logowanie | rejestracja
capri.pl » archiwum nowości, aktualności i ciekawostek

Archiwum nowości, aktualności i ciekawostek

Pierwsza, główna nowość - to www.capri.pl

09.04.2000 - ruszyła nasza strona internetowa. Jest to nasz debiut, mamy nadzieję że zawartość z czasem rozrośnie się do rozmiarów zaspokajających ciekawość każdego polskiego Capri-maniaka. Obecnie koncentrujemy się na przedstawieniu nas, naszych samochodów i dorobku naszych spotkań, mamy nadzieję że wkrótce się to uda.

Turbo Technics dla Capri 2.8i

Wygląda na to, że ciągle można zamówić zestaw do samodzielnego montażu turbosprężarki Garrett T3 do Capri 2.8i, który swego czasu był dostępny jako opcja w salonach sprzedaży Forda. Oto cytat ze stosownej notki prasowej, rozbudzającej wyobraźnię: "The Capri Turbo has been resurrected". Uzyskane w wyniku instalacji turbosprężarki 200KM pozwala rozpędzać się od 0 do 100 km/h w 6.5 sekundy. Jedynie cena - 2100Ł+VAT, doprowadza dopiero co rozbudzoną wyobraźnię do stanu wyjściowego.
Notka prasowa dostępna jest pod adresem: http://www.demon.co.uk/turbotec/1705.htm.
Dokładniejszy opis techniczny: http://www.demon.co.uk/turbotec/1790.htm.

Capri jako reprezentant lat 70-tych u Forda

Ford Polska na swojej stronie internetowej, pod hasłem historia -> archiwa, umieścił Capri jako samochód reprezentujący lata 70-te. Szkoda tylko, że zdjęcie bez podpisu jest jedynym miejscem, gdzie Ford przyznaje się do tego samochodu. Mimo wszystko cieszymy się, że po cichu uznali go za symbol dekady.
Namiar: www.ford.com.pl -> witaj w świecie Forda -> historia -> archiwa.
Lub bezpośrednio: http://www.ford.com.pl/en/hi/enhiar.html.
Zdjęcie trochę słabej jakości jak na archiwa Forda, ale cóż ... jest jakie jest.

Nasza lista dyskusyjna

Mamy swoją listę dyskusyjną! Wszystkich posiadaczy Capri, jak i innych chętnych zapraszamy. Żeby się zapisać na listę, wystarczy wysłać pusty list na adres capri_pl-subscribe@eGroups.com, lub skorzystać z przycisku obok. Bardziej szczegółowe informacje - tutaj.

Zlot !

Najbliższa impreza, zorganizowana wspólnie z klubem Opla Manty odbędzie się 6 maja w Warszawie. Spotykamy się o godz. 12.00 na parkingu przed Teatrem Wielkim. Następnie przejeżdżamy kolumną na Skrę, gdzie odbędzie się główna część imprezy.
Do zobaczenia !

Tworzymy bazę danych części !

Jej zaczątek znajduje się tutaj. Jeśli masz jakieś dane na temat części zamiennych, w szczególności producentów niezależnych - uzupełnij naszą listę.
Również możliwie kompletny wykaz filtrów powietrza K&N dla silników spotykanych w Capri.

Już po zlocie !

6 maja w Warszawie odbył się zlot, zorganizowany wspólnie z klubem Opla Manty. Spotkaliśmy się o godz. 12.00 na parkingu przed Teatrem Wielkim, skąd przejechaliśmy kolumną na Skrę, gdzie odbyła się główna część imprezy. Więcej szczegółów i zdjęcia - tutaj.

Lista kontaktów

Na zlocie przeprowadziliśmy "listę obecności", tworząc tym samym spis naszych kontaktów. Ostateczny efekt - dla wszystkich zainteresowanych - tutaj.

Wasze komentarze

Na niektórych stronach istnieje możliwość pozostawienia paru zdań od siebie. Zapraszam do umieszczania komentarzy, uwag i opinii, wzbogacających nasz serwis o cenne "sprzężenie zwrotne".
 
Plany przyszłych zlotów

W celu lepszej koordynacji działań i umożliwienia wcześniejszego zaplanowania niezbędnych wyjazdów przedstawiamy wstępne plany przyszłych zlotów.
 
Spotkanie w Górze Kalwarii !

W najbliższą sobotę, 10.06.2000, o godzinie 15:00, odbędzie się spotkanie towarzysko-organizacyjne. Dojazd od strony Warszawy - jeżeli od strony Konstancina, to na pierwszych światłach w Górze Kalwarii skręt w lewo, jeżeli od strony Piaseczna, to na tych samych pierwszych światłach prosto. Potem jest 90- stopniowy zakręt w prawo i po prawej stronie budynek Banku PKO BP, na tym skrzyżowaniu w lewo i wjazd na rynek, tam się spotykamy. Do zobaczenia !
 
Nowe dodatki do bazy danych części

Do naszej bazy danych części dodany został przegląd katalogów firm Mikoda (tarcze i bębny hamulcowe), Mintex (tarcze, klocki i szczęki hamulcowe) oraz Sachs (sprzęgła).

Nasze ostatnie spotkanie w Czersku, które miało być w Górze Kalwarii

Na spotkanie przyjechało 11 samochodów. Jeden z nich pod wodzą nowej właścicielki, którą witamy w naszym gronie, jako trzecią przedstawicielkę płci pięknej. Szybko uznaliśmy, że ciekawiej będzie w Czersku, dokąd pojechaliśmy na główną część spotkania. 
Był również mały moment grozy, gdy pomiędzy nasze samochody wjechał pijany traktorzysta. I śmieszno, i straszno.
Szczegóły - tutaj.
 
Nowe dodatki do bazy danych części

W bazie danych części pojawił się przegląd z katalogu Inter-Cars, głównie uszczelki do silników.

Przedzlotowa wizyta w Jastarni

W długi czerwcowy weekend w Jastarni u Szymona zawitałem ja, MK, jak również Góras i Orzeł. -> więcej na ten temat

Galeria zdjęć [2000.07.27]

Ulegając głosom, że na stronie brakuje "typowej galerii zdjęć", stworzyłem takową. Zdjęcia w galerii pochodzą z różnych źródeł w sieci, a ich jakość jest bardzo różna, od fatalnej do całkiem niezłej. Długo się opierałem przed taką galerią, ze względu na fakt, iż prezentowanie cudzych zdjęć jest zwyczajnym pójściem na łatwiznę, ale skoro się domagacie ... mam jedynie nadzieję, że autorzy zdjęć nie mają nic przeciwko ich prezentacji w jeszcze jednym miejscu.
Galeria ta ma z założenia być tworem równoległym do prezentacji naszych samochodów - z jasno wytyczoną granicą - tam cudze, tu nasze. Tak więc pierwsza porcja cudzych zdjęć w specjalnym dla nich miejscu: tędy do galerii.

W najbliższym numerze Auto-Świata  [2000.07.31]

W najbliższym numerze Auto-Świata artykuł poświęcony rozwiązywaniu dylematu co kupić: Capri czy Mantę. Co prawda sprawa jest jasna od samego początku :-), ale z ciekawością przyjrzymy się argumentom i werdyktowi.

Zlot już tuż tuż ! [2000.07.31]

W pierwszy weekend sierpnia spotykamy się na starym lotnisku w miejscowości Gryźliny koło Olsztynka. Spotkanie zaplanowane jest od piątku wieczór (oczywiście w miarę możliwości) do niedzieli. Dużo, dużo czasu przeznaczyliśmy na rozrywkę, niemniej jednak trochę pomęczymy się za kierownicami naszych maszyn. Będzie wytyczony tor na którym pod okiem prawdziwego kierowcy rajdowego (tez posiadacza Forda Capri) będziemy mogli sprawdzić własne umiejętności, możliwości samochodu i ewentualnie czegoś się nauczyć (ewentualnie, ponieważ wszyscy jeździmy genialnie !!!). Na lotnisku nie będzie czekał na nas hotel pięciogwiazdkowy - najlepiej mieć ze sobą namiot (oczywiście można spać w samochodzie). Dla posiadacza samochodu, który przyjedzie z najodleglejszego zakątka Polski nagroda ! - PEŁEN BAK PALIWA !!! Na spotkanie zaproszone zostały również Fordy Taunusy i Ople Manty.

Auto-Świat nr 31/2000 [2000.08.02]

W numerze 31 Auto-Świata z 2 sierpnia 2000 jest artykuł poświęcony rozwiązywaniu dylematu co kupić: Capri czy Mantę. Zaprezentowany został samochód jednego z naszych kolegów - Ziemowita, który można obejrzeć również na naszej stronie. Cieszy nas ta publikacja, gdyż rzadko pojawiają się takie okazje przedstawienia naszego ukochanego samochodu szerszej publiczności. Na szczęście nie dokonano wskazania na żadną ze stron, co pozwala wnioskować o świadomości autora artykułu, że przy takim wyborze nie liczą się żadne obiektywne argumenty.
Dodatkowo, dziękujemy za ciepłe słowa pod adresem naszej strony !

Uzupełnienia do listy kontaktów [2000.08.07]

W naszej liście kontaktów pojawiły się nowe osoby.

Po zlocie w Gryźlinach [2000.08.09]

Weekend'owy zlot w Gryźlinach był bardzo udaną imprezą. Od piątku wieczór, 4 sierpnia, do niedzieli, 6 sierpnia, spędzaliśmy czas na Mazurach, pod Gryźlinami. Do dyspozycji mieliśmy spory plac, pozostałość po pasie startowym lotniska. Namioty pod lasem, obok jezioro, oraz harce po placu w samochodach złożyły się na wspaniałą zabawę. Najprawdopodobniej będziemy powtarzać imprezy w tym klimacie. Gościliśmy na zlocie Macieja Wisławskiego. -> relacja ze zlotu

Dane regulacyjne silników oraz dane techniczne silnika 2.8i [2000.08.10]

W dziale garaż pojawił się w wykaz danych regulacyjnych silników oraz w miarę szczegółowy wykaz danych technicznych silnika 2.8i.

"Cars of the 70's" w "Grassroots Motorsports" [2000.08.22]

W sierpniowym numerze amerykańskiego "Grassroots Motorsports" jest artykuł "Cars of the 70's". Autor postrzega dekadę jako zmierzch "Muscle Cars", takich jak Pontiac GTO, Oldsmobile Cutlass 442, Plymouth Barracuda, Buick GS455 czy Chevy Camaro. Ich miejsce zajmują samochody konstruowane pod wpływem troski o środowisko naturalne, oraz aspektów ekonomicznych związanych ze wzrostem cen paliw. Skoncentrowano się głównie na samochodach pochodzenia europejskiego, pomimo faktu, że jest to gazeta z podtytułem "America's sports car magazine". Tak więc między innymi mamy opisane Ferrari 308 GT4, Fiat X1/9, Lancia Scorpion, Porsche 914, MG Midget, Triumph TR6 i TR8, Lotus Elan Series 4, Fiat 124 Spider, BMW 2002, Alfa Romeo 2000 GTV, Alfa Romeo Sprint Veloce, Datsun 240Z, Chevy Cosworth Vega, American Motors Javelin AMX, oraz to co nas najbardziej interesuje i cieszy, Ford Capri.

Zlot w Jastarni [2000.08.22]

Już w najbliższy piątek spotykamy się w Jastarni ! Obowiązkowo zabieramy towarzystwo, samochody, namioty, i cokolwiek jeszcze komu przyjdzie do głowy, żeby spędzić udany, miejmy nadzieję, weekend nad morzem. Parę słów na temat naszego miejsca spotkania, i lokalu naszego gospodarza - organizatora - Szymona Jana Gwidona, tutaj.

Rejestr nowych komentarzy [2000.08.25]

Wprowadziłem nową usługę - rejestr nowych komentarzy, który pozwala szybko sprawdzić, na których stronach od czasu Twojej ostatniej wizyty pojawiły się dopiski czytelników. Dzięki wykorzystaniu mechanizmu "cookies" przeglądarki, zapamiętywany jest czas Twojej ostatniej wizyty, i przy następnej wizycie prezentowane są tylko te komentarze, których jeszcze nie widziałeś.

Po zlocie w Jastarni [2000.08.31]

Na zlocie zawiodła trochę frekwencja, może dlatego, że niektórzy nie ochłonęli zbyt dobrze po Gryźlinach, a może dlatego, że prawie wszyscy mieli do przejechania daleką drogę. Ostatecznie dotarło 15 samochodów. Coraz ważniejszym punktem programu zlotowego jest jeżdżenie między oponami, pachołkami, i czym jeszcze popadnie. Tym razem nie mieliśmy zbyt wiele miejsca, ale jakoś sobie poradziliśmy, ograniczając się do małej ósemki. => Więcej o zlocie

Zlot w Miedzianej Górze, i inne proponowane spotkania we wrześniu [2000.09.04]

Dopiero co przeżyliśmy sierpniowe imprezy w Gryźlinach i Jastarni, a już dla chętnych jest zaplanowany cały wrzesień.
Jako pierwsza jest propozycja od Klubu Opla Manty, żeby 9-10 września wziąć udział w KJS-ie w okolicach Łodzi. A przy okazji miło spędzić weekend.
Druga propozycja, to zlot klubu Forda Taunusa, na który zaproszone są również chętne Capri. Zlot odbędzie się 15-17 września w Olsztynku koło Częstochowy.
Dokładniejsze informacje o tych imprezach - tutaj.

Wreszcie trzecia impreza na którą zostaliśmy zaproszeni, a na którą niektórzy czekają z utęsknieniem i od pierwszej plotki szykują swoje samochody, to zlot Kit Cars i kabrioletów na torze Automobilklubu Kielce w Miedzianej Górze. Tutaj szykują się poważne wyścigi, i cała masa innych tajemniczych atrakcji. Za wszystkim stoi Automobilklub Kielce, Kit Car Klub Polska i firma EASER, odpowiedzialna za repliki AC Cobry.
Szczegółowe informacje na temat tego zlotu - tutaj.

Filmy z Gryźlin [2000.09.15]

Dzięki szeroko zakrojonej kooperacji pomiędzy ekipą filmowców i Górasem ucyfrawiającym w mozole ich nagrania, mamy już krótkie filmy ze zlotu w Gryźlinach. Tutaj.

Chat [2000.09.20]

Jeden z naszych kolegów uruchomił chat'a, na którym chętni mog± sobie pogadać "na żywo" (no, prawie). Wszystkich chętnych zapraszamy tutaj.

Capri w OldtimerPraxis z 10.10.2000 [2000.09.28]

W niemieckojęzycznym OldtimerPraxis z 10.10.2000 opisane zostało Capri Mk I, z turbiną pochodzącą od znanego niemieckiego specjalisty od turbo (Michael May), maczającego swoje palce w różnych takich konwersjach, spotykanych czasem w Capri - tutaj przy silniku 2800 V6. W wyniku - 300KM.

Po zlocie w Miedzianej Górze [2000.09.29]

W piątek i sobotę (22-23.09.2000) odbył się na torze wyścigowym "Kielce" w Miedzianej Górze zlot kabrioletów i kit-car'ów. Mimo że Capri kabrioletem z założenia nie jest, zostaliśmy na ten zlot zaproszeni. Szczegóły na temat zlotu - tutaj.

wap.capri.pl [2000.10.01]

Nadążając za "duchem czasu", uruchomiłem zaczątek naszego serwisu w wersji dla komórkowców. Wszystkich posiadaczy telefonów z WAP-em, zapraszam pod adres http://wap.capri.pl - jak na razie dostępna jest galeria (!), lista naszych kontaktów, na okoliczność jakby ktoś gdzieś w kraju zabłądził, i odczuł socjalną potrzebę kontaktu z podobnym sobie lokalnym wariatem, lub bardziej prozaiczną potrzebę pomocy technicznej, oraz jako ciekawostka - dekoder VIN - wpisujesz numer z tabliczki znamionowej - i wszystko jasne ! Działa także dla innych Fordów, nie tylko Capri. Wkrótce również ogłoszenia i zapowiedzi zlotów, chociaż te pewnie będą musiały poczekać do przyszłej wiosny.

Dane techniczne silników [2000.10.03]

W dziale "garaż" pojawiły się nowe, w miarę możliwości szczegółowe dane techniczne silników.

Wersja off-line www.capri.pl w "magazynie internetowym WWW" [2000.11.08]

Na płycie CD dołączonej do "magazynu internetowego WWW" (http://www-mag.com.pl) z listopada 2000, w dziale "Made in Poland" została zamieszczona wersja off-line naszej strony. Niestety ze względu na cykl wydawniczy pisma wersja ta oddaje kształt naszej strony z połowy września, pomijając z ważniejszych wydarzeń zlot w Miedzianej Górze. Dodatkowo jest ona miejscami uproszczona, ze względu na niemożność przeniesienia niektórych dynamicznych mechanizmów stosowanych w wersji on-line.
Nic to, cieszymy się przeogromnie z kolejnej, najmniejszej nawet szansy na zwiększenie zainteresowania naszymi samochodami.

Oli i jego samochód w "Motomagazynie" nr 10/1998 [2000.12.03]

W numerze 10/1998 "Motomagazynu" opisany został samochód Oliego. Artykuł wygrzebał Maciek Woźniak, i dzięki niemu możemy zaprezentować go na naszej stronie w wersji zeskanowanej - tutaj.

Spotkanie Forda Taunusa, i może nie tylko [2000.12.06]

10 grudnia odbędzie się spotkanie Forda Taunusa na parkingu przy Cargo na Okęciu. Capri chyba również mile widziane.
Więcej informacji - www.taunus.prv.pl

Pizza Capri [2000.12.24]

W ramach świątecznego urozmaicenia menu, proponujemy pizzę Capri, do samodzielnego montażu. Może niekoniecznie jako danie wigilijne, ale przy jakiejś innej okazji ... Przepis jest tutaj.

Dekoder numeru nadwozia ("Vehicle Number") [2000.12.28]

Co znaczy "Vehicle Number" wybity na tabliczce znamionowej i na nadwoziu ? Tutaj szybko można się przekonać:

Podaj numer (6 liter i 5/6 cyfr):     

Rejestracja użytkowników [2000.12.28]

Wprowadziłem na stronie rejestrację użytkowników (dobrowolną, bez obaw). Ma ona ułatwić parę spraw, takich jak np. samodzielne umieszczanie ogłoszeń, późniejsze ich usuwanie oraz ewentualne przedłużanie ważności, oraz umieszczanie komentarzy. Dodatkowo, każdy zarejestrowany użytkownik może "zamówić" subskrypcję poprzez e-mail następujących informacji: o nowościach na stronie, o nowych ogłoszeniach i komentarzach. W przyszłości może coś jeszcze.
Procedura jest następująca: najpierw należy się jednorazowo zarejestrować. Ważnym krokiem w rejestracji jest potwierdzenie adresu e-mail, na który mają być przysyłane potencjalne wiadomości, aczkolwiek można się też zarejestrować bez adresu e-mail. Żeby zostać rozpoznanym przy każdej kolejnej wizycie na stronie, należy się w czasie tej wizyty zalogować. Można również zlecić swojej przeglądarce zapamiętanie informacji niezbędnych do logowania, w takim przypadku nie ma potrzeby każdorazowego logowania się - strona rozpozna Cię automatycznie :-) Tak jest najwygodniej.
Po zalogowaniu, do dyspozycji jest strona edycji Twojego konta - tam możesz zmienić wszystko, co Ciebie dotyczy.

Więcej szczegółów - tutaj, zachęcam do przeczytania przed pierwszą rejestracją.

Małe podsumowanie roku 2000, i życzenia na rok 2001 [2000.12.28]

W zeszłym roku wydarzyło się naprawdę wiele.
Przede wszystkim na dobre zaistnieliśmy w internecie. Mamy swoją listę dyskusyjną, którą zainicjował Domator (początek listy sięga nawet wcześniej, bo 3 listopada 1999 roku). 9 kwietnia 2000 roku ruszył nasz serwis internetowy. Przez prawie 9 miesięcy naszej działalności, udało się nam nawiązać kontakty z 92 !!! maniakami, rozsianymi po całym kraju. To zacna liczba, która mamy nadzieję będzie ciągle rosła.
Nie próżnowaliśmy w kontaktach towarzyskich: oprócz kilku mniejszych spotkań, odbyły się 3 większe zloty: w Gryźlinach, Jastarni i Miedzianej Górze. Powodzenie tych imprez wróży jak najlepiej na sezon 2001. Oby tak dalej !

Pozostaje nam życzyć wymarzonego nowego roku, wieku i tysiąclecia, żebyśmy się razem spotkali w pełnym, prawie 100-osobowym składzie na którymś ze zlotów, oraz żeby nam w tym nowym tysiącleciu nasze Capri nie rdzewiały !

Sidebar dla użytkowników Netscape 6 [2001.01.04]

Dla użytkowników Netscape 6 proponuję dla zabawy sidebar www.capri.pl, który można sobie dodać do swoich sidebar'ów. Najwięcej sensu w tym dla zarejestrowanych użytkowników, bo pokazuje on bieżące informacje o nowościach, nowych ogłoszeniach i komentarzach. Dla wszystkich innych - chociaż krótkie menu z najczęściej używanymi linkami i nagłówkami wiadomości ze strony głównej.
Wystarczy kliknąć przycisk obok.

Pierwsze spotkanie w nowym tysiącleciu - zapowiedź [2001.01.05]

Spotykamy się w niedzielę, 7 stycznia, a okazją jest kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miejsce spotkania - pod Kolumną Zygmunta, w samo południe. Do zobaczenia !

Spotykamy się na Racing Show 2001 [2001.01.10]

21 stycznia (niedziela) spotykamy się na Racing Show. Całą impreza odbędzie się w dniach 18-21 stycznia, my zaś razem z klubem Manty i Garbusami spotykamy się ostatniego dnia. Na imprezie wiele atrakcji, będzie można wystartować w Rajdzie Grand Prix Racing Show (start - 20.01). Miejsce spotkania - teren wystawowy na ulicy Bokserskiej. Więcej informacji - http://www.kreator.pl/manta/spotkania.html, wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie się do mnie.

Pierwsze spotkanie w nowym tysiącleciu [2001.01.11]

Spotkaliśmy się w niedzielę, 7 stycznia, a okazją była kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Parę zdjęć i słów na ten temat - tutaj.

Awaria serwera [2001.01.15]

Przepraszamy za kłopoty z działaniem strony w dniach 14-15.01.2001, które spowodowane były tzw. "siłą wyższą" - awarią dysku serwera. Stan sprzed awarii został odtworzony, jednak mogły zginąć niektóre komentarze, ogłoszenia i rejestracje z paru dni poprzedzających awarię. Proszę o wyrozumiałość, i ewentualnie powtórną rejestrację, lub ponowne zamieszczenie ogłoszenia, jeśli tak się właśnie stało.
Jeżeli są jeszcze jakieś inne problemy - proszę o informację - mk@capri.pl.

"Auto dziś i jutro 4/1998" - Kaprycha [2001.01.19]

W numerze 4/1998 "Auta dziś i jutro" opisany został Ford Capri. Atykuł odnalazł Hubert Stępniewski, i dzięki niemu możemy zaprezentować go na naszej stronie w wersji zeskanowanej - tutaj.

Parę zdjęć ze zlotu w Pratteln w Szwajcarii, z 1996 roku [2001.01.24]

Konrad Stępień był na międzynarodowym zlocie Capri w Pratteln (Szwajcaria) w 1996 roku. Teraz wygrzebał zdjęcia z tego zlotu, zeskanował i przysłał nam, dzięki czemu możemy je zaprezentować - tutaj.

Racing Show 2001 [2001.01.25]

W dniach 18-21.01.2001 odbyły się w Warszawie targi Racing Show 2001. Ostatniego dnia targów urządziliśmy sobie mały zlot, razem z Mantami i Taunusami. Na spotkanie przybyło kilkanaście Capri, podobna ilość Mant i kilka Taunusów. Niestety aura nam nie sprzyjała, wielu z nas krótko było w stanie znosić zimno i dość szybko większość rozjechała się do domów. Mamy parę zdjęć ze spotkania.

Ford Consul Classic i Consul Capri [2001.01.26]

Ford po raz pierwszy użył nazwy Capri wcześniej niż "narodziło się" nasze Capri. W 1961 roku powstał model Consul Classic, a jego wersja Coupe została nazwana Consul Capri. Model ten nie odniósł wielkiego sukcesu rynkowego - produkowany był do 1964 roku, a w tym czasie powstało zaledwie niecałe 20.000 egzemplarzy. Sprawia to, że dziś ten samochód jest prawie nieznany, i bardzo rzadko spotykany.
Zebrane poniżej materiały mają za zadanie przybliżyć trochę jego "sylwetkę".

Consul Classic/Capri: historia | modele i dane techniczne | galeria

"Przegląd" z 21.08.2000 - Męski Sabat [2001.02.05]

W "Przeglądzie" z 21.08.2000 znalazł się opis wrażeń z naszego zlotu w Gryźlinach, autorstwa Karoliny Monkiewicz, która ten weekend spędziła razem z nami. W wersji zeskanowanej - tutaj.

Mamy już 100 osób na liście kontaktów ! [2001.02.07]

Na naszej liście kontaktów jest już 100 osób. Tylu maniaków udało nam się "skatalogować" przez niecały rok działalności. Może kiedyś doliczymy się wszystkich Capri w naszym kraju ?

"Młody Technik 7/1971 - Poznajemy samochody [2001.02.19]

W numerze 7/1971 "Młodego Technika" opisany zostal Ford Capri. Artykuł w wersji zeskanowanej - tutaj.

Planowane spotkanie w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, 18.03.2001 [2001.02.19]

Organizatorem spotkania jest Maciej Żydek 'RedCar'. Niestety nie udało się załatwić pozwolenia na wjazd na Rynek Główny. Mimo to, wszyscy chętni na to spotkanie są zaproszeni. Szczegóły - u organizatora.

Foldery [2001.03.07]

Zebrałem skany różnych folderów dotyczących Capri, które "wpadły" mi w ręce. Wszystkie razem są w dziale biblioteka - foldery.
Szczególnie polecam uwadze rozkładane foldery dotyczące Capri Mk III, oraz samego modelu 2.8i, które dzięki udostępnieniu ich przez Konrada Stępnia mogły zostać zeskanowane w całej okazałości.

Spotkanie w Kazimierzu Dolnym [2001.03.23]

W niedzielę, 18.03.2001 odbyło się spotkanie w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Na spotkanie przybylo zaskakująco dużo samochodów, ponad 10 Capri, podobna ilość Taunusów, oraz dodatkowo kilka innych, w sumie około 30 pojazdów. Pogoda trochę nam niedopisała, gdyż na miejscu powitał nas śnieg, ale na szczęście opad ustał, i po niezaplanowanej wizycie na kazimierzowskim rynku, impreza przeniosła się do Janowca, gdzie odbyło się konkursowe &qout;palenie gumy", oraz wyścigi. Więcej szczegółów w naszej krótkiej relacji.

Nowości w dziale "garaż" odnośnie karoserii [2001.03.28]

W dziale "garaż" pojawiły się nowości w temacie karoserii.
Po pierwsze, rysunek wymiarów kontrolnych ramy, pozwalający sprawdzić, lub poprawić geometrię karoserii.
Po drugie, wykaz dostępnych reprodukcji elementów karoserii z katalogowej oferty firmy Klokkerholm.

Wygaszacz ekranu [2001.03.29]

Dla drobnej chwili rozrywki, napisałem prymitywnie prosty wygaszacz ekranu z Fordem Capri w roli głównej, póki co "for M$ Windows". Dla chętnych, eksperymentalną wersję można pobrać tutaj, plik jak na standardy Bill'a ma niepoważny rozmiar 80kB. Instalacja polega na skopiowaniu go do systemowego katalogu Windows, lub zapisaniu go gdziekolwiek i po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, wybraniu opcji "zainstaluj". Potem dalej to już Panel Sterowania -> Ekran -> Wygaszacz Ekranu.

Instalacja elektryczna [2001.04.11]

Przedstawiam dokumentację instalacji elektrycznej Forda Capri, jak na razie co prawda tylko Mk III, ale różnice w stosunku do wersji Mk II są znikome, a w stosunku do wersji Mk I większe niż znikome, ale nadal myślę że może być użyteczna.
Jak na razie dostępne są:
- schematy instalacji elektrycznej
- opis bezpieczników i obwodów przez nie zabezpieczanych
- rodzaje żarówek

Rysunki przedniego zawieszenia [2001.04.11]

W dziale "garaż" przedstawiam rysunki całego przedniego zawieszenia, wraz z opisem poszczególnych części, i ich numerami katalogowymi. Skany pochodzą z fordowskich "blue-prints".

Nowe foldery [2001.04.12]

W dziale "biblioteka" znalazły się nowe foldery, użyczone do zeskanowania przez Kamń'a z Gdańska.
Nowe nabytki to Ford Capri Mk III, niemiecki folder z 06.01.1978, oraz skandynawska oferta Forda Capri Mk III.

Rysunki przedniego i tylnego zawieszenia [2001.04.12]

W dziale "garaż" przedstawiam rysunki przedniego i tylnego zawieszenia, wraz z opisem poszczególnych części, i ich numerami katalogowymi. Skany pochodzą z fordowskich "blue-prints".

Rysunki tarcz wskaźników [2001.04.13]

Kolejna nowość to rysunki tarcz wskaźników, które to mogą być pomocne przy produkcji wersji "custom", przykładowo modnych sportowo-białych. Wystarczy względnie dowolny program graficzny, odrobina fantazji, chwila pracy, i po wydrukowaniu na odpowiednim podłożu można nakleić na oryginalne "zegary". Trzeba je jedynie dość mocno w tym celu rozmontować ...

Propozycja spotkania w Warszawie [2001.04.26]

Proponujemy spotkanie-zlot w Warszawie, w niedzielę, 6 maja, na Bemowie, na parkingu przy podjeździe do lotniska. Wstępne propozycje oscylują wokół godziny "w samo południe".

Zaproszenia na różne zloty [2001.04.27]

Dostaliśmy kilka zaproszeń na różne zloty, które odbędą się w kraju i za granicą, a mianowicie:

- zlot samochodów amerykańskich w Miedzianej Górze, 26.05.2001
- Auto Tuning Show 2001, Toruń, 30.06-01.07.2001
- GTI Tuning International, Nevers, Francja, 21-22.07.2001

Szczegóły na stronie z zapowiedziami zlotów.

Capri-Teilemarkt w Dülmen, 05.05.2001 [2001.04.27]

Jak co roku, w pierwszą sobotę maja, w Dülmen (Niemcy) odbywa się giełda części do Capri. Dülmen jest nieopodal granicy holenderskiej, 70km od Düsseldorfu. Wygląda na to, że parę osób się wybiera, przykładowo silny oddział szczeciński. Skuteczność łowów polega na wczesnym, porannym stawieniu się na giełdzie, przed tłumem kupujących, co z kolei wiąże się z odpowiednim zaplanowaniem wycieczki.
Chętnych zapraszamy, transport we własnym zakresie :-)
Telefony do organizatorów: +49259481586, +491733538028

Capri Club of Sweden [2001.05.08]

Robert "Sivy2 the Beast" Wilk nadesłał nam trochę informacji i zdjęć na temat działalności Capri Club of Sweden.

Ford Capri Mk I - folder [2001.05.09]

W dziale "biblioteka" pojawił się nowy, dwuczęsciowy folder opisujący Forda Capri Mk I. W sumie 40 stron.

Capri-Teilemarkt - Dülmen, 05.05.2001 [2001.05.09]

5 maja odbyła się już po raz jedenasty giełda części do Capri w Dülmen, w Niemczech - Capri-Teilemarkt. Byliśmy na tej giełdzie, i dzięki temu możemy pokazać parę zdjęć i napisać parę słów.
Oprócz wielkiego częściobrania, giełda była też okazją do obejrzenia kilku naprawdę robiących wrażenie samochodów, nie tylko niemieckich, ale i z kilku innych krajów. Giełda staje się coraz bardziej międzynarodową imprezą.
Szczególnie jeden samochów robił mocne wrażenie - Capri Mk I z 5-litrowym silnikiem V8. Całość na wysoki połysk ...
Więcej na temat giełdy - tutaj.

Kolejne foldery [2001.05.11]

Skany kolejnych folderów otrzymaliśmy od naszego "brytyjskiego łącznika" - Jędrka. Tym razem:

Rysunki elementów karoserii [2001.05.12]

W dziale "garaż" kolejne materiały pochodzące z książki serwisowej od Capri Mk III, tym razem rysunki elementów składowych karoserii, nadwozia i podwozia. Tylko opisy jeszcze po niemiecku, może się znajdzie chętny tłumacz ?

Ford Club Fordever, Czechy [2001.05.13]

Kolejną porcję informacji i zdjęć nadesłał Robert "Sivy2 the Beast" Wilk, tym razem na temat działalności czeskiego klubu Capri. Ponieważ takich relacji jest już kilka, znalazły się one razem na wydzielonej stronie poświęconej materiałom na temat klubów zagranicznych.

Ford Capri w polskich książkach o samochodach [2001.06.03]

Konrad Szyperski nadesłał również skany rozdziałów z książek o samochodach, wydanych na naszym rynku:

Nowy folder - Ford Capri Mk III na rynku niemieckim w 1983 roku [2001.06.03]

Konrad Szyperski nadesłał skany kolejnego folderu do naszej kolekcji - tym razem jest to folder opisujący wersje Forda Capri Mk III dostępne na rynku niemieckim w 1983 roku.

Miedziana Góra, 8-9.06.2001 [2001.06.03]

8 i 9 czerwca 2001 zapraszamy na zlot kit-car'ów, kabrioletów i starych samochodów, który odbędzie się na torze wyścigowym "Kielce" w Miedzianej Górze.

Impreza ta kontynuuje cykl, w którym mieliśmy już przyjemność brać udział w zeszłym roku - tutaj relacja.

Impreza zasadniczo jest dwudniowa, odbywa się w piątek i sobotę. W piątek od godziny 16:00 mamy do naszej dyspozycji tor, na którym możemy poszaleć - jest to tzw. trening, zaś główna cześć imprezy - zawody - ma miejsce w sobotę.

Kilka szczegółów organizacyjnych: żeby wziąć udział w sobotnich zawodach, należy się zarejestrować w biurze zawodów, i opłacić wpisowe 50 zł. Biuro zawodów czynne jest od godz. 15:00 w piątek (8.06), oraz w godz. 9:00-9:45 w sobotę (9.06). Zarówno podczas piątkowego treningu, jak i przy okazji niektórych konkurencji sobotnich zawodów, należy posiadać kask. Zdaje się że istnieje ograniczona liczba kasków możliwych do wypożyczenia na torze. Główna część imprezy, czyli sobotnie zawody, rozpoczynają się o godzinie 10:00. Całość imprezy będzie miała prawdopodobnie przebieg analogiczny do zeszłorocznej. Po zawodach przewidziane jest ognisko, rozdanie fantów, nagród i pucharów dla zwycięzców przeróżnych kategorii.

Do zobaczenia !

Zaległe zdjęcia ze spotkania na Bemowie 6 maja [2001.06.19]

Konrad Szyperski nadesłał zdjęcia ze spotkania, które odbyło się 6 maja na warszawskim Bemowie.
Zdjęcia - tutaj.

Zaproszenie na zlot samochodów klasycznych w Czechach [2001.06.19]

Dostałem zaproszenie na zlot w Czechach, który odbędzie się w dniach 6-8 lipca 2001 roku. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału zapraszam - szczegóły w zaproszeniu.

Zdjęcia ze zlotu samochodów amerykańskich w Miedzianej Górze, 26.05.2001 [2001.06.20]

Przedstawiam zdjęcia ze zlotu samochodów amerykańskich, który odbył się 26 maja na torze wyścigowym "Kielce" w Miedzianej Górze. Na zlocie pojawiło się kilka "naszych" Capri, co uwieczniono na zdjęciach.

Zdjęcia - tutaj.

Dwa nowe foldery w dziale "biblioteka" [2001.06.26]

Jędrek nadesłał skany dwóch amerykańskich folderów anonsujących Forda Capri Mk I. Do obejrzenia tutaj: pierwszy i drugi.

"Drive - Ford Scene International" 12/1999 [2001.06.26]

W numerze 12/1999 gazety "Drive - Ford Scene International" Konrad Szyperski zamieścił opis poczynań warszawskich grupy posiadaczy Forda Capri, pod nieformalną nazwą "Warsaw Capri Club". Skan tej notki do obejrzenia tutaj.

Międzynarodowy zlot Capri na Węgrzech, 30.07-05.08.2001 [2001.07.01]

Dostaliśmy zaproszenie na międzynarodowy zlot Capri na Węgrzech. Szczegóły w zaproszeniu.

Układ zapłonowy silnika 2.8i V6 [2001.07.05]

Przedstawiam szczegółowy opis układu zapłonowego silnika 2.8i V6, opartego o elektroniczny moduł zaplonowy. Materiał został opracowany na podstawie Fordowskiej książki serwisowej "Ford Capri 2.8i - Supplement To Ford Capri '74 Onwards Workshop Manual". Chociaż zamieściłem dokładnie całą treść odpowiadającą oryginałowi, należy na to momentami patrzeć z przymrużeniem oka, szczególnie na mało życiowe procedury serwisowe, które zaczynają się zawsze od "otworzyć maskę silnika ...". Zostawiłem to dokładnie tak, jak w oryginale, mimo pokus wycięcia tak genialnych wskazówek.
Całość materiału jest w postaci jednego pliku, i razem z rysunkami jest całkiem spora.

Zlot w Gryźlinach: 4-5.08.2001 [2001.07.05]

Wszystkim chętnym przypominamy o tym, ze zbliża sie wielkimi krokami spotkanie w Gryźlinach, którego inauguracja odbyła się w zeszłym roku. Mamy jedną małą prośbę do wszystkich potencjalnych uczestników tego spotkania - nie traktujcie tego jako poważnego zlotu - to spotkanie towarzysko-wariackie. Nikt normalny tam nie przyjeżdża ! Najlepiej zapomnijcie o jakichkolwiek zlotach jakie widzieliście wcześniej w Polsce, na tzw. zachodzie, w telewizji, czy w gazecie. To jest jedyny zlot który nie jest zorganizowany, przyjeżdżają tylko Ci którzy CHCĄ !!! (zapamiętajcie, to bardzo ważne !). Nauczeni zeszłorocznymi doświadczeniami postanowiliśmy dopieścić ideę tegorocznego zlotu - nie będzie nawet namiotu tylko totalna walka o przeżycie !!! I w dzień i w nocy, w samochodzie, przy ognisku, w dobrym - powiedzmy sobie - w najlepszym towarzystwie. Jeśli ktoś ma ochotę się spotkać ...

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

3-5 sierpnia 2001
miejscowość Gryźliny koło Olsztynka

ZAPEWNIAMY ZERO ATRAKCJI

W tym roku żeby było śmieszniej nie będzie nawet mapki, to nam gwarantuje przybycie tylko tych, ktorzy naprawdę mają ochotę. A nie będzie łatwo dojechac - na trasie czekają niespodzianki, których nie było w zeszłym roku.

Co się działo w zeszłym roku, można zobaczyć tutaj. Ale idea tegorocznych Gryźlin została dopieszczona, co by to nie miało znaczyć ...

Kilka nowych drobiazgów [2001.08.11]

Dostałem kilka nowych drobiazgów na stronę:

Ponieważ różnych ciężkich do zaklasyfikowania drobiazgów przybywa, zebrałem je razem w dziale różności.

Zaległe zdjęcia ze zlotu w Miedzianej Górze [2001.08.12]

Jeszcze przed zdjęciami z Gryźlin, w ramach nadrabiania powstałych wakacyjnych zaległości, przedstawiam kilka zdjęć ze zlotu kit-car'ów, kabrioletów i samochodów pełnoletnich z czerwca tego roku. Relacja jest dość szczątkowa, ale myślę że adekwatna do skali zjawiska.

2 zloty na koniec wakacji [2001.08.17]

W ostatni weekend wakacji szykują się jednocześnie dwa zloty: w Janowcu nad Wisłą i Jastarni. Do Janowca wszelkie Fordy zaprasza RedCar, zaś Szymon Jan Gwidon zaproponował powtórkę zeszłorocznego spotkania nad morzem. Miejmy nadzieję, że starczy samochodów na zlot "południowy " i "północny".

Szczegóły - w zapowiedziach zlotów.

Ford Capri w "Auto-Świecie" [2001.08.23]

W 34 numerze "Auto-Świata" z 22 sierpnia 2001, w dziale "Używane" opisany został Ford Capri 2.8i, a za motyw zdjęciowy posłużył dość dobrze znany nam samochód. W artykule padło parę dosyć wątpliwych stwierdzeń, ale należy przymknąć oko, bo i tak warto zobaczyć - generalnie miło się to czyta, no i jest wzmianka o naszej stronie !

A tu jest link do skrótowej wersji na stronie WWW.

Spotkanie w Warszawie [2001.08.30]

Organizujemy małe spotkanie w najbliższą niedzielę, 2 września, w miejscu które już dość dobrze jest znane, mianowicie na lotnisku na Bemowie. Godzina spotkania - 11:00.

Do zobaczenia !

Mocno zaległe zdjęcia z Gryźlin [2001.09.05]

Niestety, względy techniczne sprawiły że zarówno zdjęcia są mocno spóźnione, jak i jest ich nie za wiele.

Prosto tutaj.

Nowy folder - Ford Capri Mk II [2001.09.06]

W dziale "biblioteka" pojawił się brytyjski folder opisujący Forda Capri Mk II.

Dodatkowo, w liście folderów zamieściłem wszystkie, nawet najmniejsze skany pierwszych stron różnych folderów, których przyzwoitymi skanami co prawda nie dysponuję, ale w celu poszerzenia świadomości, że takie foldery istnieją ... Oraz kilka nowych książek.

Logo dla telefonów Nokia [2001.09.06]

W dziale "różności" umieściłem graficzne loga dla telefonów Nokia, z różnymi znajomymi motywami.

Komputer pokładowy z Granady - instrukcja obsługi [2001.09.07]

W dziale "garaż" przedstawiam instrukcję obsługi komputera pokładowego, montowanego fabrycznie w niektórych modelach Forda Granady, a który to komputer dosyć często znajduje swoje zastosowanie w różnych przeróbkach Capri.

Zdjęcia ze zlotu samochodów amerykańskich
Vasteras, Szwecja, 6-8.07.2001 [2001.09.08]

Bartek "Camaro" był na zlocie samochodów amerykańskich, który odbył się w dniach 6-8.07.2001 w Vasteras w Szwecji. Jest to największa w Europie coroczna impreza, na którą przyjeżdża niemała liczba samochodów - 8-10 tysięcy.

Zdjęcia - tutaj.

Relacja ze zlotu w Janowcu, 25-26.08.2001 [2001.09.16]

Maciej Żydek 'RedCar' nadesłał relację i kilka zdjęć ze zlotu w Janowcu nad Wisłą, który odbył się w dniach 25-26 sierpnia.

Zlot w Miedzianej Górze, 28-29.09.2001 [2001.09.21]

28 i 29 września 2001 zapraszamy na zlot kit-car'ów, kabrioletów i starych samochodów, który odbędzie się na torze wyścigowym "Kielce" w Miedzianej Górze.

Impreza zasadniczo jest dwudniowa, odbywa się w piątek i sobotę. W piątek od godziny 16:00 mamy do naszej dyspozycji tor, na którym możemy poszaleć - jest to tzw. trening, zaś główna cześć imprezy - zawody - ma miejsce w sobotę.

Kilka szczegółów organizacyjnych: żeby wziąć udział w sobotnich zawodach, należy się zarejestrować w biurze zawodów, i opłacić wpisowe, ostatnio było to 50 zł. Biuro zawodów czynne jest od godz. 15:00 w piątek, oraz przed zawodami w sobotę. Zarówno podczas piątkowego treningu, jak i przy okazji niektórych konkurencji sobotnich zawodów, należy posiadać kask. Zdaje się że istnieje ograniczona liczba kasków możliwych do wypożyczenia na torze. Główna część imprezy, czyli sobotnie zawody, rozpoczynają się o godzinie 10:00. Całość imprezy będzie miała prawdopodobnie przebieg analogiczny do zeszłorocznej. Po zawodach przewidziane jest ognisko, rozdanie fantów, nagród i pucharów dla zwycięzców przeróżnych kategorii.

Spotkanie na warszawskim Bemowie - 07.10.2001 [2001.10.01]

Padł pomysł kolejnego spotkania na warszawskim Bemowie, w najbliższą niedzielę, 7 października, o godzinie 15:00. Miejsce spotkania - tam gdzie dotychczas, obok lotniska, naprzeciwko centrum handlowego.

Kilka zdjęć z kraksy w Gryźlinach [2001.11.14]

Na wakacyjnym zlocie w Gryźlinach przydarzyła się mała kraksa - kilka zdjęć nadesłał killerkid@tenbit.pl.

Zdjęcia są na końcu relacji ze zlotu.

Nowe pozycje w "bibliotece" [2001.11.14]

Uzupełniłem "bibliotekę" o kolejne pozycje które udało mi się zebrać, są to:

Karty okolicznościowe z okazji 75 lat Forda w Niemczech [2001.11.14]

Z okazji obchodów 75 lat Forda w Niemczech, wydane zostały okolicznościowe karty, na dwóch z nich jest Ford Capri.

Karty można obejrzeć tutaj.

Dwa kolejne foldery [2001.11.25]

Dostałem skany dwóch kolejnych folderów:

Kolejny folder ... [2001.12.13]

Tym razem jest to 4-stronicowy niemiecki folder opisujący dwa modele z samej końcówki produkcji: Super GT 2.0 i Super Injection 2.8 - tutaj.

Spotkanie w Warszawie [2001.12.13]

W najbliższą niedzielę, 16.12.2001, odbędzie się mały zlot przedświąteczny w warszawskim Ursusie, o godzinie 14:00. Tutaj jest mapka dojazdu, a jakby był problem z dojazdem, to proszę dzwonić: Krzysiek - 502 715719, Paweł - 501 100529.

Kilka zdjęć ze spotkania w Warszawie [2001.12.26]

16.12.2001 odbył się mały zlot przedświąteczny w warszawskim Ursusie.
Kilka zdjęć ze zlotu nadesłał Jawor - tutaj.

Forum [2002.01.05]

Na stronie uruchomione zostało nowe forum. Ma ono trochę inny charakter niż typowe forum dyskusyjne, mam nadzieję że uda się "odcedzić" stały element list dyskusyjnych w postaci nieskończonych cytatów poprzedników, i jednej linii nowej treści, często zupełnie nie na temat. Mam nadzieję, że powstanie baza wiedzy, a nie menażeria scjologiczno-psychologiczna.

Forum podzielone jest na dwie części: stałe i tymczasowe. Przeznaczenie tego podziału jest takie, żeby rozdzielić tematy "nieśmiertelne" od tych chwilowych. Tematy z forum tymczasowego będą usuwane, jak minie ich aktualność, zaś forum stałe będzie utrzymywane "dla potomnych".

Forum ma zastąpić naszą mailową listę dyskusyjną. Aby zapewnić podobną funkcjonalność, istnieje możliwość subskrypcji treści forum poprzez e-mail, i tym samym nie trzeba ciągle zaglądać na stronę, żeby dowiedzieć się co nowego.

Zarówno subskrypcja mailowa, jak i sam udział w forum wymaga bycia zarejestrowanym użytkownikiem capri.pl - czytać forum można bez tego. Zalogowany użytkownik może włączyć/wyłączyć subskrypcję mailową w ustawieniach swojego konta (do tego celu musi mieć dodatkowo potwierdzony adres e-mail).

Forum jest tutaj.

Kilka nowych folderów [2002.01.21]

Zdobyłem kilka nowych folderów:

Dodatkowo, zreorganizowałem trochę dział z folderami, teraz spora część folderów jest dostępna także w postaci plików PDF, które trochę łatwiej ściągnąć na własny dysk, niż gromadę plików jpg. Zapraszam tutaj.

Opis modelu 2.8i z fabrycznej instrukcji serwisowej Forda [2002.01.22]

Przetłumaczyłem opis Forda Capri Mk III 2.8i z fabrycznej instrukcji serwisowej Forda dla tego modelu. Można dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy, jak na przykład że jest to samochód luksusowy, zaprojektowany pod kątem osiągów, a nie zdolności do ciągnięcia przyczepy. Oraz fabryczne dane na temat zużycia paliwa, wraz ze szczegółowym wyjaśnieniem przebiegu cyklu testowego zużycia paliwa.

Opis jest tutaj.

Uzupełnienie opisu lokalizacji i znaczenia numerów na silniku V6 [2002.01.23]

Uzupełniłem opis lokalizacji i znaczenia numerów na silniku V6.
Uzupełnione informacje są tutaj.

Układ chłodzenia silnika 2.8i V6 [2002.01.24]

Przedstawiam szczegółowy opis układu chłodzenia silnika 2.8i V6, Materiał został opracowany na podstawie Fordowskiej książki serwisowej "Ford Capri 2.8i - Supplement To Ford Capri '74 Onwards Workshop Manual". Chociaż zamieściłem dokładnie całą treść odpowiadającą oryginałowi, należy na to momentami patrzeć z przymrużeniem oka, szczególnie na mało życiowe procedury serwisowe, które zaczynają się zawsze od "otworzyć maskę silnika ...". Zostawiłem to dokładnie tak, jak w oryginale, mimo pokus wycięcia tak genialnych wskazówek.
Całość materiału jest w postaci jednego pliku, i razem z rysunkami jest całkiem spora.

Kopie dokumentacji do Capri [2002.02.18]

Oferujemy na sprzedaż kopie oryginalnej fordowskiej dokumentacji do Forda Capri. W tej chwili oferujemy dwie pozycje:

Zaległe zdjęcia ze zlotu w Kazimierzu / Janowcu [2002.04.03]

Z lekkim poślizgiem przedstawiam zdjęcia ze zlotu w Kazimierzu Dolnym i Janowcu, który odbył się 10 marca tego roku.
Zdjęcia nadesłali Paweł Witecki, "Wądołowski" i Bartosz Stępień.

Poszukiwany samochód [2002.04.03]

Nasz kolega, Konrad Szyperski, poszukuje swojego starego Capri, którym kiedyś jeździli jego rodzice.

Byłem w wydziale komunikacji u mnie w Gostyninie i powiedzieli mi tylko to o czym wiedziałem wcześniej że w 1988 r. został sprzedany i zarejestrowany w Piastowie. Tylko tyle. Ja naprawde chciałbym go odkupić ...
Jest to czerwone Capri II 1.3 L rok 1978, nr.nadwozia GAECSA56454, znaki szczególne: beżowo żółta tapicerka w środku, hak holowniczy, bez szyberdachu, wersja podstawowa, pierwsza rejestracja w Polsce 1984, duża naklejka w środku nad schowkiem (Let's go west), felgi stalowe kolor czarny bez wzoru, 1 lusterko zewn., kokpit bez obrotomierza itp. bez 4 mniejszych zegarów, starsza wersja z włączaniem świateł na przyciski (nie w przełącznikach przy kierownicy), dziury na głośniki w drzwiach.

Jeżeli wiesz cokolwiek o tym samochodzie, lub o tym co z niego zostało - napisz do Konrada lub do mnie.

Wymiary kontrolne ramy [2002.04.03]

Wymiary kontrolne ramy zostały uzupełnione o dane dla Capri Mk I.
Rysunek nadesłał Piotr Płaza.

Oli na Racing Show [2002.04.03]

Kilka zdjęć samochodu Oliego na Racing Show w tym roku zrobił Bartek Rutkowski.
Zdjęcia są tutaj.

Turbo May [2002.04.04]

Tutaj znajduje się opis instalacji turbo dla silnika 2300 V6 w wykonaniu firmy Turbo May.

Capri Perana [2002.04.04]

Opis Capri Perana został uzupełniony o parę słów, kilka zdjęć i skan oryginalnej reklamy z magazynu Technicar z 1971 roku.

Dülmen 2002 [2002.05.21] ?>

Przedstawiamy relację z tegorocznej giełdy części do Capri w niemieckim D&uunl;lmen, która odbyła się jak zwykle w pierwszą sobotę maja.

Na giełdzie była nasza ekipa, a zdjęcia i parę słów do mikrofonu pochodzą od Konrada Szyperskiego.

Zloty w czerwcu [2002.05.21]

Mamy zaproszenie na Litwę na zlot litewskiego klubu Forda Capri. Zaproszenie znajduje się w zapowiedziach zlotów, oraz na forum: tutaj oraz tutaj.

Ponieważ nasi litewscy koledzy chcieliby znać ewentualną siłę naszej ekipy, proszę o wszelkie deklaracje właśnie na forum.

Oprócz tego dostaliśmy też zaproszenia na Tuning Party w Czechach, oraz zlot włoskiego klubu Forda Capri. Obydwie imprezy w czerwcu, a szczegóły na stronie z zapowiedziami zlotów.

Opis opcji X Pack [2002.05.22]

Perana nadesłał ze swoich zbiorów opis opcji X Pack dla różnych modeli Forda, w tym oczywiście i Capri. Opcja ta dotyczy wersji 3000 V6, a o szczegółach można poczytać tutaj.

Poszukiwane Capri do filmu ! [2002.05.28]

Poszukiwany jest Ford Capri do filmu Rolanda Rowińskiego, który ma wejść do kin pod koniec roku. Los Capri będzie smutny - zostanie niestety skasowany przez tramwaj :-( Kolor i stan techniczny samochodu jest zupełnie bez znaczenia - musi być tylko na chodzie, również nie musi być zarejestrowany, więc jak ktoś chciałby się pozbyć takiego pojazdu za max. 1500-2000 PLN, to jest okazja, jeśli tak można to nazwać.

"Zainteresowanych" prosimy o kontakt - mk@capri.pl.

Nowe Capri ? [2002.05.28]

Oto kolejna plotka związana z rzekomym wypuszczeniem przez Forda modelu Capri w nowym wcieleniu. Średnio raz na rok taka plotka się pojawia, czasem częściej, tym razem brzmi to o tyle ciekawie, że są jakieś szczegóły, i sygnalizowane jest podobieństwo kształtem do Mk I. Bo jak dotychczas, nowym Capri było już Probe, a ostatnio był nim Cougar.

Samochód miałby powstać w ramach programu Forda "Living Legends", z którego to powstały już Thunderbird i GT40. Model koncepcyjny miałby niby być pokazany na przyszłorocznym salonie we Frankfurcie. Plotka mówi o rzędowym, czterocylindrowym, turbodoładowanym 2-litrowym silniku, i napędzie na cztery koła rodem z Focusa RS, który niebawem ujrzy światło dzienne.

Źródło plotki to Auto Week.

Na forum możesz napisać co myślisz.

Chat [2002.05.28]

W związku z niewyczerpywalnym zapałem sporej ilości użytkowników capri.pl w "domaganiu" się chata na stronie, uruchomiłem takowy. Korzysta on z niekomercyjnego serwisu www.polchat.pl, w związku z czym nie ponoszę ŻADNEJ odpowiedzialności za jego jakość działania.

Chat jest tutaj.

Zlot w Szamotułach - 15.06.2002 [2002.05.29]

Organizatorem zlotu w Szamotułach jest damato@interia.pl. Zlot odbędzie sie 15 czerwca w Parku Zamkowym. Zjeżdzać będziemy się od godziny 12:00, a impreza trwać może do rana. Impreza będzie otwarta dla mieszkańców i ludzi przyjezdnych, z zapleczem gastronomicznym (budki z piwem, grill z kiełbaskami, itp.). Na pewno zagra fajna rockowa kapela z Bydgoszczy (jej członkowie też są maniakami Capric), a może uda się zorganizować więcej muzyków. Dla każdego kto przyjedzie przewidziana jest grochówka z wkładką oraz kiełbasa przy wieczornym ognisku za friko. Organizator chciałby, aby przywieźć ewentualnie różne klamoty do Capri na sprzedaż lub wymianę.

Zmiany w dziale ogłoszeń [2002.05.31]

W dziale ogłoszeń nastąpiły drobne zmiany.
Po pierwsze, istnieje teraz możliwość dołączania zdjęć do ogłoszeń z poziomu przeglądarki www. Dodatkowo, jeśli ogłoszenie daje zarejestrowany użytkownik capri.pl, ma on w każdej chwili możliwość edycji swojego ogłoszenia, w tym dołączenia nowych zdjęć, lub usunięcia istniejących. Tak więc w każdej chwili można samodzielnie dołączyć zdjęcia do swojego ogłoszenia, nawet jeśli początkowo ogłoszenie zostało zamieszczone bez zdjęć.
Druga zmiana jest kosmetyczna - główna strona z ogłoszeniami została "obcięta" do samych nagłówków, zaś dostęp do poszczególnych ogłoszeń jest pojedyńczo. Istnieje również możliwość uzyskania listy wszystkich ogłoszeń wraz z ich treścią (jak dotychczas), ale dopiero po wyborze odpowiedniego linku na stronie z ogłoszeniami. Zmiana ta podyktowana była uwagami co do zbyt długiego ładowania się głównej strony z ogłoszeniami.

Mk I 'face-lifting' [2002.05.31]

Ponieważ spotykam się z ciągłym problemem rozróżnienia wersji Capri Mk I przed i po face-lifting'u, który został dokonany we wrześniu 1972 roku, przygotowałem krótki opis zmian, wraz ze zdjęciami. Mam nadzieję że się nieco rozjaśni zainteresowanym.

Opis jest tutaj.

Elektryczne szyby [2002.06.09]

Jako ciekawostkę przedstawiam dokumentację i zdjęcia zestawu elektrycznych szyb dedykowanych do Capri. Jak się okazuje, kiedyś taki zestaw produkowany był przez włoską firmę Electric-Life.

Zmiana planów co do zlotu w Szamotułach ! [2002.06.12]

Od organizatora:

Trzy dni przed imprezą Policja nie wyraziła zgody na organizację zlotu i koncertów rockowych z obawy przed h.. wie czym ! W związku z zaistaniałą sytuacją przenosimy całą imprezę na 29 czerwca 2002 roku do Kazimierza k. Szamotuł, gdzie zapowiadają się jeszcze lepsze atrakcje. Uszykuję drogę do sprawnościówek i palenia gum. Impreza po części będzie odbywała się nad jeziorem, gdzie będzie można rozbić namioty albo przespać się w samochodach. Zagra jeszcze więcej kapel rockowych, dzięki czemu zapowiada się jeszcze lepsza atmosfera!!! Godzina zjazdu, ognisko, budki z piwem, grile pozostają bez zmian! Za wszystko bardzo przepraszam, ale na zaistaniałą sytuację nie miałem żadnego wpływu. Mam nadzieję, że termin 29.06. nikomu nie pokrzyżuje planów i będzie nas jeszcze więcej.

KONTAKT: tel.kom. 0607 294 980
e-mail: damato@interia.pl, czolgi2@poczta.onet.pl

Kilka zdjęć z mikrozlotu w Szamotułach [2002.07.03]

Pomimo że zlot w Szamotułach został przeniesiony w inne miejsce i na inny czas, kilka samochodów do Szamotuł przyjechało. Dostałem kilka zdjęć z tego spotkania, które można zobaczyć tutaj.

Zdjęcia z Miedzianej Góry [2002.07.04]

MikeB4 nadesłał swoją relację i zdjęcia ze zlotu w Miedzianej Górze, ktory odbył się 29 czerwca. Tutaj.

Borne Sulinowo - 13.07.2002 [2002.07.08]

Planowane jest spotkanie w Bornym Sulinowie, szczegóły na forum.

Elektryczne szyby [2002.06.09]

Jako ciekawostkę przedstawiam dokumentację i zdjęcia zestawu elektrycznych szyb dedykowanych do Capri. Jak się okazuje, kiedyś taki zestaw produkowany był przez włoską firmę Electric-Life.

Capri w reklamie Plus GSM [2002.07.08]

Aktualnie w telewizji trwa emisja nowej reklamy Plus GSM, w której występuje Ford Capri jednego z naszych kolegów. Kręcenie reklamy miało dość interesujący przebieg, może uda się zaprezentować film "zza kulis". A póki co - proszę o wyregulowanie odbiorników telewizyjnych ...

Nowe Capri po raz kolejny [2002.07.26]

Niemiecki Auto-Bild w ostatnim numerze z 19.07.2002 opublikował trzystronicowy artykuł o nowym Capri. Są zdjęcia, szczegóły techniczne, odniesienia do Capri I-III. Zdjęcie z okładki oraz cały artykuł w postaci PDF jest tutaj.

Zdjęcia ze zlotów [2002.07.28]

Przedstawiam zdjęcia i relacje ze zlotów, które dostałem w ostatnim czasie. Chronologicznie:

Zdjęcia z Gryźlin [2002.09.05]

Co mniej wytrwali już pewnie stracili nadzieję, ale w końcu się udało, i są zdjęcia z Gryźlin. Zlot udał się nadspodziewanie, przyjechało ponad 30 Capri, do tego jeszcze trochę innych wozów. O wszystkim można przeczytać w relacji ze zlotu. Pozwoliłem sobie zebrać tam już dotychczas zamieszczone komentarze pozlotowe z innych stron.

Uzupełnienie informacji o nowym Capri [2002.09.06]

Do przedstawionego już wcześniej opisu nowego Capri z Auto-Bilda dodane zostało jego tłumaczenie na nasz język, plus jeszcze jeden rysunek - "rysopis pamięciowy", trochę odmienny od tych z gazety.

Kolejne zloty - Miedziana Góra i Borki [2002.09.06]

Zapraszamy na kolejny zlot w Miedzianej Górze, na którym jesteśmy co roku, a czasem nawet dwa razy do roku. Tym razem 13-14 września, a szczegóły na stronie z zapowiedziami zlotów.

Dodatkowo, dostaliśmy zaproszenie od Oldtimer Fiat Club na ich zlot do Borków w dniach 21-22 września, informacje również na powyższej stronie.

Statystyki [2002.10.03]

Zarejestrowanych użytkowników zapraszam dla małej odmiany do wzięcia udziału w sondażu wiekowym naszego towarzystwa. Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, to w ustawieniach swojego konta podaj swój rok urodzenia. Aktualne wyniki badania, jak i inne ciekawostki, są do śledzenia tutaj.

Zlot w Szamotułach - 12-13 październik [2002.10.24]

Czołgi po raz drugi zorganizowały zlot w Szamotułach, cOke spreparował opis imprezy, a Szymon Górecki podesłał parę zdjęć, całość zaś można obejrzeć tutaj.

Próby spasowania wałów i skrzyń Capri/Taunus [2002.10.25]

MikeB4 podjął się eksperymentów podmiany układów przeniesienia napędu zza rzędowego 4-cylindowego silnika, pomiędzy Capri i Taunusem. O wynikach jego badań można poczytać tutaj.

Automobilista Nr 31 (10/2002) [2002.10.31]

W przedostatnim numerze Automobilisty - Nr 31, październik 2002 - jest obszerny artykuł opisujący Capri Mk I. Polecamy lekturze.

Dwa nowe foldery w dziale "biblioteka" [2002.11.13]

Mamy dwa nowe foldery:
- Ford Capri Mk II (Niemcy) - nadesłał Orzeł,
- Ford Capri Mk III (Austria) - nadesłał Smasher.

Części Ford/Motorcraft [2002.12.13]

Ze względu na coraz trudniejszy dostęp do części do naszych samochodów, spowodowany w dużej mierze niechęcią sprzedawców do angażowania się w wyszukiwanie potrzebnych nam nieraz egzotycznych drobiazgów, przedstawiamy tutaj dość unikalną ofertę pomocy w dostępie do oryginalnych części Ford/Motorcraft. Wyszukiwaniem części zajmuje się Bartek 'Camaro', udało mu się już wygrzebać całą masę różnych części, począwszy od najtrudniejszych do zdobycia nietypowych drobiazgów, jak fabryczne nity, różnej maści kołki, gumki, śrubki, spinki, aż po najbardziej typowe części eksploatacyjne. Wszystko to oryginalne części Ford/Motorcraft.
Dodatkowo do oferty dołączyliśmy oferowane już wcześniej kopie oryginalnych fordowskich materiałów serwisowych.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą.

FAQ [2002.12.14]

FAQ powstało z jednego prostego powodu: szacuję że czas poświęcony na napisanie tych kilku zdań pozwoli mi zaoszczędzić dużo więcej czasu przy odpowiadaniu na maile, które regularnie dostaję z takimi i podobnymi pytaniami. Pod warunkiem, że wszyscy "pytający" zechcą to przeczytać. A nawet jeśli nie przeczytają, łatwo będzie odpowiedzieć podając tylko adres strony.

Ciekawskich zachęcam do zapoznania się z bieżącą wersją FAQ.

Wesołych świąt !

Wesołego wigilijnego karpia, i równie wesołej choinki życzy załoga capri.pl. Dalszy ciąg życzeń na forum.

Części Ford/Motorcraft [2002.12.13]

Ze względu na coraz trudniejszy dostęp do części do naszych samochodów, spowodowany w dużej mierze niechęcią sprzedawców do angażowania się w wyszukiwanie potrzebnych nam nieraz egzotycznych drobiazgów, przedstawiamy tutaj dość unikalną ofertę pomocy w dostępie do oryginalnych części Ford/Motorcraft. Wyszukiwaniem części zajmuje się Bartek 'Camaro', udało mu się już wygrzebać całą masę różnych części, począwszy od najtrudniejszych do zdobycia nietypowych drobiazgów, jak fabryczne nity, różnej maści kołki, gumki, śrubki, spinki, aż po najbardziej typowe części eksploatacyjne. Wszystko to oryginalne części Ford/Motorcraft.
Dodatkowo do oferty dołączyliśmy oferowane już wcześniej kopie oryginalnych fordowskich materiałów serwisowych.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą.

FAQ [2002.12.14]

FAQ powstało z jednego prostego powodu: szacuję że czas poświęcony na napisanie tych kilku zdań pozwoli mi zaoszczędzić dużo więcej czasu przy odpowiadaniu na maile, które regularnie dostaję z takimi i podobnymi pytaniami. Pod warunkiem, że wszyscy "pytający" zechcą to przeczytać. A nawet jeśli nie przeczytają, łatwo będzie odpowiedzieć podając tylko adres strony.

Ciekawskich zachęcam do zapoznania się z bieżącą wersją FAQ.

Ikony "for Windows" [2003.01.07]

Starrsky nadesłał zestaw ikon "for Windows", do dowolnego wykorzystania. Motyw przewodni - oczywiście Ford Capri. Ikonki są do ściągnięcia jako jeden plik zip.

Gryźliny 2003 [2003.01.07]

Jako noworoczny gadżet na stronie uruchomiłem licznik dni pozostałych do tegorocznej edycji antyzlotu w Gryźlinach. Aktualny stan licznika można obserwować na stronie głównej. Licznik działa w oparciu o założenie, że impreza odbędzie się rytualnie w pierwszy weekend sierpnia. Czas zacząć szykować wozy, bo to już niedługo !

Nowe Capri [2003.01.10]

Powraca temat nowego Capri. Tym razem wieści pochodzą z artykułu w niemieckim "Automobil". Jako ciekawostkę należy zaliczyć nieco odmienny wygląd od dotychczasowych projektów. Zdjęcie, i parę szczegółów o silnikach można zobaczyć w bardziej szczegółowym opisie.

Orzeł pin-up girls [2003.01.10]

Jacek Szczyrba vel Orzeł popełnił dwie grafiki, a na nich pin-up Capri girls. Polecam bliższemu wglądowi.

Capri w Chile [2003.01.11]

Góras przekazał mi trochę zdjęć i opis spotkania samochodów zabytkowych w Chile. Szczególne w tym jest to, że opis pochodzi od właściciela Capri, a samo Capri jest jednym z samochodów na spotkaniu. Do tego jeszcze kilka słów na temat losów Capri w Chile.

"motor" nr 3 [2003.01.21]

W tygodniku "motor", nr 3 z 18.01.2003 jest wzmianka o naszej stronie - do obejrzenia na papierze w czasopiśmie, lub na skanie.

Orzeł pin-up girls - kontynuacja [2003.01.22]

Jacek Szczyrba vel Orzeł kontynuuje prace, właśnie powstała kolejna grafika. Polecam uwadze.

Ford Capri w "Machinie" [2003.01.22]

Periodyk pod tytułem "Machina" zamieścił w kwietniu 1998 roku opis Forda Capri. Naprawdę warty przeczytania, świetnie oddaje odczucia wielu z nas. Artykuł wygrzebał i nadesłał Adaś Lewandowski.

Opis układu wtrysku k-jetronic silnika 2.8i [2003.01.23]

Przedstawiam dawno temu zapowiedziany, i w końcu opracowany opis układu wtrysku paliwa k-jetronic stosowanego w silnikach 2.8i. Cały opis z ilustracjami pochodzi z fordowskiej instrukcji serwisowej. Na całość składa się kilka działów, jak opis ogólny, zasada działania wszystkich elementów składowych, procedury kontrolne i regulacyjne, diagram poszukiwania uszkodzeń, oraz wykaz czynności serwisowych. Te obfitują w wiele cennych porad dotyczących np. otwierania maski i uważania na niebezpieczne paliwo, ale pozostawiłem całość w oryginalnej postaci, dla wierności przekładu. Całość wraz z rysunkami to prawie 5MB.

Spotkanie na Sadybie, 19.01.2003 [2003.01.24]

Dyra nadesłał parę fotek ze spotkania na warszawskiej Sadybie, które odbyło się 19 stycznia.

Trochę zmian na stronie [2003.02.14]

Wprowadziłem trochę zmian na stronie, które głównie dotyczą działu "nasze samochody". Zmiany polegają na tym, że teraz każdy użytkownik może sam, własnoręcznie edytować stronę z prezentacją swojego samochodu. Pozwoli to na prezentację większej liczby samochodów, gdyż wąskie gardło w postaci mojego ręcznego składu tych stron zostało wyeliminowane. W końcu mogę zaprosić posiadaczy innych starych Fordów do prezentacji swoich samochodów, czego dotychczas zmuszony brakiem mocy przerobowych musiałem odmawiać. Wszystkich zapraszam do przeczytania opisu nowych mechanizmów - nie tylko tych co chcą zaprezentować swój samochód, ale WSZYSTKICH, gdyż zmiany dotyczą też innych spraw związanych z kontem użytkownika - jak nowy sposób na deklarowanie posiadanych pojazdów. Dotychczasowy sposób nie pozwalał nic z tymi danymi zrobić, dzięki nowemu mechanizmowi uda się łatwo stworzyć statystykę popularności i liczebności poszczególnych modeli i ich wersji, oraz silników jakie mamy w swoich wozach. Statystyka zacznie działać jak tylko pojawi się odpowiednia liczba wpisów - proszę o zaangażowanie !

Odświeżony dział klubowy [2003.02.18]

Odświeżyłem nieco dział klubowy, w związku z wprowadzonymi niedawno zmianami, deklarowaniem innych niż Capri starych Fordów, i możliwością ich prezentacji. O nowościach w dziale klubowym można przeczytać co nieco na forum, lub obejrzeć bezpośrednio nową postać działu. Opis wcześniejszych zmian odnośnie samochodów klubowiczów również na na forum.

Komary rypią. Przejdźmy do środka. [2003.02.24]

Wszyscy pewnie wiedzą, że w genialnym polskim filmie pod tytułem "Hydrozagadka" pojawił się Ford Capri, w roli luksusowego samochodu. Jednakże nie wszyscy może jeszcze może widzieli - dla tych co nie widzieli Maciej Gołębski podesłał wyciętą scenę z samym Fordem Capri.

Kolejny folder [2003.03.05]

Zoggon podesłał kolejny folder do naszej kolekcji, tym razem Ford Capri Mk I z rynku francuskiego.

Orzeł pin-up girls - kontynuacja [2003.03.10]

Kolejny rysunek do kolekcji Orła. Tym razem "2.8i Interceptor".

"Spring Open" - 1-4.05.2003 [2003.03.10]

3M Ford Skład zaprasza na "Spring Open" w Borsku koło Kościerzyny. Termin imprezy - wielka majówka, więcej szczegółów na forum.

Zlocik na warszawskiej Sadybie, 23.03.2003 [2003.03.27]

23 marca na warszawskiej Sadybie odbyło się małe spotkanie klubowiczów. Parę słów na ten temat i kilka zdjęć przygotował dyra.

Kolejny folder [2003.03.27]

Kolejny folder na stronie, tym razem Kuba Gacek podesłał skany folderu Forda Capri Mk II z rynku austriackiego.

Orzeł pin-up girls - kontynuacja [2003.04.14]

Na forum gorąco, niektórzy lada moment zaczną strzelać, tymczasem dla poluzowania atmosfery proponujemy mały przerywnik - kolejny rysunek do kolekcji Orła. Pomimo rekwizytu na pierwszym planie do strzelania jednak nie namawiamy.

Zaproszenia na zloty [2003.04.17]

Dostaliśmy kilka zaproszeń na różne zloty: po pierwsze Rajd Pojazdów Zabytkowych w Warszawie, po drugie Ford Club Libeň z Czech, po trzecie klub TaunusPL jedzie do Olsztyna k. Częstochowy. Więcej informacji na stronie z zapowiedziami zlotów.

Zestawienie modeli Forda [2003.04.22]

Przedstawiamy zestawienie modeli Forda, produkowanych w Europie od lat powojennych do lat osiemdziesiątych, kiedy to wraz z ustąpieniem Capri ze sceny, motoryzacja zrobiła się mniej ciekawa.

Zaproszenia na zloty [2003.04.17]

Dostaliśmy kilka zaproszeń na różne zloty: po pierwsze Rajd Pojazdów Zabytkowych w Warszawie, po drugie Ford Club Libeň z Czech, po trzecie klub TaunusPL jedzie do Olsztyna k. Częstochowy. Więcej informacji na stronie z zapowiedziami zlotów.

Zestawienie modeli Forda [2003.04.22]

Przedstawiamy zestawienie modeli Forda, produkowanych w Europie od lat powojennych do lat osiemdziesiątych, kiedy to wraz z ustąpieniem Capri ze sceny, motoryzacja zrobiła się mniej ciekawa.

Koszulki ! [2003.05.06]

W końcu gotowe są koszulki. Dalsze informacje tutaj.

UWAGA: wszystkie koszulki rozeszły się w ciągu 3 dni, i chwilowo proszę nie nadsyłać dalszych zamówień. Jak będzie gotowa następna parta, dam znać.

Zlot w Szamotułach - 17-18.05.2003 [2003.05.11]

Czołgi zapraszają po raz kolejny na zlot do Szamotuł, tym razem w terminie 17-18.05.2003. Z dalszymi szczegółami zapoznać się można w zaproszeniu.

Relacja ze "Spring Open" - 1-4.05.2003 [2003.05.11]

3M Ford Skład przygotował relację ze "Spring Open". W relacji masa zdjęć i kilkanaście filmów.

Dülmen - 03.05.2003 [2003.05.14]

Jak co roku w pierwszą sobotę maja w niemieckim Dülmen odbyła się giełda części do Capri. W tym roku trochę słabsza frekwencja z powodów atmosferycznych, ale byliśmy, i co tam się działo można zobaczyć w relacji.

Skrzynie biegów [2003.05.22]

W dziale "garaż" było dotychczas zgrubne zestawienie skrzyń biegów stosowanych w Capri. Wkradła się tam masa różnych błędów, ze względu na pochodzenie z rozmaitych źródeł, często ze sobą sprzecznych. Zrobiłem tam porządek - typy skrzyń zostały "uzgodnione" z dokumentacją Forda, dodałem informacje o zastosowaniu tych skrzyń nie tylko w Capri, ale i innych starych Fordach. Do tego jeszcze każda (prawie) skrzynia ma swoją dedykowaną stronę z opisem - podstawowe dane techniczne, lista zastosowań i rysunki skrzyń - zewnętrzne i wewnętrzne. Polecam nową postać zestawienia uwadze.

Relacja ze zlotu w Szamotułach [2003.06.04]

Czołgi zorganizowały po raz kolejny zlot w Szamotułach, który odbył się wraz z obchodami Dni Szamotuł - 17-18.05.2003. Relacja ze zlotu - opis i zdjęcia.

Zaproszenia na zloty [2003.06.04]

Dostałem kolejne zaproszenia na zloty, tym razem do Włoch już w najbliższy weekend, oraz do Czech dwa na tygodnie potem. Szczegóły w zapowiedziach zlotów. A juz jutro aktualizacja informacji o Pucharze Capri.

Dülmen - 03.05.2003 [2003.05.14]

Jak co roku w pierwszą sobotę maja w niemieckim Dülmen odbyła się giełda części do Capri. W tym roku trochę słabsza frekwencja z powodów atmosferycznych, ale byliśmy, i co tam się działo można zobaczyć w relacji.

Tablice zlotowe [2003.06.08]

Maciasek przygotował ofertę tablic zlotowych - więcej szczegółów na temat tablic w osobnym opisie.

Puchar Capri [2003.06.23]

Znana jest już lista zawodników - mamy 32 zgłoszonych ścigantów, do tego jeszcze dojdzie być może kilku niepewnych, zgłoszonych warunkowo, zależnie od tego czy uda im się ożywić wozy. Biorąc pod uwagę taką ilość zawodników, do tego jeszcze dodając niewielką rezerwę czasu na potencjalne opóźnienia, ustalony został następujący ostateczny kształt zawodów: 3 eliminacje - przyspieszenie 0-100 km/h, pętla wewnętrzna, i pętla zewnętrzna z nawrotem i slalomem (z nieco zmienionym położeniem mety), odpadła eliminacja na odcinku toru zewnętrznego. W finale na etapie 1/8 i 1/4 będą wyścigi na 3 okrążenia, w półfinale na 4 okrążenia, zaś w finale - na 5 okrążeń.

Dokładniejszy opis i bieżąca lista zawodników w zapowiedzi.

Film - Spring Open 2003 [2003.06.23]

Z pewnym opóźnieniem dołączam do kolekcji materiałów ze Spring Open 2003 film, który duża część z Was już posiada, ale dla tych co jeszcze nie mają ... Wymagany jest divx 5.0.5, a film można sobie ściągnąć tutaj.

Uzupełnienie relacji pucharowej [2003.07.11]

Uzupełniłem relację pucharową - oprócz dotychczas podanych wyników, jest opis konkurencji, oraz zdjęcia - trochę wybranych ze wszystkich, które dotarły. Niezależnie od tego, wszystkie zdjęcia są do ściągnięcia w postaci zipów.

Uzupełniona strona z opisem: tutaj
Zdjęcia: tutaj

Relacje zagraniczne [2003.07.18]

Przedstawiamy dwie relacje ze spotkań zagranicznych: po pierwsze obchody 100-lecia Forda w Kolonii, skąd kilka zdjęć nadesłał konk, a po drugie - nasz chilijski caprikowy łącznik, David Ben Lulu przysłał zdjęcia z lokalnego zlotu w Talagante, na którym prezentował swoje Capri, i które to zdjęcia tutaj dla jego przyjemności i satysfakcji prezentujemy.

Gryźliny, 1-3.08.2003 [2003.07.25]

Ponieważ dostaję niepokojące maile typu: mam Capri Mk I - czy mogę przyjechać na zlot, albo ile wynosi wpisowe, albo gdzie są Gryźliny, itp. muszę zrezygnować z planu który zakładał dezorganizacyjny brak jakichkolwiek dalszych informacji na temat zlotu, i przygotowałem krótką informację na temat zlotu - głównie dla "nowych". W skrócie: Gryźliny są kilka kilometrów od Ameryki, przyjeżdzamy już w piątek, wpisowego nie ma. Ale zamiast wpisowego chcielibyśmy przeprowadzić zrzutkę na lokalny Dom Dziecka, więc proszę wszystkich o udział w tej akcji, i zarezerwowanie jakiejś kasy na ten cel. Więcej szczegółów w opisie.

Visos: powraca temat nowego Capri [2003.09.10]

Temat nowego Capri dokonał transformacji w coś pod nazwą Visos. Na to przynajmniej wygląda, gdyż wszędzie pojawiają się informacje o tym projekcie. Wskazuje to chyba na porzucenie przez Forda koncepcji nowego Capri w formie takiej jak było widać na dotychczas publikowanych materiałach, do tego sygnalizowane jest odejście od stylistyki Focusa, w którym to właśnie stylu miało być nowe Capri. Teraz oczywiście nowy projekt ma być nowym Capri, choć sygnalizowane jest że to projekt studyjny mający sondować rynek. Na szczęście pod inną nazwą ...
Ponieważ to nowy rozdział w temacie, kontynuujemy wątek nowego Capri pod nagłówkiem 'Visos' ...

International Capri Treffen Dülmen 15-17.08.2003 [2003.09.10]

Bogdan Wędzicki wraz z Kornelem Słowińskim byli na zlocie Capri w Dülmen, który odbywa się co roku w sierpniu. Oto garść zdjęć z tej wyprawy.

Trochę zmian na stronie [2003.09.12]

Wprowadziłem trochę zmian na stronie, mających usprawnić i uprzejemnić korzystanie ze strony, a po części mających też na celu zmniejszenie nieco generowanego ruchu. Co nowego:
- reorganizacja działu ogłoszeń,
- zbiorcza lista nowości na stronie,
- mechanizm do śledzenia nowych i aktualizacji dotychczas istniejących stron użytkowników,
- lista obecności użytkowników, czyli kto aktualnie "jest na stronie".

Kłopoty ze stroną [2003.10.15]

Niestety, jak zapewne wszyscy zauważyli, działanie strony wydatnie się pogorszyło. Wynika to w ustanowionego limitu transferu dla naszej strony. Rozwiązanie problemu możliwe jest już tylko na drodze finansowej. O szczegółach, jak również dalszych perspektywach piszę na forum w osobnym wątku. Wszystkich proszę o przeczytanie wyjaśnień i zabranie głosu w kwestii dalszych działań.

Nowy serwer [2004.01.07]

Po trwających dość długo perypetiach z jakością działania serwisu i poszukiwaniach rozwiązania tego problemu, teraz jest już "z górki". Działamy już na nowym serwerze - dzięki firmie ATM, więcej szczegółów w moim opisie nowych realiów na forum.

TuliPANY - film [2004.01.09]

Żadna to nowość, było już o tym na forum, ale w ramach nadrabiania zaległości zebrałem razem materiały, które udało się zgromadzić. A dla tych, co nie wiedzą, powstaje film z udziałem naszych klubowych samochodów, dzieło Jacka Borcucha, pod tytułem "TuliPANY". Tadeusz Pluciński już jeździł Capri dawno temu w Hydrozagadce, teraz - znowu Capri, tym razem pojawiają się aż cztery. Więcej szczegółów w opisie.

Nowe relacje ze zlotów [2004.01.27]

Dostałem foto-relacje ze zlotu brytyjskiego Vale of Evesham Capri Club, który odbył się we wrześniu zeszłego roku, oraz zdjęcia z różnych imprez z Sydney, odbywających się od lipca do grudnia zeszłego roku:

Kalendarz 2004 [2004.02.04]

Hoover i Guti zrobili kalendarz ze zdjęciami klubowych samochodów - w postaci 13-stronicowej formatu A4. Część kalendarzy jeszcze została - jak to wygląda, oraz wszystkie dalsze szczegóły można zobaczyć w dedykowanym wątku na forum.

ftp.capri.pl [2004.02.04]

Część z Was już tam dotarła, ale oficjalnie informuję, że uruchomiłem serwer ftp, na którym gromadzić będziemy materiały większe objętościowo, które nie mają póki co bezpośredniego miejsca na stronie. Dokładniejszy opis na forum.

Kolejna relacja z Australii [2004.02.05]

Dostaliśmy kolejną relację z Australii, tym razem Australia Day - 26.01.2004.

Nowa lista kontaktów [2004.02.14]

Zrobiłem w końcu nową listę kontaktów. Żeby się na niej znależć, trzeba uzupełnić nieco informacje o sobie w koncie, głównie dotyczy to lokalizacji geograficznej. Wszystkich chętnych na listę proszę o uzupełnienie informacji. Dokładniejszy opis jest na forum. Sama lista jest dostępna ze strony klubowej, jak i bezpośrednio tutaj.

Kolejne foldery [2004.02.17]

Mamy 3 kolejne foldery:

Tablice klubowe - tegoroczna odsłona [2004.02.24]

Maciasek organizuje produkcję klubowych tablic rejestracyjnych. Do wyboru warianty jak widać z boku, a więcej szczegółów w osobnym opisie.

Puchar Capri 2004 [2004.02.25]

Zapraszamy serdecznie na drugą edycję Pucharu Capri ! W tym roku zawody odbędą się 3 lipca na torze wyścigowym Automobilklubu Kieleckiego w Miedzianej Górze. Na razie niniejsza zapowiedź ma na celu ustalenie terminu, dalsze szczegóły - plan zawodów, regulamin, lista zgłoszeniowa - pojawią się wkrótce. Spodziewać się należy imprezy o charakterze podobnym do zeszłorocznej - więcej szczegółów póki co można znaleźć w zapowiedzi oraz relacji z zeszłorocznych zawodów.

Zdjęcia do Motoexpresu - 25.02.2004 [2004.02.28]

Spawn sporządził relację ze spotkania, które miało miejsce w związku ze zdjęciami do Motoexpresu.

Gryźliny 2003 [2004.03.01]

Tego już się pewnie nikt nie spodziewał, nawet najbardziej wierzący zwątpili, a tu jednak - jest w końcu mocno przestygnięta relacja z Gryźlin 2003. Z ciekawostek, licytujemy spodnie jako kontynuuacja zrzutki na Dom Dziecka - więcej szczegółów w relacji.

Równocześnie starujemy z licznikiem do Gryźlin 2004, które odbędą się w tym roku w dniach 6-8 sierpnia. Bardziej sczegółowy anons niebawem.

Toruń, 19-21.03.2003 [2004.03.24]

W Toruniu odbył się dość spontaniczny zlocik z okazji pierwszego dnia wiosny, połączony z atrakcjami turystyczno-krajoznawczymi. Relacja Trójkąta i RoT'a dokładniej przybliża imprezę.

Zaproszenia na zloty [2004.03.29]

Dostaliśmy zaproszenia na zloty:

Więcej szczegółów na stronie z zapowiedziami zlotów.

Relacja z otwarcia sezonu Koła Młodych Pojazdów Zabytkowych [2004.04.14]

Spawn przygotował relację z otwarcia sezonu Koła Młodych Pojazdów Zabytkowych, które odbyło się 3 kwietnia 2004 w Warszawie.

Capri II Edsela Forda II [2004.04.15]

Michał Walerjan zebrał parę zdjęć i przygotował krótki opis Capri II którym jeździł Edsel B. Ford II - prawnuk Henry'ego Forda. Czerwona skórzana tapicerka jako niezła ciekawostka - w opisie.

Foldery - Cortina [2004.04.16]

Bobik dostarczył trochę skanów folderów różnych starych Fordów, które będę sukcesywnie tutaj prezentować. Tym samym zaczynamy zbieranie folderów dotyczących nie tylko Capri ... Na początek - Cortina. Z wszystkich folderów robię też PDF-y dla wygody offline'owych przeglądaczy.

Ciąg dalszy folderów - Escorty [2004.04.16]

Dalszy ciąg folderów z dostawy - tym razem Escorty do roku 1980. Poszukiwana pomoc w odszyfrowaniu kraju pochodzenia ostatniego folderu.

Foldery w dalszym ciągu - Taunusy [2004.04.16]

Dla odmiany - trochę folderów - modele M [2004.04.16]

Mogą być pomyłki w przypisaniu poszczególnych modeli do numeru P - zrobiłem to według mojego stanu wiedzy, ekspertów proszę o ewentualne korekty.

Kolejne foldery - Consul, Granada i kilka nieco starszych anglików [2004.04.16]

Spring Open 2004 by 3M Ford Skład - 1.3.05.2004 [2004.03.24]

Załoga 3M Ford Skład organizuje drugą edycję Spring Open. Impreza odbędzie się w dniach 1-3 maja w Konarzynach. Więcej szczegółów w zapowiedzi.

15-16.05.2004: Szamotuły [2004.05.11]

Czołgi zapraszają jak co roku do Szamotuł - więcej szczegołów w zapowiedzi.

Zaległe relacje [2004.05.12]

Piotrek Ł. przygotował relację z 7 ADAC-Bergrennen, które to wyścigi odbyły się 17-18 kwietnia 2004.
cOke natomiast przygotował relację ze spotkania w Dusznikach Wlkp, które odbyło się 16 sierpnia 2003.

Mikrofilm - Capri II & III [2004.05.12]

Przedsięwzięcie niemałej skali, ale ostatecznie skończone - zeskanowany i obrobiony został mikrofilm (zwany też fiszką) z częściami do Capri II włączając w to Capri III które oficjalnie pozostaje identyfikowany jako Capri II. Dodatkowy opis zamieszczam na forum, zaś sam mikrofilm jest tutaj. Proszę o uważne przeczytanie opisu dotyczącego PDF-ów do druku.

15-16.05.2004: Szamotuły [2004.05.12]

cOke przygotował relację ze zlotu w Szamotułach.

Spring Open 2004 - Konarzyny [2004.05.26]

3M Skład przygotował relację ze Spring Open 2004. Sto kilkadziesiąt zdjęć, do tego prawie 200MB filmów na ftp.

Puchar Capri 2004 - aktualizacja [2004.06.02]

Zapraszamy serdecznie na drugą edycję Pucharu Capri ! W tym roku zawody odbędą się 3 lipca na torze wyścigowym Automobilklubu Kieleckiego w Miedzianej Górze. Wszystkie szczegóły: plan zawodów, regulamin, informacje o wpisowym, koszulkach i warunkach zakwaterowania są w opisie. Proszę szczególnie uczestników o szczegółowe przestudiowanie regulaminu oraz informacji o sposobie i terminie wpłaty wpisowego.

Zeszłoroczne zainteresowanie koszulkami sprawiło że nakład okazał się zbyt mały - wszystkich zainteresowanych koszulką w tym roku proszę zapoznać się z informacją o koszulkach, możliwe jest wcześniejsze ich zamówienie, co nam pozwoli ewentualnie dodrukować ich więcej w razie potrzeby.

Puchar Capri 2004: informacje, plan zawodów, regulamin, koszulki.

Dla tych co nie wiedzą co się działo w zeszłym roku, można zapoznać się z zeszłorocznymi materiałami: zapowiedź oraz relacja.

Dülmen 2004 [2004.06.08]

Trochę zdjęć z tegorocznej wyprawy na giełdę części Capri w Dülmen. W kolejce czekają jeszcze zdjęcia z giełdy w Peiting - wkrótce ...

Zaproszenia na zloty [2004.06.09]

Dostaliśmy zaproszenia na zloty:

Szczegóły na stronie z zapowiedziami zlotów.

Tabliczki znamionowe [2004.06.11]

Przejrzałem wszystkie możliwe posiadane źródła informacji i zebrałem brakujące dotychczas informacje o danych z tabliczek. Opis tabliczek znamionowych został ujednolicony i rozszerzony o brakujące dane - w szczególności kody kolorów oraz rozdzielenie niektórych informacji na lata których dotyczą.

Drive'n'roll w pubie "2 kółka" - Warszawa, 20 czerwca 2004 [2004.06.14]

Q_Back zaprasza wszystkich na imprezę, którą ma przyjemność organizować wraz z Grishą - wlascicielem pubu "2 Kółka" oraz Matajem - twórcą stronki poświęconej muzyce psychobilly- "Easy Goers". Więcej szczegółów w zaproszeniu na forum - link z boku po prawej pod plakatem ==>

Kolejne foldery [2004.06.14]

Z ostatniej dostawy folderów od Bobika zostało jeszcze kilka pozycji, które teraz uzupełniamy - zebrane razem foldery zbiorcze, które prezentują ofertę Forda w danym roku na danym rynku, obejmując zwykle wszystkie modele. Do tej kategorii w ramach porządków trafiło kilka obecnych już wcześniej folderów zbiorczych w których było Capri.
Porządki obejmują całą gamę posiadanych folderów, które zostały pogrupowane według modeli w dziale "biblioteka".

Puchar Capri 2004 - aktualizacja [2004.06.02]

Aktualna lista zawodników: tutaj.

Zapraszamy serdecznie na drugą edycję Pucharu Capri ! W tym roku zawody odbędą się 3 lipca na torze wyścigowym Automobilklubu Kieleckiego w Miedzianej Górze. Wszystkie szczegóły: plan zawodów, regulamin, informacje o wpisowym, koszulkach i warunkach zakwaterowania są w opisie. Proszę szczególnie uczestników o szczegółowe przestudiowanie regulaminu !

Puchar Capri 2004: informacje, plan zawodów, regulamin, koszulki.

Dla tych co nie wiedzą co się działo w zeszłym roku, można zapoznać się z zeszłorocznymi materiałami: zapowiedź oraz relacja.

Tabliczki znamionowe [2004.06.11]

Przejrzałem wszystkie możliwe posiadane źródła informacji i zebrałem brakujące dotychczas informacje o danych z tabliczek. Opis tabliczek znamionowych został ujednolicony i rozszerzony o brakujące dane - w szczególności kody kolorów oraz rozdzielenie niektórych informacji na lata których dotyczą.

Kolejne foldery [2004.06.14]

Z ostatniej dostawy folderów od Bobika zostało jeszcze kilka pozycji, które teraz uzupełniamy - zebrane razem foldery zbiorcze, które prezentują ofertę Forda w danym roku na danym rynku, obejmując zwykle wszystkie modele. Do tej kategorii w ramach porządków trafiło kilka obecnych już wcześniej folderów zbiorczych w których było Capri.
Porządki obejmują całą gamę posiadanych folderów, które zostały pogrupowane według modeli w dziale "biblioteka".

Puchar Capri 2004 - wyniki [2004.07.06]

Puchar znowu zgarnął Trójkąt. Gratulujemy ! Finał zakończył się różnicą czasu 0.15 sekundy, przegrana Szpaka dosłownie "o włos", pomimo dwukrotnej różnicy w pojemności silników.
W pierwszym rzucie przedstawiam wyniki Pucharu Capri 2004, zdjęcia wkrótce.

Relacja z wyprawy na Litwę [2004.07.06]

Dagna przygotowała obszerną relację z wyprawy na Litwę, czas akcji - Noc Świętojańska, uczestnicy - 4 nasze załogi plus strona litewska.

Relacja z Drugiego Rajdu KMPZ [2004.12.02]

3 października odbył się Drugi Rajd KMPZ zorganizowany przez CMS i Koło Młodych Pojazdów Zabytkowych działający przy Automobilklubie Polskim. Wśród uczestników - również nasza delegacja, więcej szczegółów i zdjęcia w relacji gryzia.

Kalendarz 2005 [2004.12.21]

W tym roku podobnie jak w poprzednim powstał kalendarz na następny rok. Wszystkie szczegóły są na forum:
- poszczególne strony kalendarza,
- szczegóły odnośnie zamówienia.

Relacja z I Spotkania youngtimer.pl - Kraków [2005.01.11]

12 grudnia 2004 odbyło się I Spotkanie Youngtimer.pl w Krakowie. Więcej szczegółów i zdjęcia w relacji.

Capri IV - ćwiczenia myślowe Orła [2005.01.11]

W związku z przewijającymi się od dłuższego już czasu podejrzeniami ponownego użycia nazwy Capri przez Forda, Orzeł wykonał parę przymiarek do tego jakby można to zrobić. Propozycje są tutaj.

Stowarzyszenie capri.pl [2005.01.12]

Po długich przygotowaniach w końcu ruszamy ze Stowarzyszeniem. Istotna część misternego planu to coraz bardziej paląca potrzeba opłacenia dość dużego transferu danych jaki generuje nasza strona. Ale to nie wszystko - więcej szczegółów na forum.

Puchar Capri 2004 - film [2005.01.21]

Belzebubs - Ford Owner Group, a konkretniej QBack i Melon złożyli film z Pucharu 2004. Jest tego trochę, 33 minuty materiału, plik do ściągnięcia ma "jedyne" 412MB. Film można sobie pobrać z naszego serwera ftp: ftp://ftp.capri.pl/pub/belzebubs/puchar-capri-2004.avi.

Ćwiczeń myślowych Orła ciąg dalszy - Capri Custom [2005.01.31]

Dalszy ciąg ćwiczeń myślowych - tym razem przymiarka do skromnych zmian w grafice nadwozia. Propozycje są tutaj.

Pierwszy dzień wiosny w Toruniu - II edycja [2005.02.22]

Po raz drugi zapraszamy na otwarcie sezonu w Toruniu, przy okazji pierwszego dnia wiosny. Przygotowany jest szczegółowy harmonogram, wszystkie szczegóły są w zaproszeniu.

TULIPANY - premiera [2005.03.03]

Byliśmy na premierze filmu TULIPANY, na którą zaproszeni zostaliśmy przez ciało filmowe. Premiera miała miejsce 02.03.2005 w warszawskiej Kinotece. Nasze zainteresowanie tym filmem wynika z tego że występują w nim nasze samochody - wcześniej już relacjonowaliśmy etap zdjęciowy z naszym udziałem. Film od piątku na ekranach kin - pomijając nawet udział caprików, naprawdę warto zobaczyć.

Giełda części do Capri - Peiting 2004 [2005.03.06]

Przeglądając ostatnio różne zdjęcia znalazłem takie które miały trafić na stronę ale się jeszcze nie doczekały - mianowicie z giełdy części do Capri w Peiting pod Monachium, na której byliśmy w maju zeszłego roku, niedługo Dülmen. Odgrzewam więc temat prezentując zaległą relację.

Spring Open 2005 [2005.04.06]

Kolejna, trzecia już edycja Spring Open - od 30 kwietnia do 3 maja w Konarzynach. Wszystkie szczegóły w anonsie.

Zaproszenia na zloty [2005.04.18]

DostaliÂśmy porcję zaproszeń na różne zloty:

Chuder Capri Service - www.oldcars.waw.pl [2005.04.28]

Chuder uruchomił swoją stronę: www.oldcars.waw.pl, na stronie lista części i oferta ogólna Chuder Capri Service.

Kolejny projekt Orła - Capri I RS3500 [2005.04.29]

Kolejny projekt, tym razem jako pomysł na samochód Karola - Capri I RS 3500. Wszystkie dotychczasowe projekty zebrane zostały w dział AUTOPROJEKT.

Relacja z wyścigu Rechberg - 23/24 kwietnia 2005 [2005.05.12]

Mamy relację z imprezy wybiórczo o Fordzie, którą sporządził Piotrek Ł vel Kankkunen.

Pierwszy dzień wiosny w Toruniu - Edycja II - 19-21 marzec 2005r [2005.05.12]

Relacja z pierwszego dnia wiosny w Toruniu, przygotowana przez RoT'a i Trójkąta.

Zwiedzanie Browarów Tyskich - 14 maja 2005 [2005.06.02]

Śląski oddział przeprowadził wizytację w Browarach Tyskich, skąd mamy relację przygotowaną przez MikeB4.

Dülmen 2005 [2005.06.08]

Jak co roku byliśmy na Capri-Teilemarkt w Dülmen, tym razem 7 maja. Garść zdjęć w krótkiej relacji.

Puchar Capri 2005 [2005.06.11]

Zapraszamy na trzecią edycję Pucharu Capri ! Impreza odbędzie się 9 lipca na torze w Miedzianej Górze. Wszystkie szczegóły są w zapowiedzi - plan zawodów, regulamin, informacja o zapisach i wpisowym oraz aktualna lista zgłoszonych uczestników. Jak co roku zapraszamy do przyjazdu już w piątek, prawdopodobnie uda się przeprowadzić trening na torze dla uczestników, później w planie wieczorek zapoznawczy. W sobotę od rana rejestrujemy zawodników, zawody rozpoczynamy o godzinie 11:00. Ścigamy się do wieczora, później przenosimy się na pole namiotowe. Czyli - jak zwykle. Do zobaczenia !

Gadżety klubowe [2005.06.27]

Maciasek przygotował próbną serię gadżetów klubowych. Więcej informacji w opisie.

Puchar Capri 2004 - zdjęcia [2005.07.05]

W ramach rozgrzewki przed Pucharem 2005 - zaległe zdjęcia z zeszłorocznego Pucharu.

Puchar Capri 2005 [2005.06.11]

Zapraszamy na trzecią edycję Pucharu Capri ! Impreza odbędzie się 9 lipca na torze w Miedzianej Górze. Wszystkie szczegóły są w zapowiedzi - plan zawodów, regulamin, informacja o zapisach i wpisowym oraz aktualna lista zgłoszonych uczestników. Jak co roku zapraszamy do przyjazdu już w piątek, prawdopodobnie uda się przeprowadzić trening na torze dla uczestników, później w planie wieczorek zapoznawczy. W sobotę od rana rejestrujemy zawodników, zawody rozpoczynamy o godzinie 11:00. Ścigamy się do wieczora, później przenosimy się na pole namiotowe. Czyli - jak zwykle. Do zobaczenia !

Puchar Capri 2005 - już po zawodach ! [2005.07.10]

Puchar Capri 2005 wywalczył "Dziki" w Capri 2.9 V6 Cosworth ! Na szybko wszystkie wyniki.

GT Classic: Ford Capri [2005.07.12]

W ostatnim numerze GT Classic (lipiec-sierpień 2005) wozem numeru jest Ford Capri. Na kilku stronach dość całościowo historia, modele i uwagi praktyczne w kwestii kupna. Dodatkowo prezentacja samochodu Capri II Michała W. Do kiosków biegiem start !

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia capri.pl [2005.07.26]

Zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia, raz do roku musi się odbyć walne zebranie członków. Odbędzie się ono w sobotę 6 sierpnia 2005 o godzinie 18:00 w Gryźlinach na terenie starego lotniska. Dla wszystkich członków Stowarzyszenia obecność obowišzkowa! Więcej szczegółów na forum.

TVN Turbo - Legendy Motoryzacji - Ford Capri [2005.10.21]

Rzutem na taśmę informuję że w atmosferze niemałej improwizacji nagrany został program z cyklu Legendy Motoryzacji z Fordem Capri jako motywem przewodnim. Emisja w eterze na falach TVN Turbo, począwszy od najbliższej niedzieli - 23.10.2005.

Kolejny projekt Orła - Capri Copper Hill [2005.12.01]

Kolejny projekt - Capri Copper Hill. Wszystkie dotychczasowe projekty zebrane zostały w dział AUTOPROJEKT.

Capri w Auto-Świecie [2006.02.27]

W Auto-Świecie z 27.02.2006 jest krótka prezentacja Forda Capri, w roli modela występuje samochód Mostka. Więcej informacji na forum.

Puchar Capri 2006 - 5 sierpnia [2006.03.04]

Niniejszy anons ma na celu wstępną zapowiedź terminu tegorocznej, IV już edycji naszego sztandarowego turnieju wyścigowego - Pucharu Capri. Turniej odbędzie się 5 sierpnia 2006 roku na torze w Miedzianej Górze. Ze względu na różne uwarunkowania zewnętrzne, termin uległ przesunięciu w stosunku do dotychczasowego obyczaju. Dalsze informacje - zasady, regulamin, etc - wkrótce, nie należy jednak się spodziewać przełomowych zmian w stosunku do dotychczasowej formuły. Jak to wyglądało w latach ubiegłych można sobie obejrzeć na następujących stronach:

II Wielkie Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia capri.pl - 8 lipca [2006.03.04]

Zgodnie ze Statutem naszego Stowarzyszenia, raz do roku musi się odbyć walne zgromadzenie członków, na które wszystkich członków Stowarzyszenia serdecznie zapraszamy. Obecność obowiązkowa !
UWAGA: w tym roku niestety musimy dokonać roszady terminowej, ze względu na to że Puchar Capri wypada nam idealnie w terminie dotychczas zwyczajowo rezerwowanym na zlot którego nie ma. W takich okolicznościach zmuszeni jesteśmy na zamianę terminów Wielkiego Walnego Zgromadzenia i Pucharu Capri - na zgromadzenie zapraszamy w sobotę 8 lipca 2006 roku o godzinie 18:00. Więcej szczegółów podamy po ich ustaleniu.

Zmiany na stronie [2006.03.05]

Jak zapewne Szanowni Państwo zauważyli, na naszej stronie zaszły drobne zmiany. Od strony wyglądu są one powiedzmy kosmetyczne, od strony mechanizmów wewnętrznych - znacznie dogłębniejsze. Zainteresowanym szczegółami sugeruję uważne przeczytanie opisu zmian, gdzie wyjaśniam "co, jak i dlaczego", oraz co nowego.

Foldery [2006.03.06]

Zgromadziłem dość sporą ilość folderów do zamieszczenia na stronie, które sukcesywnie przysyłaliście mi już od dosyć dawna - teraz doczekały się publikacji. Teraz pierwsza partia:

Foldery - ciąg dalszy [2006.03.06]

Kontynuujemy z folderami ...

Foldery - ciąg dalszy [2006.03.09]

Kolejne foldery. Mamy m.in. folder Fiesty jako nagrodę pocieszenia dla obecnej tu śląskiej grupki entuzjastów tego zmotoryzowanego wózka na zakupy. Co nie oznacza że Fiesta zdobyła przyczółek !

Foldery - ciąg dalszy [2006.03.10]

Kolejne foldery, teraz od Arni'ego.

Ford Capri Werkstatt Handbuch 11.1968 [2006.03.10]

Mamy skany książki serwisowej Capri I - Werkstatt Handbuch, z 11.1968. W paru miejscach są delikatne braki, ale zdecydowana większość jest. Przygotowałem również PDF-y - rozdziałami jak i jeden na całość (31MB). Skany w rozdzielczości raczej do oglądu na ekranie niż do druku.

Foldery - ciąg dalszy [2006.03.10]

Kolejne foldery od Arni'ego.

Ford Capri 2.8 Injection - Workshop Manual [2006.03.15]

Do kolekcji literatury serwisowej dołączam skany książki Ford Capri 2.8 Injection - Supplement To Ford Capri '74 Onwards Workshop Manual. Całość dostępna również jako PDF (25MB). Już od dosyć dawna mamy w dziale garaż rozdziały z tej książki opracowane w polskim tłumaczeniu, teraz do kompletu postać oryginalna.

Ford Transit I [2006.03.19]

Stworzyłem skromną podwalinę pod kącik własny Transita na naszej stronie - spisałem historię I generacji tego modelu, są dane o wielkości produkcji, do tego parę ciekawostek z pola interesujących zastosowań oraz parę folderów. Prezentacje naszych Transitów były już wcześniej, teraz dołączają niejako do kompletu.

Ford Transit Supervan I i II [2006.03.20]

Kontynuując sagę Transita, przedstawiam opis dwóch interesujących wersji zwanych Supervan:

Puchar Capri - klasyfikacja generalna [2006.03.25]

Jako interesującą ciekawostkę statystyczną sporządziłem klasyfikację generalną Pucharu Capri, biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe edycje.
Przypominam jednocześnie że tegoroczny Puchar w nieco innym niż dotychczas terminie - 5 sierpnia.

Pierwszy dzień wiosny w Toruniu - III edycja - 2-4.06.2006 [2006.04.02]

III edycja obchodów pierwszego dnia wiosny, tym razem lekko przesunięta w czasie, odbędzie się w Toruniu, w dniach 2-4 czerwca. Więcej szczegółów w anonsie.

Geograficzna mapa użytkowników [2006.04.03]

Mamy eksperymentalną geograficzną mapę użytkowników, bazującą na mapach z Google. Każdy z nas może wskazać swoją lokalizację na mapie, dostępny jest zbiorczy podgląd zarejestrowanych użytkowników. Na mapie oprócz samych klubowiczów, także lokalizacje zbliżających się imprez. Więcej szczegółów w opisie na forum.

III Rajd BGC - 9 kwietnia 2006 [2006.04.04]

Impreza będąca jednocześnie I Rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM odbędzie się Warszawie, 9 kwietnia 2006. Wsystkie szczegóły w oficjalnym anonsie, mamy też lokalny wątek na forum w tej kwestii.

BGC - Rock'n'Roll w Warszawie 22 kwietnia 2006 [2006.04.11]

22 kwietnia w BGC organizowana jest impreza taneczno-piwna. Lokal opanują rytmy Rock'n'Roll'a, na zewnątrz planowany grill i ognisko. Piwo jak wiadomo - po 5zł, na wjazd należy przygotować kawałek kiełbasy :) i imprezowy nastrój. Tańczymy, jemy i pijemy aż do ostatniego mocarza. Pomysłodawcą oraz wykonawcą imprezy jest Rydzu liil z (nie)znanego Evil Machines. Start ok godz. 20.

Zestawienie typów i zastosowań silników Taunus/Köln V4/V6 [2006.04.13]

Zebrałem dane o silnikach rodziny Taunus/Köln/Cologne V4/V6, ich typach, wersjach, latach występowania oraz modelach w których były one stosowane.

Spring Open 2006 [2006.04.15]

Mimo wcześniejszych zakłóceń impreza jednak się odbędzie - zapraszamy do Konarzyn/Przechlewa w dniach 28-30.04.2006. Więcej informacji oraz zapisy na forum.

Dni Szamotuł 2006 i parapetówa u Czołgów [2006.04.20]

W dniach 19-21.05.2006 Czołgi zapraszają do Szamotuł na zlot połączony z parapetówą. Więcej informacji na forum.

Foldery [2006.04.22]

Kolejne foldery:

Transit - rysunki z listy części [2006.04.23]

Dotarły do mnie na CDR skany z literatury serwisowej od Transita - rysunki z listy części. Trochę jest to niekompletne, skany trochę bylejakie, ale całość swoją wartość informacyjną ma, toteż jako nowa pozycja ląduje w "bibliotece" - dostępne do przeglądu bezpośrednio na stronie jak również do ściągnięcia w postaci PDF.

Dülmen - Capri TeileMarkt [2006.05.11]

Jak co roku byliśmy na giełdzie części do Capri w Dülmen, mamy garść zdjęć z tej okazji.

Kolejne foldery [2006.05.15]

Spring Open 2006 - relacja [2006.05.15]

W dniach 28-30.04.2006 odbyło się Spring Open 2006 - organizatorzy przygotowali relację.

Ford Transit I - kilka folderów [2006.05.20]

Czołgowisko 2006 - relacja [2006.05.29]

cOke przygotował relację z imprezy.

Kolejna porcja folderów [2006.06.04]

Paweł Kendzielski dostarczył nam kolejną porcję folderów. Trochę nowych, a trochę poprawek do tych co już mieliśmy - lepsze skany oraz uzupełnienia braków.

Nowe: Poprawione:

Puchar Capri 2006 - Miedziana Góra - 5 sierpnia 2006 [2006.07.17]

Zapraszamy na czwartą edycję naszego turnieju wyścigowego !

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zawodach, jak również wszystkich innych zainteresowanych nakłaniamy do szczegółowego przestudiowania zapowiedzi, opisu i regulaminu imprezy.

Puchar Capri 2006 - wyniki [2006.08.07]

IV edycja naszej imprezy wyścigowej została zakończona. Puchar wrócił do Trójkąta, ale konkurencja była blisko jak nigdy, w finale na dystansie prawie 3,5km różnica 13 setnych sekundy to mniej więcej jedna długość samochodu. Mamy już wszystkie wyniki, dodatkowo zaktualizowana klasyfikacja generalna.

I Płocki Rajd Pojazdów Zabytkowych [2006.10.19]

Mysza przygotował dwuczęściową relację z I Płockiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych:
część I
część II

Borne Sulinowo 2006 - relacja [2006.10.19]

Hoover przygotował relację ze zlotu w Bornym Sulinowie.

Impreza cykliczno-andrzejkowa w BGC [2006.11.17]

Klub Evil Machines zaprasza na cykliczne spotkanie w BGC które zostanie połączone z imprezą Andrzejkową. Data - 25 listopada, szczegóły w opisie.

Spring Open 2007 [2007.02.07]

3M SQUAD ma zaszczyt zaprosić Wszystkich sympatyków starych Fordów na coroczny zlot pod dźwięczną nazwą SPRING OPEN. Jest to otwarcie sezonu zlotowego starych poczciwych Fordów Capri, Granad, Taunusów, Escortów, Consulów, Cortin, i tym podobnych wynalazków. Cała impreza odbywa się jak co roku na prywatnej płycie lotniska w miejscowości KONARZYNY koło miejscowości CHOJNICE. Zlot oficjalnie zaczyna się 04.05.2007 w godzinach porannych a kończy się 06.05.2007. Nieoficjalnie będziemy na pasie już 03.05.2007.

W planie jest bicie rekordu Guiness'a: w sobotę 05.05.2007 układamy na płycie lotniska wielki napis ze starych Fordów widoczny z lotu ptaka, który zostanie uwieczniony w postaci filmu i zdjęć z motolotni.

Dodatkowe informacje:

II Youngtimer Party - TOR POZNAŃ - 24 marca 2007

[2007.02.19]

Sekcja Youngtimer'ów Automobilklubu Wielkopolskiego zaprasza na II Youngtimer Party. Impreza odbędzie się 24 marca 2007 roku na Torze Poznań. Więcej szczegółów w zapowiedzi.

Mikrofilm - silniki V6

[2007.03.02]

Obrobiłem skany kolejnego mikrofilmu, tym razem są to silniki V6 2.0/2.3/2.8/2.4/2.9. Mikrofilm dotyczy silników produkowanych od 09.1982 - silniki produkowane wcześniej są przedstawione na innym mikrofilmie (czeka już na swoją kolejność). Pomimo różnych zmian wprowadzanych w czasie produkcji, informacje te mogą być też przydatne dla posiadaczy starszych silników - w dużym stopniu są one zbieżne.

Mikrofilm - skrzynie biegów

[2007.03.04]

Kolejny mikrofilm - tym razem skrzynie biegów. Mikrofilm nie jest kompletny - wybrane są tylko te skrzynie, które występują najczęściej w naszych starych Fordach.

ASCE - American Stock Car Europe

[2007.03.07]

W dniach 8-10 marca w Warsawie odbędzie się akcja promocyjna wyścigów ASCE, które mają w zamyśle przeszczepić nieco ducha NASCAR na grunt europejski. Odbędzie się prezentacja filmu, konferencja prasowa i pokaz samochodu. Całość wspiera swoją osobą Jochen Mass - kierowca, który w pierwszej połowie lat 70-tych jeździł w zespole Forda ścigając się Fordami Capri, zdobywając w 1972 roku mistrzostwo ETCC w Capri RS2600.

Automobilista - Ford Taunus 17M P3

[2007.03.14]

Od jutra (15.03) nowy numer Automobilisty - z prezentacją historii i rozwoju Taunusa P3. Dodatkowo dwa odrestaurowane polskie egzemplarze.

Zaproszenie na zlot - Transit Stammtisch

[2007.03.15]

Dostałem zaproszenie na zlot Transita, który odbędzie się pod koniec kwietnia w okolicy Monachium. Szczegóły na forum.

Ford Transit I - pełny katalog części

[2007.03.20]

Zeskanowałem i przygotowałem pełny katalog części do Transita I.

Wymiana łożyska przedniej piasty

[2007.03.20]

Granadziarz przygotował instruktażowy opis procedury wymiany łożyska przedniej piasty. Rewelacyjna inicjatywa, dodatkowo szczęście pogłębia zapowiedź kontynuacji tak rozpoczętego cyklu szkoleniowego !

II Youngtimer Party - relacja

[2007.03.25]

24 marca 2007 na Torze Poznań odbyło się II Youngtimer Party.
Szczegóły w relacji, z którą Hrabia pitolił się całą niedzielę.

Spring Open 2007

3M SQUAD ma zaszczyt zaprosić Wszystkich sympatyków starych Fordów na coroczny zlot pod dźwięczną nazwą SPRING OPEN. Jest to otwarcie sezonu zlotowego starych poczciwych Fordów Capri, Granad, Taunusów, Escortów, Consulów, Cortin, i tym podobnych wynalazków. Cała impreza odbywa się jak co roku na prywatnej płycie lotniska w miejscowości KONARZYNY koło miejscowości CHOJNICE. Zlot oficjalnie zaczyna się 04.05.2007 w godzinach porannych a kończy się 06.05.2007. Nieoficjalnie będziemy na pasie już 03.05.2007.

W planie jest bicie rekordu Guiness'a: w sobotę 05.05.2007 układamy na płycie lotniska wielki napis ze starych Fordów widoczny z lotu ptaka, który zostanie uwieczniony w postaci filmu i zdjęć z motolotni.

Dodatkowe informacje:

Poznań dzieciom - XX Rajd pieszy dla dzieci z domów dziecka - Kobylnica 2007

[2007.05.19]

Dokument z udziału reprezentacji PCK w XX Rajdzie dla dzieci z domów dziecka w Wielkopolsce.

Spring Open 2007 - relacja

3M SQUAD przygotował relację ze Spring Open 2007.

Walne Zgromadzenie - przeniesione na późniejszy termin !

[2007.06.13]

Z różnych względów zmuszeni jesteśmy przenieść spotkanie na późniejszy termin, na razie określony z grubsza jako koniec sierpnia.
Szczegóły na forum.

Puchar Capri 2007

[2007.07.19]

W tym roku trochę się przeciągnęły sprawy formalne, urlopy, etc, co sprawiło że z całą maszyną ruszamy dopiero teraz. Na szczęście koncepcja Pucharu już się trochę ugruntowała, tak więc niespodzanek nie ma i chyab wszyscy wiedzą czego się spodziewać.

Wszystkie informacje znajdują się tutaj: opis imprezy, regulamin, zapisy.

Do zobaczenia na torze !

Mikrofilm - silniki V6

[2007.03.02]

Obrobiłem skany kolejnego mikrofilmu, tym razem są to silniki V6 2.0/2.3/2.8/2.4/2.9. Mikrofilm dotyczy silników produkowanych od 09.1982 - silniki produkowane wcześniej są przedstawione na innym mikrofilmie (czeka już na swoją kolejność). Pomimo różnych zmian wprowadzanych w czasie produkcji, informacje te mogą być też przydatne dla posiadaczy starszych silników - w dużym stopniu są one zbieżne.

Mikrofilm - skrzynie biegów

[2007.03.04]

Kolejny mikrofilm - tym razem skrzynie biegów. Mikrofilm nie jest kompletny - wybrane są tylko te skrzynie, które występują najczęściej w naszych starych Fordach.

ASCE - American Stock Car Europe

[2007.03.07]

W dniach 8-10 marca w Warsawie odbędzie się akcja promocyjna wyścigów ASCE, które mają w zamyśle przeszczepić nieco ducha NASCAR na grunt europejski. Odbędzie się prezentacja filmu, konferencja prasowa i pokaz samochodu. Całość wspiera swoją osobą Jochen Mass - kierowca, który w pierwszej połowie lat 70-tych jeździł w zespole Forda ścigając się Fordami Capri, zdobywając w 1972 roku mistrzostwo ETCC w Capri RS2600.

Automobilista - Ford Taunus 17M P3

[2007.03.14]

Od jutra (15.03) nowy numer Automobilisty - z prezentacją historii i rozwoju Taunusa P3. Dodatkowo dwa odrestaurowane polskie egzemplarze.

Zaproszenie na zlot - Transit Stammtisch

[2007.03.15]

Dostałem zaproszenie na zlot Transita, który odbędzie się pod koniec kwietnia w okolicy Monachium. Szczegóły na forum.

Ford Transit I - pełny katalog części

[2007.03.20]

Zeskanowałem i przygotowałem pełny katalog części do Transita I.

Wymiana łożyska przedniej piasty

[2007.03.20]

Granadziarz przygotował instruktażowy opis procedury wymiany łożyska przedniej piasty. Rewelacyjna inicjatywa, dodatkowo szczęście pogłębia zapowiedź kontynuacji tak rozpoczętego cyklu szkoleniowego !

II Youngtimer Party - relacja

[2007.03.25]

24 marca 2007 na Torze Poznań odbyło się II Youngtimer Party.
Szczegóły w relacji, z którą Hrabia pitolił się całą niedzielę.

Poznań dzieciom - XX Rajd pieszy dla dzieci z domów dziecka - Kobylnica 2007

[2007.05.19]

Dokument z udziału reprezentacji PCK w XX Rajdzie dla dzieci z domów dziecka w Wielkopolsce.

Spring Open 2007 - relacja

[2007.06.11]

3M SQUAD przygotował relację ze Spring Open 2007.

Puchar Capri 2007 - wyniki

[2007.08.06]

No i po Pucharze. Tegoroczna czołówka:

 1. Pająk - Capri 2.0 R4
 2. Krauzi - Capri 2.0 R4
 3. Dempsey - Capri 4.0 V6

Wszystkie wyniki.

I Rajd Bieszczadzki Evil Machines

[2007.08.22]

Relacja z I Rajdu Bieszczadzkiego Evil Machines.

Regeneracja zacisków hamulcowych

[2007.08.22]

Granadziarz przygotował kolejny materiał instruktażowy - tym razem opis procedury regeneracji (naprawy) zacisków hamulcowych.

III Walne Zgromadzenie

[2007-08-13]

III Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia capri.pl odbędzie się 25.08.2007 o godz.18 w Gryźlinach. Miejsce standardowe - pas starego lotniska, ewentualnie jeśli pogoda spłata figla przeniesiemy się do altanki w Restauracji Gryźlinskiej.

Ponieważ zgoda na nasze spotkanie okupiona jest pewnymi warunkami, proszę o zapoznanie się z wątkiem na forum.

Ford Capri - modyfikacja układu hamulcowego

[2007-09-03]

Konrad vel smasher przygotował opis modyfikacji układu hamulcowego w Capri.

III Youngtimer Party w Poznaniu

[2007-11-06]

Hrabia przygotował relację z III Youngtimer Party w Poznaniu, którą ja niestety ciut zbyt długo przetrzymałem, ale już jest ...

Den Hartogh Ford Museum Hillegom

[2007-11-06]

Sołtys przygotował parę zdjęć ze swojej wizyty w Den Hartogh Ford Museum Hillegom w Holandii.

Meilenwerk Berlin

[2007-12-04]

bogdanw pokazał parę zdjęć ze swojej wizyty w Meilenwerk w Berlinie.

Homologacje FIA

[2007-12-05]

Nieoceniony krk4m przygotował listę homologacji FIA w zakresie interesujących nas Fordów.

Zaproszenie na IV Youngtimer Party

[2008.01.30]

Automobilklub Wielkopolski koło jangtajmerów zaprasza na 4 edycję YTP, które odbędzie się 29 marca 2008 na Torze Poznań.

Instalacja elektryczna Capri - opis kabli i złącz

[2008.02.25]

Gryziu przygotował opis instalacji elektrycznej Capri, ze zdjęciami i szczegółowym opisem złącz.

Instalacja elektryczna Taunus TC2/3 - opis kabli i złącz

[2008.03.25]

Gryziu kontynuuje obrazkową mapę instalacji elektrycznych, tym razem mamy opis instalacji elektrycznej Taunusa TC2/3.

IV YoungtimerParty - relacja

[2008.04.01]

cOke spisał relację z 4 edycji YoungtimerParty, które odbyło się 29 marca na Torze Poznań.

Spring Open 2008 - relacja

[2008.05.05]

W długi weekend odbyła się kolejna edycja sztandarowej imprezy oddziału 3M - Spring Open.

Dülmen 2008

[2008.05.06]

Jak co roku odwiedziliśmy Capri Teile-Markt w Dülmen.

IV Walne Zgromadzenie - 5 lipca 2008

[2008.06.03]

Stowarzyszenie capri.pl zaprasza na IV Walne Zgromadzenie, które odbędzie się 5 lipca 2008 w Gryźlinach. Członkinie i członkowie - to nie wygłupy, Status nas zobowiązuje ! Więcej informacji na forum.

Ford Capri w Classic Auto

[2008.06.05]

W czerwcowym numerze Classic Auto jest obszerny artykuł o Fordzie Capri. Opisany został samochód Kuby Wójcickiego, autorem artykułu jest spawn.

Internationale Ford Meeting-Beekse Bergen 30.05-1.06.2008

[2008.06.20]

hervol przygotował relację z wizytacji na zlocie w Holandii: Internationale Ford Meeting-Beekse Bergen.

Puchar Capri 2008 - Miedziana Góra, 2 sierpnia 2008

[2008.06.24]

Zapraszamy na kolejną edycję Pucharu Capri ! Impreza odbędzie się 2 sierpnia na torze Miedziana Góra koło Kielc. Szczegółowy opis imprezy - w zapowiedzi. Ze względu na coroczny przyrost ilości chętnych do udziału w imprezie, zmuszeni jesteśmy po raz pierwszy ograniczyć ilość uczestników, aby zapewnić kontrolowany przebieg imprezy. Szczegóły odnośnie zasad i sposobu zgłoszeń opisane są na forum.

Zaproszenie na 5 Youngtimer Party

[2008.06.30]

Zapraszamy na 5 Youngtimer Party, które odbędzie się w terminie 18-20 lipca na Torze Poznań.

Puchar Capri - wyniki

[2008.08.03]

Podium 4-osobowe:

 1. Krauzi - Capri 2.0 Cosworth
 2. rasta - Capri 2.9 V6 12V
 3. KAMEL - Capri 2.9 V6 24V
 4. Gnieciuch - Capri 2.0 R4 OHC
Szczegółowe wyniki - tutaj.

Zakup Forda Capri

[2008.06.30]

UglyKid przygotował instrukcję na co zwrócić uwagę przy kupowaniu Capri.

Puchar Youngtimer Party 2009 – pierwsza eliminacja

[2009-02-25]

Koło Youngtimerów Automobilklubu Wielkopolskiego zaprasza na pierwszą eliminację Pucharu Youngtimerów. Impreza odbędzie się 27-29 marca 2009 na Torze Poznań.

Katalog CCI - aktualizacja

[2009-03-09]

Bridgestone podesłał świeże wydanie katalogu CCI.

Spring Open 2009

[2009-03-22]

3M skład zaprasza na kolejną edycję Spring Open. Termin: 1-3 maja 2009.
Dalsze szczegóły: na forum
Zapisy na koszulki: koszulkomat

Wysyp zaproszeń na zloty

[2009-04-08]

Puchar Capri - 1 sierpień 2009 - Miedziana Góra

[2009-07-06]

Czeka nas siódma edycja Pucharu Capri. Impreza odbędzie się 1 sierpnia 2009 na torze w Miedzianej Górze. Dalsze informacje:

Puchar Capri 2009 - wyniki

[2009-08-04]

Siódmy Puchar wydany. Oto podium:

 1. Krauzi - Capri 2.0 R4 Cosworth
 2. Dziobek - Capri 2.9 V6 Cosworth
 3. Rasta - Capri 2.9 V6 Twin Turbo
 4. Jakub Wójcicki - Capri 2.8i V6

Wszystkie wyniki: czasy z kwalifikacji i finałów, przebieg finałów, zajęte miejsca.

Uzupełniłem równocześnie brakujące dotychczas czasy okrążeń finałowych w 2008 roku. Dane niestetny ciut niekompletne.

Na koniec zabawa statystyczna - klasyfikacja generalna Pucharów 2003-2009, w tym czasy najszybszych okrążeń owalu wg czasu i zawodnika.

Amelka

[2010-02-04]

To dość nietypowa akcja jak na nasz serwis, wyjątek robimy ze względu na osoby dotknięte sytuacją:

Witam.

We wrześniu 2009 roku urodziła mi się córeczka Amelka. Dzień przed porodem dowiedzieliśmy się, że będzie miała jedną nóżkę krótszą. Wada, jaką posiada nazywa się, PFFD, czyli dokładnie brak bliższego końca kości udowej. W Polsce ta wada jest nieuleczalna. Znalazłem lekarza, który podejmie się operacji Amelki, daje on jej 98% szans powrotu do pełnosprawności. Operacja byłaby przeprowadzana w USA. Niestety koszty leczenia i rehabilitacji Amelki przewyższają nasze możliwości. Dlatego zmuszony jestem zwrócić się do Was z prośbą o pomoc. Jeżeli jesteście w stanie proszę przekażcie 1% swojego podatku na konto moje córki. Ona może być w 100% sprawna, dlatego każdy grosz jest dla nas na wagę złota. Zapraszam na stronę http://www.amelkawieczorek.pl/

Dziękuję - KAMEL i MałaGosia.

Youngtimer Party 2010

[2010-02-15]

Automobilklub Wielkopolski - koło youngtimer ma przyjemność zaprosić Capri.pl na tegoroczne rozgrywki YoungtimerParty 2010 na torze poznań.

Szczegóły na forum.

Poprawki w głowicach wg Granadziarza

[2010-03-31]

Granadziarz przygotował kolejny materiał instruktażowy - poprawki w głowicach.

Spring Open 2010

[2010-03-31]

3M Skład ma zaszczyt zaprosić na kolejną edycję Spring Open. Termin: 1-3 maja 2010.

Szczegóły na forum.

Zamawianie koszulek: koszulkomat.

Instalacja elektryczna Granada - opis kabli i złącz

[2010.04.14]

Gryziu przygotował opis instalacji elektrycznej Granady, ze zdjęciami i szczegółowym opisem złącz.

Spring Open 2010 - relacja

[2010-05-16]

Granadziarz przygotował relację ze Spring Open 2010.

Terminy - Puchar i Walne Zgromadzenie

[2010-05-18]

Aby ułatwić zainteresowanym wakacyjne planowanie, informujemy o terminach:

Puchar Capri 2010 - 31.07.2010 - Miedziana Góra - zapowiedź, regulamin, zgłoszenia

[2010-06-23]

Od tego roku zmieniamy nieco formułę imprezy, w efekcie czego do wydania są dwa puchary. Dzielimy grono uczestników na dwie klasy:

Samochody zachowane w duchu epoki walczą w swoim gronie o puchar przeznaczony dla tej klasy. Ponieważ każdy samochód kwalifikujący się do tej klasy spełnia jednocześnie wymogi udziału w klasie otwartej, to wszystkie samochody z obu klas walczą wspólnie o puchar dla bezwzględnie najszybszego duetu - kierowca i samochód. Teoretycznie więc jeden uczestnik imprezy może zgarnąć obydwa puchary! To chyba mało prawdopodobne, ale niemożliwe jest tylko to czego jeszcze nie spróbowano.

Do tego postaramy się zwiększyć ilość czasu spędzanego przez zawodnika na jeżdżeniu, co oznacza w praktyce wydłużenie eliminacji. Spróbujemy zacząć imprezę nieco wcześniej, zrobić więcej przejazdów i skrócić nieco finały. Skrócenie finałów wiąże się z kwalifikacją tylko 8 zawodników, co ma też podnieść stopień zaangażowania w kwalifikacjach. Ostateczny kształt konkurencji wymaga jeszcze dogrania, jakoś wkrótce to ostatecznie ustalimy - na chwilę obecną jeszcze kombinujemy.

Dodatkowa nowość to konieczność zgłoszenia samochodu którym się startuje, a samochód musi mieć swoją stronę z prezentacją - w ten sposób wstępnie można będzie się przyjrzeć czy samochody spełniają wymogi klas, jak również z góry będzie wiadomo jak będzie wyglądać zestaw uczestników.

Konkrety: zapowiedź, regulamin, zgłoszenia.

Zamówienia koszulek: koszulkomat.

Zestawienie modeli Ford of France

[2010-11-04]

KRK 4m przygotował zestawienie modeli produkowanych przez francuski oddział Forda w latach 1946-1957.

Kalendarz 2011

[2010-11-23]

Ruszamy z kolejną edycją kalendarza capri.pl.

Więcej szczegółów i zamówienia w kalendarzomacie.

Zniżka promocyjna "Pojazdy Zabytkowe" na OC w PZU

[2011-01-29]

Firma PZU udzieliła członkom Stowarzyszenia capri.pl promocyjnej zniżki "Pojazdy zabytkowe". Dodatkowa zniżka w wysokości 70% łączy się z wszelkimi dotychczasowymi zniżkami danego właściciela samochodu, co daje w efekcie bardzo atrakcyjną ofertę ubezpieczenia OC.

Więcej szczegółów w osobnym opisie.

Prognozy terminów na rok 2011

[2011-01-31]

Dla rezerwujących sobie czas z tak dużym wyprzedzeniem mamy następujące prognozy terminowe:

Termin Pucharu jest zdecydowanie pewny, tak mamy już zarezerwowany tor.

Natomiast Walne Zgromadzenie jest teoretycznym przybliżeniem - może się okazać że jakieś nieznane jeszcze okoliczności spowodują zmianę terminu. Zdecydowanie jednak będziemy celować w koniec czerwca/początek lipca, zamiast końca sierpnia jak w zeszłym roku.

Puchar Capri 2011 - 30.07.2011 - Miedziana Góra - zapowiedź, regulamin, zgłoszenia

[2011-07-14]

Konkrety: zapowiedź, regulamin, zgłoszenia.

Zamówienia koszulek: koszulkomat - tylko do 17 lipca !

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia capri.pl

[2011-06-13]

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia capri.pl odbędzie się w dniach 1-3.07.2011 w Gryźlinach.

Koszulki okolicznościowe - proszę o szybkie zamówienia, bo raz dwa zamykamy listę.

Kalendarz 2012

[2011-11-14]

Ruszamy z kolejną edycją kalendarza capri.pl.

Więcej szczegółów i zamówienia w kalendarzomacie.

Terminy - Walne Zgromadzenie i Puchar

[2012-02-15]

Aby ułatwić zainteresowanym wakacyjne planowanie, informujemy o terminach:

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia capri.pl

[2011-06-13]

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia capri.pl odbędzie się 6-8.07.2012 w Gryźlinach.

Koszulki okolicznościowe - zamówienia do niedzieli.

Puchar Capri 2012 - 4.08.2012 - Miedziana Góra - zapowiedź, regulamin, zgłoszenia

[2012-07-09]

Konkrety: zapowiedź, regulamin, zgłoszenia.

Zamówienia koszulek: koszulkomat - tylko do 15 lipca !

Puchar Capri 2012 - wyniki

W końcu :) - wyniki Pucharu Capri 2012.

Spring Open 2013

Jak co roku - na otwarcie sezonu zaprasza 3m Ford Skład. 10 edycja, w terminie 3-5 maja 2013.

Więcej szczegółów w zapowiedzi.

Zamówienia koszulek - koszulkomat.

Drive It Day - 5 czerwca 2013

Czyli powszednie użytkowanie swojego starocia.

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia capri.pl - Gryźliny, 5-7.07.2013

[2013-06-11]

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia capri.pl odbędzie się 5-7.07.2013 w Gryźlinach.

Zamówienia na koszulki okolicznościowe.

Puchar Capri 2013 - 3.08.2013 - Miedziana Góra - zapowiedź, regulamin, zgłoszenia

[2013-07-12]

Konkrety: zapowiedź, regulamin, zgłoszenia.

Zamówienia koszulek: koszulkomat - tylko do 18 lipca !

Spring Open 2014

[2014-03-06]

Jak co roku - na otwarcie sezonu zaprasza 3M Ford Skład. Miejsce - Orneta, termin - 1-3 maja 2014.

Więcej szczegółów w zapowiedzi.

Zamówienia koszulek - koszulkomat.

Terminarz 2014, zapowiedzi wstępne

[2014-05-20]

Zapowiedzi wstępne terminów, mające na celu ułatwienie planowania wakacji:

Gryźliny - 4-6.07.2014

Do Gryźlin zapraszamy jak co roku na Walne Zgromadzenie, a jako nowość w tym roku mamy zamiar zrobić Rajd! Sam rajd póki co jest w planach i przygotowaniach, ale widoki na to że się odbędzie są całkiem niezłe.
Więcej szczegółów niebawem.

Puchar Capri 2014 - Miedziana Góra - 16.08.2014

Termin został ustalony ostatecznie na 16 sierpnia. W tym roku mamy zamiar dopuścić nieco różnorodniejsze grono, podobno są chętni, zobaczymy czy się zjawią. Temat aktualnie prerabiany na naszym forum.
Więcej szczegółów i zapisy wkrótce.

Rajd Capricana i Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia - Gryźliny, 4-6 lipca 2014

[2014-06-03]

W Gryźlinach zwyczajowo odbędzie się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia capri.pl.

W ramach dodatkowej rekreacji planujemy zrobić rajd. To niejako nowość jeśli chodzi o nasze poczynania i tym samym mały eksperyment.

Więcej szczegółów - opis imprezy i zgłoszenia - w zapowiedzi.

Osobno - opis programu i instrukcja.

Zamówienia koszulek - koszulkomat.

Puchar Capri 2014 - 16 sierpnia 2014 - Miedziana Góra

[2014-07-08]

W tym roku parę zmian, o których już wcześniej wspomniałem na naszym forum.

Konkrety: zapowiedź, regulamin, zgłoszenia.

Zamówienia koszulek: koszulkomat - do 27 lipca.

Capricana - wyniki

[2014-07-11]

Wyniki obrobione i opublikowane!

Spring Open 2015

[2015-03-26]

Jak co roku - na otwarcie sezonu zaprasza 3M Ford Skład. Miejsce - Orneta, termin - 1-3 maja 2015.

Więcej szczegółów w zapowiedzi.

Zamówienia koszulek - koszulkomat.

Terminarz 2015

[2014-05-20]

Zapowiedzi wstępne terminów, mające na celu ułatwienie planowania wakacji:

V Zlot Taunus.PL - Rajd Starych Fordów - Zdwórz - 12-14.06.2015

Więcej informacji.

Gryźliny - 3-5.07.2015

Do Gryźlin zapraszamy jak co roku na Walne Zgromadzenie. W zeszłym roku zrobiliśmy rajd, czy się uda w tym roku - to się jeszcze okaże, póki co trochę słabo z czasem na przygotowania...

Puchar Capri 2015 - Miedziana Góra - 29.08.2015

Więcej szczegółów i zapisy wkrótce.

Walne Zgromadzenie - Gryźliny, 3-5 lipca 2015

[2015-06-08]

W Gryźlinach zwyczajowo odbędzie się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia capri.pl.

Więcej szczegółów - w zapowiedzi.

Zamówienia koszulek - koszulkomat.

Puchar Capri 2015 - 29 sierpnia 2015 - Miedziana Góra

[2015-07-13]

Konkrety: zapowiedź, regulamin, zgłoszenia.

Zamówienia koszulek: koszulkomat - do 9 sierpnia.

Puchar Capri 2015 - wyniki

[2015-09-01]

Puchary rozdane!

Klasa BZ - Gnieciuch (Ford Capri Mk III 2.0 R4 Pinto)
Klasa BO - KAMEL (Ford Capri Mk III 2.9 V6 Cosworth)
Puchar Taunusa - Szramek (Ford Taunus II 2.0 DOHC)

Wyniki.

Aukcja Ardor

[2015-09-17]

Dzisiaj (17.09) odbyła się na Stadionie Narodowym aukcja "wyjątkowych samochodów". A wśród nich:

Ford Capri 1600 GT 1973
Ford Capri 2.6 Turbo MAY 1972
Ford Escort 1300 L MK2 1975

Więcej szczegółów w podsumowaniu.

Katalog koszulek klubowych

[2015-09-17]

Ku pamięci, dla potomnych itd, zebrałem wzory wszystkich dotychczasowych naszych koszulek okolicznościowych.

Katalog koszulek klubowych.

Terminarz 2016

[2016-04-12]

Zapowiedzi terminów, mające na celu ułatwienie planowania:

Spring Open - Wilcze Laski - 30.04-01.05.2016

Jak co roku - na otwarcie sezonu zaprasza 3M Ford Skład. Więcej informacji w zapowiedzi.

VI Zlot Taunus.PL - Rajd Starych Fordów - Zdwórz - 10-12.06.2016

Więcej informacji w zapowiedzi.

Puchar Capri - Miedziana Góra - 02.07.2016

Więcej szczegółów i zapisy wkrótce.

Walne Zgromadzenie - gdzieś na Mazurach - 26-28.08.2016

W tym roku w planie nieco zmian. Prawdopodobnie zmiana miejsca, prawdopodobnie nieco turystyki objazdowej. Dalsze szczegóły jak się pojawią, póki co wstępna zapowiedź.

Puchar Capri 2016 - zamówienia na koszulki

[2016-06-08]

Zapisy uczestników wkrótce, bo jeszcze mamy parę niewiadomych, ale zamówienia na koszulki należy składać już teraz, jak najszybciej, bo mamy na to bardzo mało czasu. Tak wyszło. Zamawianie koszulek do przyszłego wtorku rano.

Zamówienia przez koszulkomat.

Obrotomierz - modernizacja

[2016-06-15]

Przedstawiam włąsnoręczną modernizację obrotomierza, zbudowanego z użyciem silnika krokowego, wskazującego niezawodnie i dokładnie, do tego mogącego opcjonalnie działać jako woltomierz.

Puchar Capri 2016 - 2 lipca 2016 - Miedziana Góra

[2016-06-17]

Konkrety: zapowiedź, regulamin, zgłoszenia.

Nowe foldery

[2016-11-04]

Mamy sporą garść nowych folderów:

Ford Transit - instrukcje serwisowe i foldery

[2016-11-07]

Mamy nowe dokumentacje. Instrukcje serwisowe:

Foldery:

Wesołego Mikołaja w Fordzie!

[2016-12-24]

Pożar u Zapka

[2017-03-09]

Wydarzyło się niesczęście, spłonął warsztat Zapka - Jacka Pogrzeby. Zapek i Szymal są w szpitalu, doznali poparzeń, ale ich życiu nic nie zagraża. Więcej informacji w wątku na forum.

Trwa zbiórka kasy, która ma być przeznaczona na leczenie i rehabilitację Jacka i Szymona: Pomóżmy Jackowi!

Terminy - Puchar Capri, NieGryźliny, Zlot i rajd Taunus.PL

[2017-03-10]

Mamy taki oto terminarz, chronologicznie:

Puchar Capri 2017 - 1 lipca 2017 - Miedziana Góra

[2017-05-24]

W tym roku, w ramach nowości, mamy zamiar wjechać na odcinek "górski"! O ile pogoda pozwoli.

Konkrety: zapowiedź, regulamin, zgłoszenia.

Zamówienia na koszulki: koszulkomat.

Puchar Capri 2017 - koszulki

[2017-05-30]

Dla lepszej widoczności, osobny anons. Zamówienia na koszulki: koszulkomat.

Terminy 2018 - Puchar Capri, NieGryźliny, Zlot i rajd Taunus.PL

[2018-04-03]

Mamy taki oto terminarz, chronologicznie:

Puchar Capri 2018 - 7 lipca 2018 - Miedziana Góra

[2018-06-05]

Konkrety: zapowiedź, regulamin, zgłoszenia.

Zamówienia na koszulki: koszulkomat.

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia capri.pl - Gryźliny, 25.08.2018

[2018-06-19]

Konkrety: Konkrety (choć za dużo to ich nie ma...) w zapowiedzi.