logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » capri.pl - żyje?

capri.pl - żyje?

Kilka miesięcy temu mineły gryźliny, w między czasie odbyło się kilka imprez na które przydało by się dać zaproszenia na stronie głównej, imprezy sie odbyły, relacje można by jakąś napisać, i dać na strone główna, ludzie samochody pokupowali, można by je już zaktywować... a tu nic :(
Kapuje, że nie samym capri człowiek żyje, ale w takiej sytuacji, może by udostępnić dodawanie 'newsów' i aktywacje stron cenzorom, lub komuś 'zaufanemu' co by stronę troche ożywić?
Pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-10-22 12:13:09 /


bardzo dobrze powiedziane;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-10-22 12:40:08 /


No, od sierpnia czekam na aktywację i wyrażenie zgody na wstąpienie do klubu, już mi się nawet stówka na opłatę zdąrzyła "rozejść".Myślę że to dobry pomysł bo troszeczkę pajęczynki na stronce się zawiązały.

cwiety_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-22 13:04:42 /


To tak dla rozładowania napięcia...

cwiety_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-22 14:50:10 /


Cwiety jestem dokładnie jestem w takiej samej sytuacji, też od sierpnia (gdy tepsa łaskawie raczyła mi podciągnąć kabelek) czekam na aktywacje strony itp, po za tym również od sierpnia do dziś nie pamiętam aby pojawiła się jakaś nowa strona, a strona główna wygląda jakby przykrył ją 5 cm kurzy, a może to sen zimowy czy co bo oczekiwanie tak jak w naszym przypadku 2 miesięcy to chyba stanowczo za długo, chyba tylko forum na stronie pozostało przy życiu, w pełni się z tobą cOke zgadzam.

keram / 2005-10-22 18:02:21 /


a jaki bedzie szał komentarzy gdy pojawi sie x nowych stron... :D

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-10-22 18:29:20 /


No tylko czy server to wytrzyma i nie padnie:))

keram / 2005-10-22 18:42:02 /


no wlasnie, dzis juz mial problem... stronka czasami ostro zamulala!

Mysza liil (EM) / 2005-10-22 19:07:22 /


Hmm ja też czekam na aktywację swojej stronki:)a takiego ładnego Capri kupiłem:D, no a informacje z imprez i nowości jakieś też by się przydały a i jeszcze jedno stówka czeka na wpłacenie...a nóż jeszcze mnie posadzą naprawdę:)====>foto
pozdrawiam

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-22 20:35:57 /


ja to zauważyłem od jakiegoś tygodnia mimo iż mam neoastrade 512 to czasami capri.pl dostaje takiego muła że szok, a mułowate ostatnio jest w ogóle, ciekawe czy ostatnimi czasy ktoś to nadzoruje

keram / 2005-10-22 20:36:17 /


A mnie szlag trafia bo stówę wpłaciłem przed Gryzlinami i nic.Stronki już dwie zrobiłem zgłosiłem aktywacje i nic.Po prostu zajefajnie:(

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-22 21:50:12 /


Mości Panowie toć ja widzę że nas siła w oczekiwaniu połączonych, a jedynym pocieszeniem to iż w zacnym gronie oczekiwać przyszło, ino zima idzie a nasz hetman MK w dzikich polach utknąć musiał, a biegu sprawom właściwego nadać nie zdążył, pozostaje jeno mieć nadzieje że przed roztopy wiosennymi sprawę łatwić nam się u Waszmościa uda

keram / 2005-10-22 23:05:06 /


Tedy podeślijcie waszmościowie jeno giermka jakowego do MK aby sprawie bieg nadać.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-23 10:57:55 /


Ehhh....rośnie kolejka i rośnie.......i ja w niej gdzieś w połowie....ehhhh.

artoo (posiadacz wiedzy innej niż wszyscy) / 2005-10-23 12:33:38 /


ja mialem aktywacje po 3 dniach
ale to juz troszeczke dawno bylo:)

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-23 19:03:37 /


...ja z kolei na aktywację stronki już od początku września czekam... i czekam... i czekam... i z wrodzonej nadgorliwości już chyba 3 razy wysyłałem meilika o aktywacji stronki... Ale mam nadzieję, że się chyba MK nie wkurzy, że go nękam :)

*Rademenes* / 2005-10-23 20:23:40 /


To ja miałem farta, czekałem kilka godzin na aktywację stronki, no i to nie tak dawno było - koniec Czerwca. Ja myślałem, że nikt nie nabył od dawna żadnego Old Forda... a to po prostu nikt ich nie dodaje. Proście a będzie Wam dane... ewangelicko powiedziane=P

Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-10-23 23:35:23 /


Cała sprawa skrótowo wygląda tak: mnie praktycznie od czasu Gryźlin nie było "na miejscu", sporadycznie się pojawiałem na krótkie chwile i nie dawałem rady obsłużyć czekających na załatwienie niektórych spraw, jak przyjęcia członków do Stowarzyszenia, aktywowanie stron, itp, itd. Wszystkich czekających na coś przepraszam za opóźnienia, proszę o zrozumienie powodu sytuacji.

Co gorsza, mamy pewne kłopoty ze sprawnym działaniem strony,które zgłaszaliście mi nawet dzwoniąc z pytaniem co się dzieje - teraz właśnie przejrzałem dokładnie logi serwera, wynika z nich wyraźnie że w związku z cały czas rosnącym ruchem na stronie zaczynamy walić bańką o sufit, znaczy się konkretnie brakuje nam RAM-u w maszynie. Problem dość błahy i banalny w rozwiązaniu, ale efekt był taki że przy sporej ilości jednoczesnych połączeń zaczynało się mocne swapowanie, no i wszystko ledwo działało, czasem siadała baza danych nie dając rady obsłużyć zapytań.
Rozwiązanie problemu w najbliższym czasie - muszę znaleźć odpowiednie pamięci.

Tymczasem mam ponad 600 maili w skrzynce z capri.pl no i zaczynam przetwarzać :)

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-06 13:54:44 /


Czyli capri.pl powoli odżywa!! czekamy na nowe stronki w tym moją :D:D

adrian_c Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-06 14:14:29 /


O extra!! capri.pl wraca do formy:) czekam na aktywację stronki pozdrawiam i życzę przyjemnej pracy przy aktywowacjach(zgrzewka piwa by mi była potrzebna przy takiej ilości:)) (600mejli to brzmi jak niezły spam:|, kiedyś tak miałem pocztę ściągał z serva pół dnia).pozdrawiam

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-06 16:04:25 /


czymze jest 600 maili z 8879 postami do przeczytania jakie mi sie nagromadzily przez ostatnie kilka miesiecy mojej nieobecnosci na capri.pl :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-12-27 20:56:49 /


Panie i Panowie, ja w takiej sprawie:)

Zwracam się do MK i jeszty klubowiczów, o uaktualnienie działu strony :"spotkania,zloty.." jest tyle fajnych zlotów które fajnie byłoby umiescic tam dla pokoleń relacje pojawiają sie na stronie ale nie sposób szukać wszystkiego, czy nie fajniej bylo by wjeść w ten podpunkt i zobaczyć wszystkie zloty z 2005 , wszystkie z 2006 klinąć i już jest relacja, było tak kiedyś, nie wiem dlaczego teraz nikt nie robi aktualizacji pewnie z braku czasu, ale wiem że MK ma swoich pomocników może ktos podjołby sie aktualizacji tej części strony?
Ja np. jestem w stanie wejść na forum i odszukac ZLOT PAJĄKA lub BGC ale ktoś kto zobaczył forda Capri na ulicy i wchodzi 1 raz na strone wchodzi w zakladkę "zloty,spotkania..." patrzy a tam 3 zloty do roku i ostanie w 2005 :)

czy ta ekipa żyje?:)

pozdro i prosze o poparcie

Hoover 3M / 2006-09-29 10:58:29 /


No moje masz. Popieram :) I przy okazji można by jakiś porządek zrobić na stronce: użytkownicy powinni zrobić porządek z nazwami silników itd. (Krk kiedyś o tym pisał), bo się statystyki popieprzyły.. Można by też wykasować autka, których właściciele już je olali lub te, które zmieniły właścicieli, albo te, które są podwójne. To tylko taka moja sugestia.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-29 12:46:54 /


ja sugeruję żeby po zmianie właściciela nowy właściciel (w porozumieniu ze starym właścicielem i MK lub innym adminem) przejmował stronę pojadu w zarządanie.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-01 12:03:26 /


a gdzie są nasze znaczki przy nickach za PC 2006 ?

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-01 12:07:06 /


> Zwracam się do MK i jeszty klubowiczów, o uaktualnienie działu strony :"spotkania,zloty.."

Ależ oczywiście ! Niestety nikomu się już nie chce po imprezie zrobić jakiejś relacji i taki jest efekt że takich relacji nie ma. Już parę razy apelowałem o odrobinę zaangażowania i zmajstrowanie jakiejś spójnej strony (a każdy może założyć dowolną nową stronę w zasadzie o czymkolwiek, jest do tego mechanizm w koncie użytkownika), zamiast pójścia na minimalistyczną łatwiznę i chaotyczne wrzucenie kilku zdjęć na forum, co jest obecnie najwyższym możliwym wysiłkiem.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-02 00:02:43 /


odnośnie tej sprawy napisalem juz w innym watku, otóż po zlocie na pełnego spontana ludzie wklejaja fotki i fajnie, ale każdy dobry zlot ma relacje i naliczylem ich ponad 10 których (pewnie z braku czasu) nie wrzucono do spisu tresci, prośba jak by sie znalazla chwilka aby bylo jak "drzewiej" w zakładce "zloty i spotania" uaktualnic rok 2004,2005,2006

Powiem tylko ze prawie kazdy zlot ma relacje i te duze i te miejsze jak nie ma relacji znaczy ze nei warto o nim wspominać, zazwyczaj cos sie dzieje na zlotach i zawsze jes o czym pisac:)

MK rozumiem ż enie jestes w stanie wszystkiego robić na bieżąco, moze by jakiegos pomocnika wyznaczyc napewno ktos sie zglosi co moglby Cie troche odciążyć.

Hoover 3M / 2006-10-02 00:30:11 /


i oficjalnie proszę o zaktualizowanie okienka zaprzyjaźnione kluby gdzi efiguruja belzebuby, czy nie mogł by tam zmiennie tez migac logo firmowe 3M SQUADU? na zasadzie jak u belzebubow jak sie kliknie na logo strona sie wyswietla, podejżewam że PCK tez niedlugo wystosuje taka prośbe no chyba że jest monopol;)

Hoover 3M / 2006-10-02 00:32:49 /


> naliczylem ich ponad 10 których (pewnie z braku czasu) nie wrzucono do spisu tresci

No to pokaż mi je palcem, to uzupełnię, bo owszem mogłem przeoczyć ale skoro już je naliczyłeś to będzie łatwiej jak mi je wskażesz niż miałbym szukać

> oficjalnie proszę o zaktualizowanie okienka zaprzyjaźnione kluby

ależ proszę bardzo, poproszę tylko o odpowiedni obrazek o szerokości 150 pikseli, wysokośc sugerowana 100px, ale tu nie ma ustotnego wymogu jak przy szerokości

> a gdzie są nasze znaczki przy nickach za PC 2006 ?

zastanawiam się jeszcze co zrobić z tym fantem, bo lista ikonek zaczyna się momentami ocierać o szum informacyjny - chyba będzie jedna ikonka za ogólny udział w jakimkolwiek pucharze, chyba że macie jakieś sensowne pomysły, bo lista 4 ikonek za każdy puchar to już chyba ma średni sens

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-02 00:44:11 /


wystarczy iknonka plus jakiś znaczek typu gwiazdka za ilość Pucharów

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-02 00:49:53 /


tak na szybko:

http://www.capri.pl/forum/79361
http://www.capri.pl/forum/26732
http://www.capri.pl/forum/50431
http://www.capri.pl/forum/73063
http://www.capri.pl/forum/151915
http://www.capri.pl/forum/142713
http://www.capri.pl/forum/135205
http://www.capri.pl/forum/76318


-pamiętny duży zlot na Westerplatte (zdjęcia z czołgami)-nie mogge znalesc czy niektore relacje ulegaja przedwnieniu lub sa usuwane?
-jurata camping
-otwarcie BGC



dzieki dzieki:)

znaczek wysyłam jutro:)

Hoover 3M / 2006-10-02 00:59:18 /


Czy MK ma zrobić z wątku forum relacje wklejając wszystko ? Hmmm szanujmy swój czas - relacje, taką która będzie widoczna w dziale zloty i spotkania, powinno sie tworzyć jak nową strone ( identycznie jak stronke samochodu).

Druga sprawa - warto żeby były to relacje z tych większych spotkań ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-02 01:13:19 /


zgadzam sie z toba Mike bezwzglednie, ale ciężko napisać relacje np z Bornego Sulinowa z 2003 roku bo nikt juz nie pamieta co i jak dlatego proponuje wkleic zdjęcia i liste obecnosci jak jest kazdy tam zdanie napisal od siebie i bedzie mu milo poczytac za 10 lat jak sie bawilismy. A na dzin dzisiejszy owsem relacja jest super sprawa i taka zawsze staramy sie twożyć:0

Hoover 3M / 2006-10-02 01:19:09 /


Uzupełniłem

> czy niektore relacje ulegaja przedwnieniu lub sa usuwane?

Nic z tych rzeczy, nic nie jest usuwane. Jednak na forum dość łatwo coś zgubić, dlatego kładę nacisk na to że to dupne miejsce na relacje ze zlotów, a doprawdy żaden większy wysiłek wrzucić zdjęcia na osobną dedykowaną stronę, dodatkowy plus jest taki że można dać więcej zdjęć a nie po 5 na każdy osobny post.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-02 01:23:29 /


absolutnie zgadzam sie z Toba MK i dziekuje:)

Hoover 3M / 2006-10-02 07:53:49 /


Jeszcze jedna imprezka pominięta na liście:
http://www.capri.pl/page/323

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-02 20:13:00 /


a gdzie są nasze znaczki przy nickach za PC 2006 ?

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-05 19:15:48 /


wałkowałem to już nie raz Coke :)

cortinas !G.O.P! / 2008-06-03 16:23:33 /


pozwolę sobie odświeżyć wątek po ostatnim wpisie ponad 10 lat temu, bo tytuł pasuje ;)

czy capri.pl żyje ? jakoś mam wrażenie, że mocno zamarło w ostatnim czasie... czy to za sprawą fejsa ? czy może tematy starofordowe zostały wyczerpane i wystarczy czytać co już napisane... ?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 10:22:18 /


No myślę, że można by grupę na fb zlikwidować.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 10:35:47 /


FB duużo zainwestował energii żeby przenieść "społeczności" do siebie (jako "grupy") i ta strategia zdaje się działać.

Konar / 2020-01-07 10:44:00 /


Jedno słowo, a usunę co i kogo trzeba na FB :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 10:48:01 /


Młodzi już fordów nie kupują, bo siedzą na fb :D

Kilgore / 2020-01-07 10:52:27 /


U nas nie jest jeszcze źle, gorzej SF. choć np. o imprezie w autoSPA na FB się dowiedziałem, a tu potem namierzyłem.

Ja tam bym ten profil c.pl z FB wywalił :)

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 11:06:43 /


Chcesz Najdosowi usunąć jego królestwo trollingu?! :D

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 11:14:01 /


przed chwilą pisałem coś Szamanowi na pejsbukowym messemgerze i chciałem w skrócie napisać c.pl....no i niestety nie przeszło :))) c.pl narusza standardy społeczność!!!!!

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-07 11:27:23 /


Dred taki wróg pejsbuka a sam prowadzi fordovolgaska :)))

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-07 11:30:00 /


Robię to akurat dla piniędzy:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 11:34:07 /


o proszę, i już się coś ruszyło! ;) pozdrowienia dla wszystkich jeszcze tu zaglądających ;)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 11:39:37 /


Siema.

Mysza liil (EM) / 2020-01-07 11:58:27 /


Ja nawet nie wiem że jest jakiś profil na psibuku.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 12:07:58 /


Hej

szwaycar / 2020-01-07 12:31:25 /


Nawet u mnie na prowincji udaje sie c.pl calkiem dobrze odbierac

Damian74 / 2020-01-07 13:04:33 /


Czy mam wreszcie założyć konto na FB?

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 13:19:55 /


nie ma po co. Trend jest odwrotny teraz.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 13:23:33 /


Ja myślę że warto mieć konto na fb bo odzew na jakiś problem jest dużo szybszy a i jest dużo ciekawych grup tematycznych. Niestety więcej ludzi jest też na fb niż na forach. Przydatne narzędzie ;) Choć dla większości fb to fotki, memy, lajki, komentarze i dużo innych śmieci :P

Kilgore / 2020-01-07 14:32:28 /


Fb jest spoko. Czasem czas reakcji znacznie lepszy.
Ale co stare śmieci to stare śmieci:)
Nigdzie nie bedzie tak jak tu.

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 15:13:01 /


bo każdy powinien odpalać codziennie taką prasóweczke , jakieś info świat bbc.com wp.pl etc i dalej capri.pl , brazzos... ;p

Tweed / 2020-01-07 16:08:00 /


Sensownie używany FB jest całkiem spoko. Ma tylko jedyny podstawowy problem - jak za rok wejdę na c.pl, to bez problemu znajdę swój wątek i całą pomoc, jaką w nim otrzymałem. Powodzenia w znalezieniu tych informacji na FB...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 16:27:14 /


U mnie to tak działa ;-)

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 16:56:26 /


Też nie wiedziałem, że na fb jest c.pl - zgroza. Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy cię nie zdradzi. Zostaję tu :)

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 18:09:14 /


codzienna prasóweczka to jest od 20 lat, sęk w tym, że coraz mniej do poczytania ;) może i dobrze, idziemy na jakość ;)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 19:58:03 /


Pomimo, że moje Capri już w krainie wiecznych autostrad nadal tu zaglądam.
Mam sentyment😉

Zawada1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-07 20:40:07 /


ale.... łocochodzi? :p jade na koniec stycznia do Chojnic bo przez przypadek kupiłem bilet na koncert o 2 w nocy po pijaku myśląc że koncert jest w Chojnowie to moge po drodze sprawdzić kto żyje kto nie przy jakimś piwerku ;p

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-07 20:45:01 /


ale osso chodzi s tym fb? w 2 kołach sie bywa? bywa, no tam c.pl jest przeto i w miedzianej i w gryźlinach też bywa i pewnie w paru innych miejscach co ja nie byłem, c.pl było. ja to myślę, ale może się mylę, że już co kto miał zrobić to zrobił i opisał, a reszta jak coś potrzebuje to dopyta tylko do tego co opisane już. a prawda jest taka, że jak się w internetach siedzi, to się nie siedzi w garażu i nie robi

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 21:39:33 /


Mnie wyrzucili z naszej klasy (nie dałem zgody na przetwarzanie danych , pewnie myśleliście że za alkohol :) To już na wsiobuka nie zapisywałem się . A w internecie zawsze pierwsze capri pl. potem jakieś ogłoszenia , humor , gołe jakieś coś tam .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-07 23:42:46 /


Ja również zawsze po robocie odpalam c.pl pierwsze co to ogłoszenia! Może się nie udzielam w wasze dyskusje ale obserwuje.. Pozdro

Świr_BDG / 2020-01-08 15:30:33 /


Ja praktycznie codziennie tu zaglądam od 15 lat, głównie ogłoszenia ale i forum przeszukam czy przejrzę co u kogo w garażu się dzieje by złapać weny do swojego wozu, ale fakt kiedyś to się działo. Jak 2 dni się nie zajrzało to lektura na pół wieczoru była, ale fakt sporo osób odpadło wyjechało czy skończyło przygodę ze starym Fordem a nowych zabardzo nie przybywa. Może dla tego że zabawa w takie auta nie jest już tania impreza...

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-08 18:11:29 /


Jeśli ktoś przegląda c.pl i grupę na mordoksiągu to na pewno zauważył, że fb przejmuje rolę c.pl jako forum w tematach usterek, napraw, modyfikacji, a coraz częściej też działu ogłoszeń. Ja odkąd jestem tutaj zawsze chętnie korzystałem z forum przy szukaniu tematów pomocnych w rozwiązywaniu bolączek u mnie w aucie. Poza tym na c.pl coś znajdziesz, a na mordoksiągu powodzenia w szukaniu. Po pół roku życia grupy ciężko odnaleźć post, musisz skrolować, nie ma szukajki... W przyszłości może się okazać, że cenna wiedza przepadła lub nie jest na wyciągnięcie ręki, a na 3000 obrotów skrola w myszce. Ale za to jest szansa, że ktoś odpisze szybciej niż na c.pl a posty w grupach przyjmują bardziej formę czatu na żywo a nie typowego forum. Myślę że taką samą funkcję jak mordoksiąg mógłby pełnić jakiś shoutbox na c.pl

Przeglądanie mordoksiągu traktuję, generalizując, jako stratę czasu. Na c.pl przesiedzę czasem kilka h w ciągu dnia i nie mam poczucia, że to bez sensu. Dobrze jest tu spędzać czas bez atakujących powiadomień itp. itd. Po prostu to dobre miejsce w internecie. Niestety ruch już nie ten co jeszcze 2 lata temu właściwie w każdym dziale.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-08 21:29:00 /


też tu jestem codziennie. Tu jest klimat neta z pierwszej dekady

dziadekmietek / 2020-01-09 15:30:51 /


fejs-zbuka nie mam i nie będę miał.
Wychodzę z założenia, że to nie ja mam problem, że mnie nie ma na fejs-zbuku, tylko fejs-zbuk ma problem, że mnie tam nie ma.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-10 08:02:20 /


Święte słowa, Panie Jarek - takoż nie mam, nie będę miał i to oni mają problem :)
A tu jestem nawet kilka razy dziennie ...
Pozdreaux

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-10 18:05:08 /


Dopisuje się do listy bez fb

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-14 12:12:30 /


Pytanie chyba było, czy Capri.pl żyje?
A nie ... czy żyje Facebook? :P

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-14 12:38:42 /


Ja nawet nie wiedziałem że działacie też na FB :P
Można się dostosować, choć lipa ze cześć dyskusji zostanie tylko tam :/

Zajo / 2020-01-14 12:58:27 /


A może po prostu wy#$%^ć grupę z fb i będzie porządeczek?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 13:03:46 /


<lubię to>

:)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 13:17:04 /


Zachowujecie się trochę, jak nasza aktualna władza, która z góry zakłada, że tylko ona wie najlepiej, ma jedyną na świecie rację i każdy się powinien dostosować do ich punktu widzenia.

Jest miejsce tak dla C.pl, jak i FB. C.pl to normalne ogłoszenia, wiedza na forum, miejsce wirtualnej wymiany wiedzy i poglądów starofordowej społeczności, ale nadal głównie w kontekście motoryzacyjno-fordowym najczęściej.
A FB to takie bardziej na luzie i na szybko jak ktoś chce walnąć jakimś sucharem, ewentualnie zapytać o coś "na szybko" i mieć odpowiedź za chwilę, a nie np. na za 2 dni.
Sam tak zazwyczaj robiłem - jakieś pierdoły na szybko lub w ogóle trollowanie Najdosa czy gadanie o dupie Marynii - >FB.
Konkretny problem czy rozważania techniczne, jakiś większy czy ważniejszy temat - > wątek tutaj po wcześniejszym przeszukaniu już istniejących zasobów.
Na grzyba np. ma nam się tu Ptasiek zachwycać, jak super jest jeździć nową Skodą? Niech to sobie tam jest na FB... :)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 13:18:33 /


Jak dla mnie grupa na fb jest do wystrzelenia w kosmos. Jej istnienie nie czyni niczego dobrego naszemu środowisku, następują podziały na różne media, obozy, itd. Jedno forum takie, drugie forum inne, trzecie na fb, mamy wąską niszową grupę i trzeba działać spójnie a nie rozstrzelać się na wszystkie strony.

Po drugie, fb jako medium do wszelkich dyskusji jest beznadziejne poza wszelką nadzieję. Nic nie ma tam znamion trwałości, nie da się nic skutecznie znaleźć, żadnej organizacji poza suwaniem góra-dół, żadna wyszukiwarka sieciowa nic nie zaindeksuje stamtąd, fb pokazuje wybrane posty wg swojego widzimisię, no po prostu każda treść która tam trafia poza trzema sekundami swojej aktualności w danej chwili można uznać że leci prosto do kibla.

Jeśli nasze środowisko ma mieć jakiś pożytek z czyjegoś udziału, to czyniąc to na fb pozbawiamy innych jakiejkolwiek dalszej korzyści. Jedynie szybka gratyfikacja dla swojego lenistwa.

Tylko ktoś ją kiedyś założył i ja nie bardzo ogarniam kto to był i z kim rozmawiać na ten temat.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 13:21:16 /


Michał, ale w kwestiach merytorycznych jak najbardziej się zgadzam. Sam o tym wcześniej napisałem, że bez sensu jakieś grubsze tematy tam ciągnąć, bo potem tego znaleźć nie można.
Szukajka tak swoją drogą w każdej grupie na FB wbrew pozorom jest, ale zazwyczaj i tak niewiele pomaga i nie ulega wątpliwości, że ciężko i tak coś konkretnego wynaleźć po paru miesiącach. Sam kiedyś własnego wątku na innej grupie szukalem i nie mogłem się doszukać, bo sobie to FB nie wiadomo gdzie zjadł.

Ale jak pisałem do zwykłego, sorry za słownictwo, pierdolenia o niczym, to akurat FB jest spoko i nie widzę problemu. Bo tutaj i tak nie miejsce na takie pogawędki.

Poza tym jak się już czepiamy rozdrabniania, to tu też mamy jeszcze rozjazd, bo jest i C.pl i T.pl, a wszędzie w sumie Ci sami ludzie...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 13:29:54 /


Michał, grupę założył dawno temu ten oto jegomość https://www.capri.pl/user/9994 nie wiem dlaczego, ale dał mi uprawnienia administratora. Także w razie konieczności zrobienia czegoś w tej grupie to do mnie.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 13:32:44 /


Grześ - Ty to masz kolegów...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 13:41:17 /


co jak co, ale w gówno to Ja umiem wdepnąć :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 13:50:46 /


> Michał, ale w kwestiach merytorycznych jak najbardziej się zgadzam. Sam o tym wcześniej napisałem, że bez sensu jakieś grubsze tematy tam ciągnąć, bo potem tego znaleźć nie można.

Ale na tym polega problem, że próbujesz polegać na czyjejś ocenie gdzie warto coś napisać. Niestety muszę Cię rozczarować - to nie zadziała. Wystarczy popatrzeć tutaj, na wieloletnich wyjadaczy, którzy nadal czasem nie czują różnicy pomiędzy tematem na forum a ogłoszeniem. To do tego ma dojść kolejny poziom decyzyjny, fb czy forum na bazie ważkości danej sprawy? Za dużo zmiennych, do tego lenistwo, nieogarnianie, itp, itd.

Na fb z tego co widzę są głównie ogłoszenia. Są też niby jakieś inne drobne bzdety, ale jakby wyraźnie mniej. I to już jest szkoda, że te ogłoszenia są w różnych miejscach. O ile każdy może zajrzeć na taką stronę klubową jak nasza i nie wywołuje to raczej żadnej emocji, to dla wielu fb jest ideologicznie nie do przejścia. Ja sam np. mam tam konto, ale zajrzę tylko czasem z komputera stacjonarnego, gdzie mnie nikt nie będzie śledził, nie publikuję też żadnej codziennej sraczki. W telefonie wycięty całkowicie - fb nie będzie rejestrował cały czas gdzie jestem, z kim jestem, co robię i trzymał te dane na zawsze żeby sprzedać komukolwiek kto będzie chciał zapłacić. Więc dla mnóstwa ludzi (komentarze powyżej) te ogłoszenia praktycznie nie istnieją. To jest dobrze? Niezbyt. Ale nawet jeśli zlikwidujemy tę grupę, to prawdopodobnie zaraz ktoś kto chce mieć poczucie inicjatywy założy jakąś następną. Może właściwie niech zakłada, tylko nie pod szyldem naszego klubu, bo w ten sposób to jakby sankcjonujemy jej istnienie w obecnej postaci.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 14:16:58 /


> Poza tym jak się już czepiamy rozdrabniania, to tu też mamy jeszcze rozjazd, bo jest i C.pl i T.pl, a wszędzie w sumie Ci sami ludzie...

To jest trudna sprawa, Amator chce mieć swoje na swoich zasadach i koniec. Rozmawiałem kiedyś z nim na temat jakiegoś ujednolicenia wysiłków, nawet pod jakąś inną nową wspólną nazwą (bo rozumiem że szyld capri dla kogoś kto capri nie poważa jest trudny do przełknięcia), ale ogólnie nie i koniec. Tak to już bywa, że jak ktoś na już trochę tej energii żeby w ogóle coś robić, to woli to robić na własne konto. Na szczęście jakąś tam symbiozę mamy. Mimo to jest trochę dziwnie, bo większość dialogu o taunusowych imprezach odbywa się raczej tu niż tam. Dla mnie luz, jest jak jest. Efekt netto ogólnie na plus, w przeciwieństwie do życia na fb.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 14:40:00 /


Się jakoś szczególnie współistnienia Capri.pl i Taunus.pl nie czepiam generalnie i też mi to nie przeszkadza, acz jako pewna ciekawostka w temacie to też jest.

Swoją drogą mój pierwszy zlot fordowy ever to właśnie był z Taunus.pl ;) Dopiero później mnie COke na PC zabrał. Acz obie strony/grupy (wtedy jeszcze jako Taunus.prv.pl śledzilem równolegle). Zwłaszcza, że najbardziej interesująca mnie Granada nie miała i nie ma aż do dzisiaj swojego jednego, konkretnego miejsca :D

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 15:35:32 /


Ty masz Consula a nie Granadę :)

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 15:43:14 /


Faktycznie, nie zauważyłem tej porażającej różnicy ;PPP

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 16:07:32 /


A ta grupa na FB to jak sie nazywa? CAPRI.PL ???
Bo jak tak to na jakiej podstawie? Niech se będzie i milion grup o capri na FB, ale capri.pl jest jedno i to o wiele dłużej niż FB sam w sobie...
BTW ani mnie na FB nie ma, ani na taunus.pl, ale może dlatego właśnie, że mam Capri a nie innego Ford’a.
Z drugiej strony słyszałem, że o rozgłos łatwiej na FB - jak komuś auto ukradną, czy ktoś chce sprzedać - spoko, może być FB. Ale powodzenia życzę szukać tam aparatu zapłonowego do V4, czy innej części mechanicznej do starego Forda. Nie mówiąc już o przeróbkach.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 21:20:25 /


Choć wstawiłem jakiegoś tam posta na capri.pl FB to zdecydowanie jestem za wywaleniem tego w kosmos, nie zniżajmy się do tego poziomu jako capri.pl...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 21:38:10 /


Idziemy w dobrym kierunku :)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-14 22:17:39 /


Chyba zostałem trochę wywołany do tablicy ...

Jeśli chodzi o Taunus.pl to nie ma w tym moich osobistych ambicji. Zaczęło się wiele lat temu od tego, że posiadając pewne umiejętności i trochę chęci, po prostu chciałem pomóc. Taunus.prv.pl Michaela i Studenta miało silne poczucie odrębności i nie chcieli za bardzo współpracować. Taunus(chyba).org.pl Sala Solo i Pająka był koncepcją właściwie tylko zlotowo-imprezową ;). Capri.pl nieco mnie olało w moich pomysłach na pomoc i rozwój z sugestią “chcesz coś zrobić, to to zrób”. A Piter 314Ter - być może w poczuciu jakiejś drzemiącej energii - przekazał mi wszelkie klucze do Taunus.pl ;)

Z czasem przyschły pozostałe inicjatywy taunusowe. Na przestrzeni lat okazało się też, że moje podejście do klubu i pomysły na rozwój różnią się od tych Michała czy zarządu Capr.pl. Pojawiła się też grupa osób identyfikująca się tylko z Taunus.PL. No i tyle.

Nie mam z tego żadnych korzyści, nie pobieram żadnych opłat. Od kilkunastu lat dokładam do interesu robiąc tylko czasami pojedyncze zbiórki “co łaska” na odświeżenie strony klubowej (na zapłatę dla programisty). Mam przy tym bardzo dużo pracy, ale i radości oraz satysfakcji. Chociaż od początku dochodzą mnie głosy “że to bez sensu”, “po co robić, nikt tam nie zagląda”, “Amator, daj sobie spokój ze Zdworzem – narobicie się a nikt ci nie przyjedzie” itp. A tym czasem wszystko się fajnie rozwija. Pojawia się coraz więcej osób chętnych do pomocy. Bez Pitera 314Ter nie było by strony, bez Pająką nie byłoby klubu, bez Flondera, Kasi Flonderowej, Ponurego i mojej Gosi od 10 lat nie byłoby Zdworza ;), bez Bobika nie byłoby Chatki, bez Nebla nie byłoby materiałów, gadgetów, koszulek, bez Kukiego vel Krzaka i Małej Mi nie byłoby kalendarzy klubowych, bez Najdosa nie byłoby profesjonalnego trollingu ;) i jeszcze sporo osób mógłbym wymienić, które co roku dochodzą i wspierają Taunus.PL.

Nie boję się też Facebooka. Taunus.PL ma od paru lat i tam swoją stronę. To dodatkowa, bardzo sprawna forma komunikacji posiadająca wiele narzędzi do działania. I jest bardzo wiele osób, które z tego korzysta. W ten sposób kontaktujemy się też z Fordziarzami z Czech, Węgier, Włoch czy Niemiec. A więc jeśli w dzisiejszych czasach zależy komuś, aby dotrzeć do kogoś innego, to powinien się pochylić nad różnymi formami. Więc to nie prawda, że wszelkie dyskusje dzieją się na forum Capri.pl. Już dawno tak nie jest. Dożo sprawniej się dogadać przez FB czy Mesengera. A ja chcąc przekazać jakieś informacje używam do tego forów Taunus.pl, Capri.pl i Facebooka. Bo jest sporo osób, które używa tylko jednego źródła i nie zamierza tego zmieniać. Zależy mi na nich wszystkich.

Świat się zmienia, a ja zawsze patrzę do przodu. Nie obchodzi mnie, kto kiedyś tam jeździł Starym Fordem bo “kiedyś to były czasy”. Ciekawi mnie, kto nim pojedzie w tym roku, przyszłym, jaki kto ma projekt, pomysł na fajniejszą przyszłość. A może uda się wciągnąć nasze dzieciaki w tą akcję, może one jak u Czechów pociągną dalej Stare Fordy?

Podsumowując .... myślę, że właśnie fajne jest to, że - każdy, kto ma chęć - dokłada coś od siebie do Starych Fordów. Robi to w takiej formie, jak mu odpowiada, bez zobowiązań, oczekiwań. Miachał prowadzi Capri.PL według swojej wizji, a ja Taunus.PL po swojemu, Zapek spawa nasze staruchy, Chuder zaopatruje w części, Marcin Kozłowski czy Granadziarz naprawiają, Mysza ogarnia elektrykę, Bobik i Wąski papierologię, Krzycho z Poznania robi Youngtimer Party, Hoover z 3M robili kiedyś SO, a teraz chłopaki z Dolnego Śląska organizują majówkę, Gryziu jest niekwestionowanym klubowym bardem .... i mógłbym tak wymieniać jeszcze długo.

Jeśli kierunek jest znany, to zawsze jestem za “Róbta co chceta” ... ale róbta ;)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-15 08:43:49 /


O i ja się w sumie pod słowami Amatora podpisze, zwłaszcza w kontekście komunikacji na różnych płaszczyznach/platformach. Nie mówię, że mamy główne życie na FB przenosić, ale może niekoniecznie należy się od tego medium zupełnie odcinac. No chyba, że chcemy powielać przypadłości komisji zabytków przy automobilklubach (pewnie wszystkich). Czyli właśnie pewne hermetyczne zamknięcie się we własnym gronie, a potem płacz, że nikt z młodszych nie chce dołączać czy również złapać bakcyla.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-15 10:14:28 /


Jeśli mogę dorzucić swoje trzy grosze w tej dyskusji na temat naszej działalności…
Jasne dla mnie jest to, że jeśli ścierają się ze sobą dwie osobowości to zawsze będą jakieś rozbieżności. Mamy w tej chwili capri.pl i taunus.pl, i mimo, że jakoś głęboko w tym siedzę to też nie mialem za bardzo świadomości na jakich zasadach nasze współdziałanie funkcjonuje lub nie funkcjonuje. Dopiero ostatnio jak się spotkaliśmy i zamieniliśmy słowo na ten temat. Osobiście uważam że skoro powstała strona, internetowy brand, capri.pl takie samo prawo miał zaistnieć taunus.pl. Są obszary na których powinniśmy działać odrębnie, każdy model forda ma prawo do organizowania swoich imprez i realizować własne ambicje, co wg mnie jest super bo jedna grupa kilku osób nie jest w stanie zorganizować wszystkiego zaspokajając potrzeb właścicieli poszczególnych modeli. Ale powinny być obszary na których działamy razem np, porady, ogłoszenia, może jakaś wspólna impreza której jeszcze nie mam w kalendarzu. Może ta strona na FB powinna zostać jako twór, słup ogłoszeniowy, bardziej plotkarsko organizacyjny, chociaż sam nie jestem entuzjastą FB i nie mam tam konta. Ale również gdzieś z tyłu głowy mam świadomość potrzebę istnienia takiego konta choćby właśnie na potrzeby parcia do przodu i zarażania młodych “w ich mediach” ideą posiadania starego forda. Działajmy w miarę swoich potrzeb oddzielnie ale w jakimś federacyjnym modelu łącząc się w sprawach ogólnie dotyczących starych fordów. Może ten najbliższy zlot w południowo zachodniej Polsce powinien być przyczółkiem do zorganizowania imprezy bardziej międzynarodowej, gdzie blisko blisko mają i Niemcy i Czesi? Połączmy tu jakoś siły w organizacji tej imprezy jeśli mogę oczywiście wypowiadać się za siłę określaną w tej dyskusji jako capri.pl. Jeśli jeszcze nie w tym roku to w przyszłym. Kupmy może parę skrzynek browca i przy najbliżej okazji przedyskutujmy temat tego gdzie możemy znaleźć obszary gdzie możemy działać razem dla ogólnie przyświecającej nam idei krzewienia miłości do forda, zarażania nią, zachowując określone obszary niezależności. Własne cele i ambicje nie wykluczają wspólnych, jak sądzę…

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-15 11:04:17 /


Kżyho - Akurat w KPZ AP średnio raz na miesiąc pojawia się na zebraniu nowa osoba z deklaracją członkowską, a od kilku lat większość imprez organizowanych przez komisję jest autorstwa "młodych stażem" :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-15 13:32:02 /


Grześ, Proroka pamiętam z dawnych czasów. Ojciec wkręcał go w to towarzystwo. Senior nazywa się tutaj Aeroarte. Chłopak był dobrze zajawiony granadami.

Mysza liil (EM) / 2020-01-15 20:10:32 /


Gryziu, no i chwała im. Nasze zabytki bardzo powoli, ale trochę się też cywilizuja. Ale nadal pamiętam jak było na początku działalności naszego Koła Youngtimer i jak nie raz nadal jesteśmy traktowani przez starszych kolegów z zabytków jako "youngtimery", choć aktualnie to już większość z nas też ma old-, a nie young- i zdecydowanie nie jest to zachowanie godne naśladowania, a już na pewno nie przyczynia się to do zarażania młodszych pasją do starych aut. Bardzo bym nie chciał, żeby i w naszym Fordowym gronie coś takiego się wydarzyło, a wbrew pozorom bardzo łatwo w taką tendencję wpaść kurczowo trzymając się "starego", znanego i "konserwatywnego". Trzeba czasem trochę szerzej spojrzec, pogodzić się z tym, że świat idzie dalej.
Nasze wizję, podejście, sposoby komunikacji itp. w czasach gdy np. Capri.pl zaczynało dla takich "zabytków" to było jak ten Facebook obecnie dla wielu tu zebranych. Ale wtedy nie uwazaliscie tego za coś dziwnego, że komunikujemy się mailami, tworzymy jakaś dziwna stronę z informacjami w jeszcze dziwniejszym jakimś internecie, a ogłoszenia nie pojawiają się w jakiejś drukowanej klubowej gazetce tylko jedynie "komputerowo" :)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-15 21:28:34 /


uu... tak mądrze że aż mądrzej się nie da.... jak dla mnie dyskusja na ten temat mogła by się zakończyć po tym poście :)

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-15 22:01:13 /


Tyle że do korzystania z Capri.pl nie jest WYMAGANE podawanie swoich danych osobowych - telefon, nr konta, PIN, cztery podania i klucz od mieszkania - i to wszystko oczywiście dla swojego dobra :/

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-16 10:37:33 /


Widzę, że są i obrońcy FB.
To może jeśli nie wywalać grupy z FB (co wg mnie jest błędem, bo nas po prostu taki podział osłabia co już zostało napisane) to zrobić regulamin grupy:
1. Zakaz publikowania ogłoszeń kupię / sprzedam, bo jako społeczność prawilnego capri.pl na tym tracimy
2. Zakaz dyskusji na tematy techniczne, bo to i tak trafia do kibla jak napisał MK
3. Zakaz publikowania zdjęć ze zlotów / spotkanych aut na drodze, bo (jak w punkcie wyżej)
I temat rozwiązany:)

Można sobie tam prowadzić głupawe trollowanie moderowane przez najdosa:)

Nadal jednak bym to usunął, bo wartości dodanej ja tam osobićie nie widzę....

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-16 12:39:54 /


Grupa na FB to po prostu czat :)

Konar / 2020-01-16 13:19:37 /


Dredzie ja brzydzę się trollingiem!

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-16 15:49:07 /


śmierć FB , Capri kocha , Capri radzi ,Capri nigdy Cię nie zdradzi , śmierć FB !!!! :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-16 19:43:24 /


Jurku nie bądź antys..... bo sam wiesz kto rządzi pejsbukiem :)

najdos Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-16 20:36:32 /


Ja jak się napije to nikogo się nie boje ....... a żony ?
Nie no tak dużo to ja nie pije :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-16 23:25:15 /


Trochę nadrabiam co mi umknęło, piszesz Amatorze że

> Capri.pl nieco mnie olało w moich pomysłach na pomoc i rozwój z sugestią “chcesz coś zrobić, to to zrób”

Trochę nie wiem o jakim olaniu mówisz i jakoś inaczej to wspominam. Jak był moment że zacząłeś robić swoją stronę, to ja proponowałem taki model: zróbmy stronę dualną - jedno forum, jeden zbiór ogłoszeń, jedne prezentacje samochodów, i to wszystko działające równolegle zarówno pod domeną capri.pl jak i taunus.pl (a do tego mamy jeszcze granada.pl). Strony mogłyby się jakoś tam różnić zależnie od wizji - zupełnie różna strona główna, wszelka inna dodatkowa treść zależna od domeny, może to też nieco inaczej wyglądać, cokolwiek wedle uznania żeby było widać różną rękę - ale pod tymi różnymi domenami współdzielić te zasoby które są wspólne - forum, ogłoszenia, itd. To był dla mnie idealny model, trochę rozdzielający, a trochę łączący.

> okazało się też, że moje podejście do klubu i pomysły na rozwój różnią się od tych Michała czy zarządu Capr.pl

Zrobienie takiego nieco rozłącznego a jednak współdzielonego modelu się nie udało, bo jak sam piszesz miałeś inną wizję, która skończyła się zrobieniem strony która stanowi jakiś tam podzbiór funkcjonalności którą tu mamy. Nie widzę w niej jakiegoś innego podejścia, tam nie jest nic inaczej. Przeszliśmy nad tym do porządku dziennego, robisz ogólnie mnóstwo świetnej roboty, jeśli ma być drugie forum, niech sobie będzie skoro to pełni jakąś funkcję. Ale już Ty sam, jak masz zamieścić ogłoszenie: https://www.capri.pl/market/96749 to robisz to tutaj a nie na taunus.pl (z tego co widzę) - to jest pewne podsumowanie aktualnego stanu rzeczy.

I to nie tak że jesteśmy nienowoczesnymi wrogami tego co nowe i inne (facebook) - po prostu rozpraszanie energii na podgrupy skończy się ostatecznie zajęciami w podgrupach. Tego nie chcemy w naszej dość małej społeczności. Wcale się nie dziwię, że jak trzeba napisać ogłoszenie w kilku różnych miejscach, to się nie chce i się kończy na tym gdzie efekt będzie najlepszy. Taunusowy model facebook'owy jest lepszy niż to co widnieje jako capri.pl na fb - po prostu publikujecie tylko anonse pochodzące "z góry", nikt tam nie prowadzi żadnych dyskusji, nie publikuje ogłoszeń. Po prostu macie nad tym kontrolę w jakiej formie istnieje taunus.pl na fb. capri.pl na fb pojawiło się oddolnie, nie mamy nad tym kontroli i robi się tam równoległa rzeczywistość, co uważam za niedobre.

Ale co tam, żyjemy dalej, spotykamy się tam gdzie mamy się spotkać, przyjeżdżają Ci co mają przyjechać, jest dobrze i oby tak dalej.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-27 19:44:46 /


Za mało chyba pijemy na naszych spotkaniach i są jakieś niedomówienia he he... Rzeczywiście sensowny jest ten model o którym pisze model, bycie razem tak gdzie nas coś łączy i sobie pomóc bo tak naprawdę ideowo więcej nas łączy niż dzieli a oddzielnie gdzie ta jedność nas ogranicza. Może przegadamy to kiedyś w Zdworzu, co.. :) Przy herbacie

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-28 09:26:02 /


Pijemy za mało konstruktywnie ;) Powinniśmy poszerzać horyzonty, sięgnąć do pokładów podświadomości, następnie odejść na drugi ... albo nawet trzeci krąg. Gdzie moglibyśmy odwołać się do wewnętrznego "ja" z wyraźnym wskazaniem na szukanie połączeń z integralnym "my". Oczywiście przy założeniu jedności czasu i przestrzeni. Tak ten, no .... pewnie :)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-28 13:08:05 /


Myślę, że ilość % na naszych spotkaniach jest i tak ponadnormatywna.
Penisbuk skupia tych, którzy lubią burdel, grzebanie w koszu na wyprzedażach, przerzucanie gnoju widłami żeby znaleźć cokolwiek, itd.
Forum skupia tych, którzy odkładają narzędzia zawsze na miejsce, śrubki mają w pudełeczkach z opisem, zakupy robią zawsze u tego samego osiedlowego sklepikarza.
Tak mnie się wydaje. Znak czasów.
Młodzi przyszli i na penisbuku się dowartościowują. A my, stare grzyby będziemy się macerować w naszej zalewie octowej.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-28 21:36:27 /


Chciałbym mieć tyle miejsca, żeby każde narzędzie miało swoje własne miejsce... Wtedy może bym je odkładał xD

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-28 21:42:47 /


ale że o co Ci amator konkretnie chodzi? Bo nie rozumiem co miał wnieść Twój post. Przecież mówię o herbacie i o próbie zwarcia szyków. Uważam, że to zacna inicjatywa i korzystna dla fordowej braci. Ale możemy siedzieć w osobnych piaskownicach jak "Chłopcy z placu broni"...

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-28 21:50:52 /


Goras, ostatni mój post nie miał jakiegoś głębszego sensu po za próbą wniesienia luzu i pozytywnych wibracji :) Zapytałeś, czy za mało pijemy? ;) Powtórzę, rozwijając myśl, że może nie tyle za mało ilościowo, a za mało konstruktywnie, twórczo, energetycznie :D Następnie ... odchodząc od tradycyjnego ochlaju skierowałem myśli bardziej w kierunku próby kwasu w elektrycznej oranżadzie ;)

No i tak już zupełnie poważnie ... jak najbardziej przytakuję każdemu Twojemu słowu. Sezon zapowiada się ciekawie, więc spotykajmy się, dogadujmy i róbmy jak najwięcej fajnych rzeczy. Bo codzienność bywa często tak przytłaczająca, że trudno by było żyć bez naszego czarodziejskiego świata Starych Fordów :)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-28 23:33:36 /


Wiedziałem że robi sobie jaja , mnie też kiedyś nabrał :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-28 23:41:59 /


aaa... to ok, cieszę się bardzo :) Jesteśmy zatem umówieni. Pozostaje tylko decyzja - English breakfast czy zielona...

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-29 09:11:00 /


zielona palona :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-29 09:15:54 /


ej no nie robię jaj ... Pozwoliłem sobie jedynie na wprowadzenie niewielkiego elementu baśniowego do dyskusji :)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-29 09:38:21 /


No i to są właśnie jaja :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-29 10:01:34 /


Popróbujemy różnych smaków ...
https://youtu.be/26U5fFMhG8A

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-01-29 10:20:23 /


już nie mogę się doczekać ;)

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-29 10:40:02 /


Kiedyś próbowałem Herbaty , ale jestem tradycyjnie za dobrze zepsutymi owocami :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-29 20:58:56 /