wiecej, dodatkowo w PZU 50%
rzeczoznawca ma krotko opisac samochod, podobnie jak w opinii na zabytek i podsumowac ja ze samochod jest unikatowy lub ma szczegolne znaczenie dla udokumentowania historii rozwoju motoryzacji
jesli jest taki tekst to samochod wg ustawy jest samochodem historycznym, zabytkowy rowniez jest historycznym i ustawa ubezpieczeniowa traktuje je identycznie
koszt opinii to 150-250zl, rzeczoznawcy zazwyczaj nie wiedza o co chodzi i trzeba im po prostu wytlumaczyc ze tak maja napisac ;) lub poradzic zeby zajrzeli do aktualnej ustawy OC

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-11 22:54:42 /


camaro tu mala prosba do ciebie skoro masz takie kwity abys mogl udostepnic jakis wzor takiego papierka tak jak to jest na ktorykolwiek z twoich samochodow?
oczywiscie bez danych itp tylko jak kakretnie ma to wygladac bo juz gadalem z 2 rzeczoznawcami i kompletnie o tym nie slyszeli i nie maja pojecia jak to napisac..hehe tak na marginesie co za cymbaly :P
pozdro
p.s. takie cos przyda sie napewno kazdemu z nas

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-12 12:00:48 /


Po raz kolejny wałkowany jest problem , zarówno Camaro jak i ja opisywaliśmy jak to zrobić , były podane podstawy prawne zacytowane odpowiednie paragrafy . Jak widać większość chciałoby coś zrobić ale zapał gaśnie zaraz po zamknieciu przeglądarki internetowej, a szkoda bo w tym przypadku dla wielu byłaby to pokaźna oszczędność kasy (wiek i pojemność )i wyjście z dylematów związanych z ciagłością OC czy problemów z Ubezpieczenioeym Funduszem Gwarancyjnym. Problemy te z pewnościa sie nasilą gdy ruszy w pełni system "POJAZD" będą trzepać wszytkie przypadki gdzie komuś się zapomniało opłacic OC będąc właścicielem bryki. Reasumując wyszukiwarka i szybciutko do rzeczoznawcy i po sprawie .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-12 12:45:51 /


sprobuje to dokladniej opisac
ale za tydzien bo wlasnie wyjezdzam do Zakopanego

btw. jesli ktos z Caprikowcow tam bedzie to dzwoncie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-12 13:40:03 /


W GT Classic nr 01-02 2005 na str. 58-62 jest bardzo dokładnie opisany cały proces i warunki jaki MUSI spełnić taki pojadz. Rówież plusy i minusy takiego rozwiązania. Sądzę, że po zapoznaniu się dokładnie z wymogami, tak wielu chętnych nie będzie.

mtango / 2005-02-12 15:22:18 /


Uzupełnienie:
1. np. auta zabytkowego nie można modyfikować w żaden sposób (dotyczy to modyfikacji wpływającej na stan obiektu jak tuning auta czy zmiana silnika) bez zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków.
Sądzę, że ten jeden punkt eliminuje sporą część naszych samochodów.

mtango / 2005-02-12 15:44:45 /


mtango: nie mówimy o zabytkach ("żółte blachy" i wpis do rejestru zabytków). Mówimy o opinii rzeczonznawcy o wartości historycznej pojazdu. To nie do końca to samo. Jest ona konieczna do uzyskania żółtych tablic, ale sama w sobie też daje pewne korzyści i o tym jest mowa w tym wątku.

/ 2005-02-12 15:54:50 /


mtango sory ale piszesz nie na temat :)
co innego pojadz zabytkowy a co innego pojazd historyczny
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-12 15:58:03 /


właśnie opłacałem swoją Warszawiankę w PZU i istotnie były zmiany.
Nie było czasu i możliwości na wyciąganie paragrafów o ubezpieczeniach komunikacyjnych, ale w oddziale wydawali się być kompetentni, więc:

1) obligatoryjnie każdy pojazd mający ukończone 25 lat dostaje "weterana szos" - nie jest wymagana żadna opinia rzeczoznawcy o np. historycznych zasługach dla motoryzacji
2) po wpisaniu w rejestr zabytków (rzeczoznawca+konserwator=żólte tablice) i tylko wtedy opłaca się OC za ... 115zł i do tego za CAŁY rok :)
Znikł (?) zapis o okresowym (np. na 3 mies.) ubezpieczeniu -dla pewności pytałem o to 2 razy.
Zważywszy na naprawdę symboliczną stawkę za cały rok, to jest to chyba do przyjęcia. Chyba że jednak ktoś ma kolekcję kilkunastu aut i pomimo rejestracji nimi się nie porusza.

Powyższe ma obowiązywać w PZU, w całej Polsce.
pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-14 22:14:58 /


jeszcze drobiazg:

w przypadku nieprzerejestrowywania pojazdu oraz nie zapłaceniu OC, działać ma przepis o niewymówieniu ubezpiecznia, a więc o automatycznej kontynuacji. Stajemy się jedynie dłużnikami zakładu ubezp. i fundusz gwrancyjny nie ma nic do nas.
Zalegamy ze składką, nie z ubezpieczeniem. Na dobrą sprawę nie naliczają nawet odsetek jeżli to niedługi okres "zapominalstwa".

Ostrzeżenie w każdym zakładzie jednak każdy Wam da, by ... nie dać się złapać policji (nie jeździć). Policja często w złej woli lub niewiedzy kieruje sprawę do Funduszu Gwarancyjnego i wtedy trzeba się naprawdę napocić.

Ponoć taki zapis ma porządkować sprawy przerejestrowywania pojazdów, które nigdy nie wiadomo kiedy znikały z rejestru i za czyją sprawą (np. 10 kolejnych właścicieli przez 15 lat i żaden nie podpisał nawet 1 umowy) albo właściwie pozostawały w takim rejestrze jako widmo, bo fizycznie to już dawno nie wiadomo do której huty trafiły ;)

pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-14 22:29:33 /


Karol ... czyli wlasciwie ten konkretny przepis sie nie zmienil?

Po ukonczeniu 25 lat "obligatoryjnie" na podstwie dowodu rejestracyjnego otrzymujemy znizke 50% na OC? I jak do tej pory, nie potrzebna jest do tego zaden dodatkowy papier ...

Wiec kto i gdzie wyczytal o zniesieniu od tego roku opcji "weteran szos" w PZU .... konkretnie?

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-15 18:32:53 /


konkretnie:

"weterana juz nie dosatniesz firma ktora go udzielala juz wycofala ten rodzaj znizki

moge miec ja tylko auta ktore mialy ja przed zmiana przepisow i ubezpieczenie bylo kontynowane od tamtej pory do teraz

CHUDER [2005-02-11 12:53:57]

No i stało sie zniesli znizke w PZU na weterana tzn teraz mozna dostac 50% ale trzeba miec jakies zaswiadzczenie od rzeczoznawcy o wartosci historycznej pojazdu. Juz nie daja z urzedu jak to bylo w tamtym roku :( strasznie mnie ta informacja zmartwiła.

ziutoon [2005-02-11 14:51:13] "

odpowiedziałem w pkt.1) no powyższe i in. posty.
Źle sformułowałem początek wypowiedzi,z kontekstu którego wynikałby zapis o zmianie tego paragrafu. Istnieje on w niezmienionej postaci.
Mea culpa za nieścisłość :)

Pkt. 2) to właśnie te zmiany wraz z konsekwencjami z tego wynikającymi, czyli wycofanie czasowej opłaty OC za zabytek.

Jeśli masz ochotę na większe konkrety, to tel. miłosnej infolinii do naszego PZU w Olsztynie 089/ 524-20-45 ;)

pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-16 00:47:01 /


Właśnie zrobiłem zdjęcia z aktualnej ustawy o ubezpieczeniach samochodów
Z tego co tu jest napisane wynika, że można ubezpieczyć tylko na jakis czas - "pojazdy historyczne". Gadałem z jedną babką, która siedzi w ubezpieczeniach i powiedziała mi, że każda firma ma obowiązek udzielić takiego ubezpieczenia, ale mogą dawać jakieś dodatkowe opłaty, czy inne stawki i może wyjść jak zwykłe OC. No i też ludzie nie wiedzą o co chodzi, bo rzadko ktoś do nich z tym przychodzi, trzeba ich trochę tym pomęczyć i może tę ustawę pokazać.
Ja będę próbował ale dopiero jak mi sie OC skończy. A takie zaświadczenie i tak niedługo wyrobię.
Pozdrawiam

wadol1 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-16 19:18:05 /


tak - stawka przy opłatach za np. miesiąc czy 3 miesiące jest wyższa niż roczna dzielona na 12 x liczbe miesiecy ubezpieczenia.

ale jak ktoś ubezpiecza od marca do października to ma szanse coś oszczędzić ;-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-16 19:58:05 /


Mnie ubezpieczenia kosztowało 83 zł w PZU za okres od 30.04.2004 do 29.08.2004
Nie wolno czekać do skończenia normalnego OC bo to ryzykowna gra. Umowę należy przed jej końcem WYPOWIEDZIEĆ . Podstawą może być jedynie : sprzedaż , złomowanie lub co nas interesuje przedstawienie dokumentów pojazdu historycznego w rozumieniu ustawy . Potem w dowolnym czasie można już na podstawie tych samych dokumentów zaświadczajacych ową historyczność ubezpieczać czasowo (min. 30 dni) Cytowana wyżej ustawa (obowiązuje od 1.01.2004) zasadniczo niewiele w tym względzie zmienia precyzuje tylko pojecie pojazdu historycznego w powiązniu z nowa ustawą o zabytkach która weszła w życie od 17 listopada 2003 , a ta z kolei jak już opisywał krkm może być podstawą do ingerencji państwa w "święte" prawo do przeróbek tjuningów i innych czarnych matowych ;-)

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-16 23:52:59 /


Ok ... wszystko jasne, ale co zrobic w takiej sytuacji :
- mamy zakupiony samochod w roku 2004 + dowód rejestracyjny + tabliczka rej. + umowa poprzedniego właściciela + umowa między poprzednim właścicielem i wcześniejszym - obie umowy opłacone, tylko... samochod nie ma płaconego OC od ... hmm teraz nie powiem, ale dosyc długo, czyli kilka lat - jak naljepiej zabrac się za to ...

dadam jeszcze ze z tego co mi wiadomo nie kontynuowanie skladek OC jest możliwe gdy chcemy zarejestrowac pojazd jako zabytek, a w sytuacji takiej jak powyżej ? czy pozostaje tylko opcja \"żółtych blach" - pozdrawiam

Mirek K. / 2005-02-19 19:10:54 /


apropo GT classic, to artykul jest niepelny
pisza ze zabytek to jedyna opcja nizszych oplat za OC, a to nie prawda wystarczy historyczny i mamy wszystkie plusy zabytku oprocz braku obowiazku corocznego przegladu a brak jakichkolwiek utrudnien zwiazanych z zabytkiem

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-21 20:31:27 /


opisze dokladniej co jest w takiej opinii
zaznaczam ze to nie jest zaden wzor, forma jest dowolna byle by na koncu bylo kluczowe stwierdzenie ze samochod jest unikatowy badz ma szczegolne znaczenie dla udokumentowania historii rozwoju motoryzacji

okreslenie walorow zabytkowych pojazdu dla potrzeb wlasnych zleceniodawcy - celem przedlozenia w towarzystwie ubezpieczeniowym

1. dane techniczne i identyfikacyjne pojazdu
- marka i typ, nr rej, rok prod, rodzaj pojazdu, rodzaj nadwozia, nr ident poj, rodzaj silnika, nr silnika, poj silnika, moc silnika, ilosc miejsc, DMC
2. ocena glownych zespolow pojazdu
2.1 nadwozie - pojazd posiada nadwozie samonosne wykonane jako 2 drzwiowe coupe, konstrukcja nadwozia nie nosi sladow przerabiania, stan poszyc zewnetrznych wskazuje na koniecznosc przeprowadzenia prac remontowych, oryginalnosc elementow nadwozia znacznie przekracza 75%
2.2 wyposazenie nadwozia
pojazd posiada czesciowo zdemontowane elementy wyposazenia wewn nadwozia z uwagi na przeprowadzane prace konserwacyjno-naprawcze. Elementy te luzem przedstawiono do ogledzin. oryginalnosc ukompletowania wyposazenia nadwoziaprzekracza 75%
2.3 silnik i uklad przeniesienia napedu
Pojazd wyposazony jest w silnik 6-cylindrowy widlasty o zaplonie iskrowym umieszczony klasycznie. Sam silnik i jego osprzet nie wykazuja znamion istotnych przerobek konstrukcyjnych ani cech nieoryginalnosci (oprocz akumulatora0. Jednakze zamontowany w samochodzie egzemplarz silnika zostal w toku eksploatacji pojazdu wymieniony na inny. Zamontowany silnik zostal wypr w 1978r. naped z silnika przekazywany jest na kola tylne poprzez 4-biegowa manualna skrzynie biegow. Oryginalnosc ukompletowania silnika i ukladu przeniesienia napedu przekracza 75%.
2.4 Zawieszenie kol
...niezaleznie, na kolumnach Mc Phersona. Sprezyny srubowe...... Zawieszenie kol tylnych zalezne- resory piorowe...., bez zmian konstrukcyjnych, oryginalnosc....
2.5 Uklad kierowniczy
Zebatkowa przekladnia kierownicza...., nie nosi sladow zmian konstr.

3 Ocena ogolna i wnioski
-przedmiotowy samochod Ford Capri zostal wyprodukowany w roku x , produkcja modelu zostala zakonczona w roku y . Tak wiec wiek pojazdu jak i modelu przekracza 25lat
-pojazd jest przedstawicielem poczatkowej generacji samochodow Ford Capri i z uwagi na oryginalnosc rozwiazan konstrukcyjnych (w szczegolnosci nadwozia) jest pojazdem o istotnym znaczeniu historycznym
-Samochod wymaga zakonczenia podjetych prac renowacyjnych, jego glowne zespoly sa oryginalne i nie byly poddawane przerobkom technicznym . ukompletowanie oryginalnych zespolow, czesci i elementow wyposazenia przekracza 75%
-Przedstawiony do ogledzin samochod spelnia wymogi pojazdu o cechach majacych szczegolne znaczenie dla udokumentowania historii rozwoju motoryzacji i bedzie stanowil cenne wzbogacenie zasobow techniki motoryzacyjnej w Polsce

dokumentacja fotograficzna - widok zewn, silnik, numery nadw, silnika, tabliczka

jak macie taka opinie to trzeba pojsc do PZU czy innego ustrojstwa i zlozyc pisemko ze z dniem x wypowiadam umowe ubezp OC nr x pojazdu x poniewaz jest to pojazd historyczny i w najblizszym czasie nie bedzie wprowadzany do ruchu
Zalaczam opinie rzeczoznawcy

pani w okienku moze dyskutowac wiec nie walczcie z jej ilorazem inteligencji tylko od razu poproscie o droge do jakiegos dyrektora, ten powinien znac ustawe ubezpieczeniowa lub przynajmniej miec ja pod reka
najlepiej samemu ja sobie wydrukowac i zaznaczyc odpowiednie fragmenty

mam nadzieje ze wyczerpalem temat



camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-25 20:13:11 /


super:) dzięki:)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-26 10:30:47 /


"weterana juz nie dosatniesz firma ktora go udzielala juz wycofala ten rodzaj znizki

moge miec ja tylko auta ktore mialy ja przed zmiana przepisow i ubezpieczenie bylo kontynowane od tamtej pory do teraz

CHUDER [2005-02-11 12:53:57]

No i stało sie zniesli znizke w PZU na weterana tzn teraz mozna dostac 50% ale trzeba miec jakies zaswiadzczenie od rzeczoznawcy o wartosci historycznej pojazdu. Juz nie daja z urzedu jak to bylo w tamtym roku :( strasznie mnie ta informacja zmartwiła.

ziutoon [2005-02-11 14:51:13] "

A dupa :) Wczoraj kupilem grandzie przed FL - formalnie 2.0 1980 rok, jako ze mam 10% znizki kasy chcieli ode mnie od zajebania :( nawet 5% kontynuacji nie wiele wnosilo. Ale mowie, ze chce chociaz na 4 raty bo to tyle kasy itd... a agent do mnie, ze 'trzeba napisac podanie', no to ja wyciagam juz wczesniej napisane, pobiegl do dyrektora, dyrektor rozlozyl na raty, pod warunkiem ze dobrowolnie wykupie inne niekomunikacyjne ubezpieczenie..., no to se ubezpieczylem ruchomosci domowe- dostalem 25% znizkim wyszlo to 40 zeta na rok, ale OC na raty juz mam. Ale mowie jeszcze, ze kolega (Zając) rok temu ubezpieczyl grandzie 79 na "weterana", agencina zaczela cos marudzic o zrzeszeniu w klubie i %ach oryginalnych czesci, a ja mowie zeby nie mylil pojec bo weteran to tylko wiek, wiec powiedzialem mu zeby sprawdzil w komputerze ta granade kolegi, a on znowu w szoku ze ktos taka znike dal, ale mowi do mnie ze potrzebne podanie :) No to jako nardzo dobrze przygotowany do negocjacji wyciagam drugie podanko, agent znow do dyrektora, o3wiscie pozytywnie rozpatrzyl :) I place 550 podzielone na 4 raty:) Juz jest dobrze :) Pozdrowienia dla PZU-Płock z Sienkiewicza! :)

Mysza liil (EM) / 2005-03-22 07:02:46 /


Tydzień temu rejestrowałem capri i ubezpieczałem w PZU. Zniżka należy się bez pierdnięcia nawet. NIe było żadnych problemów, 50% na weterana od ręki, bez opinii. Poznań to Poznań... Nadmienię, że nie miałem wcześniej żadnych zniżek, zero stażu, to był pierwszy kontakt z PZU.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-22 07:42:47 /


PZU ma znizke 50% ale stawka taka wysoka ze kicha, w Alianz ma rózne stawki na rozne marki aut i Ford jest w najnizszej klasie i wychodzi tanio.

Piotra Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-22 08:28:43 /


http://republika.pl/dobreubezpieczenie/porady.htm

Krzychu / 2005-03-22 09:01:41 /


jak dobrze miec max znizki :D:D
hehehe

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-22 18:30:38 /


jak dobrze jest miec max znizki + 50% za weterana :P hehe
a swoja droga to wcale nie zniesli tej znizki za weterany..ktos tu miesza w szeregach bractwa :P
2 tygodnie temu placilem nowa polise i wszystko jest jak bylo
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-22 19:38:27 /


nową polise czy kupiłeś nowe auto i próbowałeś ??

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-22 19:52:07 /


nowa polise na auto ktore mam juz jakis czas
ale pytalem sie co bylo by gdybym wykupowal na nowo zakupione i powiedzieli mi ze tez mialbym 50% za weterana
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-03-22 20:04:33 /


przeczytaj to : z linka wyżej

3. Kupując pojazd ponad 25-letni można ubiegać się w PZU o udzielenie 50% zniżki "na weterana". Jednak nie wszystkie oddziały PZU chętnie udzielają tej zniżki, niektóre ograniczają jej wysokość do 30-40%, inne w ogóle odmawiają. Radzę w razie "robienia łaski" wykupić polisę w mieście, gdzie inspektoraty bardziej liberalnie podchodzą do młodych kierowców w starych samochodach.


- nie wszędzie chcą dawać tą zniżke, czasem wymagają podania do naczelnika a czasem wcale odmawiają ..... i o to właśnie chodzi w wątku : kiedyś każdy inspektorat PZU miał prawny obowiązek Ci takiej zniżki udzielić - teraz juz tak nie jest.

Fakt, że jak przestaną udzielać to zaraz klientów mnóstwo potracą ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-22 20:15:49 /


Mike, a nie sadzisz, ze w przypadku, gdy placa im za "zwerbowanie" klienta, to jak kolesiowi powiesz, ze "wobec tego dziekujesz". Zmienia jednak zdanie i znizke przydziela?

Mataj / 2005-03-22 20:20:23 /


no to właśnie napisałem w ostatnim punkcie ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-03-22 20:22:48 /


JAkis miesiąc temu otrzmalem takie dane z Olsztyńskiego PZU:
W odpowiedzi na Pana zapytanie informujemy, iż wysokość składki za
ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych
- jeżeli jest to samochód osobowy, z silnikiem benzynowym ( poj. 2000 cm3),
właściciel pojazdu powyżej 26 lat:
opłata jednorazowa 1417 zł;
opłata w ratach ( 2 raty ): pierwsza rata 746 zł, druga rata 746 zł
- jeżeli okres eksploatacji pojazdu jest powyżej 25 lat:
opłata jednorazowa (przy powyższych założeniach) 709 zł;
opłata w ratach (2 raty ): pierwsza rata 373 zł, druga rata 373 zł
Podanych składek prosimy nie traktować jako oferty ubezpieczenia ponieważ
informacje które Pan podał są niewystarczające by udzielić Panu
wyczerpującej informacji. Zapraszamy do Inspektoratu PZU SA w Olsztynie,
znajdującego się przy ul. Kościuszki 59. nasza placówka czynna jest od
poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-17.00 i w soboty od 8.00-13.00 lub
kontaktu z naszym przedstawicielem.
Zapraszamy korzystania z naszych usług.
Piotr Steifer
Inspektorat PZU S.A. w Olsztynie

Chodor / 2005-03-26 22:47:57 /


witam a własnie ze zniesli te znizki oplacałem capri przez trzy lata i przychodziło mi pzu ze znizkami weterana 310zł na pół roku dzisiaj patrze a tu 620zł na pół roku plus moje wypracowane 30% i 5 % za kontynuacje docenili to ze przez ten okres nie miałem kolizji stłuczek(odpukac w niemalowane)i postanowili mi podnies wiec ja juz niewiem jak to jest w kazdym badż razie jestem zły i musze szukac innej firmy jak PZU.Rafał

Łukasz 33 radom / 2006-03-23 18:53:58 /


Może wystarczy iść i się upomnieć? Kiedyś w zamierzchłych czasach, kiedy też miałem OC w PZU, dostałem kwit do zapłacenia. Wprawdzie było na nim napisane, że zniżka "weteran szos" się należy, ale nie była uwzględniona w wyniku końcowym. Pewnie liczyli, że głupi klient się nie połapie. :) Wystarczyło iść i powiedzieć, że się pomylili.

Oczywiście nie gwarantuję, że to zadziała. Z tego co widzę, teraz jest w tym duża dowolność.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-23 23:01:22 /


w tym przypadku niezadziała! poprostu już nie ma zniżki za weterana. ot koniec kropka.
trzeba teraz iść np. do samopomocy i bez zniżki za weterana zapłacić tyle co w pzu ze zniżką. przynajmniej tak jest w moim regionie :)
a pzu ?? jak tak kochają swoich klientów to dlaczego ich tak łupią ?? kij im w oko są inni ubezpieczyciele :]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-24 00:29:49 /


dokadnie.PZU znioslo znizke na weterana szos, juz nawet zolte tablice nic nie pomagaja.

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-03-24 06:45:20 /


no wiec byłem w pzu i wycofałem umowe powiedziałem im ze znizke zniesiono od tego roku a ja umowe zawierałem 3lata wczesniej , powiedział mi jeden pajac ze umowe sie zawiera co roku i nic nie da sie zrobic chyba ze zółte tablice i tym podobne, a i w samopomocy powiedział mi koles 1400zł podstawa i przy opłacie na pół roku ze znizkami moimi wypracowanymi wynosi 570zł , i teraz mam pytanko fordziarze mój ojciec ma 65% jak zrobic aby wciagnac go jako współwłasciela do dowodu rejstracyjnego ? by pewne znizki jego weszły na mnie , czy odnowa URZAD SKARBOWY I WYDZIAŁ KOMUNIKACJI

Łukasz 33 radom / 2006-03-24 15:41:26 /


tak

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-03-24 21:49:28 /


nie nie musisz biegac po urzedach skarbowych wystarczy ze spiszesz z ojcem umowe darowizny powiedzmy 50% wartosci samochodu pozniej do wydzialu komunikacji.

Boronet Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-03 12:09:10 /


ale pod warunkiem, że te 50% nie przekroczy wartościowo 1000 zl - bo inaczej to Skarbowy i opłaty

mtango / 2007-04-03 16:00:05 /


A nie jest przypadkiem tak, że jeśli darujesz rodzinie w 1 stopniu pokrewieństwa to tylko oświadczenie do US, ale już bez opłat?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-03 16:07:14 /


Panowie i po co te znizki za 25 letnie auto, te znizki sa tylko w PZu a oni i tak maja z tymi znizkam drożej, sprawdżcie z ciekawości na poczcie OC towrzystwo MTU ja dzisiaj bylem i wyliczyli mi polowego tego za OC co place w Pzu z wiekszymi znizkami:)

Hoover 3M / 2007-04-03 20:04:40 /


Juz nie ma i tak tych zniżek w PZU.... a w pocztowym też drogo wychodziło ... nawet drożej niż w PZU. Za auto ponad 12 lat mają zwyżki jakies w ogóle.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-03 21:19:05 /


W pierwszej grupie tak - ale nalezy powiadomić - bo inaczej to jednak będzie podatek. Dlatego lepiej tak, by nie przekroczyło tego 1000 zł.

mtango / 2007-04-03 21:19:41 /


każda ubezpieczalnia bazuje na tej samej ustawie w myśl której samochód 25 letni z opinią rzeczoznawcy o szczególnym znaczeniu dla historii motoryzacji ma podstawę do naliczania składki zmniejszona o 50 % a od podstawy potem są naliczanie zniżki/zwyżki z ustawy oraz te które ubezpieczyciel doda sobie we własnym zakresie. Przerabiałem ten temat jak kłóciłem się z rzeczoznawcą który u mnie wykłada :)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-03 22:39:25 /


<Filip>, pokaż mi to o czym mówisz w ustawie: http://www.ufg.pl/Ustawa_o_ubezpieczeniach_obowiazkowych.doc

Nie ma tam nic o zniżkach dla pojazdu historycznego. Jedyne przywileje to możliwość zawierania umowy o ubezpieczeniu OC na okres krótszy niż 12 m-cy oraz możliwość rozwiązania umowy i nie kontynuowania jej.

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-03 22:47:01 /


do jasnej cholery... niemożliwe żeby to było w ustawie o ruchu drogowym... co ciekawsze dodam że przy ubezpieczeniu na okres krótszy niż 1 rok dzieli się podstawę (czyli te 50 %) na miesiące ale juz nie nalicza się zniżek... czyżbym ja to wyczytał w papierach któregoś z ubezpieczycieli? w kazdym razie granada 2.0 z opinią, za rok stoi 270zł

no dałbym sobie jeszczy dziś łeb obciąć że to w tej ustawie czytałem.

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-03 23:06:07 /


Allianz ma stala podstawe niezalezna od pojemnosci itp dla wszystkich pojazdow historycznych, cos okolo 800zl i od tego sa liczone znizki

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-03 23:16:45 /


PTU (dawne Dewoo) daje 50% zniżki za unikat.

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-03 23:38:44 /


Warta przy ubezpieczeniu na miesiąc mi policzyła 1/12 stawki rocznej i uwzględniła wszystkie moje zniżki.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-04 07:59:44 /


camaro: Mówisz o pojeździe historycznym czy zabytkowym ?

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-04 12:17:11 /


No nie wiem w jakim miescie, bo u mnie, we Wrocku, w Warcie wlasnie.. powiedzieli mi, ze nie ma takiej opcji, zebym ubezpieczyl auto na 1-mc !!! A jak im pokazalem papiery rzeczoznawcy to zrobili oczy jak spodki i odeslali do konkurencji.

Co do Allianzu - pierwszy raz slysze o podstawie dla aut historycznych i jesli ktos ma jakis wyciag z tego po poprosze, bo mialem ubezpieczone na miesiac wlasnie w Allianz i wygladalo to tak, ze wzieli 1/12 skladki podstawowej (z pojemnosci) i nie uwzgledniajac zadnych znizek - skasowali mnie 240 pln :(
Nie wspomne nawet o fakcie, ze w glownej (sic!!!!) siedzibie Allianz, we Wroclawiu, nie chciano mi takiego OC wystawic bo powiedzieli, ze takiego czegos u nich NIE MA!!! Kiedy pokazalem im to w ICH (!!) ustawie, oniemieli ale decyzji nie zmienili. Musialem jechac do filii na koncu miasta, gdzie pewien rzetelny pan zalatwil sprawe w 10 minut. Nie umniejsza to jednak faktu, ze to sa wszystko OSZOLOMY!!!!!!!!

Co do PZU - robia tak samo.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-04 12:45:44 /


Wiesz, bo jest pewna różnica pomiędzy agentem i agentem. Ja też miałem różne przejścia z ubezpieczalniami, zanim trafiłem do tej agentki, u której ubezpieczam. Ona też nie wiedziała na początku o co chodzi, ale wykazała wolę zrozumienia i nawet w moim imieniu kłóciła się z prawnikiem firmy używając moich argumentów :)
A poza tym sporo agentów myśli jak w skeczu "z tyłu sklepu spożywczego" :
"Wie pan kto pan jest?..... <tu gest pokazania 1 cm odległości między kciukiem a palcem wskazującym> klient."

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-04 12:53:36 /


moj Capri ma opinie rzeczoznawcy mowiaca o tym ze spelnia wymogi pojazdu zabytkowego jak i specjalne znaczenie dla historii itd i dostalem w Allianz ta znizke
ale np na Forda A-serie juz mi jej nie dali wymagajac nagle zoltych tablic - chociaz tego nie ma u nich w regulaminie, moge sie zalozyc ze po prostu im sie ten samochod nie spodobal i sie zawzieli

wiem ze ta zanizona podstawa nie obowiazuje gdy sie chce wziac ubezp. krotkoterminowe - wtedy licza normalnie

Milo, pokaz tym w Warcie ustawe o OC do ktorej maja obowiazek sie stosowac

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-04 13:07:01 /