logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » ogłoszenia

ogłoszenia

witam wszystkich
mam takie drobne przemyślenia związane z działem ogłoszeń
może warto by wprowadzić coś jak na allegro czyli ocene tranzakcji abyśmy wiedzieli od kogo warto kupić a kto że tak to ujme nas wydyma czyli towar opisany jako idealny bedzie do śmieci
ja osobiscie kupując wolałbym wiedzieć jak uczciwy jest sprzedawca czy wydam pieniądze na towar taki jak w opisie czy zupełnie od opisu odbiegający np:
sprzedający pisze silnik stan idealny kompresja 12 a po włożeniu okazuje się że jest zupełnie inaczej odpalić nei chce mierzymy kompresje wychodzi 6 co wtedy jak ostrzec innych przed nieuczciwym sprzedającym
podaje temat rozważaniom

czarek granada Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-05 00:08:05 /


Jak Cię ktoś wydyma, to wtedy to:

http://www.capri.pl/forum/209432

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-05 00:20:00 /


To da tylko tyle, że sprzedający będzie zmieniał konta lub nicki jak rękawiczki i podawał różne telefony ....

ps. transakcji ...


Już kilku sprzedających wypadło z tej strony za takie przekręty - najbardziej znany chyba niezależny "duet" panów na literę A... poszukiwanych do dziś ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-05 00:24:40 /


To apsurt! ;)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-05 08:38:06 /


Pojeździj na zloty, wytrzymaj jeszcze trochę w tym towarzystwie, a sam będziesz wiedział bez dodatkowych ocen i opinii od kogo kupować, a od kogo nie. Zresztą można też przed dokonaniem zakupu poszukać delikwenta w podanym powyżej wątku.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-05 08:54:22 /


Nie ma takiej potrzeby. Jesteśmy jak rodzina. Czasami nie jest idealnie ale i tak wychodzimy na tym lepiej niż na zdjęciu.

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-05 09:46:55 /


Ja proponuje cos takiego, jak ograniczenie max liczby aktywnych ogloszeń do np. 10. Czasem ktos wygrzebie piwnicę pierdółek i do kazdej rzeczy daje nowe ogloszenie, potem wchodze a tu cały ekran od gory do dolu zasypany śrubkami i listewkami ;) Ograniczenie tej liczby powinno spowodowac, ze dający ogłoszenie pogrupuje części i wystawi ogloszenie zbiorcze.

Mysza liil (EM) / 2008-11-05 12:06:38 /


good idea.

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-05 12:47:24 /


Ale jak szukasz listewki to łatwiej Ci znaleźć pod "listewka" a nie pod "części".

Zimne S. 3M_U(ć) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-05 17:09:05 /


Ale można też zaznaczyć opcję "szukaj w treści ogłoszenia", a jak ktoś ma listewkę na sprzedaż to w treści ogłoszenia tytułem "części" pewnie taką informację umieści

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-05 17:28:55 /


nooo i problem rozwiązany ;)

Zimne S. 3M_U(ć) Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-05 17:38:40 /


mysza dobrze prawi :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-05 17:55:19 /


Wujek Mysza.

.. jak to w rodzinie, co nie? :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-05 21:08:57 /


swoja droga trzeba było dać te swoje przemyslenia w " propozycjach do rozwoju strony" a nie zakładać nowy wątek.
czasami warto sie wysilić i poszukać ;)

cortinas !G.O.P! / 2008-11-06 17:03:04 /


dzwonisz do kogoś kogo kojażysz z danej okolicy i pytasz. jak taka a taka osoba nie jest nikomu znana to odpuszczasz i tyle bo gwarancji nigdy niokt ci nie da.
żadna w tym filozofia, odrobina rozsądku i ograniczonego zaufania :)

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-06 20:46:08 /


Dobrą opcją jest też umówienie się z kimś z rejonu sprzedawcy (z klubu) na odbiór osobisty i osobistą zapłatę i załatwienie transportu przez kącik samopomocy transportowej, nieraz takie transakcje w ten sposób się załatwiało.

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-06 20:50:03 /


Jako, że ost trochę gratów sprzedaję/sprzedałem, nasunęło mi się kilka spostrzeżeń, a co za tym idzie - rad dla zainteresowanych.

1. Jak do kogoś dzwonisz lub piszesz - przedstaw/podpisz się też ksywą z capri.pl. Gdybym zadzwonił do kogoś jako Wojtek z capri.pl, to mogłoby być ciężko skojarzyć kto mówi, ale jak powiem, że Fusz 3M to istnieje trochę większa szansa, że rozmówca skuma z kim ma do czynienia. Pomijam fakt, że część w ogóle się nie przedstawia, bo po co..

2. Jeśli pytasz się o coś, o cenę, dostępność, kolor - po otrzymaniu odpowiedzi daj znać co o tym sądzisz, czy chcesz czy nie itd. Ułatwia to życie w wielu przypadkach. Lepiej się zapamięta człowieka, który odmówił jak zwykły człowiek (na poczet ewentualnych przyszłych interesów), niż zlał sprawę ciepłym moczem.

3. Jeśli pytasz o cenę i stwierdzasz, że drogo (załóżmy 100), poinformuj mnie o tym, niekoniecznie pisząc, że weźmiesz za 5.

4. Czytajcie ze zrozumieniem - jeśli w ogłoszeniu jest, że nie wiem w jakim jest stanie i będę wiedział za tydzień, albo, że pan X wie - poczekajcie tydzień albo zapytajcie pana X. Nie odpowiem na pytanie ile chciałbym za część, której jeszcze nie mam i nie wiem w jakim będzie stanie.

5. Jeśli w ogłoszeniu jest napisane - proponuj cenę, to proponuj, bo może aktualnie nie wiem ile to jest warte i jak dobrze zagadasz, dostaniesz za czapkę gruszek.

6. Jeśli zgłaszasz chęć kupienia czegoś i dostajesz namiary, nr konta itd, daj znać jak się rozmyślisz. Są sytuacje losowe itd, można sie dogadać. Albo daj znać, że wpłacisz "za tydzień", a nie ja jako sprzedający mam się zastanawiać, czy nadal chcesz ta część, chociaż w międzyczasie 5 innych osób kupiłoby to od ręki.

Trochę tego jeszcze by się zebrało, ale póki co wystarczy..

Do osób, z którymi prowadziłem transakcje/rozmowy w ost dniach - powyższe rady skierowane są do nielicznych, a pozostałym dziękuję za udaną współpracę :)

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-23 15:41:32 /


A ja jestem nadal za ogłoszeniami bardziej zbiorczymi, bo wkurza mnie oglądanie listy dwudziestu pierdółek po 5 zł od jednego użytkownika, każda część w innym ogłoszeniu. Wnioskuję o limit - 10 aktywnych ogłoszeń dla usera.

Mysza liil (EM) / 2009-02-23 15:50:00 /


Ja tam wolę każde z osobna, od razu wiem czy zaglądać czy nie. Bardziej czytelne i przejrzyste. Nawet jak jest ich w pizdu ;)

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-02-23 16:01:27 /


A co myślicie o pojawiających się ostatnio w dużej ilości ogłoszeniach "gościnnych"?
Pamietam jakie to były boje i krzyki a teraz obserwuję nienaganną tolerancję tak ze strony ogłoszeniodawców co i Szanownego Grona. To się chwali dodałbym, kiedy wszyscy zachowujemy zdrowy umiar ;)

Swoją drogą ciekawa zbieżność treści pierwszego postu z jego autorem ;)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-27 16:07:07 /


Taa, już nawet ,tfu, Golfy są w ogłoszeniach

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-27 16:28:55 /


A mi to nie przeszkadza. Od kiedy sprawnie ogłoszenia znikają, to nawet cieszę się, że różne rzeczy się tu pałętają - a to komputerek, a to komórka, a to dupowóz. Więcej pozytywów niż negatywów moim zdaniem z tego jarmarku wynika ;)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-27 17:01:24 /


Ja cos tu powiem, bo wklejam cos raz na czas. Auta do jazdy alternatywnej za niewielkie pieniadze nie wydaja mi sie naganne, natomiast nie przeszlo by mi przez mysl wystawiac tu czegos typu silnik do opla calibry, zderzaki do golfa, paka z traka etc. Podobnie staram sie nie instalowac tu elementow nie zwiazanych z motoryzacja, chyba ze oddaje cos za darmo i moze sie to komus przydac.

Classmobile / 2010-11-27 17:08:11 /


gdybym chcial kupic rzeczonego golfa to wolalbym tu od kogos z klubu wiec tez mi to nie przeszkadza....razi raczej gdy ktos sie rejestruje na stronie tylko po to zeby opchnac takiego przykladowego golfa....tyle

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-27 19:37:16 /


no dokładnie. były mazdy, maluchy, mercedesy to co komu przeszkadza wieśwagen?
jak ktoś chce czymś takim się poruszać...
od klubowicza chyba lepiej kupić.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-27 19:39:59 /


Ja bym wolał sobie w łeb strzelić niz Golfa kupować

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-27 19:41:58 /


ja też ale może ktoś ma ukryte pragnienia

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-27 19:43:56 /


Ale gościnne występy są mile widziane , byle zachować zdrowy rozsądek :)

cortinas !G.O.P! / 2010-11-28 07:20:12 /


wazne by tytul wraznie mowil ze to cos z poza kregu zaiteresowania,
najlepiej czy to pies,bmw,motolotnia.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-11-28 11:03:28 /