logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zloty » regulamin PC

regulamin PC

czy mozna zbudowac samochod tylko do wyscigow na zlotach klubu capri.pl i przywozic go sobie na lawecie ? bez siedzenia dla pasazera np. /sprzeczne z obecnym regulaminem Pucharu Capri/.oczywiscie mam na mysli tylnonapedowego FORDA.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-22 21:30:48 /


z tym fotelem pasażera to chyba chodzi o pomiar 0-100 mianowicie siedzi mierniczy z przyrządem ile czasu trwa takie rozpędzenie ..... wiec fotel chyba mozna zamontować ;-) a co do reszty to mozna ale przegląd + oc jest wymagane przez tor kielce

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-22 21:48:17 /


mierniczego przykleje tasma do podlogi,ale dzieki za info o wymaganiach toru kielce, bede meczyl automobilklub.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-22 22:07:06 /


tor kielce ma takie wymogi ?? a co w przypadku np nie skończonej cobry czy szajowozu (rurowca) ? przecież jeździły. J już dwa razy nie brałem udziału w PC ze względu na regulamin i tym razem nie dam sie "wykiwać"

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 00:26:20 /


nie wiem czy akurat w pucharze - ale tak to chyba jest bo w razie wypadku jest jakieś ubezpieczenie - zresztą po coś te warunki są :-)))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 02:10:20 /


ubezpieczyc to mozna akurat wszystko, i bez ubezpieczenia od odpowiedzialnosci cywilnej to ja nie mam zwyczaju nawet.......wiec moze niech ktos sie zdecyduje ,mozna robic auta specjalnie do zawodow np. na slickach i z zupelnie wolnym wydechem , czy nie mozna ?

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 09:18:19 /


skoro przyjedziesz na lawecie to nikomu to nie przeszkadza ze masz slicki i wolny wydech obys mial na nie (auto) oc i przeglad co raczej nie stanowi problemu w tym kraju :) zreszta ktos startowal na slickach w ubieglym roku :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-23 11:06:03 /


po co jest OC i przeglad. przeglad po to by samochod byl dopuszczony do ruchu a stan techniczny sprawdzony przez uprawnionego diagnoste. my badan technicznych nie przeprowadzamy, wiec samochody dowiezine na lawecie odpadaja, bo kto wie co tak naprawde kryje w sobie to cudo. najlepszym sposobem na sprawdzenie stanu technicznego pojazdu jest wazny przeglad techniczny. jesli chodzi o oc chyba nie ma zadnych watpliwosci dlaczego warto je miec. dodaktowo ubezpieczamy jeszcze impreze by zabezpieczyc sie przed ewentualnymi szkodami na torze i w ogole lepiej dmuchac na zimne. jesli chodzi o wynalazki: wolne wydechy, NOSy itd w razie watpliwosci warto sie z nami skontaktowac przed zawodami a na pewno wpisac do formularza zgloszeniowego. poszerzenie formuly zawodow w kierunku 'open' doprowadzi do wykruszenia zwyklych samochodow, a na torze pozostanie trzech, czterech konkurentow ktorzy byliby w stanie ze soba powalczyc. a nie o to nam przeciz chodzi. chodzi o to by kazdy mogl wziac udzial w zawodach i je wygrac.

ale uwazam ze warto dyskutowac. caly czas myslimy co zrobic zeby impreza byla jeszcze fajniejsza. a jak powstanie potrzeba zoorganizowania zawodow dla samochodow nierejestrowanych i beda chetni, nie ma problemu. ja jestem za. moze zrobimy nowa impre na zakonczenie sezonu. zreszta mialem nadziej ze dojdzie do tego, ze konkurecja na torze w miedzianej doprowadzi do powstania rasowych wyscigowek

pozdrawiam

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 12:48:52 /


wedug mnie startować powinny tylko auta które są przystosowane do jazdy na codzień!

napewno znalazło by się parę osób które wybudowały by autka tylko pod kątem zawodów. ale przecież nie o to chdzi!

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 13:50:03 /


zdecydowanie sie zgadzam. pc jest dla samochodow dopuszczonych do ruchu i to sie zasadniczo nie zmieni. jesli z tego co napisalem wyzej jasno to nie wynika to wyjasniam. ale wydech czy szybszy walek rozrzadu nie dyskwalifikuje pojazdu. wszystkie chwyty w dopuszczonym do ruchu samochodzie nie stanowia problemu. na forum mozemy ew przedyskutowac sprawe NOS lub slickow, z tych rozwiazan raczej nie wolno korzystac w ruchu drogowym ale ja osobiscie nie widze przeszkod by wprowadzic kilka wyjatkow i je dopuscic. nie wiem co na to wiekszosc, zaznaczam to moje zdanie, nie wiem do konca czy michal i jacek tez sie ze mna zgodza. poza tym zgoda wiekszosci uczestnikow rowniez by sie przydala

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 14:06:07 /


rozumiem że auto zarejestrowane, opłacone, z przeglądem itd lecz przywiezione na lawecie np z powodu sporego spalania zostanie dopuszczone bo spełnia wszystkie warunki aby poruszało się po drogach.A co z przeróbkami typu wydech progowy, przecież niby seryjny capri a tu wydech pod progiem nie zgodny z przepisami i na pewno przeglądu sam nie przeszedł? lub co z autami które mają za małą sportową kierownice kupioną gdzieś na śmietniku bez homologacji? i jeszcze inny przykład co z caprikami które mają założone z tyłu hamulce tarczowe, przecież to poważna zmiana (nie twierdze że na gorsze) ale bez atestu czy jakiejś homologacji?
Moim zdaniem jeżeli dopuszczamy takie przeróbki to powinniśmy dopuszczać wszystko, przecież sliki są poto żeby lepiej trzymać się drogi, kubełek żeby lepiej czuć auto i nie latać po nim jak po autobusie, przelotowy wydech a co za tym idzie głośniejszy żeby choć troszke poprawić dynamike ospałego 1.6 i dać mu nadzieje na nawiązanie walki z dużo większymi silnikami.
Auta zbudowane tylko na tor lub do zabawy na zlotach bez opłat, przeglądów itd powinny mieć poprostu oddzielną klase i tyle.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 14:34:47 /


co do NOS-u i slick-ów to sa do gadżety dostepne juz w roku produkcji naszych Fordów wiec chyba nie powinny byc z nimi problemow, zwlaszcza ze samochod z nos-em przeciez spokojnie przechodzi przehląd, a slicki były już w uzyciu na owytch zawodach, więc dziwne by było nagle ich zabronić. Z lepszymi chmulcami też przechodzi się przegląd, wydech progowy to jest gadżet niedodający mocy, wiec o nim wogóle niema co ty rozmawiać. Myśle ze niema co sie rozwodzić, bo chyba każdy wie co sie mieści w granicy zdrowego rozsądku i co nie zyca się w oczy i nie wywołuje bulwersacji. Jeśli chodzi natomisat o lawete, to niewydaje kmi sie żeby ktoś nie mogł sobie przywyeźć na niej samochodu, tylko spowodu spalania, czy np. jak duży samochod ma wiecej miejsc i może zabrać pasażerow mniejszego samochodu i przywieźć tenże mniejszy. Np. Maciasek, hoover i ciężarówka :)

belzebubskie pozdro !

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-23 16:15:29 /


Ja napiszę tak:
Według mnie sam Puchar capri powinien dopuszczać TYLKO samochody LEGALNIE poruszające się o drogach.
Co do pojazdów zbudowanych tylko do wyścigów bez HOMOLOGACJI,to podejrzewam że zwyczajnie problem dopuszczenia do wyścigu,leżałby nie w złej woli organizatorów lecz z przepisów.
Bo właściciel Toru Kielce może wpuszczać na obiekt pojazdy albo normalnie zarejestrowane albo-jak w przypadku WSMP pojazdy POSIADAJĄCE HOMOLOGACJĘ.
Nic innego NIE MA PRAWA jeżdzić tam ze zwyczajnego powodu-bezpieczeństwa zawodnika i widzów....
I na tym temat można by zamknąć....

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-23 18:12:02 /


to w takim razie czemu jeżdżą szajowozy na kit karach? albo przegapiłem odpowiedź albo jej nie było.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 18:47:17 /


To niedokładnie tak - jeśli organizatorem zawodów jest właściciel obiektu, czyli Automobilklub Kielce, to może sobie tam wpuścić nawet czołg T-72 albo prom kosmiczny Buran. Wynajmując zaś tor innym ferajnom - chocby takim jak capri.pl - stawia pewne określone warunki. I wśród nich postawili warunek TYLKO aut dopuszczonych do ruchu ulicznego. Takie są po prostu przepisy.
Dają wtedy minimalne zabezpieczenie ratunkowo-strażacko-sanitarno-porządkowe i odpowiednio niedrogo to kalkulują. Oczywiście możnaby temat z gośćmi przenegocjować i dopuścić potwory z NoSem, a nawet niehomologowane samokatki, ale wtedy co 200m musi stać wóz bojowy strażaków, a co 500m sanitarka z lekarzem. Do tego dochodzi opłata za gotowość zespołu operacyjnego (3 lekarzy, 2 instrumentariuszki, itd.) w szpitalu wojewódzkim itd. Robiłem w życiu parę rajdów i znam temat conieco od kuchni. Wpisowe zamiast 50zł od auta zrobi się 250zł - macie za dużo kasy? Ja nie mam :)
Oczywiście slicki możesz załozyc na auto na 10 minut przed startem, podobnie możesz sobie zdemontować końcówkę wydechu - policja nie kontroluje aut wjeżdżających na tor. Możesz przywieźć auto na lawecie, jeśli wolisz. Tego nie da się zabronić. Ale dragstery w PC wybijcie sobie z głowy.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 19:47:09 /


o i taka odpowiedz mnie satysfakcjonuje. :)

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 19:51:44 /


skoro temat watku to : regulamin PC to jak bedzie wygladac w tym roku sprawa poruszanych poprzednio klas?
czy nadal bedzie tak jak poprzednio czy jakies podzialy beda?
i jeszcze jedno moze wazniejsze do podzialu pojemnosci to podzial na grneracje silnikow co bylo widac na PC2004 2Ldohc wymiata wszystkie 2.8-2.9-4.0
jak to widzicie?

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-23 20:27:27 /


czyli , zeby miec auto na pc musze placic OC przez caly rok.a tak na marginesie jak mi ktos powie , ze przynajmniej 50% starszych wozow w Polsce ma legalne przeglady techniczne to umre w drgawkach ze smiechu, ........... ,a lekarze na torze to by sie jednak przydali nie widzialem w poblizu toru stacii pogotowia ratunkowego,wieksze wpisowe w zamian za zycie, ja bym sie powaznie zastanowil.
czasem to drobiazg, niestety historyjki o pierwszej pomocy z lekcii p.o.
nie zawsze sie sprawdzaja, raz sobie zrobilem opaske uciskowa bardzo profesjonalnie , bo mialem gigantyczna dziure w nodze, niestety dalej lecialo jak ja ...ole,i gdyby nie kumpel lekarz ,ktory wsadzil mi kciuk gdzies tam pod kolano juz bym tu nic nie pisal.a dodam ze akcja trwala okolo 120 sekund a kaluza krwi miala lekko pol metra srednicy i z lozka wstalem po tygodniu./
jezeli odpukac , ktos sie uszkodzi na takich zawodach i kojtnie nam na lapkach
z braku zawodowca to bedzie malo smiesznie. ja tam nie pekam , juz mi ludzie na rekach umierali , ale zawsze lepiej miec jakiegos lapiducha ze sprzetem /nawet bez karetki/, dla mnie moze byc nawet anestezjolog od odtruwania poalkocholowego , byle mial jaja, i dwie walizki sprzetu .

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 21:24:58 /


osobiscie jestem za tym zeby na PC startowaly samochody z oryginalnymi silnikami, moga byc lekko usprawnione ale bez przesady
zbudowanie kitcara na bazie budy z Capri i posadzenie w nim nawet przecietnego kierowcy moze zniechecic wlascicieli oryginalow, niby to zabawa ale rywalizacja.
oczywiscie takie maszyny zrobione aby wygrac PC to swietna sprawa i byloby niezle gdyby ten temat sie rozwinal, ale powinny miec oddzielna kategorie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 21:40:10 /


dokładnie ale wtedy wypadły by wszystkie 2.9 4.0 i 2.0 dohc (lub ohc efi) 1.8 itp. zostałby tylko jeden pewniak fordowe 5.0 v8 co mozna podciągnąć pod perane albo mako i wtedy zwycięstwo niemal w kieszeni ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 21:46:50 /


zgadza sie, wszystkie te efi, dohc i podobne powinny byc w oddzielnej kategorii
jesli ktos zrobi nawet replike RS3100 czy perany to prosze bardzo, choc watpie czy perana mialaby szanse na zwyciestwo, te silniki sa duzo ciezsze a samochod gorzej hamujacy i trudniejszy do opanowania na zakretach
widac to po osiagach wlasnie 2.9efi i 2.0 dohc, ten drugi niby slabszy ale lzejszy i ma lepsze wyniki

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 21:54:36 /


extremisci

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 22:35:00 /


nie bede uzywal tego auta codziennie , bo mam dzieci , zone , jak zgine umra z glodu , wiec zasuwam duzym volvo, ale jezdzilem tym przed slubem, w tych fotelach z tymi pasami z 2800 , bez wykladzin , wygluszen i podsufitek bez tlumikow.moge zostawic sobie to auto na PC , albo wypieprzyc, przeglady , o.c. blachy w tym przypadku to klopot i koszty , ale jak sobie chcecie /polak potrafi/.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 22:40:16 /


przykro nam, ale też mamy te same kłopoty i jakoś żyjemy z tym ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 22:44:01 /


wygladasz na dosc modego kolesia mike, duzo masz zon i dzieci ?

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 22:46:30 /


wyscigi i tak odbywaja sie w kategorii "open" , bo raczej nie ma komisii technicznej,o.k. niepotrzebnie zaczynalem , wstawie dla pasazera cos zajebiscie niewygodnego i koniec tematu

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 22:50:06 /


A tak odbiegając od PC czy wioząc go na lawecie bez OC i przeglądu nie przyczepiłaby się do niego policja????? Aktualnie kazde autko powinno miec OC...

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-23 22:50:46 /


tak dzieci mam sporo (6 Fordów) i wiem o czym piszesz

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 22:51:20 /


mam gdzies zdjecie z ferrari f.1 przywiezionego na lawecie bo byla jakas impreza , i wiesz co to bylo auto jak ja pierdole a o.c nie mialo ni cholery ... ?

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 22:55:18 /


jeżeli faktycznie chcemy aby było tak uczciwie
to pasy też powinny być w standardzie a nie jakieś 3,4,5,6 punktowe
bo np. ostatnio na PC2004 przy 140km odpiął mi się pas jak kończyła mi się prosta jedną ręką trzymałem kierwonicę, a drugą zapianęłm pas wchodząc w zakręt i to na 3 biegu bo trzeciej ręki nie miałem aby na prostej jeszcze zmienić na 4 i szybciej jechać
a mój przeciwnik to co miał ??????????????????
MIAŁ pasy wielo puktowe
i gdzie tu sprawiedliwość :(

jak już to na tych samych warunkach......sie ścigamy, a ja nie to
wolna amerykanaka

albo wszyscy przerabiają auta w ramach do przyjęcia albo nikt
zresztą jak już Capri ma 4.0V6 to o czym my tu piszemy...
jestem za nieograniczonym kręceniem osiagów starych ford i umożliwaniem im startowania na PC w końcu wybieramy najszybszego Forda w Polsce..więc nieograniczajmy wyobraźni i chęci....(nawet jeżeli serce jest innej marki w końcu w budzie forda)
Praca jaką włoży osoba która zrobi taką przeróbkę powinna być doceniona chociażby możliwoscią startu w PC bez zbędnego rozczulania się czy jest to słuszne czy nie...


Albi_Poznan / 2005-01-23 23:04:55 /


Popieram Camaro. Zrobić klase modyfajtet:) Jedne zawody ale dwie klasyfikacje. Naprawde pomyślcie o tym.

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 23:10:13 /


albi , dzieki , ladnie to ujales /ja mam naszczescie cztery rece jak widac na filmie/.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 23:10:40 /


No i jeszcze najważniejsze :
HAMULCE
jak to się ma do orginału jak ktoś startuje starym fordem na 4 tarczach wentylowanych??????????????
czekam na sensowną odpowiedz
bo nawet jak bedzą 4 tarcze zwykłe
to końcowa klasyfikacja PC jest fikcją
albo będziemy udawać, że jest normalnie albo
robimy wolną amerykankę, która i tak już trwa i to bez wiedzy organizatorów..

Albi_Poznan / 2005-01-23 23:15:04 /


moze przyznac puchar za samochod zgodny ze specyfikacja fabryczna , po co sie scigac ?pewnie jeden sie znajdzie.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 23:19:17 /


Ostatnie najważniejsze:
PALIWO
nie mam pewności, że przeciwnik, z którzym się ścigam ma zwykłe paliwo a nie 112 okatnowe albo zrobił wybuchową miksturę, która daje 30 procent mocy wiecej...???

może by dogadać się z jakąś stacją paliw na miejscu zawodnicy podjeżdzają i tanują ten sam produkt ???
to żart ale wart rozważenia :)
może jakieś zniżki by się udało załatwić proponuję Shell :)

Albi_Poznan / 2005-01-23 23:22:50 /


nikt nie startował na 4 wentylowanych tarczach, no chyba ze mial 2 w schowku, lub w bagazniku,
a tak btw. to nie moc samochodów jest juz ograniczeniem, tylko umiejetnosci kierowców, szpaku słabszym autem, z gorszymi hamulcami, pieknie prowadzac obejchał nas panowie, i nie wypada tu winy zwalać na silnik, hamulce, czy inne duperele, trzeba sie nauczyć jezdzić, inaczej najlepsze auto nie pomoże.
Pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 23:23:16 /


Coke tylko zapomiałeś napisać z którego roku i jaki miał silnik ???

Albi_Poznan / 2005-01-23 23:24:50 /


bo mnie to już pachnie powoli wolną amerykaną...

Albi_Poznan / 2005-01-23 23:25:56 /


No dobra ale wstawienie porzadnych siedzen i pasow do samochodu nie poprawia osiagow tylko bezpieczenstwo kierowcy i takie przerobki powinny byc dozwolone a nawet wskazane przy sportowej jakby nie bylo jezdzie.
Wlasnie regulamin jest od tego aby mowil jakie przerobki w jakich kategoriach sa dopuszczalne.

Rysiek / 2005-01-23 23:27:03 /


Albi, trzeba było mieć 3,4,5,6 ( ja w sierce mam na codzień 4 punkty) punktowe, albo poprostu nie zapinac... miałeś ochotę na dzwona ?? kurcze napewno bym sobie pasów nie dopinał... Nie zwalaj na pasy... :P poprostu ktoś byl szybszy...

Za dużo czytasz... i to nie takich jak trzeba książek - zmień SF na "poczytaj mi mamo" to tak apropos hamulców , paliwa pasów i tego co pewnie jescze zaraz wymyślisz....

Keep Rollin

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-23 23:28:22 /


Albi juz nie przesadzaj ;-) paliwo czy hamulce czy zawieszenie a nawet pasy - byle było dopuszczone normalnie do ruchu auto. I tyle puchar jest wolna amerykanka i w klasie open - wszystko co mozesz założyć na droge narazie pozwala startować - wiec także inne nowsze silniki. przydała by sie im inna klasa ;-) tylko tyle - tego jest akurat dość i to są liderzy a puchar i tak w klasie open

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 23:29:34 /


(dla przypomnienia system hamulcowy Porche w Capri) - gdzie tu sprawiedliwość
wolna amerykana!!!!
bez ograniczeń!!!!
żadnych klas!!!!
najszybsze!!!!
i koniec...
bez odbioru :)

Albi_Poznan / 2005-01-23 23:30:24 /


ośmiozaworową dwulitrówke, podejzewam, ze przynajmniej 10 aut miało mocniejsze, lepiej sie krecace silniki, zreszta to juz kwestia zawodnika, zeby byl dobrze przygotowany zarówno on jak i samochód. Jak chcesz to tankuj 110 czy ilus tam oktanowa beznyne, w wiekszosci samochodów, da to tylko polepszenie samopoczucia włascicela, zreszta dowolne paliwo dopuszczał regulamin, imho robicie troche z igły widły, reguły i zasady dopuzczenia samochdów sa znane nie od dziś, wiadomo czego sie mozna spodziewać, co wolno a co nie a tu nagle takie "halo".
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 23:33:20 /


CLASSIC I MODYFAJTET!!!!!!!!!!!!

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 23:35:32 /


.......Ja tylko wspomne jedną, acz ważna zasadę PC:
Występ na PC jest DOBROWOLNY i jak masz:
-pietra
-kiepskie auto
-problemu z psyche
-rozwolnienie....
-etc, pierdoły to nie wyjeżdżaj na tor.

KROPKA

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-23 23:35:50 /


mysle ze powinni sie tu wypowiedziec organizatorzy a dopiero mozna by to co powiedza poddac jakiejkolwiek dyskusji
a tak na marginesie ilo punktowe sa oryginalne pasy w np. capri ? hehe co albi? :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-23 23:37:48 /


ja proponuje taki podzial:
1: auta seryjne takie jakie je wypuscila fabryka.
2: auta zrobione wg. homologacji rajdowej (jesli taka byla)
3: auta zrobione wg. homologacji wyscigowej (taka chyba byla)
4: klasa otwarta (rubta co chceta)
prucz klasy 4 auta musza sie zgadzac w 100% z homologacjami, przed startem powinny sie odbywac badania techniczne (wykonywane przez powolana komisje), tak jak ma to miejsce np.w rajdach samochodowych. po zawodach komisja moze wziasc wybrane auta na badania techniczne(przed zawodami sprawdzane sa tylko sprawy zwiazane z bezpieczenstwem i pobieznie zgodnosc z homologacja) i sprawdzac zgodnosc z homologacja poszczegolnych elementow auta, rozpatrywac protesty itp.
kto cos kombinowal odpada.

capri23 / 2005-01-23 23:38:41 /


klasa 2 i 3 odpada bo nie ma takich aut :-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 23:40:20 /


cala dyskusja ma sie do mojego pytania jak dupa do jeza, mam wpieprzac silnik do srebrnego tanusa i przywozic go na lawecie /moze byc zarejestrowany i z o.c. ale bedzie widac , ze normalnego przegladu technicznego to on nie przejdzie legalnie/.czy mam go k..wa powiesic nad biurem na scianie z napisem "serdecznie zapraszamy " ??????

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 23:41:08 /


stich, poskłądaj, zarejestruj zrób przeglad, jak sie bedzie kupy trzymać i bedzie w miare wygladac nie powinno byc problemów, pozatym pierwsza osoba (osobami) gdzie powinienes walić z tym pytaniem to organizatorzy, napewno odpowiedza na kazda dreczaca cie kwestie, czy to opon, silnik, paliwa, klatki, pasów, fotlei itepe...
pozdrawiam :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 23:46:49 /


popre Coke!!!
Szpak po prostu potrafi jezdzic !!!

A ty Palio wyjałes mi to z klawiatury co napisales :P:P
popieram !!!

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 23:48:44 /


rejestracja i oc to chyba podstawa - a czemu by normalnego przeglądu nie przeszedł ?

tym sie akurat nie martw nie startuje sie na drodze publicznej wiec mozesz przyciągnąć mocno zmodyfikowany (np. z zaspawanym mostem) bez wnętrza itp. byleś nim na droge nie wyjeżdżał ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-23 23:50:17 /


stich rob co chcesz twoja brocha :)
osobiscie podzielam zdanie camaro tez widzialbym najchetniej auta z silnikami takimi jak fabryka dala ale skoro realia sa inne to chcialbym wiedziec zawczasu jak bedzie bo nie wiem czy sie uzbrajac w ohc czy dohc, k-jet czy efi? :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-23 23:51:16 /


jezeli by sie zdobylo odpowiednie homologacje to auto dalo by sie zbudowac. wszystko jak zawsze jest kwestja odpowiednich funduszy niestety

capri23 / 2005-01-23 23:52:48 /


sorry ale musze niestety szepnac slowko do Palio.
synku, nie mam pietra ,kiepskiej bryki ani rozwolnienia,
takie teksty wsadz sobie malenki gleboko w dupe,
o ile znajdzie sie w niej wolne miejsce :).

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 00:31:59 /


O rany, dorośli faceci a tu takie biadolenie. Z całych tych lamentów wynika jasno i klarownie jeden wniosek: parę osób nie czuje zupełnie charakteru tej imprezy jaką jest nasz Puchar. Więc będzie powoli i mam nadzieję że czytelnie. Mamy jakiś potencjał - organizacyjny i finansowy, który pozwala nam póki co zorganizować i przeprowadzić JEDNĄ imprezę tego typu. Mamy również Was wszystkich jako potencjalnych zawodników, co kształtuje charakter imprezy w taki sposób aby sprawić frajdę możliwie największej liczbie uczestników. Te kryteria sprawiły że impreza wygląda tak jak wygląda. Wszelkie usilne próby "zdemaskowania" naszej niekonsekwencji regulaminowej, jak wytykanie dopuszczenia pasów wielopunktowych, slick'ów czy wzmocnionych hamulców to w moim odczuciu bicie piany dla samej sztuki, a wynika to na moje oko - jeszcze raz powtórzę - z braku zrozumienia naszych intencji. A naszą intencją jest dać możliwość realnego pościgania się samochodami które są użytkowane w sposób typowy, na co dzień na drogach publicznych, właśnie tak jak robi to istotna większość z nas. To takie samochody które wiozą większość z nas na wakacje, czasem do sklepu po zakupy, które nocną porą krążą dla przyjemności po mieście podążając za światłem od księżyca. Nie są w szczególny sposób przygotowane do wyścigów, tylko do wygodnej zwykłej jazdy. Wpuszczenie ich w jeden kocioł z samochodami przygotowanymi bardziej wyczynowo stawia je w nierównej konkurencji. Dopuszczenie wyłącznie oryginałów jest również mało realne - owszem możliwe dla samej idei, ale realia mamy takie że większość naszych samochodów 100% oryginalna nie jest, a ta większość jest tym kryterium satysfakcji która nami kieruje. Granica co można a co nie jest płynna, wyznacza ją intuicyjny zdrowy rozsądek. Zdrowy rozsądek ciężko formalnie skodyfikować w postaci regulaminu, stąd każdy zapis w postaci punktu regulaminu to tylko wskazanie kierunku. Można go rozłożyć na części pierwsze i pokazać sensowne wyjątki, jak również te bezsensowne tylko po to żeby wykazać że się nie czuje o co chodzi. Pisaliśmy od samego początku - w przypadku wątpliwości co do tego co można a co nie, prosimy o konsultację. Zakładam że ten wątek to właśnie taka konsultacja.
Zrobienie imprezy która będzie miała osobne kategorie dla wszystkich możliwych wariantów to coś co obecnie nas przerasta - po pierwsze finansowo, gdyż takie zupełne otwarcie kategorii na wszelkie wynalazki rodem z Bajkonuru pociąga za sobą konieczność zabezpieczenia/ubezpieczenia imprezy w zupełnie inny sposób - co już krk4m trochę wyjaśnił (tutaj dodam że nie wiem skąd plotka o tym że to tor wymaga OC i przeglądu - oni wymagają wyłącznie (a właściwie aż w tym wypadku) odpowiedniego zabezpieczenia imprezy, zaś standardowe OC na torze jest zupełnie nieważne).
STICH: oczywiście że możesz nam wykazać, że zamontujesz sobie dowolne wydechy, zrobisz dowolne przeróbki, zasilisz to wszystko wtryskiem owsa i na dodatek uzyskasz na to piękną pieczątkę z przeglądu w dowodzie. Pewnie że się da, dobrze wszyscy wiedzą. Ale zupełnie nie o to chodzi - jeśli przyjedziesz tym samochodem dajmy na to do Gryźlin z małżonką na fotelu pasażera, z namiotem i grillem w bagażniku, to na 99% mogę uznać jego zgodność z wymogami pucharowymi. Za to jeśli musisz go przywieźć na lawecie, to od razu jest sygnał że coś jest nie tak ...

Intencja Pucharu jest mam nadzieję dość jasna z tego co opisałem powyżej. To że aktualnie wykluczamy pojazdy w postaci takiej jak wyobrażamy sobie wozy STICH'a Pająka to nie znaczy że to koniec świata - niestety dopuszczenie ich obecnie znakomicie komplikuje sprawę, nie tylko z powodu teoretycznie nierównej konkurencji. Jeżeli tak przygotowanych samochodów miało by być więcej, to jak najbardziej wrócimy do tematu - na chwilę obecną niestety (podkreślam NIESTETY) nie jesteśmy po prostu w stanie tego zorganizować. Ja osobiście bardzo chętnie bym zobaczył te wozy w akcji - mam nadzieję że się kiedyś uda.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 00:46:25 /


po twojej wypowiedzi mozna tylko jedno powiedziec ze jestes zwyklym burakiem i tyle
sory ale gosc ma 40 na karku i pieprzy takie brednie

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 00:47:03 /


Albi a jak sklasyfikujesz paliwo LPG ?? :D ma 110oktan :D a jeździ gorzej jak benzyna... a mimo wszystko jeżdżąc na gazie udało się wygrać :)

cóż trzeba sie nauczyć jeździć a nie narzekać.. polecam książke SJS. do ściągnięcia z FTP capri...
szpakowi nie szło tak dobrze ze względu na silnik dohc.. Szpak poprostu dobrze jeździ!!

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 00:48:03 /


to bylo do stiha :P ma sie rozumiec
mk mnie uprzedzil :)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 00:49:08 /


buhahahaha
Nie no .Stich. ale mnie ubawiłeś..Synku...Maleńki:)))
Ciekawe rzeczy piszesz, na prawde...
A tak na poważnie. Do tej pory tylko raz mi się zdarzyło na forum publikum odpowiadać na takie teksty i nie dam się sprowokowac drugi raz...A swojego zdania nie cofam...Niektórych to zaboli, inni oleją, a jeszcze inni przyznają mi rację. Ci co mnie znają, wiedzą że mówię co myślę i dobrze mi z tym:))

Jeszcze jedno zdanie DOTYCZĄCE WĄTKU:))
Od początku istnienia PC miało byc to wielką przyjemną zabawą i spotkaniem w grupie capri-taunuso-granado-cortino-consulo-maniaków (mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem:)). To że powstało stowarzyszenie jest dodatkowym plusem całego tego ruchu. WIĘC, tak na prawdę moim zdaniem, jedynie ustawienie klasyfikacji jest zagadnieniem wartym zastanowienia się. Za dużo w naszym kraju jest już poprzerabianych aut spod znaku owala, żeby zrobić tylko imprezę dla oryginałów.
Howgh.

pozdro for all....albo almost all:))

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 01:06:40 /


Palio ale nie chodzi o impreze tylko dla oryginałów ..... co widzisz złego w klasie open ? i cywilnych samochodów ? dla mnie to ma sens - wiem że chodzi o najszybsze fordowe kółka i tu sie nic nie zmienia oprócz lekkiej (dez)organizacji w kwestiach szeregowania wyników ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 01:14:36 /


ależ ja nigdy nie twierdzilem,że nie mogą startować klasy Open:)
Pisałem tylko, że jedynie co trzeba - moim zdaniem zrobić, to po dopuszczeniu takich maszyn w klasyfikacji końcowej zrobic podział, by naprawdę wygrał NAJLEPSZY FORD:)) Równie dobrze może to być znów Trójkąt, a może wygra ktos nominalnym taunusem 1,6, bo będzie potrafił wykrzesać z tej maszyny niespotykane osiagi:))

pozdro

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 01:24:17 /


Palio !!!! Rany Julek !!!!!
Zapomniałeś o ESCORTACH (RWD o3wiście)
I uwentualnie o paru starszych Angolach :)

W pełnym brzmieniu Puchar miał byc imprezą dla braci Caprikowo- Cortinowo- Taunusowo- Escortowo- Granadowo- Consulowo- Corsairowo- Zephyrowo- Zodiacowo- Anglio- Prefectowej.

Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 01:33:02 /


Michale nie rozumiem dlaczego Pająka wymieniasz jako kogoś kto nie może/nie powinien/ma samochod niezgodny z ustalonymi normami wystartować... zaświadczam, ze zarowno pomarańczowym dziobem jak i qpetą widzialem go na wielu zlotach, i tylko raz (na drifcie) był na lawecie.

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 02:05:04 /


pozatym puki o wielu samochodow przygoowanych do ścigania sie niema, i ja opsobiście chętnie bym zobaczył jak taki np. tauniak sticha samiata po torze :) a co do wolnych wydechow to srobilem ostatnio 10 tysięcy caprikiem na wolnych, (zbieralem kase na wydech) i da się jeździć, wyorawa na kit-cary faktycznie byla doość męczaca, ale dało radę :) przeględ tez bez wydechu pszeszedłem :P W każdym razie chodzi mi o to, że nigdy nie będzie potszeby organizowania zlotu z podzialem na klasy (normalna i wyścigową) jeśli teraz sie zabroni startu takim furom, bo nikt ich nie bedzie skladał, bo i poco ? Mi by sie nie chcialo montować fury żeby wystartować nią za 3 - 5 - 10 lat ?? Cieszmy sie tym co mamy, a jak będzie tego nadmiar to wtedy bdzie się myśleć.

belzebubskie pozdro! ]:-> drive fast, die young !!

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 02:15:33 /


Wymieniłem Pająka ponieważ poprzednio osobiście pytał o to czy jego samochód się kwalifikuje, a z tego co opisywał to miał na myśli samochód który się nie kwalifikował. Niewątpliwie w swoim gęsto zastawionym parku maszynowym ma wozy które się kwalifikują bez cienia wątpliwości, a ja napisałem to pod wpływem wspomnienia tamtego tematu. Jeżeli ma zamiar startować czymś nie powodującym wątpliwości, to zapraszamy jak najbardziej. Jeżeli wątpliwości są - prosimy o opis przypadku, to zobaczymy - być może przecież coś się zmieniło od zeszłego roku.
W żadnym wypadku nie miałem zamysłu na zapas nic wykluczać ! Wyszło nieumyślnie.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 02:16:56 /


panowie będzie dobrze :) a laweta jest poto żeby potem nie wracać na sznurku w razie awarii której wykluczyć sie nie da (lepiej chuchać na zimne)

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 09:50:48 /


o.k. to ja zapytam organizatorow konkretnie,
mamy auto zarejestrowane, ubezpieczone ,przyjechalo na kolach
powiedzmy z garazu w Kielcach.
1.moze nie miec bocznych szyb i mechanizmu ich podnoszenia ?
/uzasadnienie :uzywam go tylko w dobra pogode/.
2.moze miec calkowicie wolny wydech ?
/uzasadnienie policja w moim miasteczku lubi mnie i sie nie czepia a za miasto raczej nie udaje sie tym akurat autem.
3.czy moge przed wyjechaniem na tor zdemontowac oswietlenie i inne zbedne elementy?
4.czy moge miec zalozone dowolne opony ?
5.czy moge uzyc dowolnie zmodyfikowanego tylnego mostu ?
6.czy moge uzyc dowolnego silnika np.2,0 z alfy romeo ?
7.czy moge miec nie podpiety szybkosciomierz, lampki w schowku na rekawiczki,
dziury w podlodze obok drazka zmiany biegow i tym podobne ?
bardzo prosze o odpowiedz w dowolnym terminie, dostosuje swoje poczynania do decyzii organizatorow.
/zalezy mi bardzo na szybach, nie chodzi nawet o wage, ale nie chce mi sie szukac uszczelek i bawic z tym wszystkim, badzcie ludzmi/.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 11:04:30 /


stich: najlepiej doczep kółka do rakiety i tym startuj

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 11:24:33 /


to kopsnij rakiete.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 11:34:40 /


tylko nie zapomnij przyczepic znaczka FORD aby sie nikt nie czepiał, że to nie markowy stwór ;) (Stich - to tylko żart)

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 11:39:26 /


.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 12:10:12 /


Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 12:35:23 /


co co oświetlenia to może ci sie przydać, zwlaszcza jak juz zmrok zacznie tor ogarniać :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 14:26:17 /


Gurden - bez obaw. Wiozłem nieraz przez pół Polski na lawecie wyścigówkę bez tablic, dowodu rejestracyjnego i OC. Byłem trzepany przez pollucję, płaciłem mandaty za łyse koło zapasowe lawety itd. ale nigdy nie czepili się Abartha na lawecie. Masz prawo posiadać coś, co kiedyś było samochodem, a obecnie z punktu widzenia CEPIKu jest sprzętem sportowym - jak narty czy piłka do kosza. Wystarczy ciągłość praw właścicielskich od czasu ostatniej rejestracji.
Spawn - także spox... Po ciemku rozgrywane są tylko finały, a widziałeś kiedyś Tauniego w finale? I to jeszcze z jakims motorem z makarona? :-))
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 15:10:08 /


a mozna jechac nago?? znacznie by to obnizylo mase pojazdu a co za tym idzie lepsze osiagi

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 15:10:27 /


To co Ty w zbroi chciales startowac?? Nago raczej nie, bo sie fotokomorki speszą ;P

STICH dla mnie startuj sobie czym chcesz, tez nie lubie jak moje wizje sa ograniczane.

Zakrzak! lepiej nie celuj jak nie chcesz kogos naprawde zastrzelic.
PS. Tak sobie jezdze na zloty i czekam na jedną konfrontacje :) hihi

Mysza liil (EM) / 2005-01-24 15:29:31 /


STICH, co jednego punktu z Twojej listy pytań zdecydowane "Nie". Żadnego silnika z Alfy. Co do pozostałych kwestii raczej się dogadamy. Jeszcze musimy się we czterech spotkać i pogadać o uściśleniu regulaminu, skoro są wątpliwości. Damy znać jak najszybciej. Ale co do jednego będziemy rygorystyczni (w każdym razie ja będę to próbował przeforsować). Silnik musi pochodzić z samochodu marki Ford. Nie ważne Europa, czy USA, ale ma być Ford. No, jak rany, to chyba jasne? Z jednym wyjątkiem: 3,5 litra z Rovera. Ten silnik w capri to jakby klasyka i nowa świecka tradycja, było na stronie poruszane. Ale inne wynalazki, jakieś BMW, Ople, czy Alfy - nie. Modyfikacje hamulców, zawieszeń, mostów były dopuszczone poprzednio, więc nie widzę kwestii spornej. Co do przeglądu technicznego, to zakładamy dobre intencje zawodników i chrześcijańskie podejście do obowiązkowego badania na stacji diagnostycznej. Ktoś napisał, że co? Że przegląd to w większości przypadków kpina, czy jak? Jakże to? To my tutaj krzewimy kulturę motoryzacyjną, ruszamy z posad bryłę świata, a tu, że lewe przeglądy. Nie przyjmujemy do wiadomości.
Przegląd wbity w dowód ma dla nas wiążącą moc prawną. Jest glejt - wpuszczamy, nie ma glejtu - nie wpuszczamy.

Podziału na klasy jeszcze raczej nie będzie. Chyba, że ktoś załatwi przenośną stację obsługi ze specjalistycznym sprzętem do badania, czy to 1.6, 2.0 , czy może rozwiercony 2.3. Poza tym jest to również rywalizacja między mechanikami przygotowującymi samochody. Nigdzie nie jest napisane, że dobrze podkręcone 2.0 R 4, nawet nie DOHC, nie może złoić skóry jakiemuś V6, czy V8. Jeszcze nie dawno samochody przyjeżdżały na zloty powiązane drutem, a teraz turbo, NOS, V8. Postęp techniczny, znaczy. I my ten postęp chcemy promować na Pucharze. Więc, jak ktoś z małej pojemności wykręci dużą moc, to niech się ściga z najmocniejszymi.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 16:03:39 /


jeśli już silnik ma pochodzić z forda to bądzmy konsekwentni, a np fordy z innym serduchem niech jadą poza klasyfikacją z np klasie gość (oczywiście jeżeli spełniają pozostałe warunki dopuszczające do startu)

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 16:44:19 /


krk
z jednym wyjatkiem, jesli samochod ten jest oficjalnie zezlomowany i nie ma dowodu rejestracyjnego to byc moze mozna go podciagnac pod sprzet sportowy, raczej nie powinien miec wtedy numeru nadwozia

jednak od roku (wczesniej bylo inaczej) kazdy istniejacy dowod rejestracyjny (nawet zgubiony ale figurujacy w papierach) musi posiadac OC, nie wazny jest aktualny stan skupienia samochodu

jedynym wyjsciem legalnego unikniecia OC (nie liczac zlomowania) jest uznanie go za pojazd historyczny, co bylo juz walkowane
-zarejestrowanie go na zabytek
-pow 40lat jest historycznym z automatu
-w wieku 25-40 musi posiadac papier od rzeczoznawcy ze jest unikatowy badz ma szczegolne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji
-muzealia nas raczej nie dotycza

samochody historyczne musza miec OC dopiero w momencie wprowadzania ich do ruchu na droge publiczna i mozna to OC wykupic na krotki termin

cala reszta przypadkow braku OC w zarejestrowanych samochodach jest nielegalna i jest to tylko kwestia dokopania sie do tego urzednikow badz niebieskich, wg mnie w przypadku kontroli na lawecie - ewidentna sprawa, kara za brak OC

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 17:09:50 /


sprawa silników forda też musiałaby zostać uściślona, bo są i diesle, i silniki z mondeo, focusa, jakieś 2.0 DOHC Cosworth o mocy nawet 350KM... osobiście uważam, że należałoby stworzyć dodatkową klasę open dla samochodów rasowanych i organizatorzy powinni ustalić zakres przeróbek, który określałby w jakiej klasie samochód mógłby startować (co jeśli ktoś teoretycznie dołoży turbinę do silnika?), pozatym silnik to nie wszystko, a co będzie jak ktoś silnik będzie miał fordowski, a zawieszenia, skrzynię z innych marek?:-) temat zasadniczo był już wałkowany w wątku pt. "capri czy już nie capri" -czy jakoś tak. Osobiście uważam, że zmiana opon jest dopuszczalna, ale ściąganie szyb, lamp, masek, drzwi itp. to przesada. Powinny startować samochody z ważnym przeglądem i OC.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 17:23:15 /


Camaro - jeszcze raz, powolutku...
To że rower górski czy odtwarzacz DVD mają nabity nr seryjny nie skutkuje obowiązkiem zarejstrowania ich jako samochodów, a tym samym nie powoduje powstania obowiązku ubezpieczenia OC.
Mówię o pojazdach NIE DOPUSZCZONYCH do ruchu po drogach publicznych. Możesz kupić sobie Dallarę Formuły III [jest w PL tego kilknascie sztuk] - ma 4 koła, silnik, skrzynię, dyfer, hamulce i kierownicę, a z punktu widzenia CEPIKu nie jest samochodem, choć ma przecież nr nadwozia, jakąs tam pojemność skokową, masę własną, nacisk na osie, rok produkcji itd.
Na tej samej zasadzie mam wyścigowego Abartha z wybitymi numerami nadwozia i silnika, na którego mam umowę kupna-sprzedaży. Kiedyś posiadał on normalny dowód rejestracyjny, ale gdy przestał spełniać warunki dopuszczenia do ruchu [hałas, spaliny, szyby z plexi, braki w oświetleniu itp.] utracił prawo poruszania sie po drogach publicznych, tablice rejestracyjne i przestał podlegać obowiązkowi ubezpieczenia OC. Mogę go trzymac w ogródku jako doniczke, mogę go wozic na lawecie jak akwarium z aligatorem, a jak gospodarze toru Kielce czy Poznań zezwolą, to mogę sie nim tamże ścigać. Co więcej - mogę nim uczestniczyć także w wyścigach górskich rozgrywanych na CHWILOWO WYŁĄCZONYCH z ruchu odcinkach dróg publicznych [Załuż-Tyrawa, Dąbrowa-Sienna, Góra Św. Anny itd.]. Nie mogę startować w rajdach - nawet weteranów.
A żaden policjant w Sieradzu, Krośnie czy Jędrzejowie nie może mi nic zrobić w kwestii OC, bo z ich punktu widzenia urządzenie to NIE JEST samochodem.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 17:53:07 /


krk, nie przeczytales dokladnie
dlatego pisalem o kazdym dowodzie rejestracyjnym a nie kazdej karoserii
i ze zgoda ale nie do konca

jeseli masz cos co przypomina samochod a nie jest zarejestrowane to owszem

ale jesli to ma numer nadwozia po ktorym mozna dojsc ze jest zarejestrowany to musi miec OC



camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 18:21:15 /


mysza pewnie chodzi ci o konfrontacje ze mna :P ale juz byla poznalismy sie osobiscie na PC2004
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 19:10:33 /


juź jor hed, przeciez ja Cie dobrze pamietam i nie o tym mowie :)

Mysza liil (EM) / 2005-01-24 19:21:21 /


taa

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 19:23:14 /


a świstak siedzi........za zawijanie w sreberka

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 19:50:54 /


hehe stich jak uda ci sie rozpedzic swoj wehikul do 100km/h to przez ten brak szyb wyssie cie z auta :P a wtedy rzeczywiscie karetka sie przyda :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 21:22:27 /


o mnie sie nie martw, auto napedzane owsem i prowadzone przez bojazliwego staruszka z rozwolnieniem / jak byliscie uprzejmi zauwazyc nieco wczesniej/
prawdopodobnie nie przekroczy 20-stki, zreszta i tak nie wystartuje , bo na widok waszych bolidow zesram sie ze strachu i uciekne jeszcze przed impreza.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 22:36:26 /


i bardzo prosze naszego drogiego przewodniczacego o wykasowanie calego tego watku.chcialem zadac szanownemu gremium kilka prostych technicznych pytan , zanim zaczne prace nad autem, tylko pytalem , nawet nie protestowalem w sprawach merytorycznych, i ....oczywiscie musze czytac stricte zlosliwe uwagi,
owszem mam ponad 40 lat i k..wa, przez ten czas nikt patrzac mi w oczy nie naublizal mi tyle co kilku klubowiczow tutaj w dwie godziny.skasujmy ten temat i uznajmy , ze nigdy go nie bylo. bede bardzo zobowiazany.
Krzysztof M. Janikowski czyli .STICH.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 22:58:01 /


buhahah dawno sie tak nie usmialem...hehe masz poczucie humoru chlopie :P
ale nie zapomnij przywiesc tych walkerow obiecanych dla pierwszego ktory zejdzie ponizej 40s na okrazeniu :)
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 23:06:07 /


Stich szkoda że sie musiałeś czegoś takiego nasłuchać - wiec moze by napisać końcówke jeszcze raz ?? Kurde i co tu nie powiedzieć to konfliktowy z nas naród.

ciąć od godziny 19.10 proponuje ;-) a nie cały wątek

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 23:10:20 /


A czy ktoś myślał o klasycznych fordach FWD ?? wkońcu to też poczciwe staruszki razem stały w salonach z caprikami :) Fiesta to też ford!! :D

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-24 23:14:36 /


internet reality, jest trudno zrozumiec jak sie jest staruszkiem,
przez wieksza czesc mojego zycia jezeli ktos wyglaszal tekst , ktorego nie akceptowalem ,to... na przyklad przybijalem jego dlon do stolu za pomoca widelca,wychodzilem, deptalem jego samochod, zaczynalem podrywac jego zone,
albo dawalem mu tomik poezii z dedykacja, ......zdaje sie, ze ten klub zamienia sie powoli z realnego w wirtualny.nie jestesmy zgrana paczka, nie jestesmy gangiem. to niesamowite, ale nie chcecie byc moimi bracmi, nie potrzebujecie mojej pomocy i wy tez nie pomozecie.wiec zapytam co to jest za klub ? jezeli jestem z wami razem i tworzymy paczke to nia badzmy, zasady zna chyba kazdy.
jezeli mamy sobie wzajemnie dosrywac, to zmienmy nazwe strony , bo dopieprzajacy sie do siebie nawzajem kolesie nie sa klubem.zalogowalem sie na strone capri.pl ,bo chcialbym miec nowych kumpli. dla nowych wrogow nie bede tracil czasu.this is the end my only friend, the end..

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-24 23:55:47 /


juz tak nie generalizuj, qmpli tez wielu znajdziesz :), trudno żeby taka ilośc ludzi zgadzała się z każdym i we wszystkim :)

pozdro

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-25 01:22:27 /


.STICH., jako, że nie byłem jeszcze na żadnym PC :( moge jedynie analizować wypowiedzi innych. I dochodzę do wniosku, że ataki w twoim kierunku mogły być spowodowane przeświadczeniem innych bywalców PC, że zaczyna się zatracać ducha zabawy w tej zabawie :)

Poprostu Twoja wizja ścigacza jest trochę zbyt hardcore'owa i zaczyna trącić profesjonalnym podejściem :) Część ludzi zaczęła nawet szukać na to paragrafu (przy okazji też zapominając, że to zabawa ;> ).

Trzeba do tego wszystkiego podejść z należytym dystansem. Pewnie jakbyś przyjechał swoim Taunem na PC to wiara by powylewała (że się przeziębisz bez szyb etc.) i byś pojechał ;-)

PS: Nawąchałem się dzisiaj nitro, weźcie na to poprawkę :D

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-25 01:46:20 /


.STICH buduj rajdówke, rób swoje, gdybyś słuchał wszystkich to byś teraz pewnie siedział przed telewizorem paląc fajke lub popijając jakiś syropik.Zawsze znajdzie się impreza w której będziesz mógł wystartować, moze nawet w miedzi górze ale na kit carach.
Trzymaj sie.
Pajak

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 09:05:22 /


duzy chlopak a beczy
wiesz ze tu na forum kazdy ma duzo odwagi i czesto gada bzdury, zreszta jedna czy dwie wypowiedzi to nie wszyscy, jest tu sporo diametralnie roznych ludzi ktorzy prawdopodobnie nigdy by ze soba nie rozmawiali gdyby nie fordy, masz dosc burzliwy charakter wiec chyba powinienes sie juz przyzwyczaic do slow krytyki z roznych stron

ale lubisz stare fordy i jestes z nami, wiec luz

popieram robienie z fordow typowych rajdowek, ale powinny miec fordowski silnik i powinny miec oddzielna klase, nie ze wzgledu na pojemnosc, moc czy cokolwiek takiego, tylko podzial na oryginalne samochody bez drastycznych przerobek z fabrycznymi silnikami, oraz fordowska karoseria z dowolnym fordowskim silnikiem i dowolnymi przerobkami czyli mad maxy

sam mam na razie odlegly plan zrobienia Caprika na tor, ale to dosc skomplikowana sprawa i od dluzszego czasu ukladam sobie to w glowie i ciagle zmieniam koncepcje
ale uwazam ze wloszczyzna pod maska forda nijak pasuje do PC

zauwaz ze nie pisze tego bo boje sie konkurencji, nie bylem na zadnym PC, jak bede mial maszyne do katowania to pojade i bede sie swietnie bawil niezaleznie od wyniku

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 10:14:03 /


A ja tam na nastepny PC planuje scigac sie na benzynie :) i jak przyjade 'klatką' to moze juz bedzie na benie chodzic, bo 6-ty rok mija jak w baku sucho :) Tyle z planow dragsterowych :)

Mysza liil (EM) / 2005-01-25 10:42:30 /


automatem na PC??
I po automacie:(

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 10:51:47 /


W sumie to nie wiem w czym taki problem. Jakby mnie bylo stac tez zlozyblym drugiego Taunusa na wyscigi. Czy problemu nie zalatwiloby np rozegranie wyscigow aut "seryjnych" spelniajacych jakies okreslone wymagania organizatorow. Po czym mogliby pojezdzic Ci bardziej radykalni, moze zwyciezcy seryjni by sie z nimi tez poscigali ?
Mysle, ze wszyscy byliby zadowoleni: Ci seryjni, bo nie powiedza, ze konkurencja byla nie uczciwa; Ci radykalni bo sobie poszaleja furkami i upewnia sie co do slusznosci swoich modyfikacji; Ci co sa widzami bo takie autka pewnie beda widowiskowe. Z drugiej strony kim mielby byc Ci od podrasowanych aut? Stich i Pajak? Skromna ta kategoria :)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-25 11:23:13 /


Ja cały czas wlacze o to żebym mógł jechać w normalnej klasie bo przecież jeżdże swoimi autami na co dzień po ulicy i nie ważne czy mam szpere czy klatke czy nie mam tapicerki.Lubie tego typu auta i tak też swoje robie, dodatkowo powiem że jeżeli zostane dopuszczony do PC 05 to chyba będe startował z najmniejszym silnikiem 1.3 no chyba że jakiś escorcik wystrtuje :)

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 11:34:23 /


powiem tak .....
zobaczymy czy ci co sie tu wypowiadaja , sprzeczaja.. beda jezdzic na PC 05
oj bo sporo jest osob ktore rycza .... a co pokaza??? czy przyjada ??
czas pokaze

ja bym bardzo chcial zobaczyc te palone laki i urywane mosty
PRZEZ TYCH CO SA NAJGLOSNIEJSI !!!!

pozdro
liil

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 12:37:35 /


Pająk, Twoja mechaniczna pomarańcza 1,3 na moje oko nie wzbudza żadnych wątpliwości. Normalny samochód używany na codzień. Tym możesz startować bez problemu (jeśli masz przegląd i OC).

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 12:44:38 /


Tak Pająk nie mylisz sie ;-)) stawiam moje Escortowe 1263 ccm na linii startu :-)) Mam nadzieje że JarekB (Jaretzky) również stanie do boju ;-)))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-25 12:47:34 /


do krk owszem widzialem taunusy w finale np. PC 2003 :)
co prawda byla jedna cortina,granada i 2 taunusy w 1/8 finalow ale zawsze :)
a mam taka cicha nadzieje ze w tym roku to i w 1/4 sie jakis znajdzie bo poki co puchar capri jest wciaz pucharem capri hehe tylko smiesznie bedzie moze kiedys jak puchar capri zdobedzie ktos na taunusie czy granadzie...a pewniej na escorcie:P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-25 13:26:36 /


czasem odnosze wrażenie , że co niektórzy mówią , że zbudują jakieś super cudo, tylko niestety nie mogą nim startowac , więc nikt tego autka nie widzi. jak to się mówi "Krowa , która duzo ryczy mało mleka daje". ale oczywiście moge się mylić.

papajPeCeKa / 2005-01-25 17:07:33 /


Krowa krową, a mleko i tak jest ciągle ze sklepu ;)

Pamiętny wątek sprzed ostatniego PC i brak wniosków.

Rozbawiła mnie ta kolejna dyskusja i jakże znamienna była moja wcześniejsza diecezja w tej sprawie.
Kto jej wtedy nie rozumiał, to teraz ma przedsmak gdybym jej nie podjął.
Jedyne "...4 wentyle..." w kraju, a może i nie tylko (kto wie ;) ) wietrzyły się po drugiej stronie boksów.
Nawet stworzenie klasy nowocześniejszych silników, sprawiło by kłopot z zakwalifikowaniem mojego gulgota z jeszcze starszej epoki :)

W ocenie tej dyskusji posunąłbym się jeszcze dalej, co by było gdybym wygrał? Burza, że hej. Przegrał? Planowo, dla większej zabawy i "wyrównania" szans, jechałbym z pewnością na LPG (czyli jakieś zaduszone 10s do 100km/h, zamiast 7,8) posypała by się kolejna fala "prawdziwych" autorytetów co do np. używanej pasty do zębów i jej wpływu na wynik :)
Nie wiem kto by wygrał w tej sytuacji, wiem kto by przegrał -capri.pl :(.

Wniosek może być tylko jeden, który co trzeźwiejsi zauważyli, zdrowa zabawa - rywalizacja w jednej oprawie.
Wymusi to nie tylko większą dbałość o codzienność auta, ale może i zminimalizuje nierozsądne kundle, czy inne stosowane najczęściej mało szczęśliwe patenty.

Dorośniemy, to sądzę że organizatorzy wezmą pod uwagę jedynie podział na "w miarę oryginały", oraz na "zbyt mocno poprzerabiane, jednak fordy" (jakkolwiek by to nazwać). Startujące razem, jednak ostatnia grupa nie brana do kwalifikacji o np. 3 pierwsze miejsca (z szacunku jednak dla wzorca). Nikt nie mógłby mieć pretensji, a i sądzę, że naśladowców najszybszego "wyświrowanego" forda, który z gruntu zająć mógły conajwyżej 4 miejsce nie byłoby zbyt wielu :)

Na razie nie widzę szans na powstanie takich udziwnionych fordów, które by spełniły dość jasne ramy ustalone przez organizatorów i by zrobić poważniejsze zamieszanie w głównej stawce, czego dowodem może być właśnie Szpak w swojej jednak nie najmocniejszej startującej dwulitrówce.

pozdro

P.S. jest jeszcze jedno bardziej radykalne rozwiązanie ucinające dywagacje i dyskusje "z temperamentem", korzystając z przywilejów zawiązanego świeżo stowarzyszenia: członkowie nadzwyczajni dopuszczają subiektywnie ale autorytatywnie kolejno auta. Mniejsza o sprawiedliwość społeczną, gdyż jej członkowie niewłaściwie z tejże korzystają.

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-29 22:49:38 /


mysle ze wzgledow technicznych i czasowych (1 dzien) nie ma szans na dzielenie na grupy czy kalsy ...
ale powinny byc ustalone ramy ogolne co mazna a co nie bo teoretycznie mogloby dojsc do niezlej farsy(popularne ostatnio slowo) np.
startuje ktos np caprikiem z silnikiem z nowego mondeo 2.0TDCI podczipowanym i wygrywa..na dieslu haha ale bylby ubaw...a gdzie klimat???

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-30 00:50:53 /


Zakrzak ja nie widze żadnego problemu - wszystko nadal odbywa sie jednym ciągiem - moze iść klasa zwykłych seryjnych Caprików z motorami stosowanymi w Capri - reszta Fordów to samo !! (2.8 gaźnik też sie liczy Mercury Capri na USA) a pozatym klasa open czyli dowolne motory (byle Forda) nawet wspomniane przez Ciebie TDCi + z racji dysproporcji "oryginalne" choć wiadomo, że raczej włożone do auta które wczesniej miało mniej ccm - 5.0 v8 (perana mako)

Puchar i tak zdobywa ten najszybszy bo to jest Najważniejsze :-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-30 01:08:04 /


" caprikiem z silnikiem z nowego mondeo 2.0TDCI" trafne spostrzeżenie..
pytanie do organizatorów
raczej nie mogliby zabronić startu takiemu zaowdnikowi w takim Capri...
i to jest dziwne...

Albi_Poznan / 2005-01-30 11:31:56 /


a z takiego tdci moznaby spokojnie ze 180 i wiecej kucy wylrzesac..nie wspominajac o momencie jaki to ma!
:P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-30 11:56:24 /


Albi i Zakrzak - wystarczy dodać słówko o "systemie zapłonu zgodnym z oryginałem", tak jak 30 lat temu było w przepisach FIA z "systemami podawania paliwa", dzięki czemu Escort grupy II musiał mieć gaźniki [bo nie było seryjnego na szprycy, wtrysk dopuszczony był dopiero w grupie V] a Capri czy BMW mogły jeździć na wtryskach nawet w grupie I.
Tutaj też - dzięki tej sztuczce - jako Diesle mogłyby jechać tylko Granady i to BEZ TURBO, aczkolwiek wyeliminowałoby to turbodoładowane benzynowe Escorty, Taunusy, Cortiny i Granie, a jedynymi benzynówkami z turbo zostałyby Capriki, bo w nich turbo-benzyniak występował w krótkich seriach.
Na dodatek gdyby zastosować punkt regulaminowy z DTM, gdzie silnik musi pochodzić nie tylko od producenta nadwozia, ale także mieć układ cylindrów homologowany w serii przez pierwotnego producenta, to do PC dopuszczone zostałyby w ogólnym zarysie następujące konfiguracje:

Capri - benzyna wolnossąca R4, V6, V8 [oraz V4 tylko dla nadwozia MkI]
Capri - benzyna turbo V6
Cortina III/IV, Taunus I/II - benzyna wolnossąca R4, R6 i V6
Granada/Consul - benzyna wolnossąca R4, V4, V6 [oraz V8 tylko dla nadwozia MkI]
Granada - diesel wolnossący R4 [tylko nadwozie MkII]
Cortina MkI, Escort RWD - benzyna wolnossąca R4
Cortina MkII - benzyna wolnossąca R4, V6
Pozostałe Corsairy, Zephyry, Zodiaki itp. zgodnie ze schematem ogólnym.

Oczywiście wszystkie tylko z silnikami Forda [w tym adoptowany przez Forda V8 Rovera zgodnie ze z wszechmiar słuszną wypowiedzią Orła].
Pozdro.






Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-30 12:40:02 /


a chyba byla tez jakas granada turbo co? :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-30 14:35:54 /


ta May Turbo - tak samo jak nieseryjne to było w Capri - ale były homologowane Capri Zakspeed - do ścigania sie po torach. No i 2.8i turbo na koniec produkcji to juz chyba seryjne z fabryki tak były ????

krk4m
mozesz wyjaśnić na której podstawie jest turbo w Capri ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-30 14:44:11 /


Mike B4 - sam sobie odpowiedziałeś.
Oczywiście chodzi o seryjne 2.8i turbo z ostatnich serii. Nawet jesli nie produkował ich Ford, tylko któryś z tunerów, to jeżeli wyprodukowano ich kilkaset i były normalnie dostępne w sklepie dla śmiertelników tzn. że auto tego typu powinno być w PC uznane za rozwiązanie typowe.
Z kolei May MkI oferowany był jako opcja w sieci Forda z kompletem gwarancji producenta, więc sytuacja podobna jak wyżej. Jeśli May na tych samych zasadach oferował także Granadę turbo [nie słyszałem, ale w końcu gdzie jest napisane, że muszę wiedzieć wszystko?] to Grania turbo też winna być dopuszczona do PC.
Natomiast za żart z Twej strony uważam wspominanie Zakspeeda Capri z turbo R4, który za wyjątkiem przedniej i tylnej szyby nie miał z Capri nic wspólnego. Jeśli mówimy o seryjnych Capri Turbo, to tylko V6.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-30 15:16:42 /


niestety nie moge sie zgodzić, oprócz szyb jeszcze cały dach :P

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-30 15:20:31 /


Mosz recht, c0ke, co zresztą często się zdarza :-)
Dach również - choć gwoli ścisłosci w Zakspeedach był aluminiowy.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-30 15:50:23 /


Czyli Taunus II z silnikiem na wtrysku (np. 2.9EFI) by się jeszcze łapał ?
Pomimo, że seryjnie wtrysk nie występował w tych modelach ?

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-30 17:46:31 /


a szyby sa pewnie ciensze i z innego materialu :)
mozna powiedziec ze ma tyle wspolnego z Capri co Visos :)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-30 18:02:42 /


Jeti chodzi o to żeby sie łapał do klasy open ;-)) o puchar możesz walczyc

zresztą Zakspeed Capri ma tyle wspólnego z Capri - że przypomina Capri i z nazwy też - czyli teoretycznie zakładając jakby takie przyjechało (np. z niemiec na lawecie) to wystartować by nie mogło - nawet pokazowo ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-30 18:13:58 /


Jeti - bez obaw :)
Nieraz wtrysk nawet nie jest w stanie zapewnić tej mocy co porządne gaziory.
Mike B4 - o niczym innym nie marzę. Skołuj kogoś z Zakspeedem na lawecie i niech pokaże ile Capri potrafi.
A tak na marginesie - ja naprawdę nie jestem organizatorem PC, a pomysły poddaję tylko jako "advocatus diavoli" - niech inni ubiorą to w konkretne obwarowania tak, aby charakter zawodów spełniał ich założenia wyjściowe.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-30 18:27:49 /


e tam wymyslacie ma byc piec forda w budzie forda a to czy ktos zrobi sobie bi-turbopowerNOS i jeszcze nie wiem co to jego sprawa byle auto moglo jezdzic normalnie po ulicach(z szybami i swiatlami) :P
a ja i tak bede w finalowej 16 w tym roku chocby nie wiem co! :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-30 18:35:23 /


No to teraz ja wtrące swoje trzy grosze.Jak ktoś chce niech sobie wsadzi nawet silnik rakietowy do forda(byleby ford był producentem).Przecież nie tylko moc jest najwazniejsza,liczą sie też umiejętności kierowcy.Co z tego ze ktoś wsadzi do Caprica czy Taunusa 5.0 supercharger NOS itd.skoro na pierwszym winklu piruety będzie robił i objezdzi go 1.6 z dobrym kierowcą.Nie ma sensu też podział na klasy.Trudno wymagać żeby Taunus1.3 był najszybszym fordem na PC (chyba ze inne bedą jechały na jedynce).Zeby właściciele orginalnych cacuszek nie czuli sie w jakiś sposób zawiedzeni myślę ze trzeba dla nich zorganizować konkurs elegancji:Puchar najelegantszego forda + parada po torze.Dwi statuetki łatwiej zorganizować niż wygospodarować więcej czasu i komplikować całą impreze.Chcę sie ścigać to wkładam odpowiedni motor i po problemie.Reszta zależy już od moich umiejetności,błędów rywali i pogody.Albo startuję seryjnym jaki mam np.1.3 i świetnie sie bawię.Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-30 22:04:26 /


Puchar raczej słabo jest ustawiony na kwestie umiejętności kierowcy - głównie liczy sie sprzęt (to oczywiście moje odczucia). Zresztą o to chodzi ;-) Wiadomo że bez zgranego duetu kierowca + samochód nic sie nie zdziała, ale też mistrz świata w seryjnym 1.6 napewno nie wygra ;-) najwyżej zanotuje dobry czas w jeździe po wewnętrznym torze

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-01-30 22:08:51 /


dokladnie bez odpowiedniego zapasu mocy jest lipa..co bylo widac w finale
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-31 01:17:24 /


Macie rację troche sie zapędziłem.Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-01-31 16:24:46 /


tak sobie pomyslalem skoro tyle pomyslow na kategorie tu podano to czy bylby podzial rowniez na kobiety i mezczyzn? :P
moja zona miala startowac w ubieglym roku lecz z powodu "brzuszka" sie niedalo ale w tym roku kto wie :P
a czy jakies inne panie planuja start...bo tak sami faceci to troche monotonnie a tak bylaby dodatkowa atrakcja :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-06 02:03:19 /


myśle że nie powinno być podziału na kobiety, mężczyźni przeieć one nie są gorsze a czasem lepsze. Ja może namówie małżonke na start caprikiem, pożyjemy zobaczymy.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-06 09:52:29 /


idąc za ciosem proponuje jeszcze podział na bolnynów, brynetów i rudych! noo i jeszcze klasy wagowe kierowców.. bo przecież kierowca ważący 100KG nie będzie miał szans z kierowcą ważącym 50 ;PPP ;-]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-06 14:12:42 /


Pajak ty nie wystawiaj zony tylko przyjedz na jakies zawody i sam startuj bo jeszcze nigdy odkad ja pamietam nie brales udzialu w wyscigach fordow a wyapdalo by bo dobrych kierowcow niegdy nie zawiele

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-06 14:52:37 /


z tym podzialem na plci to oczywiscie zart..ale milo by bylo zobaczyc plec piekna jak sobie radzi na torze :P
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-02-06 16:51:17 /


kiedy jest puchar capri?

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-20 13:49:48 /


a co chcesz startowac? :)
to najpierw wplac mi na konto 1.000$ to sie zastanowie hehe....zartuje oczywiscie
ale racja czy jest jakis wstepny termin?...zeby moznabylo sobie czas jakos zgrac?
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-20 19:56:21 /


W zasadzie nic już nie powinno się zmienić: 9 lipca 2005.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-20 21:25:00 /


a wykluczony były członek stowarzyszenia będzie miał prawo uczestnictwa w pucharze??

Albi_Poznan / 2005-04-20 21:53:46 /


Puchar jest otwarty przeciez dla wszystkich co mają Forda który sie łapie w warunki uczestnictwa

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-20 22:35:51 /


Ludzie nie będący formalnie w stowarzyszeniu napewno będą mogli, więc byli członkowie myślę że też :)

Piotrek PCK / 2005-04-20 22:46:11 /


orzel a koszty wystepu dla chetnego sa znane?
tzn czy takie jak rok temu czy ulegna zmianie?
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-04-20 22:53:35 /


Jeszcze chwilę cierpliwości. Niedługo pojawią się wszystkie informacje oficjalnie.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-04-21 10:09:57 /


jeszcze przypomne organizatorom i włądzom pytanie, czy były członek stowarzyszenia, klubu może brać udział w imprezie?
dzikeuje za odpowiedź.

grabasz / 2005-05-03 23:37:40 /


członkostwo nie jest wyznacznikiem dopuszczenia do zawodów.. każdy kto spełnia regulamin zawodów może startować.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 00:13:09 /


dziękuję z ajasną i prostą odpowiedź. włąśnie na taką czekałem
pozdrawiam kuba

grabasz / 2005-05-04 00:26:45 /


nasuwa mi sie taka mysl
ze skoro mozna startowac tylko autami szczegolowo okreslonymi i nie nowszymi niz 1986r to dlaczego nie ma podobnego rygoru co do silnikow?
bo jesli przyjmujemy ze startuja tylnionapedowe fordy z epoki to silniki tez nie powinny wychodzic poza pewne ramy
wiem ze wiele osob sie oburzy ale tak postawione zasady mialy by jakis sens w odniesieniu do klubu i konsekwencji tematycznej naszej strony
co o tym myslicie?
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-04 13:00:54 /


Przecież zasady uczestnictwa i wymogów dot. samochodów dopuszczonych zostały jasno określone, łapią sie wszytskie europejskie fordy przed capri (taunusy, M'ki, escorty rwd, cortiny, granady/consule, capri) z silnikami forda + rover'owe v8 ;).
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 13:16:04 /


male sprostowanie do pytania Grabasza.
sytuacja nie jest jescze do konca rozwiazana. troche sie pozmienialo a znajdujemy sie w takim oto, troche dziwnym polozeniu. Trojkat bazujac na poprzednich edycjach PC odpowedzial ci ze kzdy kto spelnia warunki moze startowac. niestety sytuacja troche sie zmienila po zarejestrowaniu stowarzyszenia. jako stowarzyszenia teoretycznie dzialamy na rzecz oczywiscie starych fordow i takie startuja w pucharze capri (tu nic sie nie zmienia) lecz jako podmiot nie prowadzacy dzialalnosci gospodarczej nie mozemy brac oplaty za wjazd na tor od osob nie bedacych czlonkami Capri.pl. troche glupia sytuacja ale niestety tak jest. pracujemy nad tym by jakos pokonac ten problem ale gdybym mial w tej chwili powiedziec czy osoby z poza klubu moga wiechac na tor to nie, nie moga. oficjalne informacje dopiero maja sie pojawic na stronie, ale pisze na goraco na czym teraz stoimy zeby wszyscy wiedzieli o co chodzi i co sie dzieje. sprawe postaramy sie jak najszybciej rozwiazac o czym Michal na pewno napisze

pozdrawiam

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 13:22:20 /


coke ok ale chodzi zeby silniki tez byly z "epoki"
niekoniecznie oryginalne z danego modelu ale nie wychodzace poza 86r
czyli niekwalifikowaly by sie efi dohc zeteki cosworty itp

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-04 13:27:27 /


moje 2.8 jest z 87 :P
pozatym imho eliminowanie 'wtryskowców' jest troche bez sensu, badz co badz to tylko ewolucja zasilania, niekoniecznie w dobra strone ;)
pozatym fajnie było by zobaczyc i zmierzyć sie z capri 2.9 24v, śmigajacym po torze ;))

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 13:37:31 /


No właśnie, też chciałem napisać że pewnie jakaś część 2.8 jest z poźniejszych lat :)

cOke: trzymaj kciuki to się zmierzysz z moim 2.9 12v :P .... tylko najpierw będę się musiał nauczyć tym jeździć ;)

Piotrek PCK / 2005-05-04 13:48:41 /


ok pezy roczniku bym sie nie upieral ale chodzi wlasnie o konstrukcje
ale pewnie szanse na to sa bliskie 0 zeby tylko takie auta wpuszczac na tor :D

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-04 14:09:38 /


Zakrzak, a dlaczego nie wpuszczać, jak już to zrobić potem 2 klasyfikacje, wszystkich fordów, i tych o oryginalnymi silnikami.... :)

Ale to tylko moje zdanie... bo ja i tak będę zasilał końcowe miejsca klasyfikacji ;)

Piotrek PCK / 2005-05-04 14:14:10 /


a w czym przeszkadzaja wtryskowce?
silnik nie pomoże jak kierowca dupa :P

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 14:24:58 /


sporo osób upiera się że gaźnik znacznie lepszy od wtrysku... wiec czego się boicie ?? ;] słabszego pojazdu z wtryskiem :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 15:29:00 /


Według mnie to Zakrzak chcesz zbyt wszystko sformalizować. Czy nie dosyć jest już różnych zawodów gdzie normalnym autem zwykły Kowalski nie może wystartować? Przecież PC ma być przede wszystkim dla nas, żebyśmy mogli się fajnie pobawić i wyżyć na torze. Po jakiego czorta mamy sami sobie ograniczać możliwość startu?
To jest przede wszystkim ZABAWA dla NAS, a nie walka o puchar Polski...
A inna sprawa, że przyłączam się jak najbardziej do zdania cOke - jak kierowca dupa, to żaden silnik nie pomoże.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 15:31:31 /


jeszcze dopisze ze im silnik większy tym kierowca musi być lepszy.. baaardzo łatwo przecholować jak się ma za dużo mocy pod maską :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 15:57:06 /


i dlatego 3-kat bedzie wsadzal do Kapcia wypasione 1,3 z automatem :P

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 16:00:36 /


Przepraszam, może jestem w błędzie, ale wydawało mi się, że chodzi tu przede wszystkim o dobrą zabawę w rodzinie Forda. A mnożenie i wynajdywanie wymogów formalnych może mieć tylko jeden skutek - puchar umrze. Jeśli zaś komuś zależy na pucharach na półce, niechaj startuje w powaznych imprezach z całym poważnym regulaminem.

mtango / 2005-05-04 17:35:18 /


nie jestes w bledzie ale istnieja pewne zaleznosci i nie zawsze jest tak jak bysmy chcieli zeby bylo. i tak jest w tym przypadku. gdy nie istnialo stowarzyszenie wszystko bylo na gebe, kasa przechodzila jakos od uczestnikow do automobilklubu przez nasze rece nieformalnie. ubezpieczenia i inne koszta i w ogole istnienie strony bylo nieformalne. stowarzyszenie sformalizowalo ten proceder. to pociagnelo za soba takie a nie inne konsekwencje. problem istnieje i na razie nie zostal rozwiazany. ale staramy sie go pokonac, w takiej czy innej, ale legalnej formalno prawnej formie. w tej chwili nie jest okreslone jak dopuscic niezrzeszonych. nie jest okreslone nie znaczy nie bedzie okreslone. ale sytauacja nie jest taka jak napisal Trojkat, chcialem to wyjasnic zeby nie bylo niedomowien.

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 18:05:07 /


nie no spoko tak sobie tylko rozwazalem na glos :P
tylko ze sprawa wyglada raczej tak jak bylo w przypadku karola...
bo gdyby wszyscy mieli gaznikowce ewentualnie k-jet a tylko ja startowacbym chcial z efi czy czyms takim to pewnie bylby problem...no nie :)

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-04 18:13:33 /


oki goras
czyli poczekamy zobaczymy tak?

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-04 18:17:33 /


zakrzak! większość ma gaźniki i k-jety.. na palcach jednej ręki można by policzyć auta z efi.. startujące na PC, a i tak problemów niebyło.. więc dlaczego miały by być teraz.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 18:17:55 /


Popieram zakrzaka. skoro fordy muszą być z przed 86 roku i mieć tył napęd to powinny mieć silniki w Capri stosowane bądż stosowane w odpowiednim aucie, granadzie czy taunusie. eskorty przednionapędowe startować nie mogą mimo że są sprzed 86 roku, fiesty to samo, a z sierrą to nie wiem co jest. nie chodzi m o to żeby cokolwiek formalizować, ale o dbanie o oryginalnośc fordów, ja nie uważma ze wtrysk jest gorszy od gaźnika, wręcż przeciwnie. ale szczeże [powiedziawszy dziwi mnie całkowite popracie dla silników 2.9 efi 4.0 i im podobnych.

dzieki goras za odpowiedź, ale nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie, czy aby startowac w PC trzeba być członkiem stowarzyszenia??

grabasz / 2005-05-04 18:31:35 /


nie chozi o robienie sztucznego problemu
goras zreszta wyjasnil ze bedzie to jakos uregulowane a skoro narazie nie jest to byla tylko taka skromna propozycja do rozwazenia :)
a tak nawiasem mowiac to tez uwazam ze gazniki sa lepsze i wiecej mozna z nich wykrzesac :D
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-04 18:34:45 /


Już kiedyś PT Organizatorzy światłą decyzją uznali silnik za część zamienną na poziomie skrzyni, dyfra, amortyzatora, felgi czy opony. Idąc dalej tokiem Waszego rozumowania konieczne byłyby opony Dunlop SP-4, Firestone 560 albo Michelin XT nieprodukowane od 15 lat.
A poza tym motory CVH i Zetec są jedynie daleko posuniętą modyfikacją Kenta [bloki produkowane są na tej samej linii], a głowice 16V do Kentów zakładano już ponad 40 lat temu. O co więc chodzi - by złowić króliczka, czy też by gonić go?
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 19:24:49 /


w sumie 2,9 i 4,0 to nic innego jak silniki "Cologne" czyli te same co 2,8 2,3 czy 2.0 v6.. tyle ze nieco zmodyfikowane :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 19:37:07 /


to chyba przesada uznawać silnik za część równie wymienną jak opona, dalej tak ciągnąc to możemy startowć nowym fordem GT, focusem RS-em, modeo st, czy innymi autami którym też można w logiczny sposób wykazać powiązanie z capri.

grabasz / 2005-05-04 19:39:28 /


A moze by poprostu zrobic pod koniec ogolne podsumowanie i wytypowac najszybsze capri z silnikiem rovera :), najszybsze capri z silnikiem sierry najszybsze capri najbardziej orginalne... etc :) w koncu to i tak zabawa


Pozdro

ziutoon / 2005-05-04 19:56:29 /


zasada jest prosta 1 samochód - 1 kierowca - wyłaniamy najszybszy duet, zreszta bez sensu takie gdybanie, poczekajmy na zapowiedz i zobaczmy cos Komitet organizacyjny nakarze :)

ps.
takimi oponkami bym nie wzgardził

wiektoś co to za bieżnik?

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 21:21:27 /


cOke kup sliki i sobie taki wytnij ;)

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-04 21:37:16 /


Pytanie które kiedyś już padło i może wywołać komentarze ale co mi tam, mi zależy więc pytam:

Czy osoby wykluczne z klubu capri i ze stowarzyszenia moga brać udział w pucharze capri na Miedzianej

Pytanie skierowane do zarządu, organizatorów czy ktokolwiek jest władny w tej sprawie się wypowiadać.
Chciałbym uniknąć komentarzy osób które nie decydują o tym coby nie zapychać forum.
Pytanie jak najbardziej poważne, ludzie którzy mnie choć trochę znają wiedzą o jaką sprawę chodzi :P

Z pozdrowieniami od FAST & 12 :)

A dodatkowo chciałbym zarezerwować numer 12, na poważnie.

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-05 16:02:30 /


hehe, ja juz od roku wycinam bardzo podobny numerek tyle ze 22:)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-05 16:55:47 /


hehe, sie denerwujecie, zobaczcie jak wyglada regulamin w UK ;)

http://www.incarace.co.uk/2005%20Technical%20Specs%20-%20National%20Super%20Rods.pdf

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-05 17:00:05 /


Mati, odpowiedzi na Twoje pytanie udzielił już Góras kilka postów wyżej. Uczestnictwo osób z poza stowarzyszenia jest problematyczne od strony formalnej
ale próbujemy coś wymyśleć, żeby formuła imprezy pozostała otwarta. Będzie o tym informacja w zapowiedzi Pucharu.

A moja prywatna refleksja na temat teoretycznej osoby wykluczonej ze stowarzyszenia jest taka: Gdybym był klientem, który narozrabiał na forum publicznym, naobrażał ludzi, nie miał pojęcia o zasadach funkcjonowania w jakiejś społeczności, a ze swojej ignorancji robił cnotę, której na imię INDYWIDUALIZM, to próbowałbym raczej trzymać się z dala od całego tego towarzystwa, które mnie tak niecnie ukrzywdziło, nie rozumiało i nie doceniło jakże szlachetnych intencji. I w ogóle to raczej nie pchałbym się oknem tam, skąd wyrzucili mnie drzwiami. Poszedłbym gdzieś, gdzie mnie rozumieją i myślą tak, jak ja, albo jeszcze lepiej pocierpiałbym przez chwilę w ciszy i samotności, bo cierpienie podobno uszlachetnia. Może to pozwoliłoby mi zachować odrobinę klasy i szacunku dla samego siebie. No ale to oczywiście czysto teoretyczne rozważania nie mające odniesienia do jakiej konkretnej sytuacji.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-05-05 17:28:06 /


jak tak dalej pujdzie to startować będą trzy osoby z caprikami w kolorze czerwonym...
wg. koncepcja P.C zmieza w złą droge...

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-05 18:20:44 /


.STICH.
:D
bo inkwizycja szaleje i ludzi wyżuca/blokuje/pali na stosie

grabasz / 2005-05-05 18:26:21 /


a ja tam poprosze numer taki jak rok temu ...zeby byl juz zaklepany :D

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-05 18:33:47 /


Wobec braku zapowiedzi terminu PC 2005 ponawiam pytanie: Kiedy najprawdopodobniej odbędą się zawody? Czy 9 lipca jest nadal najbardziej prawdopodobną datą ? Jak ostatecznie wygląda kwestia startu w zawodach osoby spoza Stowarzyszenia ? CZy już coś postanowiono?

Śmietan / 2005-06-06 10:26:59 /


9 lipca jest PEWNĄ datą. Lada dzień pojawi się oficjalna zapowiedź. Osoby nie będące w stowarzyszeniu najprawdopodobniej też będą mogły startować. Pracuje nad tym mecenas Lewandowski, więc proszę być dobrej myśli.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-06 10:38:04 /


tak sobie mysle ze wg regulaminu transit kaczor a nawet jego nastepca produkowany do '87 tez sie lapia i mozna takim startowac.....nie myle sie? :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-19 11:01:01 /


w 86 wyszedł już ten nowszy Transit ... kolega ojca takiego ma właśnie rocznik 86. Jednak Transity nie zostały wymienione w nawiasie wiec chyba kicha.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-19 11:08:12 /


no wlasnie dlatego pytam bo dziwne troche ze nie sa wymienione?
pozdro

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-19 19:19:49 /


Orzeł, podobno na czas igrzysk Grecy przerywali wojny. Może my też powinniśmy na czas naszych igrzysk (PC) przerwać wojnę?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-20 10:32:19 /


A to mamy jakąś wojnę? Ja słyszałem, że Gitlier uże pogib i Berlin zdobyty.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-20 10:53:21 /


zdaje się, że formalnie to Polska jest w stanie wojny z Irakiem :D

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-20 11:15:10 /


tak tylko dywaguję o wyższości świąt bożego narodzenia na świętami wielkiej nocy...

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-06-21 08:24:07 /


Grandziarz_3M: Ja jestem za wpuszczaniem na tor samochodów spełniających warunki, nawet jeżeli są na rejestracji irackiej :)

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-06-21 09:12:24 /


Dziki (Lublin!!!) wygrał tegoroczne PC!!! Wojdat (dziwnym zbiegiem okoliczności też Lublin :P) prosił o zamieszczenie tej drobnej notki :)

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-10 02:10:13 /


wygrał i w równej walce z Trójkątem, dla którego prawa fizyki okazały się nieubłagane;) Gratulacje;)

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-07-10 14:57:35 /


odświerzę troche wałkowany temat, ale mam wątpliwości i niewiem co robić,
mianowicie:
chcę włożyć do granady większy silnik niż mam (2.3v6)
ale wkładając silnik niechcę stracić szansy wzięcia udziału
w tegorocznym pucharze capri. Mam okazję kupić słynny silnik
3,5 V8 rovera i teraz moje pytanie:
czy jeśli włożę ten silnik to będe mógł wystartować w pucharze ??
jest to dla mnie na tyle ważne że jeśli mam byc nie dopuszczony do
pucharu to poprostu zrezygnuję z kupna tego silnika

pozdrawiam

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-31 13:39:02 /


Rozjechany - było już raz, ale MOCNO i WYRAŹNIE. Na dodatek podpisane przez organizatora. Cytuję:
"...co do jednego będziemy rygorystyczni (w każdym razie ja będę to próbował przeforsować). Silnik musi pochodzić z samochodu marki Ford. Nie ważne Europa, czy USA, ale ma być Ford. Jasne? Z jednym wyjątkiem: 3,5 litra z Rovera. Ten silnik w Fordzie to jakby klasyka i nowa świecka tradycja - było na stronie poruszane. Ale inne wynalazki, jakieś BMW, Ople, czy Alfy - nie.
orzeł [2005-01-24 16:03:39]..."

Czyli sprawa jest prosta, a "pacta sunt servanta". Silnik Rover 3.5V8 stosowany jest do napędu samochodów Range Rover i Land Rover, produkowanych przez koncern Forda, a na dodatek ma historię starszą niż Ford Capri. To dodatkowe obwarowanie ma być tamą dla pomysłów typu Volvo S60 T5 czy Jaguar XJR8 :)
Pozdreaux.


KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-01-31 19:38:02 /


Jak najbardziej przeczytałem wątek dokładnie i widziałem wypowiedzi Orła, ale jego słowa: "w każdym razie ja będę to próbował przeforsować" sprawiły że zabrzmiało to wątpliwie, a na dodatek na ostatnim pucharze na torze nie ujrzeliśmy KAROLA
(nie wnikam z jakich względów), stąd moje pytanie...

w każdym razie dziękuję za odpowiedź

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-01 07:23:40 /


Karol się obraził za mój wątek :Capri...czy już nie capri"
mówiący o wsadzaniu innych silników niż fordowskie do capri.
Absolutnie nie było skierowane to do niego.
Nawet wstyd mi się przyznać-ale nie wiedziałem że Karol ma jedynkę z takim silnikiem.:((

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-01 08:39:55 /


Żeby całkowicie rozwiać wątpliwości: zakładaj V8 Rovera i przyjeżdżaj na Puchar. Ten silnik jest jak najbardziej koszerny na naszej imprezie.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-01 09:55:34 /


Ciesze sie :) Chociaz nie wiem czy projekt powstanie do PC, ale naprawde sie ciesze ;) Mam nadzieje ze dozwolona pojemnosc wyspiarskiego v8 nie bedzie ograniczona do 3,5 :)

Mysza liil (EM) / 2006-02-01 11:47:25 /


zobaczymy czy coś z tego wyjdzie, jak narazie niechcę zapeszyć, jak będą jakieś konkrety to dowiecie się o tym ... albo i nie :)

pozdro

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-01 12:22:16 /


:D no panie rozjechany cuż moge powiedziec...... kciuki mocno trzymam, i oby wypalilo ;)

zuq Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-01 13:28:04 /


Z góry przepraszam wszystkich za prywatę, ale pytanie dla mnie ważne, więc musze zadać.
W połowie stycznia jeden z organizatorów PC2006 zadzwonił do mnie z pytaniem, czy nadal mam hot-dogownie, i czy znów chcę sie podjąć wyzwania jakim jest wyżywienie Was na PC2006.
Ponieważ nie znałem do końca wtedy swoich planów (sprzedaż wozka do produkcji Hot-Dogów) nie mogłem mu na te pytanie odpowiedzieć.
Czy sprzedam między innymi zależy od Was.
I tu moje pytanie.
Chcecie nadal być moimi hot-dogowymi klientami?

pozdro for all

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-12 21:23:59 /


Palio, jak nie Ty to kto, jak nie na pc2006 to kiedy? :)
z hot dogowym pozdro

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-12 21:40:32 /


no ba! :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-12 21:44:31 /


Palio nawet się nie waż sprzedawać wózka z hot-dogami.Przecież doskonale wiesz że zawsze na PC po hot-dogi ustawia się kolejka.I nie zadawaj więcej takich głupich pytań.Bez Paliowych hot-dogów nie ma PC.Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-12 21:45:35 /


Powinieneś wręcz rozbudować firmę :) Na PC2005 stałem 3 x po 25 minut ! Było warto.

Śmietan / 2006-02-12 22:04:37 /


Phi... A cóż to za pytanie???
liil

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-12 23:12:58 /


Nie no Palio... głupie pytanie:D Bez Hot Dog Mena Palia nie ma PC;) Jak nie będzie Hot Dogów to ja nieprzyjeżdżam, a jak ja nieprzyjadę to kto wygra?:P;) hehhe:D

No to i ja mam pytanie odnośnie PC:

1) Czy mogę wystartować nie mając prawa jazdy? Tzn... z prawem jazdy, ale nieposiadając jeszcze plastiku? Akurat wychodzi tak, że prawko (jak zdam za pierwszym razem) będę już miał, Caprik raczej już będzie się turlał o własnych siłach, ale plastiku raczej jeszcze nie zdążę odebrać:/ Czy starczy jakieś zaświadczenie o zdaniu egzaminu, albo coś w tym guście? Czy koniecznie muszę mieć ten plastikowy prostąkąt, którym tak dobrze usuwa się szron z szyb? A jeśli nie muszę to jakie zaświadczenie/orzeczenie... przeświadczenie:P muszę mieć żeby w pełni zgodnie z regulaminem wystartować?

No i dziękuję z góry za odpowiedź:) Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-13 01:25:42 /


hehe no to ciekawa sytuacje masz.. :D

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-13 01:35:58 /


No ciekawą, ciekawą... nie powiem, że nie:P To może ktoś się orientuje jak to jest, co?:P

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-13 01:37:37 /


Nie martw sie Wroniasty - twierdzisz, że Capri już będzie jeździć tak ??

No zobaczymy ;-) Ja tam daje 5 do 1 że nie ;-) (zawsze coś jeszcze wypadnie). Więc jak bedziesz na pucharze to albo dostajesz 5 piw albo przygotuj mi 0,5 Żywca ;-)

hihi

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-13 01:51:04 /


Mike zacząłem już walczyć ze szpachlą;) a kto powiedział, że nie mogę przyjechać w podkładzie jak Trójkąt?:P

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-13 01:54:06 /


hue hue, ja myslalem w zeszlym roku ze sie wyrobie na SO.. :) to tak jest, trzeba sie wyluzowac i zbytnio nie nastawiac :]

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-13 02:00:05 /


Ja jestem wyluzowany;) Zawsze:D Tylko jestem ciekaw co by było gdybym się wyrobił na PC? Czekam na jakąś odpowiedź... a jeśli Caprik już będzie jeździł, a będzie brakowało mu lakieru, foteli, deski rozdzielczej, czy jakichś tam innych szczegółów to na pewno przyjadę:P hheh:D

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-13 02:35:24 /


http://www.capri.pl/club/cup-2004-announcement#2

Samochód może posiadać dowolne modyfikacje, które nie powodują dyskwalifikacji na typowym przeglądzie technicznym. Dopuszczamy również użycie opon typu slick. Nie wolno demontować fotela pasażera.

Warunkiem dopuszczenia kierowcy i samochodu do zawodów jest:
ważny przegląd techniczny,
ważne ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej,
ważne prawo jazdy,
posiadanie gaśnicy samochodowej,
posiadanie przez kierowcę kasku,
opłata wpisowego - patrz następny punkt.


To ze starego Pucharu - teraz już chyba fotel pasażera niepotrzebny chociaż ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-13 03:16:37 /


Mike wmontować taboret dla pasażera to nie problem...;) Problemem jest co wtedy kiedy prawo jazdy jest, ale nie ma plasitku:P Czyli w myśl tego starego regulaminu z tego co rozumiem to chyba mógłbym startować bez plastiku, bo prawo jazdy jest ważne, a że się jeszcze nie ma plastiku to wypadek przy pracy:P A jak będzie na PC 2006?

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-13 06:54:10 /


prawo jazdy to własnie ten plastik, jak nie masz tego plastiku to nie masz prawa jazdy tak to wyglada, sorry...

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-13 08:21:00 /


cOke może i prawko to ten plastik, ale zauważ, że po drogach publicznych można poruszać się bez plastiku... tyle, że trzeba mieć zaświadczenie w którym pisze, że oczekuje się na plastik - mój kumpel teraz jeździ bez plastiku, bo plastik zgubił, dostał eleganckie zaświadczenie (z wydziału komunikacji bodajże) i nie było żadnego problemu przy kontroli. Chyba brak plastiku nie powinien być wielkim problemem (oczywiście jeśli będę posiadał stosowne zaświadczenie/orzeczenie, auto będzie zarejestrowane/ubezpieczone/z ważnym przeglądem), ale proszę o odpowiedź organizatorów. Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-13 13:51:06 /


czym sie martwisz, najpierw zrób auto potem zrób prawko i jak obie rzeczy już będą to wtedy się martw

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-13 13:56:48 /


Jak będziesz miał świstek wystarczająco przekonujący o tym że przysługuje Ci prawo jazdy to potraktujemy to jako "uprawnienie do kierowania pojazdem mechanicznym" i podniesiemy semafor.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-13 14:05:14 /


Wroniasty i tu może być problem bo taki świstek wydaje się w przypadku zgubienia/kradzieży/zniszczenia itp. wcześniej wydanego na czas wyrobienia nowego na podstawie imienia, nazwiska nr. PESEL, adresu, numeru buta oraz numeru dokumentu. I tu pojawia się problem bo nie mając dokumentu nie masz jego numeru.

Ogólnie wydaje mi się, że takiego zaświadczenia Ci nie wydadzą, ale może by się spawn wypowiedział bo pamiętam, że bardzo mu śpieszno było z dokumentem przed wyjazdem do Kanady. Jak się całą historia skończyła nie pamiętam, ale próby były chyba podobne.

P.S. - w zaświadczeniu nie "pisze" tylko "jest napisane" ;)

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-13 15:34:03 /


Palio, chcemy hot dogi!!!!

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-13 17:12:41 /


Pająk - ależ ja absolutnie niczym się nie martwię, po prostu się pytam, z czystej ciekawości... pewnie i tak nie zdążę, a jeśli zdążę to mogę mieć taki problem jak opisałem powyżej;) Pytam się, bo "Kto pyta nie błądzi."

MK - no to przynajmniej... "mam nadzieję";)

Babejsza - faktycznie "jest napisane", a nie "pisze";) Dzięki za zwrócenie uwagi, zawsze mam problem z tym "pisze".

Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-13 17:24:12 /


cOke: W gestii prawnej wygląda to tak, że pozytywne zdanie egzaminu na prawo jazdy jest równoznaczne z nabyciem prawa do prowadzenia pojazdów w danej (zdanej) kategorii. Czyli prawko posiadasz jakby od momentu zdania egzaminu. Dokument zaś potwierdzający to to już inna broszka...
Generalnie nie wiem jak to teraz wygląda, ale jak ja zdawałem prawo jazdy to nie dało rady załatwić żadnego zaświadczenia, co bardzo mnie wówczas złościło, bo cały miesiąc wakacji, w którym mógłbym wszędzie autem jeździć musiałem przejeździć jako pasażer :/

Jako ciekawostke tylko dodam, że to, iż państwo tak długo każe czekać na dokument potwierdzający nabyte uprawnienia w gruncie rzeczy jest w sumie niezgodne z konstytucją czy z czymś tam (dziadek sędzia mi kiedyś tłumaczył) i np. gdyby ktoś koniecznie musiał używać samochodu, a nie mógł tylko przez to, że musi czekać na plastik, to może pozwać państwo do sądu o odszkodowanie (np. zwrot kosztów używania taksówek w tym okresie). Jeżeli dowody byłby odpowiednie, wykazujące, że naprawdę posiadanie prawka było dla niego niezbędne, to sprawa taka jest ponoć na 99% wygrana z miejsca. Oczywiście cały problem jedynie w tym udowodnieniu niezbędności jeżdzenia autem...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-14 00:31:21 /


W końcu Puchar Capri odbywa się tylko raz do roku. Zadośćuczynienie za szkody moralne wynikające z niemożliwości uczestniczenia w tej imprezie powinno być ogromne :).

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-14 08:08:16 /


Czy wiadomo dokładnie kiedy w tym roku odbędzie się PC i Gryźliny?

Jakub Wójcicki Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-14 08:12:57 /


gryźlin jak co roku nie będzie :D

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-14 09:30:42 /


Jakie Gryźliny ??

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-14 10:11:21 /


przestańcie pisać o gryźlinach bo jeszcze ktoś na darmo kilometrów nabije...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-14 11:05:21 /


Albo cie kto jeszcze przejedzie ;D

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-14 11:07:48 /


oficjalne informacje podamy jak terminy zostana zaklepane na amen, a nieoficjalnie chyba juz moznapowiedziec, ze sie niestety troche pozmienia, co moze kolidowac z planami wielu uczestnikow... ale niestety, nic w tej materi nie damy rady zdzialac. sila wyzsza...

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-14 11:17:51 /


ja chce na reszcie przyjechac:) tylko moze nie capri:) bo remont ale dam rade:)

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-14 12:00:06 /


Dzięki za odp. Czekamy na oficjalne info. A nie oficjalnie o jakim terminie mówimy?

PS Przestaję pytać o gryźliny.

Pozdrawiam

Jakub Wójcicki Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-14 12:59:59 /


nie mowmy o terminach by na bazie plotek ludzie zmieniali swoich zyciowych planow :), poczekajmy jeszcze chwile. lada moment wszystko bedzie wiadomo.

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-14 14:58:14 /


no i co ma być ten PC 2006 ?
cisza, nikt się nie kłóci o regulamin, znudziło się już ?
pacyfikacja przez mumifikację ?

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-17 19:21:19 /


stich a co w koncu widze chcesz koniecznie postawic komuc tego black labela :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-19 13:50:16 /


POTRZEBUJĘ POMOC W ZAKRESIE WPISU DO DOWODU INSTALACJI LPG.KUPIŁEM AUTO Z INSTALACJĄ ALE BEZ WPISU DO DOWODU.

DAN_CAR / 2006-06-22 11:57:56 /


I wszystko jasne!

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-22 12:06:59 /


Idziesz do wydziału komunikacji z dokumentami od instalki i wbijaja proste a może tak wyszukiwarka?

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-22 12:07:28 /


a jaki jest związek z regulaminem PC a tym gazem ?

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-22 12:18:33 /


jedziemy gazem na PC!!! ;-P, jedziemy na dwóch gazach na PC:-) może to tak trza rozumować, szkoda gadać jednym słowem....

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-22 12:27:30 /


a w jakim samochodzie ten gaz? w starym fordzie? <sasasa>

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-22 16:27:56 /


dobry koles :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-22 23:45:08 /


Może myślał, ze jak napisze w wątku, który zawiera w tytule "regulamin", to się go nie będą czepiać o tenże he he

Pozdrosy

Konar / 2006-06-22 23:54:25 /


a mogę wystartować samochodem z lawety czy nie ?

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-23 00:27:37 /


Myślę, że może być ciężko, nie lepiej tak po prostu z toru jak wszyscy ;D;D.

A tak serio, to myślę, że nie ma problemu. Pająk tak przywiózł w zeszłym roku dziobaka :).

babejsza Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-23 07:36:40 /


można i z helikoptera wystartować, ale auto ma być zarejestrowane na Ciebie, aktualny przegląd i OC

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-23 07:54:16 /


może w ramach kontroli wyeliminujemy wszystko co ma pojemność silnika niezgodną z dokumentacją :)

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-23 08:01:21 /


już widzę elitę capri.pl w kwestii oryginalności... ;)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-23 14:05:52 /


Auto musi być zarejestrowane na mnie jeśli chcę startować w PC? Uuu to lipa... nie będę mógł startować, tylko dlatego, że Caprik będzie zarejestrowany na Ojca (niższe ubezpieczenie, nie trzeba przerejestrowywać itp...)? Ale dół... to po cholerę ja go na Puchar przygotowuję?:(

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-24 00:49:31 /


To samo nazwisko chyba nie bedzie problemów ;-) Gorzej jakby było auto na wujka z innym nazwiskiem ;-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-24 01:41:44 /


a ja mam takie pytanie, czy w tym roku bedzie pomiar 0-100/h?
i jesli tak to czy za pomoca sprzetu ktory jest zasilany z zapalniczki?
bo nie wiem czy mam sobie dorabiac ten kawalek wiazki czy moge to olac.. :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-24 02:58:28 /


Z tego co było w latach poprzednich to auto moze byc i na stryjka zarejstrowane, byle miało przeglad, oc, a _głównym_ kierowca samochodu była osoba startujaca.
Mac nawet jak był, zasilanie było z przenosnego akumulatora wiec luz.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-24 10:35:03 /


Temat posiadacza i użytkownika pojazdu był już poruszany. Więc jeszcze raz: jeśli samochód użytkowany jest na co dzień przez osobę inną, niż figurująca w dowodzie należy przedstawić organizatorom krótkie uzasadnienie, że się jest z pojazdem związanym emocjonalnie, że liczba przezjeżdżanych kilometrów upoważnia do traktowania użytkownika jako p.o. właściciela, że niedopuszczenie do Pucharu spowoduje depresję i stany lękowe, itd. Najbardziej przekonujące uzasadnienia zostaną zaopiniowane pozytywnie.

Pomiaru przyspieszenia 0-100 km/h raczej nie będzie na samym Pucharze, ale być może uda się (dla tych, co będą chcieli) zrobić pomiary w piątek na treningu (jeśli wystarczy nam czasu). To może być ciekawe dla porównania potencjalnych szans poszczególnych samochodów w finałach.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-24 13:11:32 /


A czy mogę liczyć na obiecaną w zeszłym roku wejściówkę na tor w celu zakręcenia jakiegoś materiału filmowewgo??:)

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-24 13:39:13 /


Jasne, Gurden. Będziesz w Gryźlinach? Jesli tak, to daj znać i tam pogadamy o szczegółach.

orzeł Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-24 13:46:53 /


Niestety nie bede
Mam impreze motoryzacyjną w okolicy i musze sie nią zając:)

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-24 18:32:40 /


a czy jakies wejsciówki dla fotografów??

chodzi o mnie naturalnie :)

adrian_c Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-24 21:18:09 /


stich start z lawety to nie najlepszy pomysl i raczej tu nic nie zyskasz :) ale proponowalbym z katapulty bedzie o wiele lepiej :P hehe

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-26 00:53:43 /


Witam Szacowne Grono.
Z góry przepraszam, że tekst nie do końca związany z tematem strony.
Ponieważ wiele osób mnie napadło (:]) na Gryźlinach z pytaniem gdzie Hot-Dogi, już wyjasniam sprawę.
Jak niektórzy wiedzą, dzieciak mi zachorował i większośc kasy szła na leczenie.
Przygotowanie do produkcji Hot-dogów poszło na plan dalszy.
Mając na względzie Gryźliny, oraz PC pozbyłem sie Grandzi i zakupiłem prosiaka.
Niestety nie przewidziałem problemów finansowo-technicznych i na razie transit stoi.
I teraz do sedna.
Jeśl nie uda mi sie zebrac 2 tysięcy do końca tygodnia (a na to się niestety zanosi)nie będzie mnie też na PC (Dokończenie pracy przy prosiaku i przygotowanie wózka do HD, trochę kosztuje...)
Wybaczcie, po prostu są takie chwile, gdziwe wszystko sie wali.....:((
Nie pisze tu tego, w oczekiwaniu że mi ktos tę kasę sprezentuje (bo niby dlaczego), ale jeśli ktoś byłby w stanie na jakiś czas pożyczyć taką kwotę, to byłbym szczęśliwy mogąc bawić się z Wami na PC.

P.S. Przepraszam organizatorów....Na prawde myślałem, że dam radę...

Palio

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-11 10:45:52 /


Palio mowilem ci ze pozycze Ci Transola
a jak wyjdzie tak jak ma wyjsc to bedzie zatankowany nawet !!!
ja chce bys byl wiec postaram sie pomoc
pierwsze masz na 100% czyli mojego transola

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-11 20:52:30 /


Czy juz wiadomo mniej wiecej co do organizacji PC 2006??

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-16 17:17:45 /


bo tu termin powoli goni, a tu nic nie widać

krauzi Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-16 17:24:44 /


Dla zainteresowanych:
Z przyczyn, kóre wcześniej podałem, oraz praktycznie z zerowym zainteresowaniem (tylko 2 osoby się do mnie odezwały) informuję, że Hot-Dogowni na PC nie będzie.
Nie mam do nikogo żalu, albo pretensji, i absolutnie się od tego odżegnuję!!! :))
Ja nie dałem rady, a Wy widocznie tak już macie dość mojego kucharzenia :D.hihi

No ćóż, udziału w PC, tyż nie przewiduję, bo nie mam czym, ale może jakoś uda mi się dotrzeć na ten jakże ważny dzień dla naszego Stowarzyszenia.

Pozdro for all

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-16 19:47:51 /


Ludziska a moze najpierw do prezesowni !!!!!!
nie ma jeszcze planu PC !! dlaczego ??

nie ma listy kto bedzie jezdzic , wiec wiadomo ze wiaze sie to z tym ze nie wiadomo ile ludzi sie zjawi

czy tylko ma wystarczyc data ??? i tyle

w poprzednich latach jakos ta organnizacja byla zdecydowanie lepsza , czy ktos tu traci wene ??? czy to zaczyna byc meczące ???

z tego co rozmawiam z ludzmi z klubu to szykuja sie na PC , jasne tylko czy to jest tylko takie gadanie ???? jak to czesto bywa ....
Juz na SO mialo byc sporo osob .. ile to sie pisalo ... i co ??
Gryzliny nie byly pisane i za wile osob nie bylo lecz impreza uwazam wyszla pozytywnie

mozna zrozumiec Palia ktory pisze ze chce sie zjawic tylko dla kogo??? no wiadomo ze dla nas !!!
ale reakcji na jego zapytanie nie ma , wiec czy naprawde nie checie by był Palio oczywiscie z jego Hot-dogami

ehhh
ja nie bede wiecej klikal na ten temat ale poruszyc cos tzreba , czy nasz klub reaguje na czyjes problemy , nie mowiac o powalonych watkach CUTSTYLE itp.....


podpisze teraz mocno !!!!!!!

JA JAKO WOJDAT



BARDZO CHCE BY PALIO BYŁ NA "PC" I POMAGAM MU Z CALYCH SIL , LECZ LICZE NA REAKCJE I ZAINTERESOWANIE INNYCH KLUBOWICZOW !!!!!!!!!


Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-16 23:01:23 /


Ej, na Gryźlinach 2005 zjadłem z 10 Paliohotdogów, daj mi szansę się poprawić na PC 2006.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-16 23:09:43 /


Hej Palio ja tez będe jadł paliohoddogi więc juz nas kilku pasibrzuchów będzie

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-16 23:18:18 /


Niezauważyłem Paliowej odezwy... jak mogę pomóc Palio i czy wogóle jakoś mogę pomóc?

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-16 23:51:49 /


Panie i Panowie, spokojnie, Puchar zgodnie z planem, termin ogłoszony dawno, robimy to już kolejny raz, wszyscy zainteresowani wiedzą przecież co i jak po zeszłych razach.
Lista uczestników jeszcze nie wystartowała, ponieważ mamy jeszcze dwa niedomknięte dodatkowe wątki finansowe które mogą radykalnie wpłynąć na budżet imprezy, a zatem na wpisowe. Ale ok, chcecie już zapisów, to zaraz zrobię, kwestię wpisowego jakoś rozwiążemy metodą wariantową.
Co do hot-dog'ów, to my jako Stowarzyszenie mamy obecnie lekką rezerwę finansową, możemy ją doraźnie skierować na ten cel, ale Palio - musiałbyś trochę precyzyjniej to wszystko określić ...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-17 00:21:51 /


Panowie i Panie,

Tradycją powoli się staje, że trzeba 30 gr wrzucić do (Rydzowego?) kapelusza na Pucharze dla Palia i jego familijnej kompanii. Ostatnio udało się nam zebrać jakieś drobne, a nikt z nas w portfelu tego nie odczuł, nieprawdaż? A Palio działa we wspólnym interesie. W kupie siła mości panowie!!!!!!!!!
Oprócz zakupionego jedzenia oferuję również jakąś tam kwotę do kapelusza. Czy ktoś jeszcze? (sorry, ale jak mam sobie jakies kanapki robić na cały dzień to wolę nie jechać...).

Damy radę?

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-17 10:06:31 /


Damy radę... zjem i wrzucę do kapelusza:) Za wspólną sprawę...;) Też nie chce mi się kanapek robić...

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-17 15:21:40 /


pewnie ze damy rade tez mi się nie usmiecha kisić zarcia w capriku

Banan Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-17 15:44:51 /


No i narozrabiałem......
dzięki Wam za listy:))
Koledzy tak jak pisałem..nie zalezy mi wcale na wzbudzaniu współczucia i zbieraniu dla mnie kasy...STRANOWCZO NIEEEE!!!!
Pisząc moja prośbę, miałem na myśłi oczywiście pozyczkę pewnej kwoty ( i tu pisałem o 2 tysiacach) z zamiarem rozliczenia sie tuż po PC.
Kwestia transportu mi sie rozwiązała, bo Wojdat się zgłosił na ochotnika:)) i Wielkie Tu Dzięki.
Ale.
Zostaje mi jeszcze kwestia zakupu produktów do produkcji Hot-Dogów i napoi dla Was.
Zakładałem, że wszystko wyniesie tysiąc złotych. Ale to są tylko szacunki, bo nie posiadam najważniejszych informacji:
- Czas trwania zawodów (czy będzie piątkowe testowanie, czy tylko sobota, oraz godziny przeznaczone na zawody)
- Ilość uczestników.

Szanowni Klubowicze. Produkcja, to nie jest lanie wody do baniaka - jak się trochę wyleje, to się nic nie stanie. Musze przewidzieć ilość chętnych, a co za tym idzie obliczyć kwotę, jaką musze przeznaczyć na produkty. Jeśli kupie za mało (tak było na SO), to mnie zamordujecie ( :] ), a jak kupie za dużo, będe musiał oddać np. schronisku dla psów ( nie znosze wywalania jedzenia).
Od wczoraj sytuacja się zmieniła i jaśli wszystko pójdzie jak trzeba, jednak się pojawię:))
Lecz, jak już wspomniałem uzależniony jestem od dobrej woli ludzi, oraz konkretnych informacji:))

Pozdrawaim
Palio i Mr.Dog

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-17 19:12:22 /


Nie nie nie! MisiuPalio! Nie ma w tym litości - zastanów się, jak przeciętny zjadacz hot dogowego chleba w postaci Hrabiego, Wroniastego i Joko może Ci teraz pomóc? Z kasą krucho, więc nie pożyczymy. Listy obecności nie ma, nie wiadomo, kto dojedzie, to co my możemy zrobić? Ano coś do kapelusza zebrać i tyle. To przejaw szacunku i sympatii. Tyle.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-17 19:23:21 /


Dokładnie tak jak pisze Hrabia... gdybym miał chociaż stówkę luzem, to mógłbym Ci zaoferować pożyczkę, ale niestety nawet tej stówki luzem nie posiadam, wiec pożyczka z mojej strony odpada niestety, bardzo mi przykro - może w przyszłym roku jeżeli będzie taka potrzeba. Samochodu żeby pożyczyć też nie mam... jedyna pomoc na jaką mnie stać to wrzucenie kilku grosiaków do kapelusza i zjedzenie kilku Hot Dogów (a tym to i sobie pomogę:P).

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-17 23:52:12 /


ja bede i ze mna jakies przynajmniej 5-7 osob i pewnie wszyscy chetni na conajmniej po 3-4 HD na glowe /dobe co daje w najlepszej wersji 28HD na dobe :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-18 00:26:21 /


Ja sobie pucharu bez hotdogów nie wyobrażam. Zawsze stoi wielka kolejka więc to o czymś świadczy ;-) Szkoda gdyby tego miało braknąć w tym roku - zresztą chyba nie ma takiej opcji .....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-18 00:30:11 /


ja proponuje drogą wyjątku dopuścić wózek HD do startu w zawodach :)) mimo że to nie ford i nie ma napędu na tył to jednak wyjątek bym poczynił :)
może to zmobilizuje palia do działania.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-18 08:50:34 /


3-kat a mowiles o eliminacji konkurencji :D .

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-18 08:54:37 /


palio bez wozka jest szybszy niz ten trojkąta kakalak :D

Mysza liil (EM) / 2006-07-18 08:55:27 /


Palio podaj konto.

cortinas !G.O.P! / 2006-07-18 16:20:18 /


a tak z ciekawości, mogę przywieżć dwa własne auta i obydwoma wystartować ? w razie mało prawdopodobnej wersii awansu do finału najwyżej oddam sam sobie walkowera .

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-09 12:04:02 /


oj chyba cos takiego nie przejdzie

ja bym mogl wziasc wszystkie moje samochodziki i praktycznie z toru bym nie schodzil :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-09 19:52:33 /


śmieszniej bedzie jak juz w trakcie eliminacji przyjdzie Ci wspolzawodniczyc samemu ze soba:) .. choc w sumie walkover tez by to rozwiazywal:)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-09 20:11:23 /


Wszystko pieknie, ale najgorsze jest zajmowanie dwoch miejsc na podium na raz :D

Mysza liil (EM) / 2006-09-09 23:06:46 /


nie spodziewam się takiego przebiegu wypadków, chyba, że udostępnisz na dwa dni dwa mocne samochody , bardzo mocne.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-09 23:30:15 /


najciekawesze jak Ty i TY zalapiecie ten sam czas np. na owalu :D

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-10 15:13:26 /


Nie no bez przesady!
Jak już drugi samochód to ewentualnie zapasowy.STICH na zdrowy rozsądek to jakoś by przeszło gdybyś jedno auto przywiózł jako tzw.treningówkę a drugi właściwy startujący.Jedyny pożytek z tego jaki by był to to że jak ci jeden padnie to masz w zastępstwie drugie:)

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-10 17:51:38 /


To chyba tez by nie przeszlo, bo te samochody musialy by sie tak samo prowadzic, miec taka sama moc itd. Przeciez na treningu przed wyscigiem chodzi o to zeby (w wiekszosci) zobaczyc jak auto sie zachowuje na torze a nie o to zeby poznac tor (choc to tez jesli ktos jeszcz nie zna toru). Twoje rozwiazanie Maroo sprawdzilo by sie w rajdach plaskich, bo tam zapoznanie mozesz pojechac byle czym ;) np. bmw 750, tak jak to robi moj znajomy ;)

Bystry / 2006-09-10 19:40:27 /


Taki stary

Van Diemen Rf96 formula ford Kent, może wystartować ? jest stary, Formula Ford i tylnonapędowy i akurat mi się trafił do kupienia .

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-25 23:58:41 /


jeszcze "dopuszczony do ruchu" jest ;)
pozdro, tobie to chyba był by potrzebny taki escort mk1/2 na sztywnym zawiasie i z kosiarką pod maska ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-26 00:10:34 /


no dopuszczony do ruchu po torach to on jest :), może jakoś na pudło bym się wdrapał , to waży ze 350 kilo z silnikiem mój Kent spoko by go napędził. lampki i migacze mogę jakoś założyć

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-26 00:38:31 /


STICH z całym szacunkiem - jaja sobie robisz ?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-26 07:46:32 /


jakie jaja ? podobno Puchar ma wytypować najszybszego starego tylnonapędowego Forda w Polsce.................ten akurat pasuje idealnie i nie musiał bym się jakoś mocno wysilać

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-26 09:17:44 /


A to nie ma miec tablic rejestracyjnych, przeglądu i OC? Czytaj normalnie zarejestrowana drogowa wersja...

Mysza liil (EM) / 2007-06-26 09:56:30 /


poczytalem sobie co sie tu dzialo prawie 6 lat temu i sie o malo nie poplakalem....ze smiechu :P

Zakrzak! Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-11-05 23:25:08 /


Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, czy 4.4 v8 z rovera będzie dopuszczony do pucharu?

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 11:04:11 /


Raczej nie ....bo to nie motor Forda,a wyraźnie jest napisane że dopuszczane są tylko rodzime silniki:)

bon / 2011-02-17 11:51:42 /


Zaraz, ale V8 rovera były dopuszczane.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 12:03:23 /


zgłoś sie do organizatorów z zapytaniem - taki zapis też stoi w regulaminie

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 12:13:00 /


Z tego co pamiętam, dopuszczalne są rodzime przeróbki występujące w dużej ilości w UK, czyli Rover V8... i to jedyny silnik nie Ford, który może być w Capri.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 12:20:23 /


V8 Rovera było jedynym dopuszczalnym wyjątkiem spoza owalu, a to czy motor ma 3528cc czy 5 litrów to już nie ma znaczenia. Jak dla mnie sprawa jest jasna.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 12:20:50 /


a czy w wypadku gdyby mój Stranger był akurat gotowy na PC, mógłbym sobie przejechać wszystkie próby i ewentualnie zrobić z jakimś Capri owal poza konkursem ? Nagrody mnie nie interesują, ale jestem ciekaw jak by to wyglądało z czasami.
Publiczność powinno to ubawić / zwłaszcza jak wypadnę z trasy /

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 12:44:35 /


przyjedź na CA, będziesz mógł się zmierzyć z lotusami.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 13:01:38 /


o wlasnie!!! dawaj na CA

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 13:44:12 /


a kiedy jest to CA ?

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 14:32:11 /


4 czerwca , 1 lipca, 30 lipca i jakis wrzesien

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 14:39:11 /


Taaa, najpierw nagrody nie interesują, a potem jakieś gorzkie żale przez lata, że niesprawiedliwie zasypano piachem zakręt i pominięto w klasyfikacji ogólnej... :/

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 16:37:04 /


ja tam drogi Gryziu spędzam czas na torze dla przyjemności,
najczęściej w swoim 1600 i nagrody mam w dupie ponieważ dobrze się bawię i to mnie satysfakcjonuje,
nie przypominam sobie, żebym zgłaszał jakieś gorzkie żale do wyścigu w którym ja prowadziłem auto,
nie podoba mi tylko się demonstrowanie gołej dupy przez publiczność, ale w wypadku recydywy rozwiąże to własnoręcznie, skutecznie i szybko.
a co do jakiegoś tam PC, gdzie Dempsey w moim aucie złapał gumę, to mam po prostu swoja opinię, ze sportowo było by puścić go jeszcze raz i zobaczyć wynik, ale stało się jak się stało i tez mi to już po latach mocno zwisa
capisci ?

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 18:02:34 /


dokładnie!

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 18:12:43 /


dokładnie Gryziu!

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 18:13:15 /


popatrzcie... tyle ludzi, a dla zabawy tylko STICH przyjeżdża, znowu się zaczyna...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 18:15:32 /


a kto dupe pokazywał :> niech sie wychyli ....

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 18:19:49 /


Stich, co zrobisz, rozjedziesz GOP czy zadzwonisz po kolegów w Wołgach?:)

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 18:19:58 /


na temat innych się nie wypowiadam,
a zaczyna się Panowie, bo zamiast wypowiedzieć się na temat aktualnej kwestii, znowu grzebiecie w swoim starym ropiejącym pryszczu

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 18:23:02 /


to caly GOP dupy pokazywal? kurde, gdzie zdjecie ? :>

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 18:29:31 /


zresztą po co to bicie piany, zarząd mnie w puści poza konkursem to pojadę Strangerem, nie da rady to pojadę 1600 albo wyjadę tak jak w zeszłym roku dwa dni wcześniej w Pireneje, wszystkie trzy warianty są tak samo fajne

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 18:30:07 /


to jedź w Pireneje...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 18:44:53 /


Ja tam w zarządzie nie jestem, ale puściłbym Sticha w Strangerze... z ciekawości jak to jeździ i jakie czasy w porównianiu z innymi kręci.
Jeśli uda się zrobić oby nową przedyskutowaną formułę pucharu, to jeden samochód nie zrobi różnicy. Silnik jednak fordowski, a Stich na pewno w klubie znany jest, a i autko takoż na stronie jest... ;)
Oczywiście nie może być to wysyp klubowiczów w wszelakiej maści autach... :)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 18:45:30 /


ja jestem za strangerem na torze

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 18:48:10 /


Ja bardzo chętnie znów napiję się ze Stichem, kontrolnie, nie tak jak ostatnim razem. Tym bardziej, że na PC może przyjadę ze źródłem zamieszania z poprzedniego PC :-)

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 20:26:46 /


Ptasiek.... jak gdzie? na forum jest:)
http://files.capri.pl/u/c/b/4a8097504a2cb.l.jpg

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-17 20:56:18 /


Ja też się chętnie ze Stichem napiję :)

Zawada1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 20:58:01 /


pysznie! jakie poślady:> ja raczej na Classic auto bede , puchar trzeci z rzedu przepadnie

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-17 20:59:05 /


KRK 4m, zwróć uwagę na przyimek, konkretnie chodzi o M62 z Ranga.

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-19 23:25:35 /


-MS- W Twoim pytaniu są dwa przyimki: Z (rovera) oraz DO (pucharu).
Na który mam zwrócić uwagę?
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-20 00:59:05 /


Chodzi oczywiście o "Z", w wyjaśnieniu była mowa o silniku Rovera.

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-20 01:56:20 /


ciekawe dlaczego Tor Kielce przestał urządzać Kit Cary, dawali pojeździć po górnej pętli...i robili ciasny slalom na parkingu / co było śmieszne zwlaszcza jak udało mi się raz mieć 1600 lepszy czas niż 4.0 Trójkąta / bardzo fajne zawody i komu to przeszkadzało ?

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-20 09:41:35 /


Widzisz -MS-, problem w tym, że wprawdzie Range z silnikiem M62 (lata 2002-06) produkowany był wyłącznie przez Forda, który był właścicielem Landrovera w latach 2000-08, ale po pierwsze nigdy M62 nie został zastosowany w żadnym samochodzie z błękitnym owalem na masce, a po drugie nigdy nawet po otwarciu tejże maski na plastikach go osłaniających nie widniało logo Forda.
Generalnie jak dotąd do PC dopuszczane były wszystkie auta w nadwoziach EUROPEJSKIEGO Forda, które debiutowały przed rokiem 1980 (RWD) albo 1975 (FWD), z silnikami noszącymi logo Forda (bez ograniczeń geograficznych i wiekowych). Dodatkowo - zgodnie z zaproponowaną przez Orła 'świecką tradycją' dopuszczony jest silnik V8 OHV Buick/Oldsmobile/Rover 215 CID, od z górą 40 lat pakowany do Capri na całym świecie przez domorosłych i profesjonalnych tunerów.
Wprawdzie osobiście uważam ów regulamin za zbyt liberalny, ale to tylko moje votum separatum, bo nie ja tu rządzę. Swoje zdanie wyłuszczyłem w tym wątku już kilka lat temu, bo pewnie tylko miesiące dzielą nas od debiutu na PC jakiegoś auta z turbodoładowanym R5 z Volvo (excusez le mot - Focusa RS500), Escorta RWD z AJ26-V8 z Jaguara i transaxlem z Alfy czy też Granady z 400-konnym turbodieslem V8 z F350. Ale podobno brak szlabanów jest motorem postępu, więc może ja się nie znam...
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-20 12:33:50 /


Tylko ten motor postepu nie w ta strone ciagnie :> wszyscy ida na latwizne i pakuja nowe silnik.

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-20 12:52:33 /


I De Dijon:)

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-20 17:53:27 /


Co się tak Piotrek zasadziłeś na tego De Dijon ?. Jeśli się dobrze orientuję , to jedyny działający jest w moim kapciu więc wyraźnie pijesz do mnie. Co ma układ zawieszenia bodajże z lat 60-tych do nowych silników wkładanych do Capri , tak jak napisał KRK. Cały układ jest zamontowany plug and play i w ciągu pół dnia wracam do sztywnego mostu. Tak naprawdę jest dużo mniej wydumek niż u Ciebie , więc nie rozumiem dlaczego tak się ciągle zacietrzewiasz z tym zawiasem ? :(

LARRY76 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-21 00:03:33 /


Larry - muszę Ci przypomnieć, że DOKŁADNIE taką samą De Dion ma już od ładnych paru miesięcy także Kamel. I nie widzę w tym nic zdrożnego. Natomiast w skrzyni pod bagażnikiem i w turbodieslu Peugeota czy Volvo ową zdrożność dostrzegam ...
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-21 00:41:15 /


Podzielcie się tym De Dijon...będzie was więcej:)

bon / 2011-02-21 09:38:20 /


A ja myślę że można by było jakoś pogodzić stosowanie w caprikach silników innych niż fordowskie.Wystarczy że ograniczenie będzie do rodzaju zasilania paliwem.Inne silniki niż fordowskie nie mogą mieć wtrysku tylko i wyłącznie zasilanie gaznikowe.Wyeliminuje to w wielu przypadkach stosowanie nowoczesnych jednostek ze względu na brak lub nieopłacalność przeróbki na gaznik.Jedyny układ wtrysku jaki mógłby być dopuszczony to wtrysk mechaniczny.Mnie Fordy urzekły jakieś 10 lat temu właśnie ze względu na prostotę,brak elektroniki i uważam że tak powinno zostać.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-21 10:25:20 /


W regulaminie PC nie jest nigdzie napisane że może być zupełnie dowolny inny silnik. Jest napisane, że może być dowolny inny silnik Forda. A jeśli chodzi o zupełnie inne silniki, to rozpatrujemy to indywidualnie. Dopuściliśmy 3.5 V8 Rovera bo ta zmiana zachowuje ducha epoki. Silnik jest tu mniej więcej rówieśnikiem Capri i jest to dość pospolita adaptacja. 4.4 V8, współczesne i EFI ? Nad tym musimy się zastanowić, potrzebujemy więcej konkretów technicznych. I emailem proszę: puchar małpa capri.pl

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-21 11:10:21 /


Larry,boję się że po prostu więcej ludzi pozakłada de dijon bo....prościej,łatwiej,szybciej:(

Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-21 18:28:41 /


ooo , to znaczy ze de dijona sie latwo zaklada?? a to Ci nowosc :>

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-02-21 19:34:28 /


turbodiesel z F350 w Granadzie...no to by musiało dawać

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-21 19:50:34 /


chyba z baku, i z rury...

Mysza liil (EM) / 2011-02-21 23:58:56 /


KRK , pisząc jedyny , akcentowałem "jedyny działający " :)

LARRY76 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-23 23:23:56 /


Larry - muszę ponownie Cię zadziwić, ale De Dion w aucie Kamela działa ponownie gdzieś od października ub. roku - sprawdzałem, jeździłem. A auto stoi u nas przed domem tylko dlatego, że Kamel widocznie zapomniał, gdzie go zostawił :). Choć wielokrotnie przypominał mu o tym Perana...
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-24 00:51:40 /


A to jednak nie jestem dobrze zorientowany , czyli jest nas dwóch :)

LARRY76 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-02-24 23:36:22 /