logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Sprowadzenia Capri'ka z Niemiec...... hilfe

Sprowadzenia Capri'ka z Niemiec...... hilfe

Witam,

Chciałbym sciągnąć Capri z Niemiec w maju, gdy nie bedzie cła. Na pewno ktoś z was sprowadzał Capri z Niemiec, więc mam pytanie...
- dużo z tym roboty??
- jakieś rady, na co powinienem byc przygotowany??
- czy się opłaca??
- jeśli nie z Niemiec, to z którego kraju...

Na niemieckim ebay'u zawsze jest kilka Capri w cenie ok 500euro, po remoncie za powiedzmy za 7000 pln powinien byc ok.... Co wy na to??
Za takie pieniadze mógłbym kupić tesh w Polsce, ale moim zdaniem im więcej Capri tym lepiej, więc dowiozę 1 na początek z poza granic... :)

pozdr

QfeleK vel. pScoobi / 2004-04-18 21:33:04 /


cła nie będzie, ale zostaje akcyza i vat (przynajmniej wg posiadanych przeze mnie informacji) także z 500 E robi się coś koło 1000 E, chyba że się zameldujesz w Niemczech i tam zarejestrujesz :D.

Co do kraju sprowadzania - Niemcy i kraje benelusku wydają się być najlepszym wyborem (tam capri jeżdżą jako "eksponaty" - czyt. auta jeżdzące do kościoła i z powrotem), ale jeśli udało by Ci się znaleźć auto z kierownicą po lewej stronie na wyspach... - nie wachaj się ani chwili - w Angli ludzie szukują sobie takie samochody na tzn. track days (byłem :P) - dwa lata temu widziałem Capri z V8 z Rovera, już z klatką :D. Żeby tylko chciał ktoś sprzedać...

Jazu / 2004-04-18 21:51:47 /


po wejsciu powinni wszystkie opłaty zlikwidowac.... :) Coż, zobaczymy...

Odnośnie Wielkiej Brytani, może kolejne Capri bedzie z wyspy....

pozdr

QfeleK vel. pScoobi / 2004-04-18 21:58:00 /


narazie to nikt (prawie) nie sprowadzał Caprika od dłuższego czasu wiec raczej niczego Ci nie dopisze - jak bedzie hmmm zobaczymy

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-18 22:12:20 /


co do Vat-u to po 1.maja to raz oplacony bedzie , niewazne czy w niemczech czy w polsce ale bardziej oplaca sie go zaplacic w niemczech bo tam stawka wynosi 16% a nie 22% jak u nas

a co do akcyzy dzwonilem 2 razy do urzedu celnego i raz mi powiedzieli ze bedzie a drugi raz ze nie ?!

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-18 22:25:16 /


Qfelek! Nie łam się, nie jesteś sam tu już się zbiera spora grupa takich, co chcą w maju jechać "nach Deutschland" szukać jakiegoś klasyka. M.in. moja skromna osoba (bo może jeszcze będę jechał po automobil dla mojej damy), być może Gilmor (coś tam wspominał, że się wybiera)...
Tak czy owak dobrze by było jakoś się zgadać, bo jak mówi pewno mądre przysłowie "w kupie raźniej"...
A co się tyczy opłat: najprawdopodobniej akcyza zostanie taka, jaka jest. Cla nie będzie, a co do VATu - nie mam pojęcia. Ale VAT to i tak grosze w porównaniu z akcyzą.

Paladinus z Krańca Świata / 2004-04-18 23:05:23 /


cla juz teraz nie ma , a po 1 maja nie bedzie tez vatu jezeli pojazd bedzie zarejestrowany w jednym z krajow unii , co do akcyzy to zapewne bedzie ale nikt jeszcze nie wie ( albo nie chce powiedziec ) jak wysoka bedzie

MAD MAX Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-18 23:29:43 /


tak wysoka, zeby zwrocily im sie straty z braku cel i vatu :-)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-19 00:08:30 /


"placic trzeba Panie niema tak łatwo" hehe :P

Michal FAZI / 2004-04-19 00:28:16 /


mad max ty żyjesz? co z twoją furą?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-19 07:52:20 /


zyje ,zyje ,tylko czasu brak praca idzie do przodu ale w tej chwili bardzo powoli ,jednakze na sezon autem wyjade ,tylko nie wiem czy na 100% gotowym
a co do sprowadzenia capri z zachodu ,to jak najbardziej tak tylko na pojazd kolekcjonerski bo jest latwiej i auto nie musi byc w 100% oryginalne ,moze nawet byc w czesciach -buda przynajmniej w 70% kompletna. Przywozisz , robisz oplaty i albo stawiasz go sobie "na podworko" albo rejestrujesz i jezdzisz , no i przeglad robisz raz (bezterminowo) i na tym koniec . Przywiozlem tak juz kilka aut i z zadnym nie bylo problemow z zarejestrowaniem . Powodzenia w przywozeniu aut ,bo napewno sie oplaca !!!
W razie potrzeby moge pomoc znalezc auto ,zalatwic formalnosci a takze je przywiezc (lawetą) . pzdr.

MAD MAX Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-19 12:21:40 /


do Paladinus....

Kupą na pewno razniej i będzie trzeba się dogadać... Ja jestem na 100% pewien, że jadę i muszę coś przed 1 czerwca przywieźć, więc pozostaniemy jeszcze w kontakcie...

pozdr

QfeleK vel. pScoobi / 2004-04-19 21:17:15 /


Być może też się rzucę za Odrę. I chce wrocic o wlasnych kołach.Będę w kontakcie.pzdr

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-19 21:55:44 /


Ja pierwszy wyjazd szykuję 29 kwietnia ...do kolonii...jak wrócę zdam relację albo rzucę do ogłoszeń autka:)

gilmor / 2004-04-19 22:06:44 /


Ja już mam 2-wa Capriki postawione i czekające na parkingu w Gelsenkirchen i Dortmundzie w stanie ....do renowacji. I co z tego !!
Nie pale sie tak bardzo bo... za piekne by to było gdybym nie musiał płacić dużych opłat celnych.
Obawiam sie że..... bede znów musiał kombinować !!

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-19 22:59:30 /


"z dniem 1.maja 2004 podatek akcyzowy zostaje utrzymany gdyz jest on podatkiem indywidualnie ustalanym przez kraje unijne" cytat pana z urzedu celnego :)
zreszta skad rzad znalazl by kase na załatanie dziur :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-19 23:14:28 /


Ale sa plotki ze Unia sie nie zgodzi na taka akcyze - a moze. Z tym ze my mozemy ja inaczej nazwac, np. podatek ekologiczny :)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-19 23:36:23 /


Ja też bym chętnie coś dla siebie przytargał :) Ale musze niestety poczekac troszke dłużej, bo domyślam sie że FC to nie tylko zakup i opłaty, ale także remonty (wiadomo wiek). A z kasą u mnie baaardzo krucho :(

WasaL / 2004-04-20 01:36:04 /


unia ma tu go**o do gadania bo jak pisalem jest to podatek indywidualny nakladany przez kraje czlonkowskie jak im pasuje :)
odgornie bylo ustalone ze Vat placony jest raz , zniesione jest cło na samochody produkowane w uni 10% na samochody z poza uni(amerykance itd.)
i przestaje obowiazywac Euro2 przy pierwszej rejestracji
sam znalazlem kilkanascie samochodow do sprowadzenia ale co z tego skoro kupie je za 2500zl a zaplace 5tys zł oplat :/
zreszta czy ktos sobie to wyobraza ze rzad tak latwo zrezygnuje z taaaaaakiej kasy ? jesli nawet nie bedzie akcyzy to bedzie co innego chociazby w/w "podatek ekologiczny" pierwsza rejestracja i wysatwienie kwitow za 5000zł ,
pierwsze ubezpiecznie w kraju za kosmiczna cene itd

ja sie napalilem ale juz mi przeszło :)
wszyscy hura optymizm kupujemy auta a co potem z nimi to inna bajka
te auta cały czas beda w niemczech czekac zawsze sie trafi jakas okazja teraz czy potem :) a nie warto chyba pchac pieniedzy tylko po to zeby autko stało w ogrodzie albo co gorsze przebijac mu blachy :)

ale sie spisałem :P

p.s.
wmiare prawdziwe ceny sa na www.mobile.de a nie na www.ebay.de

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-20 10:27:29 /


Ten temat o AKCYZIE i VAT był już kilka razy wałkowany.LUDZIE!!!! NIE BĘDZIE AKCYZY NA SAMOCHODY.Dlaczego??? BO AKCYZA w unii obowiązuje TYLKO na dwa rodzaje towarów.PAPIEROSY I ALKOHOL.Może się to nazywać PODATEK EKOLOGICZNY ale nie AKCYZA.

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-20 17:12:05 /


1.CZy jest ktoś na 100% pewien odnośnie tej akcyzy??

2.Widzę, że jush ktoś wcześniej sprowadzał, więc...,jak np: znajdę Capri za 1000 euro, ile wyniosą mnie pozostałe opłaty?? Nie mówię o dojeździe tam , przyjeździe/ew przycholowaniu, tylko Vaty i inne rejestracyjne... Oczywiście mowa jest o sprowadzeniu po 1 maja....

3.Słyszałem, że 1 czerwca mają wprowadzić opłatę rejestracyjną, która wyniesie mniej więcej tyle, co te, które "odejdą" 1 maja... Prawda jest taka, że tylko nazwa się zmieni...

4. pozdr :)

QfeleK vel. pScoobi / 2004-04-20 18:31:32 /


--->"Widzę, że jush ktoś wcześniej sprowadzał, więc...(...) Oczywiście mowa jest o sprowadzeniu po 1 maja..."

jeśli chodzi Ci o 1 maj 2004 to chyba jeszcze nikt po tym dniu nie sprowadzał ;)

pozdrawiam.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-20 19:05:08 /


Jak bedzie UE to VATu nie zaplacisz drugi raz, jak ktos zaplacil VAT u Niemcow to Ty juz nie musisz.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-20 19:35:24 /


do treetop....

sorry, mój błąd..... :))

pozdr

QfeleK vel. pScoobi / 2004-04-20 19:38:45 /


do Piotrek Ł....vel Kankkunen chodzilo mi o to ze akcyza przyjmie inna forme :)
mowie to jest za duza kasa zeby ją od tak odpuscic :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-20 19:41:19 /


a mym skromnym zdaniem przestanie obowiązywać ta tak zwana "akcyza"a wiecie dlaczego ponieważ niemcy muszą się jakoś pozbyć wszystkich youngtimerów więc jesli polska tego ustrojstwa nie zniesie do niemce z jakiegos powodu wprowadzą jakąś "akcyzę"na coś innego zresztą nasz rząd to banada lizysów więc jak im zagrają tak oni zatańczą przeiceż w końcu to i tak podatnik na tym ucierpi a nie oseł znaczy się poseł:)

gilmor / 2004-04-20 20:44:49 /


własnie przed momentem ogladałem biznes informacje i byla mowa o akcyzie
Z DNIEM 1.MAJA.2004 PODATEK AKCYZOWY ZOSTAJE UTRZYMANY
NA SAMOCHODY DO 2000ccm 3.1% za kazdy rok
NA SAMOCHODY OD 2000ccm 13.6% + 3.1% za kazdy nastepny rok
22% Vat TYLKO NA NOWE SAMOCHODY

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-20 21:46:38 /


Nawet jeśli uda im się jakoś utrzymać tę akcyzę (protesty i naciski ze strony Niemiec i Beneluksu bedą natychmiastowe), to i tak każdy sprzedający "na Zachodzie" podpisze umowę na 200 ojro za 20-letnie Capri 2.8i. I co wtedy? 20 lat po 3.1% tj. 62% plus 14% za litraż = 76%, co od 200E daje ogromną kwote 152E, czyli circa 700 PLN. I niech którykolwiek polski urząd spróbuje zakwestionować podpis belgijskiego obywatela - trybunał w Strasburgu tylko na to czeka.
Dla mnie najważniejsze jest, że musieli wycofać się z katalizatorów i że akcyza w UE nie może być liczona od wartości rynkowej, tylko od ceny z faktury.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-20 22:47:49 /


Błąd - maksymalna akcyza jaka może zostać nałożona to 65% wartości samochodu - wartości zadeklarowanej na umowie kupna-sprzedarzy :D
do Piotrek Ł....vel Kankkunen - akcyza to podatek importowy i może być (zgodnie z zasadami polityki fiskalnej) nakładana na praktycznie wszelkie produkty importowane do naszego kraju (a na używki nakładana jest właściwie automatycznie - tak samo na paliwa). VAT tylko na nowe (niezależnie od akcyzy).

pozdr.

Jazu / 2004-04-20 23:00:25 /


Lubię takie błędy - jeszcze 22 ojro zostaje w portfelu :P
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-20 23:12:31 /


błąd - zgodnie z zasadami wolnego rynku wewnątrz UE - nie ma prawa być barier na dowolne towary - a trudno zaprzeczyć że akcyza by taką nie była. Państwo może jednak zastosować swoje przepisy w kwestii ekologii (stąd też możliwa zmiana podatku na tzw. ekologiczny a w rzeczywistości zaporowy)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-20 23:15:28 /


Nie zmienia to faktu - rozporzadzeniem rady ministrow mozna podciagnac akcyze na samochody uzywane pod Pigovian Tax (ekologiczny), ale to nadal bedzie podatek importowy (zwyczajowo nazywany akcyza :P)

pozdr.

Jazu / 2004-04-20 23:19:53 /


Akcyza nie zmieni wtedy nawet nazwy, a zapory dla wolnego handlu istnieja - np. limity produkcyjne, ale to juz za duzy OT :D - o zatrudnianiu nowych obywateli UE nie wspomne (i tak jest kilka luk prawnych i moga nam szwaby naskoczyc - jeszcze mniejsze podatki zaplacimy :P)

Jazu / 2004-04-20 23:24:12 /


wszystko sie okarze 1maja
do krk4m orientujesz sie jak to bylo do tej pory z tym naliczaniem akcyzy z tego co ja wiem to istnialy cenniki eurotax i jakis drugi na podstawie ktorych naliczali akcyze od wartosci rynkowej ale te cenniki byly obliczane na auta max 12 letnie bo korzystaly z nich rowniez firmy ubezpieczeniowe mam te cenniki dostepne i tak sie zastanawiam skoro nie ma w nich capri/taunus/granada to jak faktycznie na umowie napiszesz kwote zakupu 100E to urzednik skarbowy nie ma podstaw do zakwestionowania tego :D
wniosek : luka ktora mozna wykorzystac :)
no chyba ze zatrudnia jakichs rzeczoznawcow do wyceny aut ponad 12letnich ja sie chetnie pisze do tej roboty ;)
a co do nowszych aut uwzglednionych w cenniku to te napewno nadal beda naliczane od wartosci rynkowej :)
tylko obawiam sie ze dowala cos przy pierwszej rejestracji starego auta sprowadzanego z uni bo i takie pomysly byly jakis przeglad za 5000zł itd itp
wiem ze swojego przykladu ze warto poczekac bo te autka tak odrazu nie znikna :)
poczekamy zobaczymy za 10 dni :P

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-21 08:43:30 /


Wszystko sie okaże 4 maja :)
Do Hutch(main) - o taryfikatorach wiem. problem jest w czym innym. Otóż dotąd było tak (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę), że jeśli auto nie figurowało w tabelach, to proces tworzenia ceny wyglądał następująco:
cena zakupu + 22% VAT + cło (chyba 10%)+ akcyza (65%), co w sumie z kwitu na 500E robiło kwotę 500+110+61+436=1107E, czyli celnicy brali 121% wartości z umowy. Natomiast w Unii akcyza jest liczona od gołej umowy, czyli wyniesie max 65%. A więc 500+325=825E. Inaczej mówiąc oszczędność wyniesie prawie 60% ceny z kwitu.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-21 09:57:40 /


"Polska bardzo dziwna kraj ..."
powiedzial czarnoskory obywatel polski afrykanskiego pochodzenia po czym dostał pałka przez grzbiet :) - sorki za ten zart
ale polska naprawde dziwna kraj i tu sie zdarzaja takie cuda ze nasi rzadzacy napewno cos wymyslą :)
jedno jest pewne ze droga na zachod po youngtimery zostaje otwarta ale jak z powrotem to sie okaze :)
pozyjemy zobaczymy :D

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-21 12:16:14 /


dziwny, a no dziwny...

moze kiedyś za te wszystkie rzeczy ktore cierpimy, za utrudnienia będzie nam lepiej, mam taką nadzieje.... :D

QfeleK vel. pScoobi / 2004-04-21 16:13:28 /


męczyło mnie to to poszukałem trochę:

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/27.html?numer=1178&dok=1178.27.3.2.4.1.0.1.htm
http://www.mf.gov.pl/sluzba_celna/dokument.php?dzial=534&id=32640

miłej lektury,
pozdr.

Jazu / 2004-04-21 18:25:10 /


wielkie dzięki dla Jazu,
to są chyba niestety wiarygodne informacje... niestety, gdyż tylko cło odpada...

pozdr

QfeleK vel. pScoobi / 2004-04-22 20:49:18 /


OK a jak wyglada sprawa samego przyjazdu autem do Polski? co z ubezpieczeniem, tablicami wywozowymi, wyrejestrowaniem itd, wie ktos cos na ten temat??

pzdr.

Ivan Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-28 13:01:52 /


Kumpel cche sprowadzić madzię 626. Najprostszy sposób to pojechaćna jakąś giełdę albo kolesi Co ciągnąwozy i z nimi siędogadać. Wbrew pozorom nie wyjdzie tak drogo. Większość z nich ma kontakty na przejściu. Dotatkowo On zajmą sięwszystkim. Ty odbierasz jedynie samochód w polsce. Żadnych zmartwień formalnościami. Aby opłaty były mniejsze obniżają on wartośc samochodu. Zainteresowanym mogę spróbować załatwić numer do takiego kolesia w Kłodzku. Pozdro. Ja też coś takiego planuję ale na razie sałątęzbieram :-P

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-07 18:49:15 /


jak za transport i załatwienie wszystkiego wezma 300zł to ich biore hehehe :D

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-07 19:35:48 /


moze wypowie sie ktos kto sciagnal juz ( w maju) jakiegos fordzika..
jak to wszystko teraz wyglada???
jakie formalnosci..itp??
1. sciagniecie w celu rejestracji?
2. sciagniecie w celu rozbiorki na czasci?

pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-23 12:32:48 /


Fordzika - nie, ale jechałem jako drugi kierowca z qmplem który sprowadził 944 - sam się zaczynam wahać (tfu!, tfu! - be Jazu, be myśli! ;)).

Jeżeli sprowadzasz na części to nic nie musisz robić - przyjeżdżasz i tyle, jak na rejestrację, to:
- akcyza
- badanie techniczne
- urzad
- ubezpieczalnia

Na razie większych problemów nie było poza wyjaśnianiem Pani w okienku przez prawie godzinę, że Euro2 już nie obowiązuje...

pozdr.

Jazu / 2004-05-23 21:20:29 /


dobra ale jak sciagam na czesci..to przeciez mam umowe...potem nikt tego nie bedzoie szukal....co.....no i pewnie taki na czesci musi miec tuv i ubezpieczenie tak


Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 10:42:48 /


Jeżeli wieziesz "taki na części" na lawecie to nie musisz mieć nic (no poza umową i briefem).

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-24 12:33:59 /


No ale jak kupiles auto niewazne na co musisz to zglosic w urzedzie skarbowym i kropa.A jezeli nie zglosisz to mozesz miec nieprzyjemnosci ale nie musisz, do 5 lat wstecz od daty kupna maja cie prawo skontrolowac a jak gdziesz kupisz auto to ktos je musi sprzedac wiec ktos to tez zglasza ze sprzedal temu albo temu i juz maja twoje dane a ze ty nigdzie tego niezglosisz to juz jest jakies tam wykroczenie i jakas tam kara ja zaplacilem 100 za dwa dni spoznienia do skarbowki.Bo wpisalem zla date na umowie :D

mitrov Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-24 13:01:42 /


tak - mowa o pcc-1, ale przy sprowadzaniu urzad skarbowy przyczepic sie moze tylko do VAT-u, a tego placic nie trzeba (jezeli sprowadzamy na rejestracje potrzebna jest wyzita w us i pobranie zaswiadczenia ze nie trzeba placic vat-u)

Jazu / 2004-05-24 13:31:05 /


CZy mógłby się wypowiedzieć ktoś, kto jush sprowadził Capri po 1 maja?? Są jakieś problemy przy rejestracji?? Muszę coś zalatwiać poza placeniem akcyzy i zwolnieniem z Vatu??
Gośćiu coś wspominał, że wprowadzili jakąś opłatę rejestracyjną ok 3000 PLN, czy to możliwe?? Słyszał ktoś o tym, czy to kolejna ściema??

pozdr

QfeleK vel. pScoobi / 2004-05-30 14:07:06 /


opłaty rejestracyjnej jeszcze nie ma - oprócz akcyzy i vatu trzeba załatwić przegląd i tłumaczenie dokumentów, wydanie karty wozu i to co zwykle przy rejestracji

Jazu / 2004-05-30 14:16:06 /


CZy jest jakieś ograniczenie czasowe odnośnie rejestracji?? Tzn czy po sprowadzeniu musze go od razu rejestrowac czy moge troche przy nim po robić a potem zarejestrowac??...(wymiana silnika)

QfeleK vel. pScoobi / 2004-05-30 14:21:35 /


http://www.capri.pl/forum/4026714c6aa9d#409c7297dec46
tu jest chyba więcej na ten temat, szczgólnie na końcu.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-30 14:33:35 /


Masz 5 dni na zaplacenie akcyzy, a reszta to nie wiem, ale pewnie moze poczekac.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-30 14:36:38 /


czy to prawda ze od wczoraj jest ta opłata 5000zł przy pierwszekj rejestracji??? wie ktos o tym bo własnie hcciałem jechac po golfa a tu takih.... wielki , mam nadziej ze to nieprawda.

grzech / 2004-05-30 16:30:33 /


no z tego co dzis zauwazylem na gieldzie to chyba nie prawda albo kolesie sie zaje***iscie wyc***ali :)
bylo kilka golfow pare bejc wszystko jeszcze na czerwonych albo zoltych blachach
niemieckich

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-05-30 19:32:31 /


Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych zmian. Akcyza , zwolnienie z Vat-u , przegląd (163zł), tłumaczenia, rejestracja (6xxzł).

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-05-30 21:29:40 /


Trochę mnie nie było, ale już wróciłem - Chorwacja to piękny kraj... :D

Ale do rzeczy - wszystkim planującym jazdę w obrębie common customs area w poszukiwaniu Capri marzeń polecam tą stronę: http://sysinfo.pl/auto.php

Bardzo przyjemnie zrobiona :)

pozdr.

Jazu / 2004-07-29 21:51:15 /


faktyczna cena zakupu - cena zakupu na fakturze - a to dobre hehe :-)

z tym że zawiera błędy w opisywanych formalnościach

1.w wyliczaniu akcyzy trzeba miec kopie briefu i umowy kupna/faktury + zaświadczenie o potwierdzeniu numerów silnika + wniosek nadania akcyzy + sam dokument z akcyzą + dowód wpłaty (wszystko w kopiach) oryginały do wglądu po tygodniu - dwóch gdy potwierdzą wszystkie papiery i podadzą że wszystko ok.
znaczki za 16 zł nie za 11 zł (przynajmniej u mnie)



2. do skarbówki nie trzeba miec potwierdzenia zapłaty akcyzy - 150 zł wpłaca sie w urzędzie miasta (mozna iść na poczte ale w skarbówce nie mają wszystkich danych tylko np. sam numer konta) - oczywiście wszedzie gigantyczne kolejki

ale jak ktoś chce Capri to co to dla niego :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-07-29 23:44:00 /


Odświeżam temat:
Jak wygląda obecnie sprawa rejestracji samochodu z Niemiec??

Capri - zarejestrowane, opłacone w Hitlerowie, ma TUV, używane codziennie.
Chce je kupić od prywatnego właściciela. Co dalej?? Jakie papiery muszę mieć, zdobyć podpisać itd. żeby auto bez problemu zarejestrować w Polsce. Jak wygląda procedura?
Nie ukrywam, że zielony jestem w tym temacie.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-05-25 12:29:14 /


http://www.autokalkulator.pl/

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-05-25 12:48:32 /


A teraz coś głośno było, że auto musi posiadać dowód rejestracyjny, żeby je zarejestrować. O co w tym chodzi?????

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-05-25 13:15:20 /


Jeśli ma dobry rocznik - wystaraj się o opinie o znaczeniu dla udokumentowania historii motoryzacji blablabla .... unikniesz 500 zł tzw. opłaty recyklingowej - wtedy zostanie akcyza (pow. 2.0 litra jest 13,6%) - a może i jej nie ma na zabytki ?? zaświadczenie vat24 w skarbówce i urząd komunikacji po tablice


aha - umowe kupna sprzedaży najlepiej spisać w obu językach naraz , odpadnie koszt tłumaczenia ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-05-25 16:42:07 /


Mam takie ogólne pytanie o rejestracje zabytka , byłem wczoraj w urzędzie i bez dowodu rejestracyjnego powiedzieli że nie zarejestrują auta z zagranicy ( zabytka też) , poszperałem i doczytałem o złomie i czy ten sposób działa dla auta z zagranicy ? A jeszcze taki pomysł mi przyszedł czy wie ktoś może czy umowa kupna auta ( już od posrednika) bez dowodu rejestracyjnego z zagranicy jest równowazna fakturze ze złomu czy trzeba jeszcze zrobić wymiane handlową ze złomem?

robs / 2008-09-23 10:48:43 /


se ne da (przynajmniej na razie)
jak masz umowę k-s bez dowodu rejestracyjnego to nici z zarejestrowania (jak słusznie zauważyłeś, również na "zabytek").

Niestety jest parę osób które sa w takiej sytuacji.

Ja jednak powiadam Wam, cierpliwi bądźcie (5-6 m-cy), a zostanie Wam to wynagrodzone (możliwością zarejestrowania starego Forda :) )

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-23 11:21:13 /


To może uchyl rąbka tajemnicy? :-)

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-23 12:22:21 /


poprawka (umożliwiająca zarejestrowanie pojazdu z "niepełnymi" dokumentami) do nieszczęsnej ustawy (która weszła 25.12.2007) jest już po pierwszym czytaniu :-).

Zarówno PO jak i PiS są za przyjęciem tej poprawki.

Dlatego proponuje nie tracić wiary :-)

Większego rąbka nie mogę uchylić (byłem zbyt roztrzęsiony jak treść poprawki była mi dyktowana przez tel.).

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-23 12:49:56 /


mam nadzieje, że tym razem naprawdę się POPISzą i będę mógł przykręcić żółte blaszki na capcia w przyszłym roku:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-23 12:55:07 /


może i ja się doczekam :D

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-23 15:52:21 /


Moze jest tam jakieś i/lub to byś tak "poprawił" żeby dla nas było dobrze :D

nebel Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-24 15:24:57 /


np. (...)samochody powyżej 40 lat lub stare fordy wg wykładni regulaminu capri.pl(...) i dalej profity...

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-09-24 15:51:09 /


Odkopuje temat tym razem odpowiedzi troche na powyższe posty + podatek akcyzowy

sprowadziłem i rejestruje na zabytka , nie mam dowodu i tablic ale jest brief duzy i abmeldung dostałem oświadczenie w którym trza wpisać pod odpowiedzialnością karna wyzej wymienione braki.

Podatek akcyzowy
No i wszystko było by pieknie bo mam wszystko na rejestracje zabytka oprocz zaswiadczenia z UCelnego dla WKomunikacji który to chce. Dzwoniąc do UC zapytałem czy dostane takie oświadczenie oni powiedzieli że jestem zwolniony i nie wystawiają zaswiadczenia bo WK powinno wiedziec ze podatek nie dotyczy zabytków.

Jak to w koncu jest bo słyszałem że jest ponoc jakas ustawa na ustawe w tej sprawie ze jednak trzeba płacic podatek. Jak zawsze urzednicy nic nie wiedza i człowiek musi sam studiowac temat by najpierw im cos pokazac a potem przekonac.

Dysponujecie jakimis materiałami , ustawami.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-19 20:32:24 /


Akcyzy nie ma , opłaty recyklingowej nie ma, karty pojazdu nie ma - rejestrując na zabytek nie płacisz.

Gdzieś miałem te papiery i linki - i Urząd Celny rzeczywiście na piśmie stwierdzał , że pojazd zabytkowy akcyzie nie podlega .. to przedstawiało sie w Wydziale Komunikacji

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-06-19 23:39:44 /


był bys w stanie to zapodać mi ?

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-20 00:02:06 /


Ja też na żółte rejestrowałem, ale akcyzę zapłaciłem bo było to prostsze niż użeranie się z urzędasami. U mnie wyszło 10PLN akcyzy i 17PLN opłaty skarbowej:), więc nie miało sensu kombinowanie ze zwolnieniem. Zagadaj z kornikiem, przerabiał akcyzę na zabytka w maju, bo dzwonił do mnie i opowiadał:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-06-20 00:06:39 /


OPŁATA RECYKLINGOWA

USTAWA

z dnia 20 stycznia 2005 r.

o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji

Rozdział 1

Przepisy ogólne

Art. 2. 1. Przepisy ustawy stosuje się do:
1) pojazdów wyprodukowanych na terytorium kraju;
2) pojazdów wprowadzonych na terytorium kraju w drodze importu lub wewnątrzwspólnotowego nabycia;
3) odpadów powstałych z pojazdów.
2. Przepisów ustawy nie stosuje się do pojazdów historycznych. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozdział 2

Obowiązki wprowadzających pojazdy

Art. 12. 1. Wprowadzający pojazd, który wprowadza na terytorium kraju nie więcej niż 1.000 pojazdów w roku kalendarzowym, może nie zapewniać sieci.
2. Wprowadzający pojazd, o którym mowa w ust. 1, który nie zapewnia sieci, oraz podmiot niebędący przedsiębiorcą, który dokonuje wewnątrzwspólnotowego nabycia lub importu pojazdu, są obowiązani do wniesienia, na odrębny rachunek bankowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, opłaty w wysokości 500 zł od każdego pojazdu wprowadzonego na terytorium kraju. Dowód wpłaty powinien zawierać określenie cech
identyfikacyjnych pojazdu, o których mowa w art. 66 ust. 3a pkt 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.

!!!!!!!!!!!!Art12. płacisz 500 - art 2 pkt 2 - nie płacisz jednak bo ustawy nie stosuje się do pojazdów historycznych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KARTA POJAZDU

Ustawa PRAWO O RUCHU DROGOWYM

3. Kartę pojazdu dla pojazdu samochodowego, innego niż określony w ust. 1, wydaje, za opłatą i po uiszczeniu opłaty ewidencyjnej, właściwy w sprawach rejestracji starosta przy pierwszej rejestracji pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyłączeniem pojazdów zabytkowych i pojazdów, o których mowa w art. 73 ust. 4.

Jak idziesz do WK to do każdego z powyższych pokazywałem wydruk ustawy z zaznaczonym fragmentem tekstu i miałem ich w doopie:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-06-20 00:15:27 /


okey tez jestem w stanie zapłacic te pare zl ale chodzi o to ze mam wszystko inne zrobione pod umowe kupna z 9 maja i pytanie czy nie dopierdziela mi kary z tego tytułu? bo jest tam jakis czas na to z tego co wiem chyba 5 dni ktore juz przekroczyłem.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-20 11:03:25 /


Nie - w ciagu pięciu dni raczej i tak nie uzyskasz tego pisama ;-)

A kara od zera złotych z odsetkami wynosi zero złotych ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-06-20 12:01:54 /


5 dni od daty nabycia wewnątrzwspólnotowego. Nabycie wewnątrzwspólnotowe to moment przewiezienia auta przez granice. Kupiłeś auto 9 maja, ale przywiozłeś je wczoraj, bo wcześniej stało rodziny w Niemczech.
Ja płaciłem akcyzę w marcu 2009, a umowę miałem z czerwca 2008. Ja bym tak zrobił.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-06-20 12:27:25 /


A i innych dokumentów zrobionych w Polsce nie pokazujesz w UC. Tylko Brief, umowę i dowód rejestracyjny jak masz.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-06-20 12:30:23 /


Z ciekawostek:
Zakaz przywozu do Polski aut na części.
Przedwczoraj wiozłem 5 sztuk na naczepie z przeznaczeniem na części.
Jak obchodzi się zakaz?
Auta tnie się na PÓŁ i np. 5 przodów jedzie jednym tirem a 5 tyłów innym:)
Proste?Polak potrafi:)))))

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-20 12:36:19 /


Bo w POLSKA teraz EKOLOGIA jest modna , zakaz przywozu aut na czesci i podatek ekologiczny dla wszystkich :) a wszystko to po to by łatać rosnącą z roku na rok dziure budżetową a wystarczyło by odstrzelić kilkanascie świń przy korycie rządowym :) albo nie wszystkie.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-20 16:42:47 /


Jacob..
Ja tez sie zdziwilem. Z kompletem dokumentow udalem sie do okienka w wydziale komunikacji i zonq... Okazalo sie ze od 1 marca 2009 zmienily sie przepisy i urzad celny ma obowiazek wystawic zaswiadczenie do WK i w ten spsob odszedlem z kwitkiem i niezarejestrowanym autem na SO..
Urzad celny w Legnicy wyda takie zaswiadczenie na podstawie opini konserwatora i rzeczoznawcy, ale znowu urzad w Plocku wyciagnal jakis przepis i oswiadczyl ze nie wydadza zaswiadczenia bo w przepisie maja napisane jakies glupoty.. pomogl dopiero fakt ze autko mialo tablice i paszport Oldtimera juz w Niemczech..

pmajes Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-20 20:16:10 /


Oczywiscie w Plocku nawet takiego druczku nie mieli, kierownik musial gdzies dzwonic i sie dopytywac.. Kosztuje to 17zl i maja standartowe 14 dni na wystawienie...
Tak jak standartowe jest podejscie urzednika do klienta... Zero pomocy jakbys chcial im ukrasc te pieniadze z akcyzy..
Aha co do Urzedu Celnego to wlasciwy jest dla miejsca zamieszkania a nie zameldowania tak jak Wydzial Komunikacji..

pmajes Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-20 20:25:23 /


sorry ze 3 post z kolei ale cos mi sie przypomnialo..
ja autko sciagnalem w styczniu, umowe mialem z lutego i akurat do tego nikt z UC sie nie przypieprzal. W sumie to chcesz tylko zaswiadczenie o braku obowiazku zaplaty akcyzy, problem moglbys miec gdybys placil normalnie..

pmajes Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-20 20:29:14 /


dredzioch,

Akurat mój przypadek jest (bardzo) specyficzny, bo nie posiadam do auta ŻADNYCH dokumentów. Odnoszenie się więc do niego może wprowadzić trochę zamieszania :-)

Papier stanowiący o zwolnieniu z podatku akcyzowego JEST WYMAGANY (ew. zapłacenie tego podatku jak uczynił to dredzioch). Z tym papierem trzeba zrobić sobie wycieczkę do Urzędu Skarbowego, ,gdzie po uiszczeniu opłaty ok. 170 PLN (!!) dostaniemy kolejny papier stanowiący o zwolnieniu z opłaty kolejnego podatku (jak usłyszałem ile mam zapłacić za ten świstek, to stwierdziłem że chce zapłacić podatek, ale "okienkowy" stwierdził że nie mogę; TANIE PAŃSTWO...).

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-06-21 03:24:09 /


Kornik, a co za problem kupić dokumenty? :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-21 10:27:57 /


Dzięki chłopaki za pomoc, i dzięki pmajes za wzór. Spróbuje w UC wyciągnąć takowy wniosek, przedstawie ustawy z netu które jeszcze dzis znalazłem i dam znać jak to wszystko wyszło.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-21 12:13:04 /


jacob - dawaj tu znac co i jak bo i ja się zaczynam rozglądac za autkiem w niemcowni.
powiedzcie mi jeszcze jedno - czy sprowadzając około 30-letnie auto, mając do niego np. wszystkie dokumenty łącznie z dowodem rej da się zarejestrowac na zwykłe, białe tablice? czy nie pociąga to za sobą drakońskich kosztów, które będą wyższe niż rejestracja na żółto?
pytam bo sie już zgubiłem w tych zmianach przepisów.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-06-21 12:40:32 /


mozesz sobie zarejestrowac na biale..
Czy zolte sa drozsze? Chyba nie, biorac pod uwage ze placisz jedynie wiecej za opinie rzeczoznawcy, za to nie placisz akcyzy, za zaswiadczenie VAT 160zl, nie wyrabiasz karty pojazdu, nie placisz oplaty recyklingowej, masz dodatkowa znizke OC i 1 wieczny przeglad...

pmajes Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-21 12:49:29 /


pytam czy się da nia białe bo nie wiem co mi się uda kupić. jeżeli będzie to jakaś perełka w oryginale to na pewno pójdzia na żółte, ale jak taki sobie wozik to raczej na białe.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-06-21 13:08:19 /


Mozesz sobie rejestrowac na biale jesli bedziesz mial komplet dokumentow.
Wiele tez w tej kwestii moze zmieniac fakt czy bedzie wprowadzony podatek ekologiczny od przyszlego roku, ale gdzies czytalem ze raczej jednak nie...
http://gielda.wp.pl/POD,6,a,1,b,1,c,11,index.html?P[numer]=11219331&P[obr]=pa

pmajes Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-06-21 13:21:10 /


MILO,

Problemu z kupnem dokumentów nie ma, ale jeśli posiada się auto w którym nr nadwozia pokrywa się z numerem silnika, to nie widzę wskazań dla "szczepionki". A jeśli w myśl przepisów jest możliwość zarejestrowania pojazdu bez dokumentów, to czemu mam kombinować ?

pozdro

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-06-21 16:21:38 /


http://www.sfora.pl/Zalac-nas-moga-graty-z-unijnych-zlomowisk-a11062

Ciekawostka.
Nie wklejam tu w formie gratologii stosowanej,ale może znalazła się furtka na nasze cudeńka :):)

PzDr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-09-03 10:42:03 /


A jakie to będzie miało znaczenie dla naszych aut??
Ta zmiana to tylko dotyczy tego, że gdy auto z Niemiec ma ważny TUV to nie trzeba mu w Polsce robić przeglądu tylko do dowodu zostanie wpisana data przeglądu TUV.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-03 11:00:59 /


I znowu jakiś wredny artykuł .... Gazeta ostrzega ... blablabla

Zalać nas mogą graty z unijnych złomowisk ... blablabla



A poniżej

"Wystarczy by miał wpisaną datę kolejnego badania technicznego"


Czy samochody na złomowiskach mają dowody rejestracyjne i ważne badania techniczne ????



"Polska wcale nie chciała rezygnować z obowiązkowych badań. Domagała się tego Komisja Europejska. "

No nie - bo była z tego kasa ... I miała rację , że się domagała - czy kupując krajowe auto z ważnym badaniem technicznym czy zagraniczne z ważnym badaniem technicznym - powinny być traktowane jednakowo - NARESZCIE SĄ !!


"Na nasze drogi mogą trafić graty. Urzędnicy nie mają przecież obowiązku sprawdzać, czy samochód przyjechał na własnych kołach, czy na lawecie - mówił "Gazecie" Kazimierz Zbylut, prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów."

A jak w Polsce kupi się grata to sprawdzają tak ? ... Co ma jedno do drugiego ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-03 23:30:29 /


Też to czytałem, brednie jakich mało. Czyli niemiecki TUV to wielkie g... przy pieczątce pana diagnosty z Polski? A niedawna zadyma o lewe przeglądy to na to dowód... Polska to chory kraj.

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-04 00:31:54 /


ja kupowałem mojego Forda z niemcowni to miałem przegląd jeszcze na 1,5 roku.
rejestrując w polsce musiałem dokonać nowego przeglądu . ciekawe czemu skoro miałem ważne badanie , a ponoć nie ma granic.
...dziwne!

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-09-04 12:53:36 /