logowanie | rejestracja
capri.pl » klub » spotkania, zloty, imprezy » Puchar Capri 2017 - zapowiedź

Puchar Capri 2017 - zapowiedź

- kiedy i gdzie
- plan zawodów
- regulamin
- zgłoszenie do zawodów
- opłata wpisowego
- lista zgłoszonych uczestników
- nagrody
- koszulki
- zakwaterowanie

Nowości

W tym roku, w ramach nowości, mamy zamiar wjechać na odcinek "górski"! O ile pogoda pozwoli.

Puchar Capri 2017

Uczestnicy dzielą się na dwie klasy:

Samochody z klasy BZ walczą w swoim gronie o puchar przeznaczony dla tej klasy. Ponieważ każdy samochód kwalifikujący się do tej klasy spełnia jednocześnie wymogi udziału w klasie BO, to wszystkie samochody z obu klas walczą wspólnie o puchar dla bezwzględnie najszybszego duetu - kierowca i samochód. Teoretycznie więc jeden uczestnik imprezy może zgarnąć obydwa puchary!

Kiedy i gdzie ?

Puchar Capri 2017 odbędzie się 1 lipca 2017 na torze "Kielce" w Miedzianej Górze.

Cała impreza ma charakter weekendowy - do przyjazdu zachęcamy już w piątek w godzinach późnopopołudniowych, wtedy odbędzie się trening na torze (ok. godziny 18..19). Dalsza część piątku - zajęcia integracyjne na pobliskim campingu.

Właściwe zawody rozpoczynają się w sobotę o godzinie 9:00. Czas trwania imprezy - do wieczora. Po zakończeniu zawodów przenosimy się na pobliski camping, gdzie odbywamy obchody z okazji zakończenia zawodów - ognisko, piwo, kiełbasa, etc.

Plan zawodów

Zawody podzielone są na dwie części: eliminacje i finały (dwa, dla każdej klasy osobno).

Eliminacje

Na eliminacje zaplanowane są 2 warianty przejazdu, w których udział biorą wszyscy zawodnicy zgłoszeni do startu. Zależnie od ilości uczestników, okoliczności atmosferycznych, dyscypliny uczestników itp, przewidujemy że powinno udać się przeprowadzić 6-8 indywidualnych przejazdów.

Celem eliminacji jest wytypowanie grupy zawodników kwalifikujących się do finału, oraz odpowiednie rozstawienie zawodników w pary finałowe, zgodnie z dalszym opisem. Wynik eliminacji nie ma wpływu na wynik końcowy finału, każdy zawodnik zakwalifikowany do finału ma takie same szanse na zwycięstwo.

Dla każdego zawodnika w każdej z konkurencji eliminacyjnych wyznaczany jest wynik tej konkurencji. Wynik jest sumą czasów wszystkich przejazdów.

Kwalifikacja nr 1 - wjazd na odcinek "górski&uot;:

W sytuacji złych warunków atmosferycznych, gdyby wjazd na odcinek "górski" był niebezpieczny, kwalifikacja może mieć alternatywny przebieg:

Kwalifikacja nr 2:

Do finału klasy BZ kwalifikuje się 8 uczestników tej klasy z najlepszym wynikiem eliminacji (średniej ze wszystkich konkurencji).

Do finału klasy BO kwalifikuje się 8 uczestników z obu klas łącznie, z najlepszym wynikiem eliminacji.

W przypadku uzyskania przez część uczestników tego samego wyniku eliminacji, dającego zakwalifikowanie się do grupy finałowej większej niż przewidziana liczby uczestników, o kwalifikacji decydować będzie dogrywka.

Dogrywka

Dogrywka rozgrywana jest w wypadku gdy część uczestników zakończy eliminację z takim samym rezultatem, dającym zakwalifikowanie się do grupy finałowej większej liczbie zawodników niż przewidziano w finale. Dogrywka polega na przejechaniu jednej pętli toru po zewnętrznym owalu. Uzyskanie lepszego czasu od konkurenta daje kwalifikację do finału.

Finał

Finał to właściwie dwa finały, jeden w klasie BZ i drugi BO.

8 zawodników klasy BZ najpierw walczy o puchar w swojej klasie.

Następnie 8 zawodników z obu klas łącznie walczy o puchar dla bezwzględnie najszybszego.

Finał polega na rozegraniu systemem pucharowym wyścigów pomiędzy parami, które indywidualnie ścigają się na owalu toru na tzw. "dochodzenie" - startując równocześnie z przeciwległych stron toru, i pokonując ilość okrążeń zależną od etapu finału. W 1/4 finału zawodnicy pokonują 2 okrążenia, w półfinale i finale przewidziane są 3 okrążenia. Wyścig trwa do momentu osiągnięcia mety pierwszy z samochodów, lub dojście do rywala na odległość 100 metrów. Zwycięzca w danej parze przechodzi do następnego poziomu rozgrywek finałowych, przegrany odpada z zawodów.

Dobieranie zawodników w pary odbywa się w następujący sposób: pierwszy zawodnik eliminacji startuje z ostatnim zakwalifikowanym, drugi z przedostatnim, itd. według poniższego schematu. W finale wszyscy zawodnicy mają równe szanse, niezależnie od wyniku kwalifikacji. Wyniki kwalifikacji wpływają jedynie na rozstawienie w pary finałowe.

ćwierćfinały półfinały finał
C1: X1-X8 P1: C1-C4 F: P1-P2
C2: X2-X7
C3: X3-X6 P2: C2-C3
C4: X4-X5

Taki system zapewnia największe prawdopodobieństwo spotkania się w ostatnim wyścigu (finale A) dwóch najlepszych zawodników, celem uzyskania możliwie największej atrakcyjności finału. Zwycięzca zdobywa puchar. W celu wyznaczenia zawodników zajmujących miejsca trzecie i czwarte rozgrywany jest dodatkowy wyścig (finał B) pomiędzy przegranymi z półfinałów. Wyścig ten odbywa się przed wyścigiem finału A. Klasyfikacja prowadzona jest dla wszystkich zawodników - dalsze miejsca zajmują zawodnicy którzy dotarli do kolejnych poziomów rozgrywek finałowych, na danym równoległym poziomie o miejscu decyduje wynik z eliminacji.

Regulamin Pucharu Capri 2017

 1. Organizatorzy
  • Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie capri.pl
 2. Uczestnicy zawodów
  • Do udziału w zawodach dopuszcza się wyłącznie następujące samochody marki Ford:
   • Capri (wszystkie wersje i odmiany z nadwoziami produkcji europejskiej),
   • wszystkie europejskie modele Forda poprzedzające pojawienie się Capri (grudzień 1968),
   • europejskie modele Forda wprowadzone do produkcji po premierze Capri (grudzień 1968), ale wycofane z produkcji przed wyprodukowaniem ostatniego europejskiego Capri (a więc: Taunus, Cortina, Consul/Granada, Escort Mk I/II, Fiesta Mk I).
   • amerykańskie modele Forda wyprodukowane do roku 1978 (do Mustanga II).
  • Klasyfikacja prowadzona jest w dwóch klasach:
   • BZ (bez zmian) - samochody w duchu epoki, z zachowaniem specyfikacji fabrycznej, z dopuszczalnymi modyfikacjami w postaci rozwiązań technicznych zgodnych ze stanem techniki z lat produkcji danego samochodu,
   • BO (bez ograniczeń) - otwartej, gdzie dopuszczalny jest szerszy zakres modyfikacji.
   Wszyscy uczestnicy klasy BZ jednocześnie uczestnikami klasy BO. Odwrotnie to nie działa.
   O ostatecznej klasyfikacji uczestnika w danej klasie decyduje organizator, na podstawie oceny spełnienia wymogów opisanych poniżej.
  • Warunki dopuszczenia do klasy BZ są następujące: samochód musi mieć wygląd i konstrukcję zgodną ze specyfikacją fabryczną, z dopuszczeniem modyfikacji polegających na zastosowaniu elementów dostępnych jako opcja fabryczna lub dostępna na rynku w latach produkcji danego modelu (tzw. after-market).
   W szzczególności wymagane są:
   • Fabryczna konstrukcja zawieszenia i układu kierowniczego, bez zmian polegających na użyciu elementów innych niż stosowane w danym modelu (np. elektryczne wspomaganie układu kierowniczego).
   • Fabryczna konstrukcja układu hamulcowego, bez zmian polegających na użyciu elementów o innej konstrukcji (np. zamiana hamulców bębnowych na tarczowe, zmiana typu wspomagania układu hamulcowego). Dopuszczalna jest zmiana hamulców w ramach tego samego modelu, czyli np. zastosowanie tarcz wentylowanych w modelu fabrycznie wyposażonym w tarcze niewentylowane, czy też zmiana rozmiaru tarcz/bębnów w ramach części stosowanych w tym samym modelu.
   • Silnik właściwego typu i pojemności, który był stosowany w danym modelu i generacji tego modelu.
    Przypadki wykluczone:
    • silnik niestosowany w danym modelu w ogóle (np. 2.9 V6 EFI),
    • silnik niestosowany w danej generacji modelu (np. 2.8i V6 MFI w Capri I),
    • zmiany w układzie zasilania/dolotu/wydechu silnika (zmiana układu wtrysk - gaźnik, nieepokowe turbo, NOS, wydech o zmienionej konfiguracji).
    Dopuszczalne są:
    • kolektor / gaźniki występujące w danym modelu lub pasujące bez modyfikacji,
    • kolektor / gaźniki występujące jako opcja after-market w danym czasie, jak np. podwójne gaźniki do OHC, potrójne gaźniki do V6,
    • kolektor wydechowy tzw. baran,
    • zmiana filtru powietrza i obudowy na inne, dostępne typowo na rynku jako opcja dla danego modelu.
   • Fabryczna konstrukcja układu przeniesienia napędu, bez zmian polegających na zastosowaniu elementów innych niż stosowane w danym modelu (w szczególności skrzynia biegów i tylny most).
   • Felgi w typie i rozmiarze stosowanym fabrycznie, lub felgi dostępne na rynku w latach produkcji samochodu (Minilite, Wolfrace, itd, o ile jest to typ fabrycznie odpowiedni dla danego modelu bez potrzeby zastosowania dodatkowych dystansów / modyfikacji piast).
   • Nadwozie w oryginalnym wyglądzie, bez modyfikacji i bez istotnych zmian schematu malowania (np. płomienie) i typu lakieru (np. smoła naniesiona wałkiem).
    Dopuszczalne są:
    • spojlery/poszerzenia dedykowane dla danego modelu, zamontowane zgodnie zgodnie z przeznaczeniem i z zachowaniem dostatecznej estetyki,
    • dowolna antena radiowa,
    • nieoryginalny szyberdach (to jest zmiana nad którą można ubolewać, ale jest zwykle nieodwracalna w ramach sensownych środków, wbrew dobrej woli właściciela),
    • zmiana koloru.
   • Wnętrze nie odbiegające istotnie od fabrycznego wyglądu i kompletacji właściwej dla danego modelu. Dopuszczalna jest np. zmiana kierownicy i dźwigni zmiany biegów, odnowienie tapicerki z zachowaniem ogólnego wyglądu zgodnego z oryginałem, ale niedopuszczalne są istotne braki wyposażenia, niedyskretnie zamontowane nowoczesne audio, tapicerka radykalnie odbiegająca od fabrycznego stylu / koloru.
   • Wszelkie inne modyfikacje wymagają indywidualnego rozpatrzenia.
  • Warunki dopuszczenia do klasy otwartej:
   • dowolny silnik,
   • dowolne modyfikacje, które nie powodują dyskwalifikacji na typowym okresowym przeglądzie technicznym,
   • inne, uzgodnione wcześniej indywidualnie z organizatorem zawodów.
  • Samochód zgłoszony do zawodów może startować tylko z jednym numerem startowym.
  • Samochodem zgłoszonym do zawodów może kierować wyłącznie właściciel samochodu, lub jego główny użytkownik. W tym drugim wypadku, zgłoszenia są rozpatrywane indywidualnie, po przedstawieniu przekonującego wyjaśnienia.
  • Warunkiem dopuszczenia kierowcy i samochodu do zawodów jest:
   • ważny przegląd techniczny,
   • ważne ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej,
   • ważne prawo jazdy,
   • posiadanie gaśnicy samochodowej,
   • posiadanie przez kierowcę kasku.
 3. Zgłoszenia i wpisowe
  • Uczestnicwo w zawodach wymaga wcześniejszego zgłoszenia do 29.06.2017.
  • Wpisowe podlega zwrotowi wyłącznie w przypadkach zawinionych przez organizatorów.
  • Zasady przyjmowania zgłoszeń:
   • limit ilości uczestników zawodów: 70
   • pierwszeństwo w udziale w zawodach mają członkowie Stowarzyszenia capri.pl, którzy zgłosili swój udział,
   • w następnej kolejności lista startujących uzupełniana jest pozostałymi zgłoszeniami,
   • jeżeli ilość zgłoszeń przekroczy limit uczestników zawodów, decyduje kolejność zgłoszeń.
 4. Przebieg zawodów
  • Zawody odbywają się 01.07.2017 na torze Automobilklubu Kieleckiego w Miedzianej Górze (tor "Kielce").
  • Zawody rozpoczynają się o godzinie 9:00.
  • Zawodnik ma obowiązek posiadać przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty opisane w warunkach dopuszczenia do startu.
  • Zawody podzielone są na dwie części: eliminacje i finał osobny dla każdej z klas. W eliminacjach biorą udział wszyscy zgłoszeni uczestnicy, do finałów kwalifikuje się po 8 uczestników z najlepszym wynikiem uzyskanym w eliminacjach w danych klasach.
  • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do modyfikacji konkurencji zależnie od ilości uczestników, przebiegu zawodów, warunków atmosferycznych i innych nieprzewidzianych okoliczności.
 5. Przepisy ogólne i bezpieczeństwo
  • Uczestnicy zawodów zobowiązani są do przestrzegania prawa oraz zasad współżycia społecznego.
  • Uczestnicy zawodów zobowiązani są do wykonywania poleceń organizatorów, prowadzącego zawody oraz przedstawicieli Automobilklubu Kieleckiego. W szczególności dotyczy to instrukcji postępowania przy podjeździe do startu oraz przy parkowaniu samochodu po zakończeniu jazdy.
  • Kierowca zostanie dopuszczony do startu wyłącznie w założonym kasku i w zapiętych pasach bezpieczeństwa oraz z widocznym numerem startowym na samochodzie.
  • Kierowca zobowiązany jest do niezwłocznego bezpiecznego zatrzymania pojazdu w reakcji na sygnał flagą otrzymany od obsługi zawodów.
  • Zabrania się jazdy pod prąd w parku maszyn i na wjeździe na tor, pod rygorem wykluczenia z zawodów. W wyjątkowych przypadkach jazda pod prąd dopuszczalna jest wyłącznie przy współpracy obsługi zawodów.
  • W przypadku awarii lub unieruchomienia pojazdu można go opuścić wyłącznie gdy na torze nie ma innego pojazdu w ruchu lub w przypadku zagrożenia pożarem. W samochodzie należy włączyć światła awaryjne i w miarę możliwości zjechać poza obszar drogi.
  • Zabrania się zatrzymywania sprawnego samochodu bezpośrednio na torze.
 6. Kary regulaminowe
  • Błędy w trakcie konkurencji:
   • potrącenie lub przesunięcie pachołka - 5 sekund kary
   • falstart - 5 sekund kary
   • pomylenie trasy przejazdu na niekorzyść zawodnika: brak kary
   • pomylenie trasy przejazdu na korzyść zawodnika: 150% czasu zwycięzcy danej konkurencji lub czas najwolniejszego przejazdu w danej konkurencji plus 5 sekund, jeśli ten czas jest większy niż 150% czasu zwycięzcy
   • pominięcie startu w konkurencji - brak klasyfikacji
  • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dyskwalifikacji i wykluczenia z zawodów uczestników w następujących przypadkach:
   • niestosowania się do poleceń organizatorów, prowadzącego zawody lub przedstawicieli Automobilklubu Kieleckiego,
   • przejazdu bez kasku lub zapiętych pasów bezpieczeństwa,
   • niebezpiecznych manewrów w parku maszyn i na dojazdach do toru,
   • niesportowego i niekulturalnego zachowania się,
   • nieusprawiedliwionego spóźnienia się na start do poszczególnych konkurencji.
 7. Odpowiedzialność
  • Uczestnik zawodów bierze w nich udział na własną odpowiedzialność i zrzeka się bazwarunkowo wszelkich roszczeń cywilno-prawnych w stosunku do organizatorów w związku z uszczerbkami majątkowymi i niemajątkowymi mogącymi powstać w trakcie i w związku z trwaniem zawodów i treningu przed zawodami.

Zgłoszenia i wpisowe

Zgłoszenia przyjmowane są do 29.06.2017.

Przed zgłoszeniem proszę się upewnić że posiadany samochód spełnia warunki regulaminowe. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt: puchar@capri.pl.

UWAGA: warunki podziału na klasy są prawdopodobnie brzmiące dość rygorystycznie, ale należy je potraktować jako wykładnię pewnej idei, a nie czarno-białe reguły. Wszelkie odstępstwa podlegają indywidualnej ocenie i prosimy nie wahać się podejmować uzgodnień w w przypadku modyfikacji technicznych samochodu mogących stwarzać wątpliwości (np. nieomówione modyfikacje w klasie oryginał, silnik produkcji innej niż Ford w klasie otwartej, itp).

Wątpliwości rozwiewamy za pomocą email'a: puchar@capri.pl.

Zgłoszenie do zawodów wymaga:

Jeżeli uczestnik ma ochotę na rezerwację konkretnego numeru startowego, proszę przesyłać zgłoszenia na adres puchar@capri.pl. Pierwszeństwo do rezerwacji numerów mają uczestnicy Pucharu z zeszłych lat, którzy mieli już dany numer startowy.

Lista zgłoszonych uczestników

nr zgł. kto samochód klasa
1 Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Granada Mk IIb 4.0 V8 1UZ-FE 1980 "Grand Gitara :)" BO
2 Szramek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl inny BO
3 Czorny Członek Stowarzyszenia capri.pl inny BO
4 Jarzab Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Capri Mk III 2000 RS 1985 "Kapeć" BO
5 Piotrek Ł....vel Kankkunen Dokładna lokalizacja na mapie Ford Capri Mk III 2.8 V6 Koeln S 1981 BO
6 Al_Coholik Ford Taunus TC III 2.0 V6 Koeln GL 1979 BZ
7 Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Capri Mk II 2.3 V6 Koeln GHIA 1974 BZ
8 Miszek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Capri Mk III 2.9EFI V6 Koeln 1980 "Cheryl" BO
9 bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Capri Mk II 2.0 R4 Pinto 1975 "RALLY LUCY" BO
10 Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Capri Mk III 2.0 R4 Pinto Super GT 1984 "prawie3szóstki" BZ
11 mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie inny BO
12 Trefl Dokładna lokalizacja na mapie Ford Capri Mk Ib 1.3 R4 Pinto L 1972 "Ace of Club" BZ
13 dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Granada Mk IIb 2.0 R4 Pinto L 1984 "LALKA" BZ
14 Świr_BDG Ford Capri Mk III 2.0 R4 Pinto 1982 BZ
15 bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Escort Mk II 2.0 R4 Pinto 1975 BO
16 wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Granada Mk IIb 2.0 R4 Pinto Blank Bida 1984 BZ
17 SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Capri Mk III 2.8i V6 Koeln Super Injection 1979 "blueFord" BZ
18 najdos Dokładna lokalizacja na mapie Ford Taunus TC I RS2000 1971 "zemsta Kejpiego" BO
19 rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Taunus 26M P7b 2.6 V6 Koeln 1970 "Hardy" BZ
20 JohnKa Dokładna lokalizacja na mapie Ford Escort Mk II 1.1 Kent GL 1975 "Ferdek" BZ
21 ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Cortina Mk IIIa 2.0 R4 Pinto XL 1971 "Cortanina" BZ
22 fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie Ford Granada Mk IIb 1.9 JTD INJECTION 1984 BO
23 bimber Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Taunus TC III 2.0 V6 Koeln Ghia 1981 BZ
24 Marcin P. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Capri Mk III 2.0 R4 Pinto GT 1983 BZ
25 Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Granada Mk IIb 3.0 turbo Ghia 1984 BO
26 aga Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Capri Mk III 2.9EFI V6 Koeln 1978 BO
27 Kongres Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Capri Mk III 2,9 24V 2,8 i 1981 "Green Evil" BO
28 PatrykT5 Ford Taunus TC III B5234T Gt 1980 "Taunus" BO
29 winio_54 Ford Granada Mk IIa 2.9EFI V6 Koeln 1979 "Granada" BO
30 kicok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Capri Mk III 2.0 R4 Pinto GT 1983 BZ
31 valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Capri Mk III 2.3 V6 Koeln S 1984 BZ
32 Saymon Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Taunus TC III 2.0 R4 Pinto 1981 "Tauni " BZ
33 Kosmos Ford Taunus TC II B230FT 1979 BO
34 MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl inny BO
35 krzys escort mk2 Ford Escort Mk II 2.0 T 1978 BO
36 dempsey Ford Capri Mk III 4.4V8 ? 1981 "caprik" BO
37 biskup9 Ford Capri Mk III 2.9EFI V6 Koeln rasta 1979 "Caprik" BO
38 mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Granada Mk IIa 2.3 V6 Koeln L 1979 "Złota Krowa Symbol Zepsucia" BZ
39 Rzeźnik Dokładna lokalizacja na mapie Ford Capri Mk III 2.0 R4 Pinto 1978 BZ
40 Jachym Ford Taunus TC III 1.6 R4 Pinto L 4-d 1980 BZ
41 SmalGuy Ford Capri Mk III 2.0 R4 Pinto 1983 BZ
42 Morales Ford Capri Mk II 2.3 V6 Koeln Ghia 1973 BZ
43 Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Consul Mk III 2.8 V6 Koeln L Coupe 1973 "Consuella" BZ
44 Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Escort Mk I 2.0 R4 Pinto 1973 "TOFF" BO
45 Marek-p Ford Granada Mk Ib 2.9 24v 1975 BO
46 Hubert_M Dokładna lokalizacja na mapie Ford Granada Mk Ia 2.9 COSWORTH coupe 1972 BO
47 Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie Ford Capri Mk Ia 3.0 V6 Essex GT 1971 "Essex" BZ
48 KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie Ford Capri Mk III 1.6 R4 Pinto GT 1977 BO
49 DZIOBEK Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Capri Mk III V6 24V 1979 "siwek" BO
50 Sadoś Ford Taunus TC III 2.8EFI V6 Koeln 1979 BO
51 Piter M Dokładna lokalizacja na mapie Ford Taunus TC I 1.6 R4 Pinto xl 1973 BO
52 mario1 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Granada Mk IIb 2.9 COSWORTH Ghia 1979 BO
53 granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie inny BO
54 Mała Mi Członek Stowarzyszenia capri.pl inny BZ
55 MetfaN Ford Capri Mk III 2.3 16V 1978 BO
56 Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl Ford Capri Mk III 2.0 R4 Pinto 1983 BZ
57 sadek Ford Taunus TC II 3.5 V8 1979 BO

Nagrody

Fundator nagród:

Koszulki pucharowe

Na okoliczność Pucharu będą dostępne koszulki. Zamówienia na koszulki można składać za pomocą koszulkomatu do 11.06.2017. UWAGA: płatne z góry.

Zakwaterowanie

Pole namiotowe

Pole namiotowe praktycznie graniczy z torem, i na tym polu urządzamy wręczenie pucharu i ognisko po zakończeniu zawodów. Na polu namiotowym, jak to na polu namiotowym, można postawić namiot, spać w samochodzie, obok samochodu, są również domki campingowe.

Motel Tor "Kielce"

W budynku przy torze jest motel, w którym można wynająć pokoje.

Komentarze

WUj tam, zbroję się :P dopręże może to 1.3 albo nakleję czerwone paski na auto.

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-24 11:31:26]


Też się zbieram, bo w weekend toff wypluł korbę bokiem :)

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-24 11:33:37]


fuck! jak ja nie ma auta to jest nowy odcinek

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-24 11:51:53]


Piosiu miałeś nic nie pisać na ten niechlubny temat.

Ligacz 3M Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-24 11:53:45]


Nie pisać to miałem dlaczego...

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-24 12:00:24]


ale czad z tym nowym odcinkiem :), jesczcze jak by finał był bez pachołków w połowie to już są emocje na całego :)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-24 12:11:31]


No i teraz nie wiadomo czy modlić się o deszcz i bawić się na kartingu, czy o słońce i zapierdzielać górski odcinek :)Michał, odnośnie prób to może warto zastosować do każdego wariantu te rozwiązanie z "szykaną" przy płycie poślizgowej


i ten słupek na owalu też można dać niżej żeby nie było za szybko :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-24 12:12:41]


Moze jestem slepy ale nie widze formularza zgloszeniowego.

rafalu [2017-05-24 12:42:22]


tuż nad listą zgłoszonych już ludzi. masz do wyboru swój samochód, klasę w której startujesz i wio !

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-24 12:49:24]


Spoko, mialem niewpisany adres i dlatego formularza nie bylo :)

rafalu [2017-05-24 12:51:36]


rudy jak się boisz szybko jechać to nikt cię nie pogoni ;) daj innym szanse wrzucenia 3 biegu :)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-24 15:18:12]


A gdzię koszulkomat? 😁


PzDr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-24 16:01:31]


Nie żebym się czepiał :), ale zapis (cyt.): "...europejskie modele Forda wprowadzone do produkcji po premierze Capri (grudzień 1968), ale wycofane z produkcji przed wyprodukowaniem ostatniego europejskiego Capri (a więc: Taunus, Cortina, Consul/Granada, Escort Mk I/II, Fiesta Mk I)..." expressis verbis dopuszcza także do startu modele Escort Mk III i Sierra Mk I, których produkcję (odpowiednio 12.1985 i 12.1986) zakończono przed wypuszczeniem ostatniego Capri ...
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-24 19:16:36]


no i dobrze! nareszcie! jak się klub sierra fan przyłączy, od razu puchar nabierze kolorytu.... ;)
oczywiście nie chcę być kontrowersyjny... :D

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-24 19:26:22]


Znowu się zaczyna, no ile można...

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-24 20:10:54]


Pioś - już zepsułeś mój silnik?

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-24 20:35:58]


czemu zepsuł? zrobił tylko mały otworek żeby zobaczyć co jest w środku :)

najdos Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-24 20:46:06]


I to jaki równiutki. Jak od lasera ;)

DrStein [2017-05-24 21:54:37]


Się zalepi do PC, a takie niby wzmacniane to 205

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-25 09:28:43]


czym wzmacniane? W stosunku do czego? Poza zeszłorocznym całkowitym zatarciem silnika ;) to żadne moje pinto nie wypluło korby, puki co, a kręcę powyżej skali obrotowej w Capri.

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-25 14:27:00]


No dobra, co z tymi Sierrami ? Mam gonić lakiernika, żeby dogrzewał szpachlę opalarką ?
Niech się wypowie jakiś mądry i władny ;-)

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-26 22:10:35]


już było...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-26 22:11:33]


Wiem, że było ale KRK znalazł kruczek w regulaminie ;)
No chyba, ze to też już było...

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-26 22:17:54]


sierrą możesz przyjechać wystartować nie wystartujesz ale za to na polu namiotowym mozesz nią poszaleć a jak nie ty to kto inny :)

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-26 23:01:26]


o "kruczku" też już było wielokrotnie i do porzygu, ale to nie zmienia faktu, że nadal Sierra jest po prostu brzydka i nieciekawa.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-26 23:10:16]


przyjedź przyjedź to sprawdzimy z Piosiem stan sprzęgła a Szaman poprawi aerodynamikę dachu :)

najdos Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-26 23:15:14]


No dobra - opór wobec Sierry nadal jest godny zastanowienia. Tzn. odpowiedź nasuwa się sama - po prostu puchar trafiłby w niegodne łapska, bo Sierry generalnie złoiłyby tyłki całemu towarzystwu.
Ale wypowiedzcie się, co z Escortem Mk.3 - trafia mi się całkiem przyzwoity XR3 (jeszcze nie 3i) z 1981 r. Czym on jest mniej koszerny od Fiesty XR2 z 1983 ?
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-26 23:26:13]


Mk3 wszedł w 80, miał diesla, skrzynie 5b, wtrysk paliwa (żadna z tych rzeczy nie była w Fieście Mk1 od 76 do 83 bo Fiesta to taki bardziej klasyk z mechaniką żółwia i wszystkie silniki OHV), mechanicznie wiele się nie różni faktycznie, choć bliżej mu do Fiesty Mk2 swoimi opcjami :) Ale w sumie też już model na wymarciu. Kiedyś jechały dwie Sierry -- zdaje się Chudera i drugi Cosworth ? w klasie gość - czyli bez wyników w klasyfikacji :D Coś mi się takiego przypomina. Który to był Puchar?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-27 00:03:14]


PiotrekGran ... reasumując ... nie poganiaj lakiernika, niech se chłopina spokojnie robi swoim tempem ;P

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-27 01:18:39]


a ja bym nawet takim niepolakierowanym pozwolił wyjechać! :D

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-27 08:33:32]


...a ja powiem tak....nie bójmy się dopuścić bolydów sierra do naszej imprezy. Nie możemy się zamurować na świat od innych, od naszych Braci z sierrafun i nie tylko. Powinniśmy naturalnie ewoluować, to nasz obowiązek, by wyciągać rękę do innych....choć to nie imigranci (!!!) Z doświadczenia z classicauto wiem, że...nie taki diabołek straszny jakiego malujo :))))))))))
Dajmy im na początek 5 - 8 miejsc w BO, zobaczymy jak to wyjdzie...zobaczmy, przeanalizujmy i cieszmy się emocjami. Jeśli faktycznie 4 pierwsze miejsca w BO przez 4 pierwsze lata zajmie sierra....no to OK...poddaję się....sierra niech zmyka do siebie...choć to niezły precedens ;)

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-28 21:45:36]


a ja tam się cieszę, że taki beton ;)
Może w końcu będę w pierwszej 30. ;)

michalch83 [2017-05-28 23:18:36]


Ja też się cieszę, że beton i do póki będzie beton to będzie impreza z charakterem.
Mam nadzieję, że określenie "bracia z sierrafan" to było w przypływie wyjątkowego impulsu humoru.
A powiedzenie "zmykajcie sierry" po tym jak będą wygrywać to już w ogóle mistrzowskie posunięcie byłoby...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-29 08:24:47]


Niech żyje konstruktywna rozmowa! Nie ma gorszych i lepszych....jest tylko Ford

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-29 09:12:35]


To wpusc focusy 3 z ecoboostem... No way. Zadna Sierra.

Mysza liil (EM) [2017-05-29 15:24:00]


Mysza, nie popadajmy w skrajności brachu...chodziło mi bardziej o coś, co można nazwać małym eksperymentem, wszak od lat rozgorzewa płomienna dyskusja, że mała frekwencja, że mało rąk do pracy przy obsłudze imprezy. Ci ludzie z pewnością podreperowaliby jedno i drugie.
Więc teraz "napinacze" proszę o ripostę :)))))

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-29 15:45:49]


Bredok... używasz takich sformułowań, że naprawdę ciężko wchodzić z nimi w dyskusję, a później piszesz - niech żyje konstruktywna rozmowa.

Riposta jest prosta, jak ich przybędzie to nas ubędzie - mówię za siebie, pytanie których będzie więcej... ale czy o to chodzi, żeby iść na ilość?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-29 15:50:05]


Byłe na kilku zlotach gdzie byli koledzy ze Sierrafan... Bliżej im do zlotów E30/E36 klimatem niż do Nas.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-29 15:50:12]


Choć jest wiele wspólnych ogniw, nie sądzę żeby większości sierrafanów nasz klimat pasował, a nam z kolei zależy na pielęgnowaniu go, więc jako posiadacz także sierry mówię stanowcze nie dla pełnej integracji tych środowisk.

Kompromisowym rozwiązaniem mogła by być możliwość startowania sierrą z pomiarem, ale bez klasyfikacji jedynie dla posiadaczy "koszernego" oldforda, który aktualnie zaniemógł, lub jego remont ciągnie się jak gumka od majtek.

Wiem Piotruś, że cię to nie urządza, ale nie można zjeść ciastko i mieć ciastko.

A tak na marginesie dodam, że Sierrą to się zawsze chętnie przejadę :)

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-29 16:18:44]


Kilka lat temu była ogromna riposta i wrzawa jak 1 (słownie JEDEN) mustang miał wjechać na tor, prawie go zaszczuli. A tu w imię równości bo się akurat w regulaminie kruczek pojawił sierra ma być na torze. Są imprezy gdzie i sierry jeżdżą obok innych wozów. Bredok jeżdzisz w różnych zawodach tam masz pewnie sierry :) A Rozjechany dobrze mówi, jak przybędzie sierrry to nas ubędzie, ja już mam niemiłe wrażenia z PC gdzie się bydła najechało nawet nie wiem skąd.
Może to i rasizm, ale w tym temacie wolę zostać tym rasistą. Już wystarczy, że BMW na torze pod przykrywką capri jeździ...

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-29 17:30:59]


żeby było jasne, nie lobbuję środowisku SF. Mnie po prostu zajebiście podobają się te wozidła. Miałem dawno temu parę sztuk i sentyment pozostał. Naturalnym jest więc chęć porywalizowania z naszymi "młodszymi braćmi (w wierze)"
Z ludźmi jak to z ludźmi, nie ma ideałów, są tylko mniej lub bardziej zajawieni klasyczną motoryzacją. Są również gnomy...ale o nich nie ma co rozprawiać...z resztą, w naszym środowisku nie wszyscy to owieczki i baranki boże. Zatem nie starajmy się silić na konkluzję, że TAMCI to barachło w dresach z wywindowanym w kosmos ego...a MY to super i naj. Z drugiej zaś strony jeśli klimat miałby spaść na glebę, to przekonaliście mnie. Ale czy tak faktycznie by było???

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-29 18:05:57]


bredok - przecież nikt nie broni SF zrobić Pucharu Sierry.
Jeżeli mają - to każdy od nas mający sierkę może tam pojechać a jeżeli nie mają takiej imprezy to może nie chcą albo nie są zorganizowani. Ale to nie oznacza, że jeżeli oni nie robią to my zrobimy dla nich.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-29 20:03:20]


W sumie to może tylko Capri dopuścić, skoro to Puchar Capri? ;-)
Swoją drogą, to urocze, że co roku jest tak samo z tymi dyskusjami xD

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-29 21:46:54]


To jak z Kevinem w święta...

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-29 22:00:56]


no właśnie, każdy już oglądał, ale ogląda po raz kolejny i nadal go bawi ? :)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-29 23:02:56]


znakiem tego coś jest na rzeczy i może wypadałoby cokolwiek nad tym rzeczowo pomyśleć...

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-29 23:06:44]


Jako gówniarz umysłowy, fizyczny i "stażowy", ale posiadacz OldForda i Sierry uważam, że zrobienie fuzji PC ze Sierrami to niefajna koncepcja.
Utożsamiam się z jedną i drugą społecznością, ale IMO są imprezy zarezerwowane tylko i wyłącznie dla danej grupy i każda ma swój niepowtarzalny klimat.
Nikt nie zostanie potępiony, że przyjedzie na PC Sierrą pod warunkiem, że postawi ją na kempingu albo parkingu i będzie uczestniczył w pucharze biernie.
Sierry z OldFordami mają dużo wspólnego, ale gdyby imprezy miały być wspólne, na capri.pl byłyby też Sierry i zapewne nie powstałoby coś takiego jak Sierrafan. SO jest imprezą integracyjną dla Fordów RWD, ale Puchar jest dla ściśle określonych modeli i kropka. Nie ukrywam, że przyjeżdżając na PC Sierrą nie przejechałbym się po torze, ale nie o to w tym chodzi. Zawody odbywają się pomiędzy OldFordami. Myślę jednak, że gdyby odpowiednio pogadać, to Zarząd pozwoliłby wbić się na tor Sierrą na symboliczne jedno czy dwa kółka podczas piątkowych treningów i tylko wtedy.
Z drugiej strony mając jezdnego OldForda przyjeżdżanie na OldFordową imprezę Sierrą mocno mija się z celem.

W każdym razie konkluzja jest jedna i jako fanatyk Starych Fordów i Sierrafan sądzę, że PC jest tylko dla Starych Fordów i wjazd czegokolwiek innego psuje klimat imprezy.
Z drugiej strony nie uważam i nie zauważyłem aby Sierrafani nie byli mile widziani przyjeżdżając na PC jako aktywnie integrujący i pasywnie startujący. Jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie.

DrStein [2017-05-30 00:13:34]


No nie wiem, jakoś nigdy mi ten odcinek górski nie pasował .
Sam Górski jest ok.
A sierkę to sobie kiedyś kupie .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-30 00:41:14]


Sierrafanom trzeba postawić dwa warunki: limit wieku i spożytego alkoholu.... :)

najdos Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-30 00:42:51]


Nie Bredok, znów pudło, nie jest to żadnym znakiem. To, że dyskutujemy co rok nie oznacza, że w końcu zmiany wprowadzić trzeba. To, że dyskusja nt imigrantów wraca jak bumerang nie oznacza, że w końcu trzeba ich przyjąć. (żarcik taki ;)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-30 08:29:02]


Koszulki: https://www.capri.pl/services/tshirt

UWAGA!!! Wpłaty z góry.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-30 13:25:48]


Ja tylko uważam, że postrzeganie Sierry (E30, Corrado czy Lancera) przez pryzmat ludzików zrzeszonych w poszczególnych klubach jest totalnie pozbawione sensu. Gdy ...naście lat temu powstawał portal Capri.pl, to średni wiek Capri i Granady wynosił 20 lat, a Cortiny i Taunusa -25. Sierra i Scorpio były zaś wówczas nieopierzonymi małolatami, ledwie co kilka lat wcześniej zastąpionymi przez pierwsze Mondeo.
Ale tempus fugit i dziś Sierra jest autem bardzie wiekowym, niż 15 lat temu Capri. Musimy się pogodzić z faktem, że o ile 20 lat temu spotykało się jeszcze na ulicach Forda Anglię czy Taunusa P4 i P5, a Granady tuzinami jeździły na taksówkach, to dziś pojazdy owe zyskały status kolekcjonerskich, a na taryfie nie uświadczysz już nawet Mondeo MkI.
Czy tego chcemy, czy nie, to starych aut ubywa w zastraszającym tempie - gorsze egzemplarze rozbierane są na części dla ratowania tych lepszych (albo posiadanych przez tych z grubszą kasą). Jeśli dalej będziemy się hermetyzować na Sierrę, Scorpio, Fiestę Mk2, Oriona oraz Escorty Mk3/4, to za 5 lat PC będzie imprezą dla 10 zawodników i 30 kibiców. Czy o to chodzi?
A jeżeli nie pasuje Wam (bo nie napiszę "nam") środowisko SF, to pragnę przypomnieć, że do udziału w PC dopuszczone są tylko auta figurujące na naszym portalu i ujeżdżane przez zawodników, będących członkami klubu capri.pl. Czy to nie wystarczające sitko?
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-30 19:43:15]


Osobiście jestem za dopuszczeniem członków C.pl w innych autach niż standardowo. Większe wpisowe, udział tylko w eliminacjach, czas mierzony ale nie brany pod uwagę w pucharze.

Od kilku lat startują te same twarze, w tych samych autach. Kilka sierr/bmw/ czy innych klasyków wg. mnie nie popsuje charakteru rywalizacji na torze, a wręcz przeciwnie.

Jakby nie było to i tak będę :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-30 19:58:23]


Rudy ale teraz pojechałeś...

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-30 20:58:31]


Konrad czysto teoretycznie, dzień przed PC, psuje Ci się Capri, jedyny samochód jaki masz to Porsche. Jeśli miałbyś możliwość przejechania się po torze, porównać czas do innych Fordow to byś nie skorzystał ?

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-30 21:15:46]


chyba się Panowie zagalopowaliśmy. Jakie Porsze? jakie beemwu? Zostańmy proszę przy starych poczciwych FORD-aaaach! Niech to jednak będzie święto jako tako starego FORD-a!

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-30 21:22:06]


Grzesiu .... nie brnij ;P

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-30 21:23:00]


Hehehe, a potem wysyp czerwcowych ogłoszeń typu: Kupię starego Forda tanio. Nie musi być jeżdżący. (Chętnie się przejadę w PC swoim Lanosem) ;D

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-30 21:26:02]


a jakieś nagrywacze będą? bo jak się orientuję to w tym terminie jest też Rajd Polski

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-30 22:02:29]


trzeba pogadać z rallyvideo. Od kiedy ucięło im się obstawianie imprez Classicauto Cup, to mimo Rajdu Polski może przyjadą i okamerują nasze śmieszne zmagania

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-30 22:12:33]


Rudy jak Capri nie na chodzie, to albo przyjeżdżam "przemieszczaczem" popatrzeć, albo wcale. No ale wiadomo, każdy ma inaczej :-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-30 22:25:41]


KRK, w pełni rozumiem i bardzo szanuje twoje podejście do wymienionych samochodów, nawet tych FWD. Niemniej jednak PC to jeden z tych terminów na który czekam cały rok, nie dlatego, żeby przegonić furę po torze, albo popatrzyć na inne auta (do tego można wykorzystać srylion innych imprez, które jak wyjdzie słońce są gdzieś co tydzień). Od lat nie opuściłem żadnego PC ze względu na ludzi i klimat.
A co do frekwencji, głęboko wierzę, że te dłuuugie remonty kiedyś się skończą i na drogi wyjedzie armia oldfordów :)

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 09:23:06]


Piosiu, ale przeciez ludzie i klimat pozostana tacy sami - przeciez jak byk Krk napisal, ze warunkiem uczestnictwa jest posiadanie strony na c.pl i w 90% przypadkow beda to juz znani i lubiani czlonkowie tego klubu.
Moim skromnym zdaniem, ta "ekskluzywnosc" i "wybrzydzanie sierra" moze zakonczyc sie impreza na 20 osob, choc mam wielka nadzieje, ze tak nigdy sie nie stanie.

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-31 10:53:24]


Zaraz zaraz, o tym warunku wspomniał opisując obecne hermetyczne sito. Ale generalnie zasadę - tak dla sierry właścicela oldforda, ale bez klasyfikacji, zaproponowałem kilka postów wyżej.

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 11:03:00]


Na razie na 32 auta 15 to Capri, chyba nie tak źle ;-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 12:57:20]


Multikulti się nie sprawdza.
Serio.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 14:22:03]


duże ryzyko gwałtów na Caprikach przez napalone Sierry

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 16:27:46]


Marian nic nie bój!!! załatwimy kredki i narysujemy coś w obronie caprików :)

najdos Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-31 16:40:26]


Taa, ale jak potrzeba silnik czy lsd ze sierry to nagle sa fajne i w ogole super przyjaciele z wlascielami :D

on_the_run Dokładna lokalizacja na mapie [2017-05-31 17:28:38]


Czegoś musiałem dokładnie nie sprecyzować - oczywiście multikulti się nie sprawdza. Tylko że z mojego punktu widzenia Sierra, Scorpio i Orion to już pełnoprawne OLDFORDY tak samo jak Capri czy Granada. A NJUFORDY to dopiero Mondeo, Focus, ew. Escort Mk V i Fiesta Mk 3 z pociotkami.
A sito obecne jest nie do utrzymania dopóki w galeriach "naszych samochodów" nie pojawią się owe dyskusyjne Sierry i Scorpio. Natomiast utrzymać musimy sito członkostwa w klubie (składki :)) do startu w PC.
I jeżeli pełnoprawny członek capri.pl woli na Miedzianej wystartować Orionem/Sierrą (niepotrzebne skreślić) niż Taunusem/Cortiną, to musi być pełnoprawnym zawodnikiem klasyfikowanym w BZ lub BO z wszystkimi tego faktu konsekwencjami.
Wiem, że to jeszcze nie w tym roku, ale "...gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo..."
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 18:47:10]


Krk - sierra ma swój klub, więc po co je mieszać do c.pl?
Co do tego, że sierka czy scorpio są już youngtimerami to chyba nie ma tu złudzeń.
Ja też mam sierrę ale wcale mi się nie widzi startować nią na PC. Jestem na nie.
Tak jak ktoś już pisał - imprez gdzie można starować Sierrą jest sporo, więc pozostańmy przy tym co było.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 20:28:04]


Wąski - znowu kolejny przykład pojmowania rzeczywistości przez pryzmat klubów, czyli dopasowywania głowy do kapelusza. Jeżeli zgadzamy się co do tego, że Sierra i Scorpio to youngtimery (tak jak Taunus czy Escort), to dlaczego dopuszczamy do startu w PC Taunusy i Escorty, które przecież też mają swoje kluby? Filozofia Kalego?
Powtarzam - mnie też pasuje ten charakter (pochodna składu osobowego) capri.pl i obecny kształt listy zawodników na PC. Tylko irytuje mnie ciągłe niedostrzeganie upływu czasu i zaliczanie bezdyskusyjnych już klasyków (Sierra i Scorpio) do grona współczesnych użytkowych dupowozów, którymi od dobrych paru lat już NIE SĄ !
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 21:39:55]


"filozofia" KRK jest zbieżna z moją, tyle że On potrafi ująć pewne kwestie bardziej rzeczowo i mieć na to odpowiednie argumenty.

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 22:01:23]


Nie rocznik, lecz stylistka czynią klasyka :)

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 22:06:12]


No właśnie. Golf 3 tez już rocznikowo łapie się na weterana, a jednak nie widzę go jakoś na imprezach zabytków :|

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 22:12:03]


Z golfem to pojechałeś , ale za kilka lat to mondeo też może wjechać na tor ?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 22:17:38]


Seryjny sztywny most made in EU, to jest to! ;-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 22:20:04]


Nie no z całym szacunkiem, ale nie o miano youngtimera tu się rozchodzi, są ustalone sztywne ramy tego Stowarzyszenia - patrz statut rozdział III §10

https://www.capri.pl/scpl/statut

są imprezy/kluby samochodów z lat 30tych i 40tych a nie dla 60+ bo skład takiego klubu też by się nieco zmienił na przestrzeni 15 lat...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 22:39:01]


BTW "akceptacja" sierr to dopiero dopasowywanie głowy do kapelusza.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 22:40:34]


I o to właśnie chodzi, że ów "kruczek" jest błędem w statucie:
§10 powiada bowiem, że członkami Stowarzyszenia mogą być osoby... będące właścicielem następujących modeli samochodu marki Ford: ... europejskie modele Forda wprowadzone do produkcji po premierze Capri (grudzień 1968), ale wycofane z produkcji przed wyprodukowaniem ostatniego europejskiego Capri (a więc: Taunus, Cortina, Consul/Granada, Escort Mk I/II).

Tymczasem produkcję modeli Escort Mk III i Sierra Mk I (odpowiednio 12.1985 i 12.1986) zakończono przed wypuszczeniem ostatniego Capri ... Jak to mawiał znajomy sierżant: "jak ktoś sobie sam leje do butów, to niech się nie dziwi, że mu w butach chlupie..."

Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 22:52:47]


Zaciekawiła mnie ta dyskusja choć nigdy nie zastanawiałem się nad tym "kruczkiem", bo nigdy nie miałem wątpliwości które modele są "koszerne" nawet bez znajomości dat zakończenia produkcji :)
A może dlatego, żeby kruczek nie był kruczkiem (żeby ktoś nie wpadł czasem na pomysł, żeby sierrę mk1 do tego zaliczyć) konkretne modele zostały wymienione? :)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-05-31 23:08:46]


dyskusja co najmniej jałowa ... bo chyba większości nie trzeba tłumaczyć, co to jest Stary Ford. I póki my żyjemy, nie sądzę, aby cokolwiek zmieniło się w tej kwestii. Jak ktoś tego nie czuje, to już jego sprawa.

Mam tylko nadzieję, że nasze zloty, wyścigi i rajdy pozostaną imprezami "Starych Fordów", a nie zmienią się w imprezy "posiadaczy Starych Fordów" ...

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie [2017-06-01 05:13:08]


Może zatem na najbliższym Walnym Zgromadzeniu należało będzie przegłosować zmianę zapisu tego punktu i uciąć raz na zawsze ten jałowy mobbing.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-01 08:23:21]


Nawet napisałem wczoraj kolejnego posta w tej sprawie (zmiany statutu), ale na szczęście się powstrzymałem :) koniec tematu z mojej strony.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-01 08:28:07]


Ford, RWD, sztywny most, zderzaki metalowe ....

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-01 09:51:10]


Granada nie ma sztywnego mostu.., cóż nie startuje.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-01 09:53:59]


Coś żem czół, że o czymś zapomniałem :)

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-01 09:54:44]


Taunus P6 jest FWD ... Kicha.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-01 10:32:55]


.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-01 11:46:46]


O P6 to akurat wiem, i moim zdaniem to powinien być na równych prawach (jakie by one nie były) z Fiestą z metalowymi błotnikami, a RS200 to wątpię czy kiedyś na oczy zobaczę, ale tak wiem, brnę .... choć z drugiej strony wyjątki tylko potwierdzają regułę

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-01 11:57:03]


*zderzakami

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-01 11:57:32]


Tak czytam i czytam, i tylko jedna myśl mi przychodzi do głowy

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie [2017-06-01 20:05:47]


Ja przyjadę JDM i wystartuje a co tam, liczy sie Fun a nie puchar :-))

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-01 21:35:13]


To ja biore Saaba a do bagaznika Puga 205tke :D

rafalu [2017-06-01 22:20:01]


A jeśli mnie z Granadą będzie szło tak, jak do tej pory, czyli krok do przodu i dwa do tyłu, to się wku#^*ę i przyjadę głównym powodem shit stormu, czyli Sierrą ;)

DrStein [2017-06-01 23:14:16]


Ja mam plastikowe zderzaki , ale mogę zdjąć je na PC .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-01 23:44:12]


Pitu , pitu , gadu ,gadu , sprawdził ktoś pogodę ?
Bo jakby co to ja ma tu od kogo sztormiak pożyczyć .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-03 21:48:09]


Sobotnie zmagania mogłyby być urozmaicone lekkim deszczem :)


Odnośnie filmowania, zasada jak co roku, jak znajdzie się minimum 20 chętnych ma film (50złoty) to przyjadą. Mogę się rozeznać w temacie.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-03 22:41:07]


To ja chce filmik jak cos:
1. konrad vel smasher
2. ...

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-03 22:43:42]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. ...

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie [2017-06-03 23:18:48]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. ...

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-04 10:55:09]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. ..,

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-04 11:10:03]


choć pewnie będę miał znowu z 10min jeżdżenia, to niech tam... ;)
1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-04 11:26:02]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-04 11:39:22]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie [2017-06-04 12:06:38]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1

mario1 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-04 15:44:44]


jak wystartuje jdm-em to tez sie pisze na film

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-04 18:31:56]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry

Jerry Dokładna lokalizacja na mapie [2017-06-04 20:23:41]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-04 20:30:23]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq
11. bredok

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-05 08:24:35]


12. JohnKa

JohnKa Dokładna lokalizacja na mapie [2017-06-06 00:01:07]


13. Marcin P.

Marcin P. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-07 00:25:43]


14.dempsey

dempsey [2017-06-08 06:26:47]


marnie widze w tym roku filmiki z przejazdami :)
a i pytanie mam takie: czy w tym roku popucharowe Bieszczady też będą?

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-18 22:37:09]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq
11. bredok
12. JohnKa
13. Marcin P.
14.dempsey
15.bon

jeszcze tylko 5 osób;)

bon [2017-06-18 22:44:05]


Hmm jest mozliwosc zgłoszenia 2ch aut ?

krzys escort mk2 [2017-06-18 23:01:10]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq
11. bredok
12. JohnKa
13. Marcin P.
14.dempsey
15.bon
16. Miszek

Miszek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-18 23:04:21]


A ja mam drobną sugestię. Czy może udałoby się jak na pierwszych PC zrobić przejazd/paradę po owalu wszystkich startujących przed zawodami?
Jak dla mnie to była szybka i fajna akcja, taka ceremonia otwarcia :)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-19 08:37:56]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq
11. bredok
12. JohnKa
13. Marcin P.
14.dempsey
15.bon
16. Miszek
17. Jarząb

Jarzab Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-19 09:53:59]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq
11. bredok
12. JohnKa
13. Marcin P.
14.dempsey
15.bon
16. Miszek
17. Jarząb
18. Cypis

Mała Mi Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-19 10:33:23]


Popieram Rozjechanego. Parada na otwarcie, to była miła tradycja :)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-20 17:00:20]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq
11. bredok
12. JohnKa
13. Marcin P.
14.dempsey
15.bon
16. Miszek
17. Jarząb
18. Cypis
19. Al_coholik

Al_Coholik [2017-06-20 17:07:48]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq
11. bredok
12. JohnKa
13. Marcin P.
14.dempsey
15.bon
16. Miszek
17. Jarząb
18. Cypis
19. Al_coholik
20. młody_wfe

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-20 17:09:56]


Z tymi filmikami narazie nie ma co się rozpędzać bo rallyvideo nie zdecydowali się jeszcze co wolą, rajd Polski czy PC

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-20 17:16:20]


pfff... to nie ma opcji, żeby do nas przyjechali....
można liczyć - na siebie... ja kamerkę będę miał - jak mi silnik zdechnie na pierwszej próbie, to potem już tylko kręcić kręcić i pić piwo będę.... :)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-20 17:40:05]


Kręć Kręć będzie co palić.., tfuuu oglądać :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-20 18:08:55]


Barto...trochę optymizmu...i spokoju na torze a bedzie dobrze...tzn dojedziesz w jednym kawałku....kartingowy na dwójeczce!

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-20 18:32:45]


Zrobimy przejazd na początku, będzie rundohonorowo-zapoznawczy, tak żeby każdy sobie zobaczył jak wygląda odcinek leśny.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-20 19:30:12]


Super pomysł , 7,15 ?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-20 22:27:52]


Mam potwierdzenie z rallyvideo, że będą.

Mają gdzieś nowoczesne szlifierki w postaci WRC, wolą nasze Fordy :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-25 21:33:31]


no i gites :)

bon [2017-06-25 22:34:26]


Czy start o 9:00 oznacza, ze o tej godzinie otwieracie 'biuro' i jest odprawa czy juz startuje pierwszy zawodnik?

rafalu [2017-06-26 09:23:52]


raczej pierwszy zawodnik nie ruszy wcześniej niż 11 :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-26 09:34:07]


To jest bardzo dobra informacja. Dzieki :)

rafalu [2017-06-26 09:43:28]


UWAGA! NOWOŚĆ PUCHAROWA!

Mała Mi Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-26 09:48:56]


Nooo miałem nie startować, ale chyba mnie przekonalas ;)

Killer vel M-maniac Dokładna lokalizacja na mapie [2017-06-26 12:34:13]


to będzie wyścig typu "endurance"?
Kto najwolniej owal pokona bez zatrzymania? :) Inaczej tego nie widzę ;)

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-26 13:19:22]


a czy liczy się też przepychanie auta? Bo może być taka sytuacja....

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie [2017-06-26 13:22:10]


Czytanie ze zrozumieniem!
Toć stoi, że najszybszy z najwolniejszych, a nie najwolniejszy z najwolniejszych :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-26 13:28:41]


nie da człowiekowi nic wygrać...

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie [2017-06-26 14:55:53]


to się będę killer z Tobą ścigał

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-26 20:47:42]


nie mów hop! Bo jeszcze może Zenon się zjawić!

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-26 20:53:38]


A tak z innej beczki.
Zamawiał ktoś może pogodę?

DrStein [2017-06-26 22:23:33]


Ja zamówiłem taką samą jak w zeszłym roku ;)

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-26 22:25:56]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq
11. bredok
12. JohnKa
13. Marcin P.
14.dempsey
15.bon
16. Miszek
17. Jarząb
18. Cypis
19. Al_coholik
20. młody_wfe
21.Aga

aga Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-27 20:30:17]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq
11. bredok
12. JohnKa
13. Marcin P.
14.dempsey
15.bon
16. Miszek
17. Jarząb
18. Cypis
19. Al_coholik
20. młody_wfe
21.Aga
22.Alwax

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-27 23:03:50]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq
11. bredok
12. JohnKa
13. Marcin P.
14.dempsey
15.bon
16. Miszek
17. Jarząb
18. Cypis
19. Al_coholik
20. młody_wfe
21.Aga
22.Alwax
23.rafalu

rafalu [2017-06-28 09:08:01]


Czyli tak realnie na którą najpóźniej w sobotę można przyjechać,żeby zdążyć się zarejestrować i wbić na tor....tak awaryjnie;)

bon [2017-06-28 13:24:38]


Awaryjne późne przyjazdy są bardzo kłopotliwe, bo ja przygotowuję listę startową którą wieża zegarowa wbija w swój komputer od mierzenia czasu i późniejsze dopisywanie zawodników to zawracanie głowy. Zdecydowanie sugeruję przybyć na czas.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-28 13:39:17]


OK-mam nadzieję że dojadę bezawaryjnie:)

bon [2017-06-28 14:03:28]


W zeszłym roku "ktoś" miał sonde z softem na kompie... Czorny? Prośba z mojej strony jak by można było sobie sprawdzić spaliny było by super...

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-28 17:29:29]


jak nieopłaca się przywozić sondy dla jednego silnika , to ja jestem drugi ;)

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-28 19:52:36]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq
11. bredok
12. JohnKa
13. Marcin P.
14.dempsey
15.bon
16. Miszek
17. Jarząb
18. Cypis
19. Al_coholik
20. młody_wfe
21.Aga
22.Alwax
23.rafalu
24.Rasta

Rasta Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-29 01:05:31]


Jeżeli sonda , to ja też .
Planuję wyjechać na PC w piątak rano , można się dołączyć do jakiegoś konwoju ,
mogę jechać górą albo dołem (Poznań , Toruń )

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-29 02:28:37]


My ruszamy z Michałem około 10-11 możemy się zgadać np przy Burgerkingu na A1 tym zaraz za Toruniem ze stacją BP:)

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-29 07:27:05]


Od której w piątek będzie można wjechać na tor ?

Jachym [2017-06-29 19:15:27]


Jesli chodzi o sprawdzenie auta na wolnych obrotach to kolor tune jest tansze od sondy.

krauzi Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-29 20:02:41]


w piątek jak znam życie to 18.00 - 18.30

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-29 20:09:07]


Cóż, czas się poddać i wycofać zgłoszenie :(
Ale i tak będę oczywiście ;)
My mamy plan wystartować z Poznania około 10:30, ale będziemy mieć mały przystanek w Łodzi prawdopodobnie jeszcze.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-29 23:02:42]


jeśli kiedyś zmienicie zdanie o sierrach to przyjadę swoją :-) nie utożsamiam się z SF i nie zależy mi na pudle najbardziej cenię sobie kontakty międzyludzkie i dzielenie pasją z innymi :-)
nie zgodzę się też ze stwierdzeniem że sierry są brzydkie i nudne

Maras1 Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-29 23:49:41]


Toć nikt Ci nie zabrania przyjechać tą Sierrą. Tylko jak już przyjedziesz, to nie rozdawaj kluczyków na prawo i lewo :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-29 23:54:51]


czy Piosiu to słyszy? :))

najdos Dokładna lokalizacja na mapie [2017-06-29 23:59:01]


O to właśnie idzie ze sierry są najlepsze i jakby Cię wpuścić na tor to nie pozostanie nam nic innego jak wrócić do namiotu i otworzyć flaszkę :D
Przyjedź sierrą, może sie nie poscigasz ale na pewno sie od nas nie opędzisz :)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-30 01:13:11]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq
11. bredok
12. JohnKa
13. Marcin P.
14.dempsey
15.bon
16. Miszek
17. Jarząb
18. Cypis
19. Al_coholik
20. młody_wfe
21.Aga
22.Alwax
23.rafalu
24.Rasta
25. Greenhorn

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-30 09:48:21]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq
11. bredok
12. JohnKa
13. Marcin P.
14.dempsey
15.bon
16. Miszek
17. Jarząb
18. Cypis
19. Al_coholik
20. młody_wfe
21.Aga
22.Alwax
23.rafalu
24.Rasta
25. Greenhorn
26. Czorny

Czorny Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-30 09:57:32]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq
11. bredok
12. JohnKa
13. Marcin P.
14.dempsey
15.bon
16. Miszek
17. Jarząb
18. Cypis
19. Al_coholik
20. młody_wfe
21.Aga
22.Alwax
23.rafalu
24.Rasta
25. Greenhorn
26. Czorny
27. dred

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-06-30 13:25:36]


1. konrad vel smasher
2. kamel
3. SzooGun
4. Rudy
5. bartozłomero
6. MikeB4
7. Trefl
8.mario1
9. Jerry
10. Mishq
11. bredok
12. JohnKa
13. Marcin P.
14.dempsey
15.bon
16. Miszek
17. Jarząb
18. Cypis
19. Al_coholik
20. młody_wfe
21.Aga
22.Alwax
23.rafalu
24.Rasta
25. Greenhorn
26. Czorny
27. dred
28. Winio_54

winio_54 [2017-06-30 17:41:06]


Jakie wyniki?

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-01 21:19:05]


1. FourM
2. Barto
3. Dempsey

konrad.s Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-01 21:52:34]


BZ:
1. JohnKa
2. Grzesiek
3. Czorny

konrad.s Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-01 21:54:11]


Gratulacje dla finałowych GRANAD.
Dla Grzesia i Michała (FourM) - to było COŚ !!

Dred szacun za miejsce !

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-01 22:17:10]


No to doczekaliśmy czasów;-) A trójka najlepszy bieg i jedyny potrzebny jak widać;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-01 23:53:44]


Brawo!

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-02 00:03:38]


I znowu przeskoczyliśmy mistrza Hitchcocka.
A było w skrócie tak: próba górska jechana 3 razy padła łupem Bredoka (Capri 2.0), który o 19s objechał Rafalu (Taunus 16v), o 27s Huberta M (Granada 24v), o 36s Kamela (Capri 24v), o 37s Dempseya ("Capri" M5) oraz o 38s FourM (Granada 20vT). Dyskwalifikacja za nieukończenie 1 z 3 przejazdów wyeliminowała z walki o finał kilku szybkich gości - m.in. Pitera M (Taunus 24v), Dziobka (Capri 2.0) i Rastę (Capri 2.9T).
Próbę drugą (dwa przejazdy po suchym a trzeci po deszczu) z kolei wygrał FourM o 8s przed Dempseyem, 16s przed Kamelem, 17s przed Hubertem M, 18s przed Bartozłomero (Escort 2.0) i 20s przed Ludwikiem (Granada 24v). Tu z kolei dyskwalifikacja za brak jednego przejazdu ugodziła m.in. w Bredoka. W efekcie komplet prób zaliczyło tylko 33 zawodników - finał BO utworzyły 4 Granady (FourM, HubertM, Grzesiek i Ludwik), 2 Capri (Dempsey i Kamel), Taunus Rafalu i Escort Bartka. FourM wygrał z Ludwikiem, Dempsey z Kamelem, Rafalu objechał Grzesia, a Bartek - HubertaM (!). Potem piruecik Dempseya dał wygraną FourM, a zakleszczona na trójce skrzynia pozbawiła Rafłlu szans w starciu z Bartkiem. Wyniki są 3 posty wyżej.
Podobnie było w BZ - Grzesiek objechał MiShq (Taunus2.0), Czorny (Taunus 2.0) wygrał z Treflem (Capri 1.6), Dred (Granada 2.0) pokonał Greenhorna (Capri 2.0) (!), a MarcinP (Capri 2.0) musiał uznać wyższość JohnKa (Escort 1.6), jadącego także (!) ze skrzynią zakleszczoną na trójce. Tenże JohnKa objechał następnie Dreda (!), a Grzesiek - Czornego. Wyniki już znacie.
Puchar Taunusa upolował Czorny (Rafalu dysponował skrzynią 1-biegową :)), a Puchar Mi dla szybszego z dwóch najwolniejszych trafił do MarkaP (Granada 2.9) mimo walecznej na ostatnich okrążeniach postawy Killera (Taunus P5 rocznik 1966).
Po raz pierwszy w 14-letniej historii PC żaden dzbanek nie dostał się drajwerowi Capri. Signum temporis?
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-02 00:04:31]


JohnKa mistrz! Z bananem na ryju nie potrafiłem przestać klaskać po jego próbach :D
Niech żałuję ten kto nie był :)

Capri1974 Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-02 00:38:37]


Jako, że my już wróceni to wrzucam kilka fotek w wykonaniu mojej Kariny i swoim własnym.
Świetna impreza, rewelacyjny klimat który tworzą ludzie, a samochody są tylko fajnym dodatkiem. Wybierałem się 4 lata, udało się po raz pierwszy, ale na pewno nie był ostatni :D

sadek [2017-07-02 10:11:34]


Bravo JohnKa! Gratuluję hartu ducha i wytrwałości!
Ustawienie szykany na owalu jak widać preferuje małe furki, śmigałeś przez nie tak jakby ich tam w ogóle nie było ;)

Gnieciuch Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-02 10:38:08]


Nie wiem czy to tylko kwestia gabarytów furki - dwie albo trzy Granady lepiej przechodziły te szykany niż jedno Capri...
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-02 11:22:46]


Dzięki za fantastyczna imprezę :) Gratulacje dla zwycięzców, szczególnie dla Janka. Nie naprawiaj tej skrzyni, lepsze wyniki kręcisz na samej trójce :D ja z jednym biegiem zupełnie nie mogłem sobie poradzić.

Myślę, że gratulacje należą się też bredokowi. Do momentu usterki i pominiętego przejazdu raczej nie miał konkurencji :)

Czy ktoś orientuje się jak wygląda kwestia nagranych przejazdów? Trzeba uderzyć osobiście do rallyvideo?

rafalu [2017-07-02 11:49:23]


Wczorajszy dzień na torze sponsorowała cyfra ,,3".


Gratulacje dla zwycięzców bo patrząc na finałowe ósemki chyba mało kto się takich rozstrzygnięć spodziewał. Na pewno nie było nudno.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-02 12:37:32]


PC2017 okiem "obłsugi szykany nr3" na górskiej :)

https://www.youtube.com/playlist?list=PLzj0zbK4fhvsjz4bF8MTEW2yDf5j4Xu8k

PzDr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-02 13:40:58]


Te fotki z chmurami w tle są zajefajne!

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-02 13:51:52]


W sprawie filmików można uderzać do mnie, wysyłam im pełną listę zawodników i jeden przelew.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-02 14:28:38]


więcej fotek proszę !

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-02 14:55:28]


Jesli chodzi o zdjęcia to mam ich troche:) zaliczyłem moj debiut z lustrzanką przy czym pstryknąłem ponad 700 zdjęć. 3/4 pojdzie do kosza,alee jutro wrzuce reszte bo sie mega jaram;)

Capri1974 Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-02 17:37:05]


Zdjęcie z Piosiem czarującym Tofika na drugim planie wymiata;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-02 18:37:48]


w wolnych chwilach coś starałem się uchwycić.
Jeżeli ktoś poczuje silną potrzebę wykorzystania mojego zdjęcia na swojej stronce to bez krępacji...
https://photos.google.com/share/AF1QipNy1mHfO7PnJLakdIYe1SlGBN2rR0Rb2jWonuGL7uhaGuuGwVlQJ9ZLol1E8yZMyg?key=VVBCUEJ6NGZJYngxWkVCeWNDTVlVRTJMVG1OWGVR

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-02 19:06:02]


najlepsze jest chyba przedostatnie

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-02 19:07:23]


Tak, widać na nim, że JohnKa jednak czasem hamował ;)

Gnieciuch Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-02 19:26:07]


Aaaale czad, tego mi trzeba było :D Ubaw miałem jak szlag, jak nigdy dotąd.
Teraz widzę że najwięcej zabawy jest kiedy ciśnienie na wynik zmierza do zera, spadnie deszcz a auto które stało 19 lat ma opony Pirelli P6 z numerem DOT 161 który nijak nie potrafię odszyfrować. Wtedy właśnie paszcza się cieszy najbardziej kiedy trzeci z kolei Aaltonen wychodzi :D Ja tego pucharu chyba już nigdy nie zdobędę ;)))
Dziękuję Wam za wszystkie dobre słowa i za suuuuper zabawę ;D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-02 20:10:16]


Kapitalna impreza jak zawsze.
Dzięki wszystkim za kolejny Puchar. Widzimy się za rok!

Tak na szybko mam wideodokument - "Mike tańczy na lodzie"
Więcej zdjęć z "rybiego oka" dorzucę późniejszym wieczorem po wstępnej selekcji.

https://www.youtube.com/watch?v=UuofmJGB7cY

DrStein [2017-07-02 20:53:52]


GRZESKU RUDY daj jakiś nr konta i info ile za te filmiki skoro już je opłaciłeś.:-)

aga Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-02 21:04:42]


To ile skrzyń się rozsypało? Rasta, rafalu, JohnKa...

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-02 22:18:35]


Trochę ode mnie.

Na jednym ze zdjęć widać wyraźnie, że Najdos pomylił butelki...

No i Killer otrzymuje nagrodę publiczności za stylówkę ;)

https://goo.gl/photos/ZJ2dJZfyce8sWyJ67

DrStein [2017-07-02 22:59:14]


skrzynie to chyba: Rasta, rafalu, JohnKa, HubertM i Miszek... :)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 00:01:26]


Moja skrzynia ma się dobrze. Ja miałem tylko wyciek chlodziwa w sobotę rano. Zalepilem poxilina i jest git (Piosiu jeszcze raz dzięki wielkie).

Miszek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 08:50:30]


Chyba ze mówimy o skrzynce w sensie podium - tutaj stwierdzam pewne braki nie powiem przez kogo :) :) :)

Miszek Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 08:56:33]


Haha, siad Tofik siad, nie poznałem się od razu. Dobrze się spisał, jestem bardzo zadowolony i chyba dostanie jednak odroczkę...

Piosiu. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 09:03:30]


Ma ktoś fotki kartek z wynikami?

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 10:06:32]


ja jak co roku ponawiam modły, aby ktoś (np. jakiś informatyk, czy inny magik) wrzucił tabele z wynikami i czasami... zawsze śledzę na przykład czasy z owalu - mam nadzieję, że pojawią się w tym roku! :)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 10:16:22]


Wyniki na razie jako PDF:

Kwalifikacja 1: https://files.capri.pl/club/event/cup-2017/2017-capri-cup-q1.pdf
Kwalifikacja 2: https://files.capri.pl/club/event/cup-2017/2017-capri-cup-q2.pdf
Kwalifikacje generalna: https://files.capri.pl/club/event/cup-2017/2017-capri-cup-q.pdf
Kwalifikacje w klasach: https://files.capri.pl/club/event/cup-2017/2017-capri-cup-c.pdf
Finał runda 1: https://files.capri.pl/club/event/cup-2017/2017-capri-cup-f1.pdf
Finał runda 2: https://files.capri.pl/club/event/cup-2017/2017-capri-cup-f2.pdf
Finał runda 3: https://files.capri.pl/club/event/cup-2017/2017-capri-cup-f3.pdf

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 10:24:35]


Bardzo Wam wszystkim dziękuję za wspólnie spędzony czas. Osiągnąłem więcej niż się spodziewałem. Po beznadziejnej awarii w połowie kwalifikacji (ostatni przejazd z odcinkiem leśnym) myślałem, że to już koniec. Zablokowana skrzynia na 3 biegu. Dziękuję za chęć szybkiej pomocy w naprawie – znaleźli się tacy co prawie mi gwarantowali, że w 45 minut to się uda. Jednak podjąłem decyzję, że nie robimy nic. Ku zdziwieniu wielu jednak znalazłem pokłady determinacji i zdecydowałem się dalej kontynuować wyścig. Dziękuję mojemu pilotowi za natychmiastowe słowa wsparcia. Dziękuję ekipą „pchająco wypychającym” (można to uznać za nowy termin w sporcie) mnie przy starcie. Również dziękuję za wspaniały doping, organizację, atmosferę i niebywałe owacje na rozdaniu. A puchar jest najpiękniejszy jaki otrzymałem kiedykolwiek. Jestem bee happy – patrz piłeczka ze zdjęcia…

JohnKa Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-03 10:56:32]


Biorac pod uwage wynik, na Twoim miejscu ja bym tego nie naprawial ;)

rafalu [2017-07-03 11:06:58]


Gratulacje dla zwycięzców! Chylę czoła i gratuluję pokonanym! "Faworyci" zawiedli bądź zawiodły ich maszyny, przez co mogli cieszyć się inni będący dotąd w cieniu - I DOBRZE (!!!), bo smak zwycięstwa na PC jest smakiem najcudowniejszym dla oldfordziarza i swego rodzaju "zmiana warty" jest potrzebna! Do zobaczenia za rok ;)

bredok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 12:32:04]


Dzięki wszystkim za super rywalizację i tradycyjnie najlepszą atmosferę. Działo się fantastycznie! Cała masa zwrotów akcji , błędy, awarie i zmiany pogody spowodowały że to jeden z najciekawszych Pucharów w jakich brałem udział. Gratulacje dla zwycięzców; jednobiegowy escort przypomniał że kent to najlepszy możliwy nabój dla tego malucha a jak jeszcze jest spięty ze świetnym drajwerem to aż miło patrzeć jak to śmiga. Zwycięzca BO wygrał eliminacje i finały czyli po prostu był najlepszy!

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 13:16:23]


Mam jeszcze - organizacyjnie - prośbę:
1. żeby szykana, na której wykrzaczyło się tyle osób była zrobiona jak dla białego człowieka czyli moim zdaniem tak:
z Wąskim gadałem pod tablicami i twierdził, że było dobrze ustawione, ale: było inaczej niż na opisie, a w "konwoju zapoznawczym" nie mogę liczyć na to, że ktoś nie pojechał inaczej i reszta w ogonku też pomyliła wyznaczoną trasę.
Poza tym - jeśli byłoby tam wszystko w porządku, to pomyliły by się 2-5 osób - a pomyliło się ile? tak - piędziesiąt.... ;P

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 13:19:05]


Barto ma rację, ostatni pachołek skierowany był w drugą stronę.

Na filmie widać prawidłowo przejechaną szykane mimo pachołka skierowanego w złą stronę.

https://youtu.be/rgqFS_od-_8

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 13:27:57]


Skoro jest miejsce na wnioski formalne to ja tez je mam:

1. Meta drugiej proby wypadala bardzo blisko zakretu. Chcac wjechac na mete mozliwie jak najszybciej zostawalo naprawde niewiele miejsca na hamowanie i ja nawet nie probowalem wchodzic w zakret i wolalem leciec prosto w trawe. Dodatkowo meta byla za szykana, z ktorej wypadalo sie na zewnatrz toru gdzie tuz przy fotocelach stal samochod, przy jakims poslizgu i duzej predkosci mogloby byc roznie.

2. Meta odcisnka lesnego. Rozumiem troske o bezpieczenstwo mniej obeznanych ze sciganiem ale intensywne wymachiwanie przez osoby stojace za linia mety dla mnie oznacza czerwona lampke i jakies niebezpieczenstwo, moze cos jest nie tak z moim autem, moze jest jakies zagrozenie za zakretem, cokolwiek. Konczylo sie ostrym hamowaniem a po otwarciu okna okazywalo sie, ze chodzi tylko o informacje, ze ta probe jedziemy 3 razy. Kolejnym razem polecam ustawic za meta w bezpiecznej odleglosci mala szykane, zeby kazdy musial i tak zwolnic i uczulic na to miejsce przy odprawie. Tak bedzie rozsadniej :)

rafalu [2017-07-03 13:30:27]


już jest po fakcie, więc nie ma co marudzić - ale ja przejechałem identycznie jak Grześ tą szykanę - i dostałem 20s.... mam także materiał video na potwierdzenie moich słów....
Za drugim razem - jechałem z większą uwagą - i pojechałem już inaczej - moim zdaniem źle - i taryfy nie dostałem...
Tak jak napisałem - nie ma co po fakcie już co marudzić - po prostu prośba, żeby na przyszłość ustawiać szykany po bożemu... ;P

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 13:32:26]


Ad. 1 właśnie stało się tak jak piszesz wypadlem na ostatniej szykanie przed metą i widziałem jak class ucieka z chorągiewką i zastanawiałem się czy zajebie w holownik czy nie.

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 13:36:40]


nie panowie. Kary leciały za to, że ktoś ciął przed ostatnią szykaną totalnie po zewnętrznej ( czyli w ogóle nie skręcał ). A jakby ta szykana nie wyglądała to narysowane było, że najeżdżamy od wewnętrznej części toru.

Wniosek: organizatorzy niech na kartkach z trasami napiszą dużą czcionką: RYSUNEK ORIENTACYJNY!

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 13:55:36]


Wąski, nikt nie bierze rysunku próby jako wyznacznik i że tak ma być. Był przejazd zapoznawczy, są ustawione pachołki, nie może być tak, że masz jechać po wewnętrznej stronie toru, a pachołek Ciebie kieruje w prawo.
Dodatkowo nie może być tak, że jeden fragment trasy możesz przejechać w różnej konfiguracji i nie dostać kary.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 14:18:51]


pachołki ,,kierunkowe" były położone dobrze, ale jak nie dać kary jak jeździli tak...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 14:34:03]


-20s i jeszcze musiałeś mnie ukarać zniesławieniem wizerunku,ja byłem tak podjarany,że nie wiedziałem co się dzieje;)

Btw. nie sugerowałem się pachołkiem bo pierwsze co pomyślałem to ,że leży przewrócony( takie miejsca mogły by być jeszcze otaśmowane,wtedy działa się bardzo intuicyjnie.
Grunt że nie było kolizji:)

p.s Wąski po tym jak odpaliłeś mi auto,zniknęło ciśnienie smarowania....PRZYPADEK?!?;)

bon [2017-07-03 14:52:26]


"Dodatkowo nie może być tak, że jeden fragment trasy możesz przejechać w różnej konfiguracji i nie dostać kary. "

Oj może być może:) Jestem tego przykładem.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 14:54:02]


wąski - wiadomo - ze swojej perspektywy każdy ma swoje racje...
Jednak, jeśli wiele osób ze swojej mówi Ci, że to miejsce było źle ustawione - i że po prostu trzeba to poprawić, to spróbuj proszę przełknąć swój gen nieomylności... Nikt Ciebie nie atakuje personalnie w tej kwestii - a bronisz tej źle - myląco - ustawionej szykany jak Kmicic Częstochowy... :)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 14:55:55]


co do wysokości kary to już wyższa instancja decydowała.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 14:56:33]


barto - ale sporo osób jechało prawidłowo od pierwszego przejazdu. Część pomyliło pierwszy - w drugim pojechało prawidłowo.
Nie da się zadowolić wszystkich.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 14:58:01]


Wąski było wyskoczyć na środek (tak jak ja Wołkowi) i pokazać palcem gdzie jechać :)

najdos Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-03 15:02:54]


Wąski - to czemu dostałem 20s kary - pojechałem identycznie jak Rudy na załączonym przez niego filmie okolice 40s?
Za pierwszym razem pojechałem jak Rudy. Dostałem taryfę.
A tutaj mój drugi przejazd - także ok. czterdziestej sekundy "prawidłowy przejazd" (bez taryfy).
https://www.youtube.com/watch?v=qCFJPQV37Zc
Asekuracyjnie zwolniłem, żeby pojechać na te poprzewracane pachołki - i były tak porozkładane na cały m torze, że po prostu trzeba było szczęścia - albo "nieuwagi" sędziego, żeby pojechać prawidłowo.... Nie wiem, co zdecydowało...
Może - tak jak mówiłeś - tak dużo osób źle tam jechało, że przestaliście za to wlepiać tą taryfę?

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 15:37:09]


Na filmiku Grzesia, jego pierwszy przejazd jest ewidentnie źle pojechany. Należało od wewnętrznej wyjechać na zewnętrzną od razu po pierwszych pachołkach. Zresztą te przewrócone pachołki tak kierowały. Więc Barto i Grzesiu pojechaliście, przynajmniej za pierwszym razem źle i nic dziwnego, że Wam dali karę. Ale... jako "pilot-obserwator" na bazie własnych, oraz innych osób stojących w depo, obserwacji stwierdzam, że było z tym spore zamieszanie i grupowo próbowaliśmy sobie wyjaśnić w jaki sposób tam prawidłowo przejechać. A to wszystko dlatego, że rysunek był zupełnie inny niż faktycznie ustawione na torze pachołki.
Ja wiem, że tu o złote gacie się nie ścigamy i że jest to głównie zabawa. Nie wiem też jakie podejście mają do tego organizatorzy PC, pewnie też bardziej na luzie :)
Ja jedynie wiem, że dla mnie i kolegów przy organizacji YTP mapka próby oraz zaznaczone na niej szykany, pachołki itp. były święte w kontekście odwzorowania tego na torze. Osobiście zresztą tego dopilnowywałem zawsze. Gdy raz pozwoliliśmy sobie na zmianę, była ona 5 razy ogłaszana i podkreślana na odprawie, a i tak jeszcze sporo załóg przyszło z pretensjami, że jest inaczej niż na mapce i oni przez to będą mieli gorszy wynik. Po prostu mapka jest jakimś tam wyznacznikiem poprawności przejazdu i planu organizatorów na daną próbę i, według mnie przynajmniej, trasa powinna być co do pachołka ustawiona identycznie. Wtedy nie ma niepotrzebnych nieporozumień.

Ale już odchodząc od marudzenia - genialny PC w tym roku był :) Mega mi się podobało, pomimo, że nie zdążyłem zrobić swojego auta, to jednak wreszcie był PC z naprawdę fajnymi emocjami na widowni. Aż mi się przypomniały czasy PC gdzie na ułamki sekundy rywalizował z resztą np. Pająk :) Dawno nie było pod tym względem tak świetnie. No a że cały PC wygrała Granada w BO, a w BZ była druga, to już w ogóle tylko rozgrzewa moje serce jeszcze bardziej :DDD
Dzięki dla wszystkich biorących udział w organizacji za kawał ciężkiej i świetnej roboty. Choć wiem, że nadal nie mogą się pogodzić z wynikiem... ;))))

Wasz kolega od "kradnięcia ciepła z ogniska z autem również na C, ale nie Capri" ;)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 16:20:18]


Kzyho Ja się nie kłócę bo kary nie dostałem ;)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 16:26:36]


A no to chyba, że tak :PPP

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 16:33:26]


Kurde, ledwo człowiek nad jezioro się wyrwie a tu granada wygrywa puchar.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-03 16:38:36]


To wszystko przez to, że przyjechaliście z nastawieniem na ściganie się, a wtedy łatwo popełnia się błędy. Ja się nie ścigałem (no może ze sobą tylko) i żadnego błędu nie zaliczyłem ;-)
PS. Dobrze, że ten PC jest, to człowiek ma jakąś motywację do działania dalszego przy aucie :D

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 16:43:05]


no jak pisałem - Rudy nie dostał kary za identyczny przejazd...
żeby nie być gołosłownym - to mój pierwszy "błędny" przejazd:
https://youtu.be/okLN78YdE2w
ok. 30s

i jeszcze raz powtarzam - nie chcę być tym który - jak w rzymskim przysłowiu - mąci wodę...
Dostałem się do finału, bawiłem się wspaniale, wszystko już jest przeszłością - nie ma sprawy!

Narysowałem wyżej - jak moim zdaniem powinna być szykana ustawiona. Prosto, oczywiście, przejrzyście - jak szykana. Można dodać w poprzek taśmę, dla zupełnej jasności.
Można na przykład zrobić taką szykanę, żeby ktoś z rozpędu nie wrypał się po niewyhamowaniu.A pretensje pewnie może mieć więcej osób - np. tzw świeżaków - dla których opis na mapce jest jedynym punktem odniesienia, a karne sekundy dostawaliśmy jak widać troszkę "jak popadnie", na kogo wypadnie, na tego bęc....

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 16:51:57]


Witam.
Dziękuję wszystkim zawodnikom za wspaniałą rywalizację i wsparcie widowni. Jeżeli chodzi o mnie to nie mogłem sobie wyobrazić lepszego początku urlopu. Tegoroczny PC jest także zwieńczeniem mojej 22 - letniej przygody z Ford-em.
Pozdrawiam Misiek 🏆PC2017

fourM 3M Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-03 20:08:38]


Tu macie zdjęcia odemnie :P
https://goo.gl/photos/WGLBG6Qj1g6vQa2e8

murka Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-03 21:15:28]


Niesamowicie szybko mijają te wszystkie PC. Zawsze z niecierpliwością czekam na tą imprezę i bezsensownie szybko ona się kończy. Nie lubię tego, irytuje mnie to i powoduje frustrację!

Miło było Was wszystkich zobaczyć znowu. Jednocześnie przepraszam wszystkich których spotkałem na polu w piątek wieczorem:)

Cieżko oceniać PC z perspektywy fajny czy też nie. Każdy jest wyjątkowy, na każdym wiele się dzieje etc. Ten jednak był dla mnie niezwykły z uwagi na to czym powoziłem i co udało się wyjeździć. Jeszcze nigdy nie zaszedłem tak daleko i to takim śmietnikiem wyciągniętym po 9 latach z krzaków, przygotowanym do jazdy w kilka dni, którym normalną jazdę zacząłem 2 tygodnie przez PC.

Gratki dla Bustera Keatona (JohnKa), który drugi rok z rzędu wyeliminował mnie z dalszej zabawy, chociaż tym razem jedna rundę później, więc pojechałem jeszcze o 3 miejsce.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 21:33:17]


Czy ja dobrze widzę?

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 21:35:11]


Jak się robi taki trick ? ;>

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 21:39:12]


Nawet browar z dachu nie spadł.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 21:42:18]


Tak patrzę na czasy prób i oczom nie wierzę. Wygrałem próbe 2 w BZtach:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 21:53:22]


Czyli od tego jest ten przycisk w Taunusie....

rafalu [2017-07-03 21:58:26]


Trzeci przejazd drugiej próby dużo namieszał :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 22:01:53]


Dred. Rozumiem, że w przyszłym roku planujesz przegrać ze mną w finale? Pozdrawiam i dziękuję za pozdrowienia. PS. A może zepsuj jakiś bieg.. j

JohnKa Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-03 22:02:47]


Rudy - zgadza się, ale jechałem go jako jeden z pierwszych po deszczu, więc też łatwo nie miałem.
Janek, to byłby zaszczyt bo i tak miałbym pudło:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 22:06:37]


Muszę przyznać, że chciałem coś napisać, ale dred wyczerpał temat jak dla mnie.

Ostatnie 2-3 miesiące był dla mnie huśtawką emocji, plejadą wzlotów i upadków, ale przede wszystkim kolejny raz pokazały mi że mam sztab przyjaciół i kolegów, którzy swoją pracą oraz dobrym słowem dopchali mnie do miejsca gdzie jestem. Przez ten ostatni czas naprawdę wiele się nauczyłem, ale jak widać po wynikach nie wystarczyło mi go na tyle by coś więcej ugrać, ale po kolei.

Przesyłam najserdeczniejsze podziękowania przede wszystkim mojemu Przyjacielowi Marcinowi, jego wspaniałemu potomstwu (Julii i Maćkowi), no i małżonce Kasi- za rzeczoną przyjaźń, dobre słowo w złych chwilach, dach nad głową do robienia, no i te wielogodzinne burze mózgów :)
Dziękuję za wielką pomoc i wsparcie ze strony przyjaciół, kolegów i znajomych- Kamilowi "adeptowi" (jego połowicy Wiktorii również), Mikołajowi dredowi, Michałowi "mgiełce" ;) no i oczywiście człowiekowi, który przeczy zasadzie braku znajomych wśród rudych- Grześkowi Rudemu! Nawet nie wiecie ile wszystkie Wasze czyny i słowa dla mnie znaczą, i to przede wszystkim dla tych właśnie osób chciałem jechać jak najszybciej w eliminacjach.

Każdy puchar jest niesamowity (a przynajmniej dla mnie prawie każdy taki był), nie jestem z siebie zadowolony do końca, ale uważam, że też trochę ugrałem, ale dziś, siedząc i sącząc drinka rozumiem, że była to przyjemna lekcja- przegrałem z lepszymi od siebie. Już od dawna wiedziałem że Misiek FourM jeździ dobrze, barta zwalniają tylko awarie, ale to na tym pucharze wreszcie widziałem piękną, przynajmniej w moim mniemaniu, jazdę (dempsey), pełnego psycho (Czorny- tu stary wielki szacun), no i wspaniałą powtarzalność oraz kalkulację maszyny (Johnny vel Buster- tu nawet imię pasuje, bo wszedłeś po puchar z kopa!), jak i rafalu- taką taksą mógłbym wracać do domu zawsze ;) . Nie można też pominąć najszybszego karawana pogrzebowego Griswold'ów w tej części europy (za to napijemy się bro w sobotę dred!)- jednak rzeczywiście czerwone są najszybsze...

Nie obyło się bez awarii i chylę czoła przed każdym kto postanowił jechać dalej, zaś łączę się w bólu jeśli buba go uziemiła... Jednak najbardziej w tym wszystkim lubię braterstwo- każdy każdemu tu pomaga. W tym miejscu pragnę podziękować każdemu, kto rzucił wszystko by mi pomóc- bartowi, rafalulowi :) za ten sprint, Miśkowi za koszerną obejmę, killerowi za klucze, Czornemu za cierpliwość, dobrej duszy (wybacz nie pamiętam z tych emocji) która wybłagała dla mnie czas na naprawę, no i Kamilowi adeptowi za czujność na posterunku. Chyba tego będzie mi najbardziej brakowało jak sprzedam Capri... Nie mogę zapomnieć jeszcze o zapku i killerze za nocne wsparcie, choć już nie w mojej sprawie (ale utknęlibyśmy tam na całą noc...).

Na koniec pragnę podziękować Organizatorom- wspaniała impreza, naprawdę cieszę się że mogłem w niej uczestniczyć (choć nie wiem czy cypis na to zasłużył- Ty już wiesz za co :P ). Prezes Michał Konieczny zasłużył na podwójne podziękowania za pamięć o koszulce dla mnie- więc dziękuję raz jeszcze (jeszcze się spotkamy, tam gdzie mieliśmy się spotkać ;)

Dziękuję wszystkim kibicom i przepraszam za marny finał w moim wykonaniu...

Znowu było za krótko Moi Drodzy... Dzięki wszystkim! Znowu też nie będę mógł się doczekać tego święta przez cały rok.

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-03 23:44:49]


Też chciałbym podziękować wszystkim za klimatyczną super imprezę .
Zrobiłem sobie objazdówkę i wróciłem do domu dzisiaj , robiąc 1357 km .
Caprik zapierdzielał jak po sznurku , ale wiadomo w trasie nikt nie ustawia
jakiś głupich pachołków :)
A na lawecie to się nie liczy że dalej .
Organizatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania , choć nie było
łatwe , biorą pod uwagę w jakiej trudnej materii muszą kleić .
I znowu cały rok czekania .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-03 23:48:03]


dla tych, co nie mają twarzoksiążki: (i nie zaglądali do ogłoszenia Trefla... ;)
https://www.youtube.com/watch?v=yLmSUENOfCo

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-04 01:16:58]


nie marudzić, nie sprzedawać, tylko szykować auta na następny PC ;-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-04 09:22:24]


Dzięki wszystkim za wieksza/mniejsza ale jednak wyrozumialosc (nie znalazlem rys po kluczyku ani poprzebijanych opon :P ) za nasze wparowanie na pc i zrobienie zamieszania w tym niebyt pozytywnym sensie. Cala akcja z przygotowaniem aut bylo na niesamowitej szybkosci, z ogromnymi opoznieniami mimo staran i zarwanych nocek, itd. W nocy pt-sob udalo nam sie w koncu wyjechac po 2giej, ze szczecina. Kolo 10 rano juz cieszylismy sie ze pare km zostalo tymczasem yanosik przywiozl nas do miedzianej gory 60km od toru.... :P tak wiec dalsza dzida i na ostatnia chwile na jakikolwiek przejazd wparowalismy spieci i zdezorientowani gdzie jechac i ile razy, a wokol tez wylapywalismy sprzeczne informacje. Oba auta niedostrojone, w Dziobka przypadku skonczylo sie to najprawdopodobniej niestety dziura w tloku... Ale nie bójta, naprawimy. Mimo wszystko fajnie bylo wpasc (ja pierwszy raz) i zobaczyc jak to wyglada. Mam nadzieje ze nastepnym razem uda sie przyjechac na spokojnie i skoro sie juz taki kawal pojechalo, troche powalczyc na torze ;)

Pozdrawiam wszystkich, pzdr!

wołek Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-04 13:43:03]


Tegoroczny Puchar miał ciekawy przebieg. Podziękowania dla ekipy organizacyjnej i gratulacje dla wszystkich którzy wzięli udział. Myślę, że szkoda czasu żeby się mazać, wielu uczestników miało w tym roku kłopoty ze sprzętem.
Łatwiej się wraca do domu, jeśli wynik nie jest sprawą pierwszorzędną, nawet jeżeli czasem można by mieć pretensje do samego siebie. Lepiej jak liczy się przede wszystkim na przyjemny udział w imprezie, w dobrym towarzystwie. :)

KR54321 [2017-07-04 13:48:21]


Ah no tak, co za fauks pauks: najszczersze gratki pucharu dla Miśka! Zasłużyłeś bardziej niż ktokolwiek ;)

wołek Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-04 13:54:44]


To mój drugi "czynny"puchar i.... z uczestnictwa jestem bardzo zadowolony,mimo że Capri wróciło na "tarczy" i cholera wie co się tam podziało,to emocje,towarzystwo,niepowtarzalna atmosfera robią swoje.Zgodzę się ze wszystkimi którzy piszą,że Puchar to taki motor do działania przy autku bo jestem dzięki niemu pełen energii i zastanawiam się dlaczego puchar jest tylko raz w roku.
Wszystkim "anonimowym" członkom Capri.pl szczerze polecam udział w pucharze,miło jest te "nicki" które przewijają się w codziennym zwiedzaniu strony zobaczyć na żywo:)
Dzięki i do następnego:)

bon [2017-07-04 14:02:43]


Zasadniczo pierwszy PC po 2 czy 3 latach nieobecności. Całkiem nowe auto, zero przygotowania. Było super znowu być tam z Wami. Szkoda ze krótko jeżdżone... I tu dzięki serdeczne kolejno dla Rozjechanego za pomoc w łataniu pióra żeby wogóle wrócić z górskiej, dla Trefla i jego kumpla Kamila "Adepta" oraz Zapkowi i Killerowi za pomoc w wymianie pękniętego resoru. Dzięki chłopaki, zamiast oglądać rozdanie zostali i pomogli. Szacun, ponawiam pytanie o kuchnię... Auto wróciło bez problemów najkrótszą drogą przez Lublin do Wawy ;) bez żadnych problemów. Trzeba wymienić i drugie pióro i spokój. No i przejrzeć wreszcie dokładnie co tam się dzieje. Osobne podziękowania należą się Szwagrowi za podróż do Warszawy i z powrotem po resor.
Zapomniałem że pomimo iż to zabawa to jednak na poważnie. Lekcja pokory przyjęta.

Za rok trzeba wrócić i nie szukać nad ranem kręgów w zbożu tylko iść spać. Aha i dzięki za browary pocieszenia/mocy wszystkim ofiarodawcom.

No ogólnie super jak zawsze, do zobaczyska za rok, gratulacje dla zwycięzców, PC pełne niespodzianek.

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-04 14:51:27]


a Amator zaliczył ci ten krąg do punktacji?

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-04 15:06:47]


Ja tam nic nie wiem o kręgu, śladu prawie nie było ;)

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-04 15:17:48]


chyba na aucie, bo rano zastanawiałem się dlaczego źródełko jest krzywe :)

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-04 15:23:07]


Przeoczyłem straty w źródełku, ale Killer był po stronie źródełka, ja po drugiej, tym się będę tłumaczył ;)

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-04 15:41:53]


A gdzie są filmiki od rallyvideo?

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-04 18:12:51]


Trzeba przelew Grzeskowi zrobic :)

rafalu [2017-07-04 18:32:26]


A kiedy będą bo przelew juz poszedł i ani widu ani słychu :P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-04 18:34:33]


Jak wrócę z wakacji za kasę z filmów :)A tak serio to jutro max czwartek mają być na Youtube.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-04 18:35:28]


Ja dałem gotówkę na torze. W zeszłym roku tak zbierał i było git filmiki już w poniedziałek były filmiki.

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-04 18:35:36]


Za tyle kasy to co najwyzej do Rabki czy Sielpi na tydzien :D

Czekamy wiec :)

rafalu [2017-07-04 18:36:25]


no widać, że jeszcze jakaś poprzednia impreza "wjeżdża" na yt... doczekamy się... ;)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-04 18:42:34]


Jest juz pierwszy film - przejazdy Trefla :)

rafalu [2017-07-04 20:19:05]


Jeszcze kilka słów od upierdliwego tetryka:
1. Kiedy wreszcie na portalu ujawnione zostaną wyniki PC z poprzednich lat?
2. Tyle było trąbienia, że to CZTERNASTY PUCHAR, a ja mam wyniki CZTERNASTU, choć 2010 mi brakuje :) Ten był jubileuszowy - PIĘTNASTY !
3. Czy ktoś posiada wyniki PC 2010 i mógłby je udostępnić?
4. Z okazji tego małego jubla zrobiłem tabelaryczne podsumowanie wyników, z którego wynika, że najwięcej "punktów" (wzorem WRC czy też F1) uciułał w sumie w 15 edycjach Rayo przed Chuderem, Mierasem, Kongresem i Michałem Poznań (żaden z nich nie zdobył nigdy dzbanka, ale jeździli ostro i gęsto). Spośród zdobywców PC Kamel jest dopiero 6, Krauzi -8, Trójkąt -11, Bredok -16, Ptasiek -27, Pająk -30, FourM -31, Dziki -39, a Łukasz K -62. Wyniki roku 2010 mogłyby ciut tu pozmieniać...
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-04 20:21:21]


Moje kilka foto :P generalnie na twarzoksiążce, ale z dostępem dla wszystkich - a przynajmniej tak to powinno działać :)
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1527390893966756.1073741838.100000875811805&type=1&l=08daae08cc

AniaZC [2017-07-04 20:41:37]


No....... działa.

wiśnia Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-04 21:22:40]


Ja również napiszę, że świetnie się bawiłem, mimo ogromnych niedociągnięć w sprzęcie udało się przejechać prawie wszystkie próby. Puchar motywuje jednak do pracy nad autem i udało się uruchomić dziada dwa dni przed.
Dzięki wielkie wszystkim, którzy pomogli mi zepchnąć escorta na pierwszej próbie, wystarczyło kilka opasek zaciskowych i mogłem jechać dalej.
Przepraszam też wszystkich, których wyprzedzałem gdy cierpliwie czekali w kolejce do startu, tegoroczna ewolucja escorta nie przewidziała ani wentylatora na chłodnicy ani rozrusznika, mam nadzieję, że nikt się nie złości z tego powodu ;)

Największe podziękowania należą się mishq (Mateusz G.) który cierpliwie pomagał mi odpalać escorta w piątek przed treningami, WIELKIE DZIĘKI, wymagało to sporo cierpliwości.

Dobrze was było wszystkich zobaczyć i mam nadzieję, że w przyszłym roku znowu się uda :)

Maćko Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-04 22:43:55]


Krk4m:
generalka do 2009 - https://www.capri.pl/club/cup-gen

wyniki PC2010 - https://www.capri.pl/club/cup-2010

...no troche mogły pozmieniać ;)

pzdr

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-04 23:15:24]


to jo się zalekramuję- bo lekrama dźwignio handlu
https://www.youtube.com/watch?v=FvU-LkkXvLk

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-04 23:24:44]


CoKe - dzięki, ale tyle to też mam. Chodzi mi o wyniki finałów, bo punkty przyznaję za miejsca, a nie za czasy z eliminacji :(
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-04 23:37:28]


jak to Rudy wygrał z Czornym :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-05 10:55:09]


Rudy niższy - bardziej opływowy.... rzekłbym jak foczka.... :)

bartozłomero Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-05 11:09:47]


BTW. powoli na kanał rallyvideo wrzucane są nasze wypociny:

https://www.youtube.com/channel/UClIs7Zh-Rxit17LL9E6asyQ

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-05 11:11:53]


Dzieki wszystkim za impreze, bylo super jak zwykle ! Strasznie sie za Wami wszystkimi steskniłem :) :)
I juz wiem co mam zrobic, tzn nie zrobic - tj, poki co nie sprzedawac ;) i brnąc w to dalej :D

Rasta Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-05 12:50:38]


A co się rozlatło?;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-05 12:53:28]


Aaa no grzecznie czekam w kolejce na podnosnik i juz jutro powinienem sie doczekać, czyli w weekend pewnie wrzuce fotkę jaką rozlataną :)

Rasta Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-05 15:29:51]


No i jest ten moment, w ktorym odpadlo. Troche glupia sprawa bo to nic smiesznego jak cos odlatuje przy takiej predkosci w ludzi. Jak tylko dostalem sygnal, ze sie lampa poluzowala to dostala nowa srube i byla dosyc stabilna. Najwyrazniej juz sie cos na tyle poluzowalo w mocowaniu, ze to nie pomoglo

rafalu [2017-07-05 16:24:24]


oczko siė odlepiło temu misiu☺

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-05 18:54:45]


Tak patrzę i podziwiam, jaka zaj..a różnica w zachowaniu w szykanie między capri a granadami....

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie [2017-07-06 12:49:23]


Taka różnica, że już w półfinale nie było żadnego Capri :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-06 13:56:35]


Najpiękniej to było to widać na mokrym... :)
Capri co chwilę bączki, a Granady pięknie sunęły dalej niczym te okręty na falach ;)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-06 15:09:48]


Ale te filmiki pocięte :/ ale dobrze że są :)

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-06 15:16:43]


No wiec zablokowal sie jakims cudem ręczny i przy kazdym hamowaniu dobijał cisnienie na cylinderku z tyłu, az w koncu koło praktycznie przestało sie obracać, z tym ze wtedy jechalem ze 120 i wbiłem dwójkę ::D - Efekt pęknięty wałek sprzęgłowy i strzaskane tryby :D
Ale nowa skrzynia juz siedzi, hamulce przejrzane, także juz smiga i świszczy :D

Rasta Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2017-07-13 17:52:51]